Musí školka zajistit ošetření zahrady proti klíšťatům?

eyael
14. kvě 2012

Dnes jsem ve školce na nástěnce našla oznámení o tom, že školka neplánuje pro tento rok ošetřování školkové zahrady postřikem proti klíšťatům. Jejich zdůvodnění je, že tím chrání floru a faunu na zahradě a že je účinnost stejně jen 6 týdnů. A že si rodiče mají zajistit ochranu svých dětí namazáním indulonou a podobnou ochranou.
Sice se naše školka profiluje jako mírně eko, ale tohle už mi přijde moc. Stavět broučky nad zdraví dětí? Jestli moje dítě dostane boreliozu nebo encefalitidu tak se jim na broučky můžu z vysoka ... a co si na nich pak vezmu? Navíc, pokud bych dcerku namazala nějakým repelentem nebo postříkala postřikem každé ráno když půjde do školky, tak nejenže v čase návštěvy zahrady už nebude chránit, ale tyhle prostředky jsou jednorázovou záležitostí a ne že na ní budu patlat chemikálie každý den 😠 dcera je alergik, se sníženou imunitou, školka má navíc dvě speciální třídy pro děti s postižením...
Zítra hodlám naběhnout ráno na učitelku co mi k tomu jako hodlá říct bližšího a jsem zvědavá, co řekne na moje výše uvedené otázky 😨
Co si o tom myslíte? Existuje nějaká povinnost, třeba z hlediska hygieny, že školka takový postřik musí zajistit? Vždyť tím vlastně ohrožují přímo zdraví mého dítěte!
Díky předem za vaše názory a hlavně zkušenosti s podobným problémem!

catherin89
15. kvě 2012

Já vůbec nevím zda mám tvůj dotaz brát vážně... tvoje děti nechodí ve volném čase (myslím tím mimo ve školce) ven? Vždyť to klíště může chytnout kdekoliv. Co kdyby ho chytla někde na louce, v parku, na dětském hřišti, kdekoliv.. to si půjdeš stěžovat na město jak to že nemají postříkaný trávník? To by teda museli pouštět postřik z letadla na celou ČR....

kaculka46
15. kvě 2012

Nechápu.Víš co je maminek co jim děti do školky pro velký zájem nevzali a takovou blbost by neřešili?Rada je jednoduchá nech si dítě doma a do školky ho nedávej,když je to takový riziko.

eficenka
15. kvě 2012

@eyael a to o očkování jste slyšela kde? 😨 šetrnější je prodělat si nemoc, než si nechat do těla rvát cizí látky - rtuť, hliník, bakterie a vše možné co je v očkovacích látkách..... To doma vše dezinfikujete?

jasekd
15. kvě 2012

@kammka Pasovy opar je probuzeni se varicella zoster viru v tele, ktery tam po prodelanych nestovicich pretrvava, a v pripade oslabeni imunity se projevi jako pasovy opar, kdo nemel nestovice, nema pasovy opar, primoinfekce se vzdy projevi jako nestovice, ne jako opar. Jen tak na okraj (priorix tetra jsem taky nedavala).
Jinak mi to pripada trochu absurdni, zakladatelka nechodi s detmi do prirody? 😕 Mne se ten jejich eko pohled nahodou libi a naopak by se mi nelibil plosny postrik zahrady.

kammka
15. kvě 2012

@jasekd díky za upřesnění, to teda v tom případě v mém okolí ti co pásák prodělali mají asi velice špatnou paměť, že si nepamatují, že by kdy měli neštovice.. ale zní to logicky.. 😀

eyael
autor
15. kvě 2012

@eficenka - tak mám pocit, že jste se asi zbláznila! očkování je o šetrném vytvoření protilátek, aby až přijde (případně - nemusí) daná nemoc, tělo jí lépe zvládně. Rozhodně si nemyslím, že je lepší aby moje dítě prodělalo rovnou černý kašel než aby bylo na černý kašel očkováno, stejně tak tuberkuloza atd.

