Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

blacklucka
24. kvě 2008

No abych pravdu řekla, tak pro mě je největší stres, když ho dávám do školky, i když vím, že se mu tam líbí, tak počítám minuty, kdy už si pro něj pojedu 😉 ale na druhou stranu si zas za ty 3 hodiny bez něj dost odpočinu 😉

svoma
25. kvě 2008

Ahoj,to já mám taky tak,pořád přemýšlím,jestli se jí tam líbí a tak,volala jsem mamce každou hodinu,dokud mi neřekla,ať se uklidním,že to zvládnou. 😉 Takže to zase až takový odpočinek nebyl. 😉

blacklucka
25. kvě 2008

Svoma-tak to je přesný 😀 já první den volala každou chvilku do školky, jestli Martin nebrečí, jestli mu dali napít , atd. 😀 když si na to vzpomenu, tak se stydim.

lucky.lady
autor
25. kvě 2008

Čusky holky 🙂, já jsem "tetám" ve školce taky říkala, aby jí až půjdou z plavání, pořádně usušili hlavu a dali čepici 😀 . Ale tak co... jsme mámy a musíme si na ty naše prcky dohlídnout. A co si budeme povídat, oni na to v té školce občas docela kašlou...

blacklucka
25. kvě 2008

holky já myslim, že je lepší, když máme strach, i když je to občas přehnaný, než aby jsme na ně kašlaly, ne? 😉
Martínek jede zítra do školky, zkusíme to naposled, a když zas onemocní, tak už končíme. Stejně je školka jen do konce června a od září už jsem jim smlouvu neprodloužila. Tak nám držte palce.

svoma
26. kvě 2008

Dobré ráno blacklucka,držím palce,snad to tentokrát "přežije" bez onemocnění. 😉 Malému se spustila rýma a malá už jí má taky,jenže naposledy jí chudák měla tři týdny a to dnes jdeme cvičit,zase se chudák bude dusit. ☹

monik76
26. kvě 2008

Ahojky, tak já už mám teda malýho doma až do září, chtěla jsem ho ještě poslat, ale opět soplí, tak už si ho nechám doma. Nechci ho tam posílat když je nachlazenej, kvůli ostatním. Snad to pak od toho září bude lepší.

marhulka
26. kvě 2008

lucky.lady ahojky děvčata, jsem ráda,že jste mě neodpálkovaly coby starší ročník... vrátím se k problému... z příspěvku to nebylo poznat,ale moje mladší dcera měla ve věku vašich dětí velmi vážné zdravotní problémy, píchaná ouška 53x,neustálé rýmy,běhání na alergologii, podávání různých vakcín bylo u nás naprostou součástí rodinného života... a právě proto si dovolím poukázat na zdravý způsob životosprávy v rodině jako takové. Copak nestačí,že bydlíte v prašných městech plných smogu a jedovatých látek? HOLKY moje ale pozor,když jsem napsala otužování dětí,neměla jsem na mysli,že ta nebožátka strčíte pod ledovou sprchu... tohle všechno je běh na dlouhou trať, kde nestačí všechno udělat 1x... naopak, otužování musíte začít postupně a nejlépe na konci léta, kdy mají tělíčka dětí v sobě hodně energie a sluníčka, o vitaminech ani nemluvě. Teď po zimních měsících,kdy jsou vyčerpaní a unavení z dlouhé zimy jim přivodíte jen další zdravotní problémy. Zkuste si něco přes léto nastudovat v literaturách a pak po létě postupně např. zchlazujte vodu při sprchování, méně oblékejte na ven apod. ale POZOR všeho s mírou a sohledem na věk dítěte...
Já jsem tímhle vším pošla a když se objevily zdravotní komplikace u vnuka, které byly hodně podobné těm dceřiných, šly na mě mrákoty... všechno budu absolvovat znova a k tomu mám už svůj věk... a tak jsem znova začala ten kolotoč, který jsem zde v náznaku popsala a vida, ono to celkem funguje... tu mojí holku jsem vysekala z takových věcí, že popisovat to tady, tak nedělám nic jiného.. a ona dcerunka dneska dokončuje vojenskou školu,kde je zapotřebí hodně velká fyzička a hodně dobrý zdravotní stav... a tak vám děvčata přeju pevné nervy a zdraví vaše a hlavně hodně hodně trpělivosti a lásky ať vám ty vaše malá sluníčka dělají jen samou radost a když už si budete přes to všechno myslet že je všechno špatné... tak si vzpomeňte, že muže být ještě hůř.... zdravím vás všechny marhulka

svoma
27. kvě 2008

Dobré ráno,fakt super,malej má rýmu a malá už jí chytla taky a aby toho nebylo málo,tak má i průjem,snad to malá nechytne. ☹

