MŠ v Brně na Vinohradech, kterou doporučujete?

lizzi
9. únor 2016

Zdravím maminky, máte prosím někdo aktuální informaci, jak to vypadá ve školkách na Vinohradech? Kterou doporučujete, kterou ne a proč? Slyšela jsem chválu na Velkopavlovickou a naopak nic moc pěkného o Bořetické 7, vše ale jen „z doslechu“, nic přímo od maminek, které zde mají děti. Taky jaká je šance, že vezmou tríleťáka? Jak je to se spaním, s jídlem, jaké jsou učitelky atd. Budu ráda za každé info. Děkuji

mabe
9. únor 2016

@lizzi ahoj,ja mam zrovna predskolacku na Boreticke 7 a jsem moc spokojena. Budu tam davat i druhou dceru. Vim, co se povida,...je pravda,ze nevim jak bych byla spokojena v jine tride,ale nelibi se mi to negativum na celou skolku. Tak at ti dalsi napisi svuj nazor z ostatnich skolek a sptavne si vyberes. Je strasne dulezita ucitelka...tak dobry vyber

lizzi
autor
9. únor 2016

@mabe děkuji za názor 🙂 a je vaše dcera v oné inkriminované třídě?

mabe
9. únor 2016

Neni 🙂 ale nemam s nikym ze skolky problem...kazdopadne preju dobry vyber

lizzi
autor
9. únor 2016

@mabe děkuji 🙂

jitamala
10. únor 2016

@lizzi ahoj, zrovna jsem chtěla napsat velmi podobný příspěvek a koukám, že jsi mě předběhla 🙂, snad se ještě někdo ozve s nějakou zkušeností 🙂

mabe
10. únor 2016

Holky,fakt zalezi na lidech. Vcera sem toto tema rozebirala s jednou mamcou v tzv. Inkriminovane tride a oba ze to neni hrozny...proste vsude je podle me neco. Ja jsem moc spokojena. 🙂 kazdopadne kazdy si musi vybrat sam,nechci aby si nejdo dal nasi a pak nadaval,chapete. 🙂 ono taky zalezi kolik deti se bude hlasit...tak kazdopadne at jste spokojeni kdekoliv 🙂

jitamala
10. únor 2016

@mabe, děkuji za příspěvek 🙂. Já jsem byla rozhodnutá, že dám syna právě do této školky a nyní jak se blíží přihlášky, tak jsem slyšela z doslechu od maminek (které to mají zase z druhé ruky), že to není dobrá volba. Je mi trochu líto, že tyto řeči kolují jen o této jediné školce a je mi divné, že by to bylo až tak špatné a ostatní školky byly úplně v pohodě.
Můžu se ještě zeptat, jak jste si třídu vybrali? V daném roce se otevírá jedna třída, která se ještě potom nějak dělí? Dny otevřených dvěří nemají, tak nevím jak jinak zjistit informace. Všichni chválí Velkopavlovickou a nikdo neřekne proč, tak nevím 🙂. Školku Bořetická 7 mám hned vedle paneláku, vídávám děti neustále venku a nikdy jsem nezpozorovala nic, co by mi vadilo. Asi je to i o tom, jak si sednou rodiče s učitelkou.

kalipso
10. únor 2016

Známá měla (má) na Bořetické 2 děti, jedno už je školák a druhé předškolák a nejmladší (3.) dítě bude dávat teď do jiné školky, protože tam spokojení nejsou a to mají tu školku za barákem. Stěžovala si, že se dětem málo věnují, hlavně že to vidí u té předškolačky, že by ta příprava měla být jiná, hlavně když to srovná s maminkami co mají děti jinde, tak že ten přístup je jiný, děti nechávají spíš na volno než že by je nějak vedli a rozvíjeli. Já mám dobré reference na Velkopavlovickou (přímo od paní co tam má 2 děti) a na Prušáneckou (z doslechu). Ale těžko říct, je to o lidech a co jednomu vyhovuje, jinému nemusí sedět.

