MŠ v Českých Budějovicích - sídl. Máj, Šumava

maceek
22. pro 2011

Ahoj holky, začátkem roku 2012 půjdeme s malou k zápisu do MŠ a zajímal by mne Váš názor na MŠ J. Opletala, MŠ Větrná, MŠ K. Štěcha. Jakou byste doporučily ?

navada
21. únor 2012

mi chodili na VĚTRNOU a byla jsem spokojená letos tam jdu také s druhým děckem ale přihlášky si dám všude a budu ráda když to někde vyjde nechtěla bych přijít o práci

werry
22. únor 2013

ahoj holky, obnovuji diskuzi, za měsíc jdeme na zápis do školky a vůbec nevím do které (máj, šumava) a zda si dát víc přihlášek a s jakýma školama máte dobré zkušenosti???, sice nás asi nevezmou - tři roky nám budou až v prosinci, ale zkusit to musím...

maceek
autor
5. bře 2013

@werry ahoj proč myslíš, že Vás nevezmou ? Prosinec ještě není tak špatný, kdyby v letošním školním roce nezkoušeli pilotní projekt "mezi děti" tak nás prý vzali a do Větrné loni brali děti narozené prý až do února 😀.

werry
6. bře 2013

protože mě všichni straší, že berou jen od září a pak šluš, ale psala sem i ředitelce, určitě máme přijít..Větrná se mi zamlouvá nejvíc, tak sem zvědavá, za měsíc zápis, tak dám vědět 🙂

maceek
autor
6. bře 2013

no my také jdeme letos k zápisu a asi na Opletalku.Minulý rok mě právě Větrná moc nenadchla.

werry
12. bře 2013

@maceek můžu se zeptat proč? ani v jedné sem se nebyla ještě podívat, tak ráda uvítám názory, dáme asi přihlášku na větrnou i opletala, ale jednu musíme upřednostnit

maceek
autor
14. bře 2013

@werry tak vadí mi, že se na Větrné přes den nezamyká branka do ulice. Prý jim zatím žádné dítě neuteklo, ale to naše nemusí být první explář 😀 a to naše je právě docela průzkumník. Při prohlídce jsme měli pocit, že tam spíš otravujeme a když jsme před odevzdáním přihlášky chtěli nejprve vidět, kam bude dítko chodit, tak se tomu divili, proč to jako nejdřív chceme vidět, učitelky, které přicházely z procházky se dost hrubě vyjadřovali o rodičích, co tam čekali na odevzdání přihlášek, organizace zápisu nic moc
V Opletalce zamykají, provedli nás celou školkou (šatny, záchody,třídy...) ochotně odpověděli na otázky, dle prvního dojmu mi tam přišlo čistěji a útulněji než na Větrné (a to jsou stavebně a dispozičně ty školky skoro stejné), zápis lépe organizovaný (nejdřív prohlídka a poté za týden se odevzdávali přihlášky...)
Ale možná to byl jenom první dojem a potom to je i na Větrné dobré, těžko říct, nic méně, mě ten první dojem dost odradil. Letos se asi taky půjdeme podívat do obou, třeba se to změnilo.

werry
25. bře 2013

tak dnes sme byli na dni otevřených dveří ve štěchovce, mám z toho docela dobrý pocit, třidy pro nejmenší budou renovovat - záchody, nábytek...učitelka příjemná, vše nám zodpověděla, hodinku jsme byli ve třídě s dětma...ještě se chci rozmyslet mezi touto a štěchovkou, já mám zas reference od kamarádek, že opletalka je taková snobárna, ale co člověk, to názor, jiná zkušenost

