Mateřská školka v Ostravě. Doporučte

moninka
9. lis 2011

Ahojky 🙂
Tohle téma jsem tady sice našla, ale nebylo aktuální

Můžete mi doporučit nějakou školku v Ostravě ať už státní nebo soukromou? Kam chodí Vaše děti 🙂 A měli jste problém s přijetím? Případně, kdy jste byli na zápise...

Děkuji 🙂

barborka09
10. lis 2011

Malá od září navštěvuje MŠ Dvořákova 4 v centu Ostravy. Je to menší školka - pouze 2 třídy. Malá je spokojená, učitelky jsou příjemné, dělají i programy pro rodiče s dětmi,... Doporučit ji určitě můžu, ale nemám jinou možnost srovnání, jinou školku jsme nenavštěvovali.
Co se zápisů týče, tak my byli letos v dubnu - je třeba si to hlídat na internetu, každý městský obvod to mívá v jiném termínu. Co se přijetí týče, tak byl problém - malá totiž dovrší tři roky až v lednu. Takže v den zápisu jsem oběhla MŠ Ostrčilova, Blahoslavova, Křižíkova a Dvořákova. V těch prvních třech mi na rovinu řekli že ji nevemou, že dětí je dost a budou brát ty co mají v záři ty tři roky. A taky že nevzali. Na té Dvořákové nebyl kupodivu takový nával a měli nějaké volné místa i po zápisech. Bylo to zřejmě způsobeno tím, že celý minulý rok byli v náhradních prostorech v základní škole jelikož ve školce došlo k nějaké havárii a opravy trvaly opravdu celý rok a rodiče asi měli strach jestli vůbec školka začne od září fungovat v těch jejich prostorách nebo zas budou v nějakých náhradních. Nicméně se povedlo a od září fungují jak mají.
Malou mám ve školce od září celodenně a to jí tehdy bylo dva a sedm měsíců a nebyl s tím problém, což tak malé dítě veme málokterá školka. Koukni na stránky jednotlivých městských obvodů, měli by tam mít sekci škol a školek, kde by měli mít popsané aktivity jednotlivých školek.

moninka
autor
10. lis 2011

@barborka09 díky za info 🙂
No ideálně bych potřebovala školku někde v centru, ať to mám kousek od práce a nemusím jezdit přes celou Ostravu, když už do Ostravy dojíždíme .
Právě zvažuju, kdy dát dceru do školky, chtěla jsem jí dát od ledna 2013, to bude mít 2 roky a 9 měsíců, ale každý mě straší, že mi ji nikde nevemou, když půjdem na zápis už kolem dvou let, je totiž dubnová

moninka
autor
10. lis 2011

@barborka09 tak by bylo ideální, kdyby jsme šli kolem těch dvou let na zápis a platila bych třeba v této školce udržovací poplatek do ledna, protože jestli byl zápis v dubnu, tak to mi přijde hondě riskantní jít až v těch 3 letech a čekat co bude, protože do práce nastoupit musím

barborka09
10. lis 2011

k zápisu určitě musíš na jaře 2012 jestli chceš aby nastoupila v lednu 2013. Tak si to hlídej abys to neprošvihla. Jestli ti ji vemou, tak školné budeš platit určitě od září a je jedno jestli tam bude chodit nebo ne. A můžeš ji dávat do školky od září na pět dní v měsíci aniž bys přišla o rodičák. Ty budeš mít možná taky trochu problém v tom že nemáš trvalý pobyt v Ostravě(usuzuji dle tvého pasu). A školky berou přednostně děti z místa trvalého pobytu. Ale když bude místo, tak je ředitelce jedno koho veme, nicméně nejdřív se musí uspokojit děti z místního obvodu.

moninka
autor
10. lis 2011

@barborka09 teď to vypadá, že budou moct jít děti do školky dřív než ve 3 letech aniž bys přišla o rodičák a to bude teprve asi nával, takže tomu moc nadějí nedávám ☹
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska...