mabe
10. únor 2016

ja prihlasila tu starsi do všech skolek na vinohradech. dostala se do tri ze ctyr a zrovna ne do te, co mame za barakem Prusanecka. dala jsem ji na bořetickou podle atmosfery - nástěnka, reditelka,..a udelala sem podle sebe dobre. fakt jsem max spokojena s tridou..nevim o režimech v ostatních skolkach, ale dcera umi spoustu veci, jako malacek se zaclenovala postuplne, strednak uz mel nejaky povinnosti ve skolce, i ukoly,..jako predskolak dostane na zacatku tydne ukoly dva, tri a do konce tydne si to ma sama udelat ve volne chvili, uci je samostatnosti, coz je fajn..jeste ve ct je upozorni pani učitelka, ale jinak si ma cas rozvrhnout sama..chodi do keramiky, plavani, jezdi k nim divadlo, exkurze,..mylsim, ze toho mají dostatek..no nebudu tady lobovat za skolku. proste ja jsem spokojena a každý si musí vybrat, co mu sedi.
ze tridnich vidim, ze to neni tak cernobily jak vypada. oni nekdy rodice si mysli, ze bude vse podle nich a skolko po....
no nic, koncim, .jenom sem chtěla napsat názor, ze tam jsou i spokojeni rodice a je nas vic 🙂

mabe
10. únor 2016

tedka resim zakladni skolu pro starsi a taky slysim většinou sama negativa na zs mutěnickou..a pritom ji tam dam... 😝 😀 zalezi na lidech

mabe
10. únor 2016

@jitamala u nas ve skolce jsou tri tridy a vždycky nastupujici deti doplnuji..funguje tam system smisenych trid. starsi se staraji o mladsi..pomahaji,...
tak dobrou ruku a at jste spokojeni kdekoliv 😉

lizzi
autor
10. únor 2016

děkuji za příspěvky, jsem ráda, že to není tak černobílé, jak jsem slyšela 🙂

mabe
10. únor 2016

@lizzi ona fakt zalezi asi jak si sednes s učitelkou, jaky ma nároky rodic,..je pravda, ze kdyby byla dcera v jiné tride, tak nevim..treba taky bych mela potize..ale nikdy jsem s ostatnima ucitelkama nemela problem i s pani ředitelkou..jako neresim nic zásadního, ale komunikuju s ni občas. nechci aby ses tam prihlasila a pak na me nadávala, ale musela sem napsat svůj názor. vadi me ta situace, ze se na tuto skolku jenom plije,ale je spousta rodicu spokojenych a jasne, oni asi nemaji potrebu to ventilovat na netu.

lizzi
autor
10. únor 2016

@mabe jasný 🙂 a nevíte, prosím, jestli musí být na každé přihlášce originál razítko od doktorky, nebo stačí kopie?

mabe
10. únor 2016

@lizzi ja teda mela prihlasku vytisklou několikrát s original razítkem od dr..nevim jestli se to da jinak...

lizzi
autor
10. únor 2016

@mabe radeji to nebudu riskovat a necham si vystavit originály 🙂

m.artina
10. únor 2016

Ahoj! Dcera nastoupila na Bořetickou 7 v září 2015 jako tříleťačka (je narozena v létě) a chodí do třídy přímo k paní ředitelce. Ráda byhc přispěla s pozitivní zkušeností, protože negativa se píšou všude, ale to pozitivní většinou už málokdo napíše.
Zpočátku jsem byla trochu rozpačitá a na vážkách. Jsme hodně všímavá a řeším i věci, nad kterými by možná ostatní mávli rukou, ale s odstupem času jsem ráda, že je dcera tam, kde je a už bych neměnila. Ano, bylo pár věcí, kde jsme třeba čekala trochu jiný přístup učitelů a který ne vždy se mi líbil, na druhou stranu ze spousta věcí nelze obviňovat školku, ale školní systém samotný (např. již zmíněné "nevěnují se dětem" - je jasné, že 2 učitelé na 28 dětí je málo, ale je to ze zákona a opravdu ne vždy se mohou učitelé věnovat tak, jak by chtěli).
Dcerka je ve školce spokojená, vidím, že se rozvíjí a dělá pokroky. Také musím pochválit paní kuchařky, protože dcer ave školce sní úplně vše, a to včetně jídel, které mi doma do pusy nedá 🙂
Osobně si myslím, že jsou vinohradské školky všechny na stejné rovině - co tak zase vím z doslechu od kamarádek. Ono stejně nic není jisté, v průběhu školního roku se může vystřídat personál, změnit se dotace a zase bude všechno jinak 🙂
Držím palce při výběru školky 😉

m.artina
10. únor 2016

@lizzi Jé, ahoj 🙂

jitamala
10. únor 2016

Všem děkuji 🙂 @lizzi ta razítka musí být originál, byla jsem dnes pro přihlášku a ptala jsem se na to 🙂

lizzi
autor
10. únor 2016

@m.artina Ahoj Marti, moc děkuji za reakci, jsem ráda, že se Elišce ve školce líbí a Ty jsi taky spokojená. Moc všem děkuji za reakce, musím říct, že jste mě uklidnily 🙂