eyael
autor
15. kvě 2012

@jasekd pásový opar se šíří stejně jako neštovice, vzduchem, z mokvajících puchýřků. Tj. ten kdo neměl neštovice může chytit také pásový opar!
Projev pásového oparu u toho, kdo měl kdysi neštovice nastane ve chvíli oslabení organizmu, kdy může virus, který už byl v těle znovu propuknout v podobě oparu.
To jen na upřesněnou!

eyael
autor
15. kvě 2012

jinak bych ráda poprosila všechny odmítačky očkování, ať si jdou do své diskuze, takhle byla a doufám bude i nadále primárně o postřiku zahrady ve školce proti klíšťatům.

eficenka
15. kvě 2012

@eyael milá paní .-) já se nezbláznila.... Bohužel v očkovacím séru není pouze to dobré - ale nikde se to nepíše... Očkovací látka obsahuje rtuť, hliník, chemické sloučeniny, různé sračky....
Očkování proti tuberkuloze nikdy NIKDY nebylo potvrzeno vědecky.... 🙂
Pište si co chcete, ale kdo se v tom oboru pohybuje tak ví co tam je 🙂
Jedinné s čím souhlasím je lepší očkování černý kašel, tetanus, pravé neštovice.... Jinak dítě nenechám proti ničemu.... Víte kde se očkovací viry pěstují ? třeba na buňkách opic a jiných zvířat... Málo do této problematiyk vidíte, tak mě nepoučujte 😀

eyael
autor
15. kvě 2012

@sabuse1 - děkuji za konstruktivní příspěvek do diskuze

eyael
autor
15. kvě 2012

@eficenka prosím, jděte svoje moudra šířit někam jinam a neurážejte. o tom co vím nebo nevím o očkování VY nevíte vůbec nic.

eficenka
15. kvě 2012

@eyael no asi nemáte potuchy... už přispívat nebudu a k diskuzi : postřik proti klíšťatům a ještě k tomu povinný - prvně jsem si myslela že si děláte srandu.... 😀

eyael
autor
15. kvě 2012

@kaculka46 - nevím, proč by měla být blbost zda jakékoli dítě dostane boreliozu nebo encefalitidu, to mi prosím vysvětlete. Nejde o banální nemoci.
S dětmi samozřejmě chodím ven, ale jednorázová aplikace repelentu při procházce vysokou travou nebo lesem není to samé, jako pravidelné denodenní používání na kůži a sliznice. Nevím jak vy, ale já nechodím jen trávou a moje děti také ne.

eyael
autor
15. kvě 2012

@catherin89 trošku přitažené za vlasy nezdá se vám? Když já sama jdu s dítětem do veřejných rizikových míst, samozřejmě si ho ohlídám a ošetřím jak nejlépe mohu, ale školková zahrada není veřejný prostor

eyael
autor
15. kvě 2012

@kaculka46 no když už se bavíme takhle, tak to je stejné jako kdybyste si zakoupila třeba nějakou dovolenou a tam vám garantovali nějaké služby a když byste přijela na místo, tak by ubytování bylo třeba v pokoji plném jedovatých pavouků. Tak to byste se taky sbalila a jela domů, přece ti pavouci tam jsou doma, musíte s nima počitat, spousta dalších lidí čeká ve frontě na vaše místo 😖
tj, argument že mám takzvaně držet hubu a krok a šoupat nohama a být ráda, že mi vlastně milostivě dítě vzali do školky se mi nezamlouvá, já si tu službu totiž platím a ne zrovna málo měsíčně, ale to už zabíháme někam jinam

eyael
autor
15. kvě 2012

@katcha21 - já si nestěžuji, že jsou klíšťata, já jen nechci, aby moje dítě mělo nějaké přišáté. to je snad rozdíl ne?