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

svoma: Bětka je taky nemocná ☹. Právě se poblinkala z kašle. Úplně se tím dáví. V 10h budu volat na ORL, budou tam mít výsledky stěrů z nosu, co jí dělali v pátek. Skoro doufám v antibiotika. Už jsem vážně zoufalka. Takže Ti asi vím, co teď prožíváš. I když jsem ušetřena (alespoň prozatím) toho, že to chytne mladší. Ani nevím, jestli jsi to psala, ale Erik asi chodí do školky,viď. Já jsem se totiž v pátek, jak to na ní zase dolehlo, zařekla, že už tam nepůjde. To vážně nemá smysl. Ještě mě teď tak strašně bolí záda, že i kdyby byla Bětka zdravá tak tu úpím. Je to děs 😢

svoma
27. kvě 2008

Ahoj,to je mi líto,snad budete obě brzo vpořádku.Erik by teď měl chodit do školky,protože je předškolák.Tenhle týden je doma,ale příští ho tam budu muset dát. ☹

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Takže je to tak nějak povinné?

svoma
27. kvě 2008

No povinné,nevím,když už je tam přihlášený. Já akorát vím,že pokud chceš být s dítětem doma od narození do té doby,než půjde do školy,tak že to nejde,ten rok před školou do školky musí,aby si zvykalo na kolektiv a tak.

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Tak to jo. Červen uteče jako voda a o prázdninách už budete mít taky klid. Na ORL mi pan doktor řekl, že testy byly pozitivní. Že má Bětka v nose a krku hemofilus a pneumokoka 😨. Takže dostala antibiotika. V pátek půjdu na výtěry z nosu i já, jestli jsem to od ní nechytla... Začala jsem mít totiž rýmu, mám zahleněný krk a bolí mě v něm, takže očekávám nejhorší. To už bych dostala druhý antibiotika během měsíce... Chudák to mimčo se už narodí jako feťák 😖

svoma
27. kvě 2008

To je mi líto.A antibiotika se můžou v těhotenství,nejdou něčím nahradit?

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Právě že na tyhle infekce jsou jedině antibiotika. Měly by být bezpečný, jako že to neprojde placentou. Můžou se jen v pokročilém stupni těhotenství, když už je plod vyvinutý a jen roste. Zítra jdu do poradny, tak se zeptám doktora, co on na to...
Ještěže Bětce ty stěry udělali. Kdoví, jak dlouho to v sobě má. Možná proto se jí to vrací pořád dokola...

svoma
27. kvě 2008

Oni jí ty stěry nedělali hned na začátku?To malému je dělali hned,jakmile jsem s ním přišla k dr.

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Ne nedělali. Už jednou jí je doktorka dělala někdy v říjnu, to tam měla nějakou moraxellu catalaris (nebo co). Taky dostala antibiotika. Když se vyléčila rýma, tak na ORL zjistili, že má zvětšenou mandli. Takže jsem jí přestala dávat do školky, aby před operací nic nechytla. V prosinci vyndavali mandli. Do školky šla tuším v půlce února. No a od té doby je týden zdravá a tři týdny nemocná. Zase s tou rýmou. Ale to už nám žádný stěry nedělali, jen nás poslali na alergologii...
Teď si jdeme lehnout, doufám, že ta rýma to Betynce dovolí. Chudinka moje. Dneska je to docela zlý. Od rána se dusí tím kašlem. Snad ty antibiotika rychle zaberou ☹

svoma
27. kvě 2008

A zkusila jsi Vincentku?Nebo jestli jí má někde až vzadu,tak napařovat.Užijte si odpočinek,já teď dodělalqa malé oběd a čekám,až se vzbudí,už měla dávno jíst,dělá mi to schválně,jsem potřebovala do města. 🙂