@jitamala už jsem domluvená s doktorkou, že jí přinesu příští týden přihlášky. To abych si na to vyčlenila pěknou sumičku, co? Nevíš, kolik to razítko stojí? 100,- 200,-?

jitamala
10. únor 2016

@lizzi to nevím, ale tuším, že 100Kč/přihlášku 🙂. Přidala jsem dnes příspěvek do několika vláken a už mi napsalo asi 6 maminek, které mají děti na Bořetické 7 a ani jedna si nestěžovala, ba naopak školku chválily, spousta kroužků, aktivit a všechny děti spokojené. Tím mě to utvrdilo, že tu léta kolují nějaké nepodložené plky, které se ještě rozvíjejí dále těmi co je šíří 🙂. Jedna maminka mi psala, že to také kdysi slyšela a je to už prý mnoho let nazpět, takže asi tak. Všichni se stejně na Velkopavlovickou nevejdeme a zrovna tam třeba ani nebudeme spokojeni. Záleží, kam se děti dostanou a kolik přihlášek kdo podá, já dám maximálně 2 🙂 a Bořetická 7 tam určitě bude, po přečtení všech zpráv jsem klidná a těším se, že to vyjde a syn tam bude spokojený.
Všem maminkám tímto děkuji, byly jste všechny milé, vstřícné, ochotné a za to velký dík !!!

mabe
10. únor 2016

@jitamala jsem moc rada ze pises,ze je vic maminek spokojenych 🙂 vadi mi jenom ty negativni reakce...

jitamala
10. únor 2016

@mabe žádná z maminek co mi psala si nestěžovala, takže je to fakt asi nějaká fáma 🙂

lizzi
autor
11. únor 2016

Tak jsme dnes byli na dni otevřených dveří na MŠ Velkopavlovická. Sotva jsme ale přišli ke vchodu a spatřili cedulku: "Výskyt neštovit v MŠ" otočili jsme se na podpatku a šli zase pryč 😀 no nedá se nic dělat, že se neštovice objevily zrovna na den otevřených dveří 😀
Měla bych ještě jeden dotaz ohledně spaní ve školkách. Musí děti spát nebo ležet na lůžku? Nebo si mohou v tichosti hrát? Děkuji 🙂

mabe
12. únor 2016

@lizzi u nas ve skolce se po obede lezi..anicka spavala ještě min rok většinou, tedka proste odpociva a posloucha pohadky

lizzi
autor
25. únor 2016

Ahoj, tak přihlášky odevzdány. Na Bořetické 7 byla hodinová fronta. Třída moc pěkná, mluvila jsem s třemi učitelkami a všechny moc milé. Jedna mladinká si vzala Toníka do třídy a ukazovala mu hračky, všechny moc ochotné, dostal i lízátko 😀 jinde bez čekání, takže jsme pak už do tříd nešli 🙂

mabe
26. únor 2016

@lizzi jsem rada,ze se ti u nas libilo 🙂

lizzi
autor
26. únor 2016

Tady to můžeme sledovat. Velkopavlovická má jasně nejvíc zapsaných.
http://zapisdoms.brno.cz/mestska-cast/vinohrady...
Prušánecká to nemá uvedeno, ale co jsme dneska na procházce viděli, tak bych byla raději, kdyby se tam Toník možná ani nedostal... No nevím, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Držme si palce, aby měly děti štěstí 🙂

lizzi
autor
26. únor 2016

Můžu se ještě zeptat, zda nevíte, jak se to dělá vpřípadě, že se dítě nedostane, ale pak se uvolní ve školce nějaké místo? Dají ze školky vědět těm, co jsou v pořadí pod čarou, nebo se tam musím ptát sama a platí "kdo dřív přijde"? Děkuji 🙂

mabe
26. únor 2016

@lizzi hmm a ja slyšela, ze prusanecka nejlepsiii 😝 😖 nevim, jak to funguje, však se chodi pro rozhodnuti, tak se da tam zeptat..