MŠ Měřičkova Brno - máte zkušenosti?

janulava
19. bře 2012

Ahoj,

dneska jsem nás "upsala" do této školky, protože jsem nevěděla, jestli vyjde zápis do školky, kterou bych jinak určitě upřednostnila a byli jsme v ní mírně pod čarou. Mám z toho rozporuplné pocity, i když pí. ředitelka byla velice ochotná a příjemná. Máte někdo konkrétní zkušenosti s touto školkou, jaké jsou tam učitelky, jak se věnují dětem? Pomáhají těm menším? Jak tam vaří? Jaké mají děti aktivity? Prostě potřebuju slyšet, že to není zas až tak špatné 😅 Přečetla jsem si zprávy ze školní inspekce a ty nebyly, pravda, příliš radostné 😔

Díky moc za odpovědi!

blanka.k
9. led 2013

@janulava Ahoj, navštěvuje váš Kubík nakonec tuhle školku? Pomalu vybírám, kam dát přihlášky, u nás syna (nar.05/2010) nevezmou, tak chci zkusit mš Řečkovice/Ivanovice...a modlit se, aby se někam dostal. 😅

janulava
autor
9. led 2013

@blanka.k Ahoj, jojo, chodí na Merickovu a jsme oba spokojeni a nadšení. Mají novou ředitelku a v jeho třídě i nové mladé pančelky. Ta změna je podle mě jen a jen k lepšímu. Začíná se i opravovat a vylepšovat interiér. Dětem se věnují, těm nejmenším pomáhají s oblíkáním. Nenutí do jídla, ale zároveň mě informují samy od sebe, co syn jedl/nejedl (je nejedlík). Co se mu povedlo nebo nepovedlo a tak. Když mu něco víc chutná, tak mu toho nandají i víckrát, jen aby se najedl. Vaří tam dobře a podle mě k kvalitně. Na webu se dá okouknou jídelníček. Syn je proste jen frfňa. 🙂Každý měsíc mají divadlo, před vánoci několik akcí. Kroužků mají taky dost.Jsem nakonec rada, ze chodí sem. I když to máme celkem daleko. Mladší bude bráchu následovat. 😵

markiki
11. bře 2013

Ahojky, zkusím se taky poptat🙂 Nakonec jsme se dostali na Měříčkovu i Kárníkovu a zvažuji, kam malou dát. Je šikovaná samostatná, toho se nebojím. Měříčkovu máme mnohem blíž, o Kárníkové slyším chvály dlouhodobě, o Měříčkové ale v poslední době taky. Tak bych ji dala sem, ale nerad bych udělala chybu-). Chodí někam sportovat, zpívají s dětmi? Moc děkuji, jaké jsou paní učitelky?

ircinkaaa
5. dub 2013

Ahojky Moje dcera chodí do této školky už druhým rokem a nemůžu si ji vynachválit .Velkou změnu v přístupu k dětem jsem zaznamenala s příchodem paní učitelky Marcelky, která je úžasná. Děti má ráda a ony zase ji a myslím, že dcera je v těch nejlepších rukou. Co vím tak s Marcelkou děti denně cvičí na šmouly, taky cvičí s padákem a nějaké aerobní prvky a dětskou jógu, ale to nevím jak je často. Dcera říká, že zpívají každý den u klavíru a hrávají na dětské nástroje. S nástupem nové paní ředitelky se také změnilo mnoho. Nové šatny, schodiště, jinak pojaté dílničky pro rodiče s dětmi /super zábava/, školka má hodně kroužků a mají pěkný webový stránky, kde se dá poměrně dost vyčíst. No já prostě dávám velké plus a doporučuji.

vendulka
31. kvě 2016

obnovuji diskuzi, zajímaly by mě novější poznatky z této školky, budu ráda, když se někdo najde a napíše své dojmy 🙂