Mateřská školka v Ostravě. Doporučte

moninka
9. lis 2011

Ahojky 🙂
Tohle téma jsem tady sice našla, ale nebylo aktuální

Můžete mi doporučit nějakou školku v Ostravě ať už státní nebo soukromou? Kam chodí Vaše děti 🙂 A měli jste problém s přijetím? Případně, kdy jste byli na zápise...

Děkuji 🙂

zuzu_elen_richard
24. led 2013

No je to hodně z ruky ☹ mhd bych musela do centra a pak z centra tam... dost oklika a toho času.. nicméně pozdě bycha honiti, teď už ji snad konečně vezmou máme to víceméně přislíbeno. Nechápu, že ty školky nejsou rozprpstřeny trochu logičtěji, někde přeplněné jinde prázdnější... 🙄

petrajurinova
24. led 2013

@zuzu_elen_richard tady jsou prázdnější hlavně proto, že spousta rodičů pracuje v centru, tak se snaží dostat děcka do školky v centru ať je zvládnou vyzvedávat, když skončí v práci v 16 hodin, tak nemají šanci dostat se během půl hodiny do školky na sídlišti. Kdyby všechny děti ze sídliště měly chodit do spádových školek, tak je taky místa nedostatek.

zuzu_elen_richard
25. led 2013

aháá a tímm vzniká začarovaný kruh, části kde je škole málo a centrum by ještě šlo, je tudíž taky nereálné, jelikož tam chtějí všichni kvůli té práci. Řešením by bylo kdyby v těch okrajových kde je školek dost posunuli tu dobu, ale to jim asi není vhod ☹

annylisa
29. led 2013

A co tohle? Zrovna jsem na to koukala. ..
www.lesniskolkakorinek.cz
..ale je to až od září...

jetynka
29. led 2013

@zuzu_elen_richard My jak jsme bydleli v centru Ostravy před necelými dvěma lety tak mi barča chodila do MŠ Poděbradova a moc si to tam chválila, děti super, učitelky super. podebradova.moravskaostrava cz/ až nám bylo líto že se stěhujeme ☹

zuzu_elen_richard
4. únor 2013

@jetynka @petrajurinova @annylisa
Ve čtvrtek mi volal ředitelka školky, že ji vypadla holčička a že se dívala na ty dlouhodobé uchazeče a že určitě máme přijít na zápis, že mi ji od září vezme!Pak se ptala, kde bydlíme,ujišťovala se kolik ji je (přitom to tam vše má) a postupně sama sebeutvrdila, že jsme nejvhodnější kandidáti, že Elenka je nejstarší z nich a že už to fakt potřebuje a nakonec řekla, víte co přijďte už v pondělí od čtvrtého,já zůstala paf – měly to být tři dny,ona taky jelikož to sama neplánovala. Asi se ji zželelo, když jsem ji řekla že tu Elenka žádné kamarádky zatím nemá..no mazec.Nakonec volala druhý den, hned mi řekla, nebojte nástup platí jen ho posuneme o týden,protože jsem si neuvědomila včera, že jsou prázdniny! No a v sobotu jsme přišli tak o tři tisíce jak jsme rychle doháněli papuče, boty na zip,a oblečení a rifle a kde co… doma má toho plno ale fakt je ten že 80% je na lítačku poněkom, a to by asi nebylo ideální,když nevím jak to tam probíhá,časem se to asi poddá 😀 nicméně prarodiče slíbili finanční injekci, tak to snad přežijem…

no hlavně bude mít ty kamarády - taky jsem jim koupili bonbony na pivítanou-myslím, že se to tak dělá, ne?

jetynka
4. únor 2013

@zuzu_elen_richard Ty jooo tak to je fakt mazec ☹, hlavně ať se malé líbí ve školce, jooo a s bonbonama bych to taky tak udělala 🙂

petrajurinova
4. únor 2013

@zuzu_elen_richard tak to je super, teď už jenom aby se Elence mezi dětmi líbilo 😵

zuzu_elen_richard
5. únor 2013

Díky holky 😉 dám vědět, jak pokračujeme 😉

kukinek
13. dub 2013

Aaaa, vidm, že už to téma asi moc aktuální. ale mychodíme do školky do Poruby, Jana Šoupala a jsme spokojeni, hlavně teda v místě bydliště nemáme školku, tak jsme se cpali do porubské a i přes mínus bod za bydliště nás vzali, tak jsme byli rádi - a to měla dcera tři v říjnu. Jo a hodnocení školek je taky na Skolkamaterska tecka cz, ostravských je tam celkem dost a další pořád přibývají. Sleduju to kvůli syna😀

kaaacaaatkooo
14. zář 2013

Holky, kdybyste měla některá problém s umístěním dítěte do školky, tak ještě pár posledních volných míst máme na MŠ Zelená v Ostravě-Mariánských Horách. Kdyžtak mrkněte na web, pokud ho nevygooglíte, pošlu do IP. Přijímáme i od 2,5 let a máme dokonce anglickou třídu, takže paráda 🙂 .