tertulia
30. dub 2013

Ahoj poraďte a přidejte vlastní zkušenost a nebo první dojmy z MŠ Jana Opletala v ČB. Byli jsme přijati, ale jsem z toho v rozpacích. Na školku jsem měla 2 dobré reference, ale při zápisu jsem málem ani nevstoupila do ředitelny. Když jsem čekala v prazvláštní zasmraděné chodbičce před ředitelnou mš, četla jsem si informace pro rodiče. Celé to na mě působilo velmi nepřátelským dojmem. Připadalo mi, že školka apriori považuje 3leté děti za nevycválané smrady, které si rodiče neumí zkrotit a pak se s nimi školička musí potýkat. Byl tam takový seznam věcí pro rodiče k zamyšlení, kde mě každá druhá položka popuzovala. Připomínky typu, že dítě by mělo umět smrkat, že se často stává, že dítě přijde za učitelkou s řídkým hlenem u nosu nebo že děti by měly zdravit a v závorce něco jako, že kde se to mají naučit když nezdraví ani sami rodiče... Mé dítě je normálně šikovné, čistotné, zvídavé a krásně mluví, nemyslím, že by bylo jiné než ostatní děti, ale takové body k zamyšlení mne urážejí. Navíc přímo na dveřích bylo oznámení, že telefonické dotazy na veřejně známé informace jsou značně obtěžující. Čekala jsem dlouho a nevím, proč jsem vlastně neodešla.
Naopak paní ředitelka na mne působila velmi mile a jen těžko mi hlava pobírá, že někdo tak přátelský je schopen mít něco tak nepřátelského na nástěnce a dveřích. Podělte se o své dojmy a zkušenosti. Byl to jen první špatný dojem a školka je fajn a nebo to tam tak prostě chodí? Vím, že bych měla být vděčná za přijetí, ale ten vnitřní hlas radí, že je něco špatně.

maceek
autor
17. kvě 2013

@tertulia taky jsme od září přijati do MŠ J. Opletala. Informace jsem na nástěnce také četla, že by mě popuzovaly se říci nedá. Spíš jsem je brala jako informativní a věřím tomu, že se učitelky setkají s leččím. Chodbička u ředitelny na mě působila ztísněně a v úterý, první den zápisu, tam bylo opravdu nedýchatelno, ještě s přihlédnutím k tomu, že je poblíž kuchyně....Také si myslím, že máme dítko zvídavé, slušně jej vychováváme, ale jak se bude chovat až nebude poblíž maminka, těžko říci 😀. Určitě se najdou rodiče, kteří zdravení nebo smrkání nepovažují za důležité a dítko k tomu nevedou... No jsem vcelku zvědavá na tu společnou schůzku příští úterý. Školka na mě působila jinak čistě, vzdušně, paní učitelka, která nás provázela (loni i letos) mi přišla příjemná. Oproti Větrné a Štěcha. Od tud jsem odcházela s pocitem, že než tam, tak to si dítko nechám raději doma 😀

tertulia
27. kvě 2013

@maceek moc vám přeji, aby bylo vše v pořádku a ku spokojenosti celé rodiny. My jsme nakonec dostali možnost zařídit se jinde, tak věřím, že jsem neprohloupila a budeme spokojení. Malý se tam těší, kéž mu to vydrží🙂
Docela by mě zajímalo, jak dopadla ta info schůzka v Opletalce...případně když se podělíš o zkušenosti po nějakém čase až tam začnete chodit.

nellalucia
26. únor 2015

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s MŠ Karla Štěcha. Chtěla bych tam dát od září, 4.-letou decru. Děkuji.

kris2008
27. únor 2015

@nellalucia ja tam mam dceru už druhým rokem a spokojenost veliká. Dobrý přístup učitelek k učení,Dobrý jídelníček,spoustu akci,focení,divadla,možnost spousty kroužků. Poprvé byla na větrne a tam jsme spokojeni nebyli. .

nellalucia
27. únor 2015

@kris2008 Děkuji moc 🙂

aedem
28. dub 2019

Ahoj, chtěla bych obnovit diskuzi a zeptat se na zkušenosti se školkami Karla Štecha a Jana Opletala? Od září bych tam chtěla dát syna 3,5 roku. Děkuji,

tatiana930731782
10. čer 2021

@aedem ahoj máš dáke recenzie na opletala ? Ako je to tam teraz ? Dcérka mi tam má nastúpiť Dakujem 🙂