MŠ Havířov. Jakou máte zkušenost?

moninka
3. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se školkama v Havířově. Letos máme jít na zápis,ale nevím kam 😅 Můžete mi nějakou doporučit? Prozatím jsem slyšela chválu na MŠ Balzerova.

Děkuji 😉

betynulka
8. únor 2012

Ahoj,dcera chodí na Resslovou a jsem maximálně spokojená a meměnila bych,ale myslím že i ostatní školky jsou v pohodě 🙂

moninka
autor
8. únor 2012

@betynulka a kde je prosím tě Resslova? 🙂

brusinka.pusinka
8. únor 2012

my zatím chodíme do soukromé Karla Čapka a v září nastoupíme na Přímou 🙂

moninka
autor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka a jak si se školkou spokojená? A na Přímou si slyšela dobré reference? Neznám totiž žádnou školku v Havířově ani nemám moc známých s tak malými dětmi, aby mi nějakou školku doporučili 😒

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@moninka s Karlem Čapkem jsme moc spokojená tam chodí malá od ledna je jí jen 2 a pul ročku a na přímou chodil už můj muž, od jeho kolegy děti zrovna loni odeši a moc si to chválili byli jsme se zapsat už loni a jen na zápise to potvrdíme 🙂 bydlím na podlesí takže to mám kousek.

moninka
autor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka MŠ Karla Čapka nemá webovky? Nemůžu ji najít 😕

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@moninka nemají mám pár fotek v albech ze školky je to soukromá školkička
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka.pus...

moninka
autor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka jé děkuji 🙂
a jaké další školky jste měli v užším výběru?

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@moninka o na Holubové sme se byli podívat ale nějak nás nezaujala, Balzakovou ale je tam nával. takže tí se náš výběr zužil na Přímou tam jsme zašla malá si to prolezla vše ji ukázaly a paní ředitelka byla moc příjemná... zapsala nás a máme v květnu přijít k zápisu 🙂 že v září nastoupíme.... ju od srpna na plný uvazek zpět do práce tak už jsme si to vyřídila dříve 🙂

moninka
autor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka takže nebyl problém do školky se jen tak přijít podívat? Nebo byl den otevřených dveří?

Já jsem právě slyšela chválu na Balzakovu, psala jsem tam e-mail, ale ještě si mi nikdo neozval.
Takže jsem akorát vyčetla na stránkách města, že jsou zápisy v květnu, ale nevěděla jsem, jestli ve všech školkách

tak to je jasné, že si to člověk všechno musí zařídit kvůli práci předem 😉
právě musíme jít taky na zápis, dcera má v dubnu dva, tak jsem myslela, že nastoupila buď v lednu, pokud by jí vzali, nebo až v tom dubnu 2013

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@moninka do normální školky nevím mají problém umístit 3leťáky, ale určitě by ti ji vzaly na Karla Čapka tam je soukromá a eměli tolik dětí jak ve státních

blandik
8. únor 2012

@moninka
@brusinka.pusinka - to by mě taky moc zajímalo, mám tříleté dítě a chlup, tento rok chodí do ostravy do alternativní školky, a nemám právě žádné reference na havířovské školky, chceme druhé dítě a pak už bych jej do ovy nemohla vozit (momentálně tam jezdím i za prací)...Docela mi jde o přístup k dětem, jedeme podle Respektovat a být resp., jestli znáte...slyšely jste třeba něco vyloženě negativního na nějakou hav. školku?

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@blandik Jak píši dcerka chodí na soukromou Karla Čapka teď od září nastoupí na Přímou obě školky se mi líbí syn kdysi chodil na Mládí a tam byla také dobrá školka... všeude je pravidlo respektuj a budeš respektován..... mají dobrá pravidla , tčeba teď na soukromé je umět zdravit , děkovat a prosit, omluvit se když se něco stane a říct názor když se mi to nelíbí.... nenutí děti íst co jim nechutná a hodně spolu tvoří 🙂