Z Ostravy nejsem, chci právě dávat dceru do školky v Ostravě, abych to měla kousek z práce a nebyla o to dojíždění dýl ve školce, což denně udělá víc než hodinu. Navíc do téhle školky bych to měla tak dvě minuty 🙂

a ty si v té přihlášce uváděla, kdy chceš aby nastoupila, nebo ten zápis probíhá i s nějakým pohovorem? Promiň, jestli se ptám blbě, ale nic o tom nevím 🙂

leninnek
10. lis 2011

naše malá chodí do školky od 2,5 let my jsme se byli poptat jen tak bez zápisu v únoru a dali si nás do pořadníku a za měsíc volali že se jim uvolnilo místo tak malá chodila těch pět dní v měsíci ale nechodíme do centra tak ti nepomůžu ......... ale obešli jsme pět školek a z toho ve třech si klepali na čelo že neberou děti od 2,5 ale jen od tří let , takže jestli schválí že děti budou moct od roku 2013 chodit do školky od dvou let tak teda jsem zvědavá jestli v těch školkách taky změní tu podmínku přijetí

barborka09
10. lis 2011

žádný pohovor se v podstatě nekoná - ve dvou školkách když jsem řekla že malá bude mít tři až v lednu, tak mi hned řekli že ji nevemou čímš skončil veškerý pohovor, v další se ještě zeptali na práci toť vše. Na té Dvořákové mi paní učitelka která byla u zápisu poradila ať do všech přihlášek uvedu že chci aby nastoupila od 1.září a ne až od toho ledna že prý mám větší šanci na přijetí. Ono když se tak dnes zpětně nad tím zamyslím, tak v podstatě na těch pět dnů ji tam můžeš dát a pak může být doma s tím že je nemocná a nikdo nebude řešit jestli jsi na rodičáku nebo ne a co je s malou. školné budeš platit tak jako tak. A myslím že vzhledem k nemocnosti dětí v kolektivu to u některých i tak funguje - stejně tam jsou jenom týden a pak tři týdny marodí. jenže jestli je tvoje malá v dubnu, tak v tom září jí do dvou a půl bude chybět měsíc. A v podmínkách přijetí mají uvedeno, že ve vyjímečných případech můžou přijmout i dítě těch dva a půl roku.
Takže doporučuji zajít k zápisu a uvidíš jak to dopadne. Mimojiné u těch zápisu mě v každé školce ujišťovali, že situace se u nich mění každý měsíc - někdo se odstěhuje a tak, takže místa se vyskytnou i během roku. Třeba konkrétně Dvořákova měla na svých internetových stránkách na konci září uvedeno že má ještě dvě místa volné. Takže když ti ji nevemou při zápisech, tak být tebou sleduji internetové stránky školek, případně volám jaká je situace a jestli by ji nevzali.

moninka
autor
10. lis 2011

@barborka09 já bych chtěla, aby Naty začla chodit do školky až od ledna 2013, to jí budou 2 roky a 9 měsíců, od září 2012 ji tam dávat ještě nechci, protože právě ještě nebude mít ani 2 a půl...

Spíš se obávám, že hlavní problém bude, že v Ostravě jen pracuju a nemáme tam trvalé bydliště

Každopádně stránky budu sledovat, díky za radu 🙂

moninka
autor
10. lis 2011

@barborka09 a pro přihlášku sis šla dřív a pak jí donesla vyplněnou na zápis?

barborka09
11. lis 2011

ne, přihlášku ti dají u toho zápisu a zároveň ti řeknou do kdy ji musíš vyplněnou a potvrzenou lékařem doručit zpátky do školky. K zápisu budeš potřebovat akorát občanku a rodný list malé.

denisska
24. lis 2011

@moninka já pracuju jako učitelka na mš jaklovecká,nad bazalama,od centra 5 min,je to malinká školička v rodinné vile,2 třídy a já tam jsem naprosto spokojená🙂

denisska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denisska
24. lis 2011

jen si zadejte klasické www 🙂

moninka
autor
24. lis 2011

@denisska a je problém aby k vám chodilo dítě, které nemá 3 roky? Má Vaše školka internetové stránky?

denisska
24. lis 2011

www ted ne,bohužel je máme ve výstavbě☹ale můžu poslat třeba mailem par foteček mé třídy,to těžko říct ,ale myslím,že ani ne🙂

denisska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
moninka
autor
24. lis 2011

@denisska psala jsem to výš, chtěla bych, aby dcera nastoupila když bude mít 2 roky a 9 měsíců, jen nám špatně vychází zápis, kdy bude mít jen dva roky...

už jsem poslala hlásek 🙂

denisska
24. lis 2011

U zápisu by to ale neměl být problém,jde o to,kolik bude mít v den nástupu do školky a to bude tedy 2 roky a 9měs?To by mělo jít,pokud nebude nějký obrovský návala🙂

děkujeme za hlas🙂

moninka
autor
25. lis 2011

@denisska ano, na zápis půjdem na jaře a chtěla bych, aby nastoupila v lednu 2013 ( a v dubnu 2013 bude mít 3 ročky ).