caverina
15. kvě 2012

no,já si myslím,že každá z nás chce pro své dítě to nejlepší.sama jsem boreliozu prodělala tak vím o čem je řeč ☹ ale chtít po školce,aby prováděla nějaký nástřik trávníku mi fakt přijde dost zváštní 😕 jak už tady někdo psal,tak dítě si může olíznout ruce a je tu problém 😢 vím,že existujou školky které mají erární repelent a vždycky když jdou ven,tak dětem posprejujou boty a trika,sama to tak dělám.

camelinka
15. kvě 2012

me jen napadlo, repelent se nemusi nanaset jen na kuzi ne 😅 ,staci postrikat obleceni 🙂

eyael
autor
15. kvě 2012

@caverina díky za zkušenost

eyael
autor
15. kvě 2012

@camelinka ano jistě.

jen mě udivuje, že tu některým vadily příměsy v očkování a nevadí jim denní kontakt dítěte s chemikálií ve formě repelentu. Ať na kůži přímo nebo postřikem na oblečení - děti se přeci komplet nepřevlíkají, když jdou ze zahrady, jen tepláčky a boty (teď v létě), takže to pak bude čuchat po zbytek dne, no super.

caverina
15. kvě 2012

@eyael jasně,ale s nějakým druhem chemikálie by se to styku dostali i kdyby byl postříkaný ten trávník,taky by ho měli na oblečení a kůži,tomu se prostě bohužel nevyhneš ☹ v takovém případě prostě nezbývá nic jiného neč očkovat

camelinka
15. kvě 2012

@eyael ale to je prece uplne to samy, kdyz postrikas obleceni chemickou sra 🤐 kou nebo kdyz se v obleceni povaleji v trave postrikane chemikalii 😅

kristi
15. kvě 2012

uprimne me tohle v zivote nenapadlo nejak zkoumat, u nas ve skolce moc travy neni, maji hriste, kde je strom, pisek, klouzacka a plocha na blbnuti. I tak by mohla kliste chytit v lese, v parku, na terase doma atd. Jak to pak dokazes skolce, ze ho chytlo dite primo u nich?
jako u nas mame vsi, nestovice, spalu a podobny nemoce, ale takovouhle kravinu vy me fakt nenapadlo resit

caverina
15. kvě 2012

@eyael jo a jinak syn se ve školce na zahradu převlíká komplet.tzn.že má extra tepláčky a triko na ven a zvlášt má tepláky a triko do třídy.když kolikrát vidim jak to triko vypadá tak si neumím představit,že by v něm byl ještě ve třídě 😀

katcha21
15. kvě 2012

@eyael Tak to asi nechce nikdo, ale to bychom asi nesměli chodit ven 😉

sal80
15. kvě 2012

@eyael Povinnost to není a účinnost je opravdu jen krátkodobá 😒 Opravdu Ti nezbyde, než ošetřovat holčičku sama.

ange_de_la_morte
15. kvě 2012

ahojky ,povinost podle mně školka určitě nemá ... i když rozumím tvému rozhořšení, co se týče ochrany dítěte proti borelioze/ encefalitidě .... vydoma svoji zahradu stříkáte ? a chodí i do parku jen tam kde je postříkané ? neber to ve zlém, ale myslím si že když bude postříkaná zahrada ve školce a nic jiného stejně se nelze spolehnout na to že dítě prostě kliště nebude mít , otázkou je co se dá proti tomu dělat - rozumím ani já nejsem přílišný zastánce repelntů, klonila bych se asi k očkování ( nevím od jakého věku se dá / doporuče očkovat)

caverina
15. kvě 2012

@eyael docela ráda bych věděla jestli nějaká školka ten trávník stříká.ono to taky asi nebude zrovna nejlevnější a školky těch peněz taky moc nemají,myslím si že jsou docela rádi,že můžou koupit nějaké vybavení,hračky atd.

caverina
15. kvě 2012

@ange_de_la_morte jsem zastáncem radši těch repelentů,nejsem odpůrce očkování,všechny povinné jsme absolvovali 😀 ale boreliozu muže člověk chytnout i když je očkovaný ☹