betynulka
8. únor 2012

@moninka Ahoj.jestli viš kde je hospoda Kosmos,tak za ní ve dvoře.Mají i webové stránky.Jak jsem psala tak jsem dost spokojená.Původně jsem se hlásila na na ul.švabinského,ale tam nás nevzali a ted jsem ráda 🙂 Je to prostě normální školka s dobrýma učitelkama,nehledala jsem nic extra,hlavně aby se tam malé líbilo a to se povedlo 🙂 Když je nějaký problém tak vyjdou vstříc,prostě super 🙂

moninka
autor
9. únor 2012

@blandik já chtěla dát dceru taky do Ostravy, protože tam oba jezdíme s manželem do práce a říkala jsem si, ať není v Havířově zbytečně ve školce dýl o to naše dojíždění. Ale co jsem zjišťovala, tak do Ovy do školky bude hodně těžké se dostat jako neostravák 😒 a za další jsem přemýšlela, jestli by nebylo lepší chodit do školky ve městě,kde potom bude navštěvovat i ZŠ, že by tam třeba měla kamarády ze školky a říkám si, že je asi zbytečné když by později byla samostatná, aby taky jezdila do Ostravy do ZŠ...
Já bych nechtěla dát dceru na Šumbark, to jediné vím. Jinak by se mi ideálně hodilo, aby byla blízko školky zastávka na ostravák 😀

A co školka Puškinova, já tam chodila jako dítě, ale neím, jaké to tam je teď, nevíte někdo?

A je problém zajít do školky jen tak se podívat, porozhlédnout, myslím před zápisem?

@brusinka.pusinka a jak dcera zvládala školku, když tam šla menší než 3-letá, v pohodě?

@betynulka aha, děkuji, kouknu na webovky 🙂

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka Malá je strašně ráda ve školce nastoupila vlastně v29 měsících a je každé ráno natěšená a po obědě když pro ni přijdu by nejraději ani nešla domů....miluje děti a býtí s nimi😀 je moc spokojená.
Jinak ve městě vím že je dost dobrá školka Lipová chodí tam od kamošky děti a je tam moc spokojená 🙂

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka no tak to je super 🙂
já jsem právě měla v plánu dát dceru do školky ve 2 letech a 9 měsících, ale teď si to ještě nedokážu představit, jak by to zvládla ona a vlastně i já 😀
Těch školek je tolik, že nevím kterou vybrat a bojím se, abych vybrala správně 😒

A jak je to vlastně se zápisem, někdo mi tvrdí, že se může jít na zápis jen do jedné školky, jinde mi zas říkají, že ne, že to je hloupost...

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka klidně zapiš do víc školek a pak si jednu vybereš ale myslím že je tam lhůta týden od oznamení přijetí aby mohly popřípadě přijmout jiné dítko, když tam nebudete chtít chodit....Být s tebou projdu si školky a promluvím si s ředitelkami😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji 🙂
právě v Ostravě mají údajně nějaký systém, do kterého se děti zapisují po přihlášení a prý jak zjistí, že se dítě přihlásilo do více školek, tak ho prý vyloučí z výběrového řízení
tak se budu muset zeptat, jestli to tak funguje i tady. Někdo mi zas říkal, že to jde, jen se každá přihláška do školky platí, v tom aby se člověk pak vyznal :-d

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka nevím jak to je v Ov ale tady mi to řekly i ředitelky že klidně můžu zapsat do více a pokud mě přijmou tam kam chci tak ostatní zrušit 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak mi to přijde rozumné, pokud tam je i lhůta,kdy to můžu odříct, protože jinak se rozhodne člověk pro jednu školku, tam tě nevemou a třeba mezitím prošvihneš zápis jinde...

a můžu se zeptat, jak je to se školným, jaké je na Karla Čapka?

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka Já platím 650 kč školné a 35kč za dopolední jídlo svačinak a oběd na celý den je to 45 tedy + druhá svačinka. Není to hrůza 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak to je v pohodě 🙂 když to srovnám s jinýma soukromýma školkama, kde je jen školné 6500-7500 + strava 😕

a co si všechno musela malé do školky pořídit? Je jedno v jakém oblečení tam chodí?

