Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

svoma
30. čer 2008

Ahoj,to jsem neslyšela,akorát vím,že se nemá moc na sluníčko kvůli přehřátí,ale nemyslím si,že by se plodová voda mohla kazit.Proč lenoch?Za chvilku rodíš a jsou hrozná vedra,jen odpočívej pěkně v chládku,nohy nahoru,hodně pij,jez ovoce a zeleninu a užívej si odpočinek než se ti to narodí. 😉 😀

lucky.lady
autor
1. črc 2008

Ahoj 🙂
Vypadá to, že dneska bude docela vedro 😖. Co takhle s dětičkama děláte celý den?

svoma
1. črc 2008

Ahoj,jak kdy,malej kouká na tv,hraje si nebo maluje,někdy od rána lítá venku,já dopoledne většinou vařím,uklízím a tak,co je potřeba a odpoledne procházka buď s malým nebo bez,někdy chce být radši u paneláku s dětma.Teď o víkendu jsme se byli koupat,jiank dost často navštěvujeme babičky.Ale nejvíc času mi zabere malá,protože přes den mi spí čím dál míň a jak je teď dost vzteklá,tak se jí musím snažit zabavit. ☹

Co vy?Vedra mají být tenhle týden,příští se má prý ochladit,tak doufám,že se nespletli.

lucky.lady
autor
1. črc 2008

No my přežíváme 🙂 Jsme ale hlavně doma. Ven chodíme v podvečer. No snad se opravdu ochladí. Jinak bysme byly odkázané být mezi čtyřmi stěnami 😒.

svoma
1. črc 2008

My chodíme ven taky nejdřív ve čtyři a někdy dopoledne. 😉

lucky.lady
autor
1. črc 2008

No já jsem dneska věšela prádlo už někdy v osm ráno na balkoně a za těch deset minut, jsem byla kaput 😠. Za chvíli se s Bětulí chystáme ven, ale taky to nevidím na dlouho.

svoma
1. črc 2008

Ahoj,já věšela po deváté a taky nic moc a má být hůř,naštěstí prý jen do čtvrtka,pak to bude lepší a příští týden se prý ochladí ještě víc,tak uvidíme.

lucky.lady
autor
4. črc 2008

Ahojky 🙂
Tak bouřka byla fajn,viď? Začala jsem s otužováním Betynky, tak snad to pomůže 🙂

svoma
4. črc 2008

Ahoj,docela jo,u nás byla chvíli v noci,dnes fouká vítr a je příšerné dusno. 😒

Koukám,že už se ti to krátí. 😉

lucky.lady
autor
4. črc 2008

No, to mi povídej 😝. Čím je to blíž, tak se víc a víc těším a víc víc se začínám bát 😖. Ale to těšení asi převládá 😀 Vůbec mi zatím nedochází, že už budeme za chvíli čtyři 😵

svoma
4. črc 2008

Mě taky přijde divné,když se zamyslím a dojde mi,že mám už dvě děti. Když jsem byla těhu s malým,tak mi to nedocházelo,tak jsem si říkala,třeba až porodím a nic,tak jsem si říkala,až řekne prvně máma a taky nic,je to divné,občas mi nedochází,že jsem máma. 🙂

svoma
4. črc 2008

Nemáš náhodou ICQ,abysme nedostali vynadáno,že jsme mimo téma. 🙂

lucky.lady
autor
4. črc 2008

ICQ jsem měla, ale zničehonic se nějak bloklo 😒. Tak jsem odinstalovala, ale i když to nainstaluju znova, tak se mi pořád nedaří připojení 😠. Alespoň to tu nezahálí 😅
Ale že sem ani nechodí maminy, které mají nemocné děti,co?

svoma
4. črc 2008

spíš si všimli,že je se tu řeší všechno možné. 🙂

lucky.lady
autor
6. črc 2008

Dobře,dobře...
tak abych se vrátila k tématu a už jen když budu mít co napsat o nemocnosti a školce 😉:
Bětka dnes dobrala LUIVAC... Za měsíc začne druhá část... Klepu, od té doby co přestala chodit do školky je 100% zdravá jen co jsme začali otužovat a cachtat se ve studeném bazénu, tak si sem-tam smrkne, ale spíš ne. V noci spí krásně klidně...

svoma
7. črc 2008

Ahoj Lucky,teď ale nebudeš vědět,jestli je to práškama nebo tím,že není ve školce. 😉

lucky.lady
autor
7. črc 2008

Ahojky. No určitě je to tím, že není ve školce 😉.

svoma
7. črc 2008

Jen abys jí necpala prášky zbytečně,podle mého by bylo lepší,aby je brala,když chodí do školky,aby bylo vidět,jestli to má smysl. 😉

lucky.lady
autor
7. črc 2008

No ale ten Luivac se přeci musí brát když není ve styku s nemocema,ne? Takže to by stejně při jejich braní neměla chodit do školky. (?)
No a jsou to snad jen ty mrtvé bakterie, tak by to nemělo být nic, co by jí ublížilo,ne?

svoma
7. črc 2008

nemyslím ublížilo,jen mi prostě přijde zbytečné cpát práškama,když nevíš,jestli to má smysl,malej je teda bral,když chodil do školky.jenže stejně nevím,jestli to mělo nějaký efekt,když už mu bylo skoro šest a to dr. říkala,že už děti tolik na ty nemoce netrpí.

lucky.lady
autor
7. črc 2008

Když se ten Luivac bere, tak by to dítě nemělo přijít do styku s bacilama. Je to jako očkování na chřipku, nebo proti klíšťatům, hrozily by velké komplikace. To, že to bere přes prázdniny je optimální. A navíc... Když se s touhle léčbou začne, tak se to taky musí dokončit, tak je už nějak zbytečný přemýšlet, jestli pomáhají. Prostě se musí dobrat.

svoma
9. črc 2008

Ahoj,nechtěla jsem tě naštvat. 😉

lucky.lady
autor
9. črc 2008

Né, já jsem se vůbec nenaštvala 😀. Jen si myslím, že v situaci, ve které jsme byly (a jsme) se musí vyzkoušet všechno. Neláduju jí ibuprofenem. Koneckonců Vy jste luivac taky brali.
Ty jo. To byl den. Našim utekl pes a srazilo ho auto 😖. Naštěstí se mu nic tak vážného nestalo... Ale byly to nervy 🙄

svoma
9. črc 2008

Ahoj Lucky to je mi líto,hlavně že přežil,našeho psa v březnu srazil vlak a bohužel to nepřežil. 😢

lucky.lady
autor
10. črc 2008

No já už jsem ho taky viděla někde pod tramvají. To víš... Praha. Hned za barákem dost rušná silnice a kousek dál tramvaj... No uf, naštěstí už je to za námi. Ale naši si užili. Berou ho jako svoje dítko, když jsme se já a ségra odstěhovaly.

svoma
10. črc 2008

Lucky to si dovedu představit,tak hlavně že je vpořádku. 🙂

kajdzas
23. črc 2008

ahoj holky zdravíme vás.. můžu poprosit o hlas??? http://www.babyweb.cz/Souteze/so2-I-takhle-muze... Nejlepší dovolená je v koši na prádlo. díky moc mějte se moc krásně pa