MŠ Havířov. Jakou máte zkušenost?

moninka
3. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se školkama v Havířově. Letos máme jít na zápis,ale nevím kam 😅 Můžete mi nějakou doporučit? Prozatím jsem slyšela chválu na MŠ Balzerova.

Děkuji 😉

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka pokud to tak je tak je to vůči matkám co nastoupili na Mateřskou v 2009 nespravedlivé protože my jsme pravidla neměnili a to já bych už teď měla překročený ten rodičák 216 tisíc...... no zeptám se kamošky dělá na soc. 🙂

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka no to je, já to teď taky zhruba přepočítala, +- měsíc a pokud bych šla o 3 měsíce dřív do práce, tak mě by zbylo rozpočítat na ty tři měsíce něco přes 7000, což se mi nevyplatí
já jsem šla na mateřskou v roce 2010, ale asi na tom budem stejně ne?

jestli se budeš ptát, to jsem zvědavá,co se dovíš

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka to já bych musela být v práci už před rokem 2012 což je hloupé no nic dám vědět...... co se dovím..... je to ale blbost ☹ Malá by neměla ani 2a pul když bych měla jít do práce podle nového .....což oni asi neumějí počítat a na celý den do školky nemůže neboť zatím nemají místo na spinkaní-.... hold kocourkov

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka asi tak a i po té změně ti málo kde vemou mladší dítě 3 let, pokud to teda není soukromá školka. Já se na to ptala a v pořadníku jsou až na posledním místě

většinou co vymyslí, tak to je ještě větší blbost a vždycky nevýhodnější pro ty, co už to čerpají

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@moninka napíši odpoledne co se dovím od ředitelky a v pondělí od Jany kamošky na socce

moninka
autor
10. únor 2012

@brusinka.pusinka ok, díky 🙂

blandik
10. únor 2012

@moninka - alternativní znamená v podstatě v duchu waldorfu, ani ne že bych byla unešena jejich konceptem, spíše jsem hledala něco, kde by přistupovali k dětem trošku jinak, a tohle byla jediná školka, kde jsem znala zázemí, lidi...byli jsme kdysi na semináři Respektovat a být respektován a tam bylo pár lidí, co mají děti ve waldorfs.školkách/školách a mluvili o to moc hezky, byli spokojení...takže při mém denním dojíždění do Ostravy jsme zvolili tuto školku, navíc, malému nebyly ani tři roky a tam jsme měli šanci se dostat.

moninka
autor
10. únor 2012

@blandik no upřímně mi to pořád nic moc neřeklo 😀

moninka
autor
17. dub 2012

Holky a co školka Sluníčko, máte někdo zkušenost? 🙂

moninka
autor
14. kvě 2012

Ahojky holky 🙂 tak na kterou mš v Havířově se zítra a pozítří chystáte? 🙂

blandik
14. kvě 2012

@moninka - my půjdeme na Balzakovu a pak možná ještě na nějakou co nejblíže k nám..ale chtěla jsem se zeptat, jak jsem si tady četla - ta přihláška do školky - stačí přinést sebou, že ? A potvrzení od lékaře o očkování až kdyby dítě bylo přijato? A co vy, kam půjdete?

moninka
autor
14. kvě 2012

@blandik mně to připadá, že to má každá školka jinak, poneseš sebou přihlášku, takže jí mají na netu, kde si ji vytiskneš?
Já byla ve dvou školkách, tam mi ji dali předem i s potvrzením od lékaře, chtějí to už u zápisu potvrzené, třeba Balzakova to chce do 5-ti dnů od zápisu, nevím jak jinde...
přemýšlím, jestli vůbec jít do Balzakové, jestli to má smysl...

já chci jít ještě do nějakých školek ve městě, ale nevím do kterých, jen aby byla poblíž zastávka na ostravák...

caverina
14. kvě 2012

@moninka ahoj,syn chodí dva roky na Resslovou a v pohodě.Personál od paní učetní až po paní uklízečku naprosto super,a učitelky miionové 🙂 neměnila bych ani za nic 😉

moninka
autor
14. kvě 2012

@caverina děkuji 🙂
chci tam zítra jít, tak snad nebude problém, že jsme tam nebyly dříve pro formuláře a půjde to případně rovnou při zápisu

brusinka.pusinka
15. kvě 2012

My byli přijatí do mš přímá a malá byla nadšená http://www.msprimahavirov.cz/

blandik
16. kvě 2012

@moninka - ahojky, tak jak probíhal zápis? já se nakonec rozhodla, že syn půjde až od pěti let, necháme si tu školku v ostravě, pokud to půjde...a k zápisu jsme ani nešli...Tak jsem zvědavá, jak to probíhalo u vás, hodně lidí, málo lidí apod...

moninka
autor
16. kvě 2012

@blandik já byla ve 4 školkách - Petřvaldská, Resslova, Balzacova a tam mi hned řekli , že bez šance a pak jsem byla na Moravské a to nevím, ale moc šancí nedávám. Takže to vidím na soukromou sluníčko...