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka pořídila jsme jen , toaletní potřeby , kartáček, kelímek,pastu,hřeben, balení papírových kapesníku, a papučky do školky chodíme v tepláčkác mikče tričku jindy máme zástěrku prostě jak chceme a v čem se malá cítí dobře. Na ven ta má kombinézu a Hrníček na čajíček 🙂

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka tak prý v některých školkách nechtějí aby např. děti ven chodily v riflích apod., tak jsem zvědavá 😀
a jak to probíhalo na zápise, ptali se co umí apod.?

brusinka.pusinka
9. únor 2012

@moninka nene přišly jsme se podívat malá šla do třídy jáá jsme šla k ředitelce, dostala jsme dotazníky a papír k lékaři na potvrzení že může do školky kvůli povinnému očkování a že je její zdrav. stav v pořádku, na dotazníku chtěli adresu , rodiče udaje kdo bude vyzvedávat dítě i prodnné příslušníky, a pak orientačně co dítě umí a co né a co rádo jí a co nemá rádo😀 takové ty normální otázky..... No v riflích tam děti nechodí podle mě to je nepohodlné ale tepláčky kalhoty a podobně proč né 😀

moninka
autor
9. únor 2012

@brusinka.pusinka aha, no malá je totiž strašný stydlín, takže i když je normálně ukecaná a šikovná, tak jestli se jí tam na něco zeptají, nevydá ani hlásku 😀
no už aby to bylo za náma 🙂 Děkuji za rady 🙂

betynulka
9. únor 2012

@moninka Ahoj,tak já jsem původně chtěla dát přihlášku do více školek,ale nakonec jsem dala jen dvě.Zápisy probíhají ve všech havířovských školkách ve stejném termínu.Za přihlášku jsem neplatila nic.Asi záleží na tom co od té školky čekaš...jestli třeba nechceš aby měla nějaké speciální zaměření např.Helen Door,nebo maxikovy školky a podobně.Pro mě bylo důležité aby jsme to neměli daleko a aby se tam hlavně malé líbilo ale to stejně poznáš až tam bude chodit 🙂 Mluvila jsem s oběma ředitelkama a obě byly fajn.Myslím si že vůbec nezáleží jaké má ta školka zaměření,vybavení a tak.ale vždycky záleží jací tam pracuji lidé 😉 Malá je hodně spokojená a já tím pádem taky 😎

moninka
autor
9. únor 2012

@betynulka no upřímně, nejsem nějaký odborník přes jednotlivá zaměření, takže to je mi asi celkem jedno, co školka preferuje 😀 Jen bych ráda, aby tam byly nějaké aktivity, jako je třeba keramika, pro starší angličtina, plavání atd., ale to je už asi v každé školce. A přesně tak, na internetu akorát okoukám, jak to vypadá ve třídě, jaké má školka okolí, ale víc zjistím až na místě, jací tam jsou lidé. Já právě vůbec nevím, jak to ve školkách celkově probíhá, nemám zkušenost, takže jsem ani nevěděla co u zápisu atd.
Takže v Havířově je všude zápis 15. a 16.5?
My bydlíme na Šumbarku, takže do města bych dojížděla do školky tak či tak, jen by mi vyhovovalo kdybych měla poblíž zastávku na ostravák, v případě, kdybych nejezdila do práce autem, ať zas nemusím na tu zastávku nebo ze zastávky jít daleko

Ta přihláška se ve školce vyzvedává dříve, nebo až u zápisu?
A tys malou dávala do školky až ve 3 letech?

betynulka
9. únor 2012

@moninka Malá šla do školky až ve 4,já jsem měla 4 letý rodičák.Přihlášku dostaneš a vyplníš u zápisu,aspon loni to tak bylo a myslím,že se to asi nezměnilo 🙂 Ta Resslova je kousek od Renety a tam je zastavka na ostravák.Ve školce maji přírodovědný,výtvarný,pohybový a pěvecký kroužek a taky mažonetky.Já jsem letos malou nikde nedala,tento rok jsem ji nechala na rozkoukání a uvidíme jestli bude chtít příští rok 🙂