Měnili jste logopeda?

hojda
2. zář 2014

Maminky, přecházela jste některá s dětmi k jinému logopedovi? Před rokem jsme začali chodit na logopedii a ráda bych přešla k jinému, tam mi řekli, že musím nové doporučení a dětské dělá drahoty, že neví jestli jí to pojišťovna proplatí....Jakou máte zkušenost?

díky

alma13277
2. zář 2014

Dobrý den, my jsme přešli bez doporučení, ale druhá logopedka nebyla na pojišťovnu, takže se platilo každé sezení. Nicméně jsem ráda, protože stačilo pár návštěv a rozloučila se s námi. K té původní by se chodilo ještě dnes.

hojda
autor
2. zář 2014

@alma13277 Dobrý den a mohla bych poprosit o kontakt? Ještě bych ráda věděla, jakou máte zkušenost s tím, jak je logoped ne děti přísný. Naše paní logopedka je hodně direktivní, třeba malého pořád upozorňuje, aby si sednul tak, že bude sedět a mít ruce položené na kolenou, docela ho tím rozhodí hned na začátku, protože mi přijde pro 5 leté dítě dost těžké soustředit se na pusu a ještě si hlídat , co dělá s rukama. Třeba seděl a přitom se chytal zespoda podsedáku rukama a hned to bylo špatně.

jjiittyy
2. zář 2014

@hojda nevím jak je to s logopedem, ale my jsme měnily rehabilitační a naše doktorka se taky strašně šprajcovala, napsat nové doporučení, já jsem z toho byla na prášky, tak to manža vzal do svých rukou, zašel tam sám a ejhle najednou to šlo (asi je víc průbojnější) 😀

hojda
autor
2. zář 2014

@jjiittyy Tak s tímhle mám taky zkušenost, jak jde vyřizovat u dr. něco manžel, tak jde vše. Byli jsem v Motole v nemocnici a tam to samé, po maminkách se sestry vozí, ale na tatínka si netroufnou. Kamarádka, teď měla manžel s dítětem v nemocnici, protože byla hodně nachlazená a toho dokonce nebudili ani ráno na vizitu!!! Prostě přišli jindy!

milatka
2. zář 2014

Kamarádka nedávno měnila logopedku cca po 3 měsících dochazky z důvodu přístupu k dětem a musela mít nové doporučení od lékařky,s vystavením nového papíru neměla problém.
Jinak my také chodíme na logopedii a přistup k dětem je suprový,vždy to probíhá v poklidu,přijemná a nestresující atmosféra.A to si vždy dovnitř ještě beru menší ditě,které neposedí a žvatlá u toho. Syn se na další hodiny těší a vždy když jdeme z logopedie chce hned cvičit nové učivo.

hojda
autor
2. zář 2014

@milatka Tak naše současná logopedka mladší sourozence vůbec nechce, i s tím mám právě problém, shánět někde hlídání. Doporučila mi, abych malou nechala na hlídání v nějakém fitku, že tam děti hlídají a když jsem řekla, že nevím, jestli by tam vydržela, že není zvyklá, tak mi řekla, tak si tam chvilku pobrečí....... 😠 😠 😠 .Navíc je opravdu dost nepříjemná na dítě. Můžu poprosit o kontakt na vaši logopedku? Děkuju

vrtelka
2. zář 2014

Mi jsme měnili logopedku před třemi roky a udělali jsme dobře máme hrozně hodnou a příjemnou paní a mladou to umí.ted,už v osmi řekně všechny písmena,ale neumí sklonovat mluví ja cizinec a ze synem17.měsíců začnem chodit za měsíc .Maly bude chodit,protože má naslouchátka jen jsem ji o tom řekla tak,že hned sním musíme začít pracovat,aby se vyvynula reč. 🙂

milatka
2. zář 2014

@hojda Chodíme na polikliniku Prosek-přimo na metru C,kousek se dojde pěšky,je to pí.Horehleďová tel.266 010 267.Třeba bude mit jestě volno 🙂 .Jinak si ještě chválí i logopedku u nás v Čakovicích,kontakt se dá dohledat na internetu,ta také nemá problém s menšími sourozenci.

hojda
autor
2. zář 2014

@milatka děkuju

katchula
2. zář 2014

@hojda To se nedivím, že chcete změnit logopedku, přístup je tedy příšerný 😠 Syn je dost neposeda a pořád se tam na židli kroutí, otáčí apod. a logopedka mu nikdy nic neřekla, akorát já ho usměrňuju. Bohužel mají plno. A nechápu proč dětská dělá drahoty, co by jí jako pojišťovna měla proplácet? Vždyť se platí na logopedii zvlášť a dětská s tím nemá nic společnýho. nebo ne? Přeju ať natrefíte na nějakou příjemnou a šikovnou logopedku 😉

hojda
autor
2. zář 2014

@katchula No to doporučení proplácí pojišťovna a prý jí to neproplatí, když je to zase k logopedovi, ale je to po roce ,tak si myslím, že si vymýšlí....

rennca
27. lis 2014

@hojda ahoj prosím tě a jak se jmenuje ta logopedka?uplně mi připomíná tu naši 😠 koukám že jste z Prahy 13 což by klidně i odpovídalo

hojda
autor
27. lis 2014

@rennca Ahoj, to nebylo v Praze, bylo to za Prahou, teď máme výbornou novou logopedku kousek od Hájů. Přístup užasný, malej má pokroky na nemáme z toho stres on ani já, mrzí mě že jsem neodešla dřív.

rennca
27. lis 2014

@hojda a nevíš jak se jmenovala?k nám do školky v Úvalech jezdí jedna.Taková starší a mám sní stejně problém.jmenuje se Kubešová

hojda
autor
27. lis 2014

@rennca Ne to byla jiná.

monivo
20. únor 2015

@hojda můžu se zeptat, ke komu chodíte (chodili jste)? My jsme byli poprvé ve středu a dcera teda moc nespolupracovala (měla obavy z injekce apod.).

A ještě se zeptám tak obecně. Jak často chodíte? My jdeme příště za měsíc a mě to přijde dlouho. Po prvním sezení máme procvičovat jen jazyk (artikulační cvičení) a nic víc. Je to možné? Není to nějak málo?