Mělník - školky, školy, pediatři, zázemí. Poraďte

bbn
6. led 2013

V létě se budeme stěhovat do Mělníka. Krom obecného zázemí, jako jsou obchody, úřady atd., to tam vůbec neznám. Mohl by mi prosím někdo poradit či napsat zkušenosti, jak to v Mělníku vypadá se školkami, jestli jsou místa, jestli berou tříleťáky, jaké jsou zhruba podmínky pro přijetí - obecné podmínky na stránkách jednotlivých školek jsem četla, ale zajímají mě spíše konkrétní zkušenosti jak to doopravdy funguje s jednotlivými školkami? A co doktoři? Máte někdo tip na dobrého pediatra, praktického a gynekologa v Mělníku? Za všechny postřehy a rady moc děkuji, snažím se připravit na start v novém bydlišti co nejlépe. Děkuji.

bbn
autor
8. led 2013

To tady není nikdo z Mělníka, že by poradil?

benjik
9. led 2013

@bbn Ahoj,já bydlela v Mělníku 23 let,ted už jsem dva rokyve Stětí. Co se týče školek - nejlepší je Pohádka na Slovanech(tam budeme dávat později dcerku,prarodiče mají pod školkou barák) a Motýlek pod nemocnicí.Ovšem umístit dítko ve třech letech do školky je problém,dětí je moc.Do lsoučasných tříd přijímaly děti narozené max do května 2009.A ani tak se na všechny nedostalo.Dokonce se narychlo zřizovala ještě jedna třída,stejně to nestačilo. Vidím,že jsi na rodičovské se synem,takže jsi v podstatě bez šance,aby ti dceru vzaly.Opravdu berou přednostně matky vracející se do práce.
Jinak v RC Kašpárek funguje dopolední školička.ale také bývá plná.
Ad doktoři - no každý má své plusy a mínusy.My máme Dolistovou,ta je v pohodě,jen ta jedna sestra je příjemná jak osina víš kde i na děti.Já jako dítě měla Vališovou,její oblíbená rada na všechno - vem si paralem.Chválí si dost přidalovou,je super.Spíš jde o to,jestli tě tebou vybraná doktorka příjme,mají dost plno.
Praktický pro dospělé - máme Benešovou,je skvělá a sestru má suprovou,ale bere jen rod.příslušníky svých pacientů.To samé Kačerová.Zkus doktorku naproti Benešové,je tam asi dva roky,jméno si nepamatuju,je mladá,má ji moje babi.
Gynda - nej Sčamborová,nevím jestli ted není na mateřské.A Volková - ta má dvě ordinace.
Zubař - Kubálek,má svou ordinaci u vlakáče,můj zubař.Nebo Sevčík v Liběchově a Stětí,manži zubař a celé jeho rodiny.Děti máme hlášené na klinice Pekárka u Mandlíkové v Praze - luxus! Za to cestování to stojí.
Jinak určitě chod na akce domů dětí na Polabí,už takhle malé děti si to tam užijí.

bbn
autor
9. led 2013

@benjik Díky, něco takového jsem potřebovala vědět.
To, že je problém 3leté dítě umístit do školky vím, je to problém snad všude. Je to škoda, protože dcera je po tatínkovi trochu introvert a umístění do školky by jí trochu pomohlo se zapojit do kolektivu. Čím déle se mnou bude doma, tím hůře pak bude navazovat vztahy, navíc se doma s náma nudí, ale co se dá dělat. A vesnice okolo, nevíš, jak tam to vypadá?
Za doktory díky, mrknu na ty jména a zkusím tam zavolat.
Možná nějakou dobu ještě zůstaneme u doktorů v Praze, koneckonců je to z Mělníka jen půl hodiny.

benjik
9. led 2013

@bbn naše dcera je to samé.Na Mělníku měla alespon kamarády,ale tady za městem děti v jejím věku nejsou.Jen jeden klučík a to je spratek 😝
Vesnice - konkrétně co myslíš?Školky? Jsou v Hoříně a v Borku a v Mlazicích je snad taky,ale to jsou malotřídky a plné.Kamarádka je učitelkou v mateřince v Hoříně a říkala,že dětí se k nim hlásí mnohem víc než je míst.
Doktory si možná nech v Praze,my taky děti neodhlašovali z M2lníka.Už víte,kam se budete stěhovat?

bbn
autor
9. led 2013

@benjik budeme na tom podobně, tady má kamarády, tam nebudeme znát nikoho, možná sousedy, ti prý mají taky dítko.
Jo, myslela jsem školky v okolních vesnicích. Takže stejná situace. Chjo.
Stěhovat se budeme na Chloumek a vím, že kousek od nás je odloučená část jedné školky, tak třeba budeme mít štěstí.

benjik
9. led 2013

@bbn jo to je ta pod nemocnicí,co k ní ta chloumecká spadá,taky je plná.Zas na Chloumku je mrňat dost,najde si kamarády.

papuchalk
1. čer 2014

Ahoj holky, kamarádka mě požádala, abych sem dala odkaz na bazárek, co pořádají 14. 6. v Libíši: http://libisskybazarek.blogspot.cz/

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bbn
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz