MŠ Šumavská 37 v Praze, máte zkušenost?

paprikasova
17. led 2017
Ahoj, máte někdo nějakou zkušenost s MŠ Šumavská 37, na Praze 2? Děkuju.
tutankhamun
8. únor 2017
@paprikasova my mame. My tam chodime. No uplne odvazana z toho nejsem , jedine, co je tam super, ze tam deti nemusi byt do urcite doby. Samozrejme ze tim padem prichazi treba o nejakou aktivitu, ale me todle dost vyhovuje. Ted me napr.jeste spi takze nez se vypakujem tak 9 to jisti. Klidne se ptej
paprikasova
autor
8. únor 2017
Super, děkuju! Dcera je tam teď od půlky ledna v 1.třídě a pořád jsem se ještě nerozhodla, jestli to byl dobrý nápad. Myslela jsem teda, že musí přijít do půl deváté, jinak je průšvih. Co mi vadí, je nulová komunikace. S rodiči i s dětmi. Omezuje se maximálně na pozdrav, někdy ani to ne. V jaké třídě jste?
tutankhamun
9. únor 2017
Chapu. Ja to prozivala vloni, syn nastopil klasicky v zari a me prislo ze taky nic nevim a to byla v cervnu predtim info schuzka a pak byla v druhem tydnu zari a ten prvni tyden des, me teda obcas neco rekli, protoze syn dost vyvadel takze me treba rekli ze pak uz nebrecel, pak taky me rekli ze nekoho kousnul, ale to bylo nastesti jen jednorazova akce on tak kousal jiny kluk tak asi to chtel taky zkusit. Ale ostatnim ani slovo. Takze oni kdyz neni zadny problem tak to neresi, prijdou me kapanek vyhorele, ale nakonec jsem zjistila ze prvni trida zase ma dany postupy ty se dodrzuji, nejak desne se nemichaji se starsimi detmi az teda hodne odpoledne a snazi se nejak poklidne spolu preckat den ☺ dokonce ostatni maminky co zazili nejake jine jeslicky a nebo skolky tak si to desne pochvalovali ja v tomhle byla dost skepticka, ale ted zpetne to vazne nebyla takova hruza. Dokonce jsem dala prihlasku jinam, aby letos byl jinde, ale syn pak nechtel ma svoje kamarady a je rad ze je s nima a uz neresil ucitelky a vsechno to co me vadilo, on uz je to skolkovy profik ☺ je potreba sledovat nastenky. Ja si to vzdy fotila v kazdem mesici maji napsane jake se naucili basnicky, je tam tydenni plan co maji delat a kdyz jsem se ho nacokoliv zeptala tak to vazne vedel, ne vzdy me to sam rekl, co delal. Neberou je takhle maly do divadla to me dost vadilo, ale nastesti kdyz prijde divadlo do skolky, tak ho maji.
Me prislo jakmile nekdo nastoupil v prubehu, ze mu treba nerekli, jako nam na zacatku roku, ze to co chceme, aby melo dite na sobe ven, davat do horni policky, samozrejme ze bunda se tam ted nevejde ta je povesena ve prostred, kde maji byt nahradni veci. A pak se divili ze to maminka porad resi, ze dite nemelo to a to na sobe, pritom tento system nevysvetlili, pro nove ditko.
Dochazka je vazne libovolna kdyz je nejaka akce tak hned upozornuji prijdte vcas, vetsinou ale divadelko jim zacina 9.30 nebo 10. A prvni trida svaci v 8:40(5) ta tmavovlasa pani ucitelka ma vse trosku driv mam pocit, ze se vseho nemuze "dockat" hlavne odchodu domu ☺ vzdy synovi jeste dosli pro svacinu pokud uz ji nemeli ve tride do 9 pak kdyz uz prisel po devate tak uz vetsinou nesli, ale kdyby jim clovek rekl, tak by ji prinesly mozna trosku s recmi. Jinak co musim vyzdvyhnout je jidlo je fakt vyborny. Syn je teda dost jedlik, ale co nikdy nejedl je cervena repa a tento tyden jsem mu sla pro jidlo, kdyz zustal doma a on jedl i repu a jeste si mlaskal. Me to tam taky chutna.
A pani reditelka je taky vstricna jakmile jsem neco resila tak si hned udelala cas a snazila se vse hned resit a vyresit
paprikasova
autor
9. únor 2017
@tutankhamun Moc děkuju za odpověď. A jaká je druhá třída? Mě trochu dětí ta blonďatá učitelka, kterou vždycky slyším ječet v jídelně. Máte pravdu, neřekli mi vůbec nic. Ptala jsem se třeba na radu rodičů, na kterou jsem dávala peníze. Učitelky nevěděly vůbec nic, na webu nic není, prý se mám zeptat ředitelky. Ráda bych se tam nějak iniciovala. A jídlo mi taky dělá radost, zvlášť, když jsem se dívala, že v ostatních školkách to není nic moc. A zajímalo by mě, jak chodí ven. Chápu, že ve smogu ne, ale připadá mi, že za ten měsíc byli venku tak šestkrát, vždycky se najde nějaký důvod. A využívají třeba i toho školního vnitrobloku nějak? A chodí syn na ty kroužky? A jezdí se už v první třídě někam na výlet?
tutankhamun
9. únor 2017
@paprikasova To jsem ještě vlastně zapomněla napsat, takže to jsem byla ještě dost v šoku letos v září, automaticky z jedničky se nejde do dvojky, protože pravě ta blonďatá je tam skoro sama, ředitelka má jen menší úvazek tím pádem musí mít tam Katka méně dětí, takže jich myslím 7 dětí dali do trojky, naštěstí se teda snažili dát ty kamarády dohromady, ale to jsme hlásili, ale i jsme říkali že chceme do dvojky a to už nám nevyšla vstříc, holky vlastně tam zůstali jen dvě a zbytek je v té dvojce, ty dvě ještě ted stále jsou rády, když jsou spojeny s druhou a berou je prostě za své, ale oni to úplně šíleně míchají, už na spaní, tak oni jsou za to rády, mě to příjde jako děsný guláš. Já do trojky nechtěla, že ty paní učitelky kouří a i když se myslím můžou snažit sebe více ze začátku to je prostě cítit. I když jsou to dobrý učitelky snaží se hlavně ta mladší zrzavá s nima cvičí a na vánoce měli moc nádhernou choreografii na písničky .
Ty peníze na radu rodičů, prý jdou právě na ty divadélka a k vánocům za to něco dětem koupili, ale jinak o tom taky nic nevím.
Tedka byl často hlašen smog a taky nejdou když jen kapísek prší, ale prý nějaky maminky si nepřejí, aby chodili v dešti a nemají děti ani k tomu oblečení, jakmile nejdou ven stihnou televizi, což samozřejmě dětem nevadí, syn to vždy hlásil a byl nadšen 😞
Vnitroblok nevyužívaj, kromě první třídy ostatní využívaji tělocvičnu školy to chodí vnitřkem, to mě příjde super a venku mají jen to hřiště přes Čechovy sady, ale je fakt že tam třeba říkal, že někdy nemůžou na písek, asi když pršelo, mě todle ale nevadí když by chodil jako čuňátko 😉
Na kroužky chodí a baví ho to. Ředitelka zdůraznovala že to neni pro prvňáčky, ale už za nás to maminky začali bojkotovat a když to dítě chce tak jim to dovolili a letos jsem koukala, že taky chodí prvňáci tak asi zjistili, že to není žádná tragedie 🙂
vylet byl a i letos asi bude pouze jeden a to v cervnu a to my teda uz byli na prazdninach tak jsme ho prosvihli, le asi o nic jsme uplne neprisli, pry prselo a ucitelky vypadaly z vyletu dost znavene pry deti tahaly z busu jako kocka kotata 😉
paprikasova
autor
10. únor 2017
@tutankhamun Ach jo, tak to mě teda moc netěší.. Dcera chodila do lesní (před)školky, takže to je pro ni celkově trochu šok, ale hlavně ty pobyty venku. Teď už si tam našla nějaké kamarádky, ale i tak zvážím, jestli nezkusit jinou školku, přece jen jsou to ještě dva roky.. Vy jste o tom neuvažovali?
tutankhamun
10. únor 2017
@paprikasova ano uvazovali jsme o zmene uz na zacatku jsme byli dost zklamany ze nas nevzali tam kam jsme chteli treba Kladska, Slovenska, ale syn si nasel ty bezva kamose a o zmene pak uz nechtel ani slyset. Prihlasku jsme znova podali, dostali se, vzala jsem ho tam moc se mu tam libilo, ale proste rekl, bez kamosu tam nejde. On je proste s nima desne spokojeny takze to zase jsem mu nemohla udelat. Dneska me ucitelka rano rikala ze i kdyz to nevypada venku tak hrozne, ze presto uz na vsech ukazatelich maji smog 5, ze je to ted fakt hrozny, ze ty deti by tak potrebovali jit ven a myslim ze i ucitelky by chteli. 😉 takze to asi zadny skolky ted v centru nechodi. To musi mit mega rozdil z lesni do statni. To asi bude vsude nestrovnatelne. Mame kamaradku co ma syna taky v lesni ne v Praze a rozhodli se ze ho tam nechaji po celou dobu, protoze takovy pristup proste nikde nedocílí. Sice prave puvodne uvazovali dva roky jsou financne znat, ale taky dali na nej.