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Tak jsme probuzené. Jak jinak než kašlem. Ale dvě hoďky jsme spaly, takže fajn 😎. Zkoušely jsme úplně všechno... vincentku, mořskou vodu... Už když jsme byly naposled u doktora, tak říkal, že zaberou jen framikoinové kapky (s lokálním antibiotikem). V lékárně, když jsem k tomu chtěla ještě něco "přírodního", tak mi ta lékarnice řekla, že tyhle kapky jsou tak dobrý, že už nic jinýho k tomu nepotřebujeme. Tak je kapeme.
Nevím, jestli je to těma příšerkama, co teď v tom nose má, ale je to jiná rýma než normálě. Teče jí z nosu jako z vodovodu. Není potřeba vlastně vůbec prokapávat, protože ona ten nos nemá ucpaný, jen jí z něj příšerně teče. Večer dáme poprvé antibiotika a snad už zítra, pozítří bude líp...

svoma
27. kvě 2008

Ahoj lucky,snad jí to zabere.Já už jsem dnes z malé na prášky. ☹

lucky.lady
autor
27. kvě 2008

Bojujete s nemocí? ☹ to je mi vážně líto. A co manžel pomáhá Ti? I když ono ty chlapy to moc s nemocnýma prckama neuměj,co? Ten můj se třeba večer ani neprobudí když má Betynka záchvaty kašle.

svoma
28. kvě 2008

Ahoj lucky,nejsem vdaná a přítel skoro nepomáhá,je to podnikatel a nemá čas. ☹ Co malá,už je jí líp?A co tobě?

lucky.lady
autor
28. kvě 2008

Ahojky svoma.
S těma chlapama to máme trošku podobné. Když byla Bětka malá, tak chodil domů ještě tak nějak normálně. Teď ráno odjede v sedm, vrátí se v devět. A včera ještě pracoval do tří do rána doma. Já ten workoholismus nějak nesdílím...
Teď mi to vůbec nevadí. S Betynkou si poradím krásně sama a i si popovídáme, takže se nenudím, není mi smutno a nemám pocit, že něco nezvládám.
Ale trošku mám obavy co bude s příchodem miminka. Bojím se, aby to na mě všechno nespadlo.

Betynka nic moc ☹. Teď krásně spinká(dospává noc), ale občas dostane takový záchvaty kašle... Dopoledne jsme jely z gyn. poradny. V autě se mi tak rozkašlala až se jí z toho zvedal žaludek. Sama říkala, že se jí chce blinkat. "Naštěstí" jsem si uvědomila, že od rána nic nejedla (A to už bylo nějakých 11:30)Takže zvládla se nepozvracet (protože neměla co...). Jak je jí špatně, tak prostě nejí. S mými zády je to o dost lepší. Bolí pořád, ale bolest vnímám jen, když si na ni vzpomenu. Našla jsem způsob, jak se v posteli podložit polštářky, takže celou noc si na bolest ani nevzpomenu.

A co Tvoje děti? Nějaké zlepšení?

svoma
28. kvě 2008

Ahoj,malej je vpohodě,malá trochu chrčí,ale není to nic vážného a ani jí to nějak nevadí.Teď už spí,tak odpočívám,malej lítá venku. 😉

lucky.lady
autor
28. kvě 2008

To je dobře 🙂 Tak už máš klid 🙂. No já doufám, že už konečně zaberou antibiotika. Zatím je to tak nějak stejné, nebo skoro horší...

svoma
28. kvě 2008

Třeba se to nelepší taky tím horkem,organismus to vyčerpává a nemá sílu bojovat.

lucky.lady
autor
28. kvě 2008

To jo, ale my jsme pořád zalezlé doma. A tady je 22stupňů. Dneska jsme byly venku, jak jsme jely do té poradny, ale to taky foukal takový chladný větřík. Tak mi drž palce, ať je dnešní noc "delší" 😉

svoma
29. kvě 2008

Dobré ráno lucky,taky bych potřebovala delší noci. ☹ Doufám,že aspoň ta tvoje byla. 😉 My včera byli u psychiatričky,to zase bylo. ☹

lucky.lady
autor
29. kvě 2008

Ahojky. Copak? Něco bylo špatně u psychiatričky?
Betynka se zase v půl třetí probudila. Děs běs. Ale musím říct, že mi strašně pomohl manžel. On s ní začal blbnout. Ve tři hodiny ráno dělali psí kusy 😀. Bětku kašel úplně přestal. Stejně jsem jí udělala hodně teplý čaj. Nakapala jsem jí do nosu a vysmrkala co mohla. Potom měla takový záchvat ještě snad v pět ráno. Ale to jí ani neprobudilo. A spaly jsme do půl osmé. Takže doufám, že to nejhorší máme za sebou a teď už to bude jenom lepší.