A když tam máte jen dvě třídy, jak je to věkově s dětma, nejsou tam hlavně ty větší?
Škoda, že nemůžu kouknout na webovky. A má Vaše školka nějaké aktivity? Myslím tím tanečky, angličtina...

denisska
25. lis 2011

@moninka máme angličtinu,letos to bylo hektické,tak jiný kroužek ne,ale máme i výtvarku,pak máme ještě jednu budovu,ale kousek vedle,třídu máme jednu se špuntama a druhoz s většíma,letos v té druhé je 15 školáků,tak příští rok bude dost malých,pošli mail,já pošlu fotečky školky🙂

Prosím,myslíš,že bys mohla poslat tu naši Popelku nějakým známým?lasuje se do 28.11:-)děkuji

moninka
autor
25. lis 2011

@denisska poslala jsem IP 🙂

moninka
autor
17. led 2012

Je dobré se jít na školku podívat dříve než je zápis, nebo to tak nefunguje, že by se tam člověk mohl porozhlídnout a poptat?

eleos
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrajurinova
15. dub 2012

@eleos A jak jsi zjistila, že všude je plno, když zápisy do školek jsou teprve zítra a pozítří? 😲 Promiň, ale tohle mi smrdí propagací a reklamou na drahou soukromou školku.

beranek
15. dub 2012

Zápisy do školek v Ostravě jsou různě - podle městských obvodů.
My máme už zapsaného i mladšího syna, do státní školky, se školkou máme jen výbornou zkušenost 😉

eleos
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzu_elen_richard
22. led 2013

Taky to máme na prd. V roce 2011 jsem šla nahlásit dcerku, která by měla v říjnu 3 roky, nevzali nás jelikož brali ty starší! Loni ji šel manžel přihlásit, když by ji byli 4 roky - nevzali nás jelikož jsem porodila druhé dítě. Jsem zvědavá jak to bude letos, kdy by měla u nástupu téměř 5 let! Ikdyž já stále doma s druhým dítětem - ano nehoří mi to kvůli tomu , že bych musela do práce, ale hoří to kvůli ní, fňuká doma, že chce kamarády, nudí se a vyvádí šílené lumpárny a já se ji prostě naplno věnovat nemůžu. Je mi to líto kvůli ní.Volala jsem tam i v průběhu roku, ale bylo mi jasně vysvětleno, že ikdyby někdo odpadl, tak já nejsem nahoře v poadníku a budou vlat jiným potřebným maminám. A že miji letos vezmou, tak ynení jisté, jelikož půjde do školy v sedmi, takže povinnost mají až za rok... Pokud se tedy s nimi doma nezblázním...~o~ proto se snažím v okolí najít aspoň nějakou kamarádku přiměřeného věku, ale zatím se mi to nedaří, kamarádka radila ať si vezmu na hllídání stejnou holčičku, že se spolu holky zabaví a že to máme doma na to ideální, nevím možná jo, ale zas taková sranda to nebude myslím..

barborka09
23. led 2013

@zuzu_elen_richard Celkem mě překvapuje že ti ji v těch čtyřech nevzali. My taky byli na zápise v roce 2011 s tím že malá měla tři roky až v lednu 2012. Vzali mi ji sice až do čtvrté školky kterou jsem měla na seznamu, ale vzali. A to jsem ji tam dala hned od září na celý den - měla tehdy dva roky a sedm měsíců. No a při zápisech v roce 2012 bylo skoro ve všech školkách v obvodě (Moravská Ostrava) ještě nějaké místo volné. Nevím jak to máte v Radvanicích ze školkami, ale co kdyby jsi zkusila i jinou školku. Nevím jestli bys musela dojíždět, ale myslím že by to stálo za to zavolat i jinde. Třeba by ti malou jinde vzali a mohla bys průběžně zkoušet jestli se neuvolnilo místo v té vaší školce a pak ji přeřadit. Přece jenom čtyřleté dítě tu školku potřebuje - vidím to na mojí malé.

zuzu_elen_richard
23. led 2013

já to pak zkoušela reálné to bylo až v přívoze a to mi přišlo šílenéé dojíždění navíc to byla mega neosobní školka mezi paneláky trochu mě děsila... Když jsem volala okolo v dosahu všude mi řekli to samé, že v mém případě nemám šanci ☹ snad mi ji teda letos vezmou, to už budu asi i já při své povaze urputná!!

petrajurinova
23. led 2013

@zuzu_elen_richard škoda že z Radvanic to máte daleko - školky na Dubině a na okraji Hrabůvky přijímají i 2,5-leté děti a místa mají dost.