paprikasova
autor
11. únor 2017
No jo, největší rozdíl je asi v komunikaci. Byla zvyklá, že při příchodu se s ní všichni pozdraví, děti zpívaly pokaždé písničku, kde si připomněly svá jména. Potom seděli v kroužku a každý vyprávěl, jak se má, ostatní ho poslouchali. A při odchodu se zase loučili. Každé dítě tam má pocit, že je vítané, že pro ně něco znamená. Samozřejmě je rozdíl 12 nebo 22 dětí, ale taková drobnost, jako rozloučit se, by udělala velký rozdíl. Hodně jste mě nalomila, probrali jsme to s mužem a asi ji zkusíme o prázdninách dát zkušebně do jedné lesní školky a když by se jí tam líbilo, tak už by tam zůstala. Holt to zaplatíme, dáme tomu přednost před drahými hračkami, protože mě opravdu trápí, když většinu dne tráví v zařízení, které neodpovídá naší výchově. A pořád mi přijde zdravější být ve smogu půl hodiny venku, než sedět před televizí a cpát se bonbóny 😒
tutankhamun
12. únor 2017
No tak to musí být pro vaši dcerku velký rozdíl, to věřím, taková komunikace tam fakt neni, jediné co mají zmákle je sedět na té lavičce, já tomu říkala na bidýlku 😉 to naštěstí pak už není v takové míře a sedí na chodbě, ale vlastně v 1 třídě tam byli mě přišlo pořád, než šli si umýt ruce, pak zase, pak když jsem ho brala domu tak tam seděl asi tak od 12:15 i když děti se měli vyzvedávat od 12:30 vždy jsem přišla přesně , protože jak je tam na spaní celkem tma, tak už prostě ty co jdou po obědě nesměli už nic dělat, kdyby alespoň četli pohádky, ale to nedělají, že by děti rušili, že jsou moc unavené, muj syn v životě neusnul, protože nikdy nebyl dostatečně unavený. To naštěstí už se pak neděje. Ale kombinují čtení opět s televizí, což se doporučuje nespat v místnosti, kde předtím běžela televize bez toho aniž by se nevyvětralo. Takže za mě fakt tu školku úplně nemůžu doporučit, ale prý je to někde horší tak snad 😉 Když o tom vždy přemýšlím, jsem ráda, že se synovi líbí, že je spokojený, ale nic jiného nezažil, ale já ho tam moc nenechávám jen na dopo, abych ho právě brala ven, na kroužky ho tam pak třeba vracím. Ale nepracuji takže třeba bych to řešila vice, kdyby tam měl být pracovní dobu a kamarádi, nekamarádi , dala bych ho jinam, takže určitě jste udělali správné rozhodnutí. Držím palce, aby se dcerce líbilo.
ehejzlarova
24. dub 2017
My mame moc dobrou zkusenost. Skvele vari, kdyz potrebuji cokoliv vyresit, velmi ochotne se mnou komunikuji, at uz slo o prvni, druhou nebo treti tridu. Myslim, ze problemy se najdou vsude. Pro me je nejdulezitejsi, to, ze jsou tam moje deti spokojene a ze tam rady chodi.
flaismanova
24. dub 2017
Mam velmi dobrou zkusenost s prvni a treti tridou.Pani ucitelky jsou ochotne a velmi dobre se s nimi komunikuje.Klobouk dolu pred tim co s detmi dovedou vytvorit nebo nacvicit.Ve treti tride porad neco vyrabeji a moje dite je tam velice spokijene a stastne.
paprikasova
autor
19. kvě 2017
@ehejzlarova
@flaismanova

Nezlobte se, dámy, ale registrace v dubnu 2017, jediný příspěvek ve fóru a od té doby neaktivní, region Mladá Boleslav.. to se moc nepovedlo. Reputaci asi nezachráníte, školka je opravdu otřesná a na tom se shodnou jak maminky s přímou zkušeností, tak kdokoliv, komu pouze lehce nastíním, s čím se setkávám. Děti tam spokojené a šťastné nejsou, protože se zkrátka bojí.
dragonfly01
20. únor 2018
@paprikasova Dobry den, mohu se zeptat, jak to dopadlo? Zustali jste v MS? Spokojenost/nespokojenost? Jak jsem cetla Vas posledni komentář z kvetna, tak asi nespokojenost :/
Predem diky za zpravu!
paprikasova
autor
9. kvě 2018
@dragonfly01 Nespokojenost, hned od září šla dcera do lesní školky a je to opravu něco, co se nedá srovnat. Zpětně musím říct, že jí státní školka tohoto rázu změnila chování (do zakřiknutosti) i přístup k okolí a ke světu (přestala zkoumat okolí, být zvídavá a veselá). Naštěstí po odchodu ze školky se to postupně zase spravilo. Co jsem se ptala maminek, jejichž děti ve školce zůstaly, tak druhá třída je ještě výrazně horší.
dragonfly01
9. kvě 2018
Hmm, tak to je teda pech s touhle skolkou :/ no hlavne, ze je vase dcerka v te lesni spokojena! A ta, jestli se mohu zeptat, je kde? Vim, ze byvaji spis na okrajich Prahy, takhle v centru snad ani o zadne nevim.... Diky!

Sem začni psát odpověď...

Odešli