blandik
17. kvě 2012

@moninka - řekli ti bez šance vzhledem k věku? A do sluníčka jsi před tím s malou chodila?

moninka
autor
17. kvě 2012

@blandik hodně dětí na zápisu a hlavní problém taky v tom, že údajně odchází ze školek málo dětí, tudíž málo volných míst. Hodně dětí má odklad ze školou, a jak mi říkala jedna ředitelka, je to pro rodiče pohodlnější, dítě co má odklad, ten rok navíc ve školce nehradí, tudíž si rodiče domlouvají odklady záměrně , takže školky děti moc neuvolňujou...
Jinak ve školkách přijímají kde jsem byla cca 30-35 dětí, přijde hromada 4 letých, mají přednost, pak cca 10-15 dětí z loňska co nevzali, taky mají přednost a pak ve finále zbyde třeba jen 5-10 volných míst pro ostatní děti. A tím, že Natali je dubnová, tak ona nemá šanci nikde, jedině na Moravské mi řekli, že by šlo platit udržovací poplatek a nastoupila by v průběhu roku, jinak mi řekli, že nemají důvod mi držet místo, když mají jiné děti na zaplnění kapacity
Ředitelka na Resslové mi ukazovala bodování při přijetí - když přijde 4 nebo 5-ti leté dítě, získá hned 10bodů, já tak s malým dítětem 1 bod a že to nemám na čem jiném šanci dohnat a vyrovnat se mu 🙄
Takže mi poradili dát malou do jeslí nebo soukromé školky příští rok od dubna ( to mám nastoupit do práce ) do srpna, a jít v květnu znovu na zápis a pak případně přestoupit. Ale některé ředitelky se na mě dívaly, proč tam jsem už letos, nechápaly... systém opravdu na....

Já ve sluníčku nikdy nebyla, tak snad mi ji vemou i tak, mám se tam jít zeptat a domluvit na příští rok

blandik
17. kvě 2012

@moninka - aha, děkuji za informace..slyšela jsem něco o bodování za to, že dítě bylo u zápisu minulý rok, sousedi tak šli s dvouletou, že aby měla body, to mě dost šoklo..prosím, povídaly některé něco o matkách, co jsou se sourozenci doma na rodičovské? I když předpokládám, že našeho ob rok jakožto téměř pětiletého vezmou...Jsem zvědavá, jak nám ten příští rok doma s novorozencem půjde, malý bude mít už čtyři..jen u něj nějak cítím, že do školky fakt nechce, že potřebuje dospět....ale děti se tak rychle mění, tak netuším, jak to bude mít příští rok...Takže zkusíte si držet tu Moravskou? A do té doby Sluníčko?

moninka
autor
17. kvě 2012

@blandik my nikam nechodíme, z Moravské se nám ještě neozvali... bude chodit do soukromé, jestli ji vemou a uvažuju, jestli jí pak nechat přestoupit nebo ne, nechala bych jí přejít jedině na Balzacovu, ale zas nechci aby to pro ní bylo nějak špatné, 4 měsíce si zvyknout někde a pak zas jít jinam. Otázka je, co je lepší Balzacova nebo sluníčko...

blandik
17. kvě 2012

@moninka - prosím, a slyšela přímo od nějakých rodičů, co tam mají děti, že balzakova je opravdu dobrá, že si ji chválí..já jsem o ní slyšela, že má hodně aktivit pro děti a je to zdravá školka, ale zase máme v baráku sousedku, která tam měla dítě, ale pak ho převedla do jiné školky..nevím podrobnosti...Prosím, to Sluníčko je ta soukromá školka na Šumbarku se saunou, keram.dílnou atd? Já nejsem moc sběhlá v tom havíř. prostředí, ale pamatuji si, že minulý rok jsem volala do nějaké soukromé školky na Šumbark, s tím, že jsem nenašla žádné datum zápisu pro děti na další rok, eventuelně přihlášku a paní mi řekla, že tam mají středeční odpolední čas pro neškolkové děti, aby si tam postupně zvykly (rozuměj pro ty předškolkaře) a že vlastně jejich budoucí děti se rekrutují z těch dětí, co tam takto ve středu chodí - takže jen tak tip pro tebe, aby sis to tam raději brzy omrkla a poptala se, protože mě tenkrát odbyli, že není šance, mají dětí dost...a to bylo tuším někdy v únoru, co jsem tam volala...Ale možná myslím jinou soukromou školku...

afectosueve
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fifinkaa
12. lis 2013

Já nevím, ale o školce Přímá jsem slyšela jenom hrůzu. Je to tam divné. Jedna známá tam měla dceru a nějaká stará učitelka jí tam nutila do jídla až se z toho...., do toho se začala malá strachy počůrávat....taky prý ta stará učitelka nutila děti spát. Je to zastaralá školka. kroužků tam taky moc nemají. Ředitelka se sice snažila vypadat mile, ale když jsem tam šla pro rozhodnutí, tak jsem slyšela, jak křičí na děti, když jsem otevřela dveře, tak hned změnila tón. Měla jsem z toho divný pocit a tak jsem malou raději ze školky odhlásila.