Musí vzít dceru do školky, pokud začnu pracovat?

bertica.h
24. led 2012

Malá bude mít v dobe event.nástupu do školky 3,5roku.
Já jsem zamestnaná,ale budu muset podat výpoved,protože jsem se přestehovaly a já nebudu moc docházet do svého zamestnání-budu si hledat nové .Jenomže je to začarovaný kruh.Malou mi nevemou do školky na 100% pokud nebudu mít razítko já i manžel od zamestnavatele,že pracujeme,nebo dátum nástupu do zamestnání.manžel zamestnaný je.
Co ale když mne v prubehu roku nekam příjmou ?Nemáme tady babičky,tetičky-nikoho,pokud mi malou nevemou do školky,budu muset každé zamestnání odmítat.Proto otázka zní:pokud v prubehu roku mne přijmou do zametnání,musí mi vzít dceru 3,5roku starou do školky?A jak se to pak dělá?Musí nejaké jiné dítkou mladší napr.přestat chodit do školky?
Starší dceru mi vzali až v necelých 5letech a necelých 6letech už chodila do školy.
Počas toho roku jeden kluk musel ze školky odejít-maminka byla s maldším sourozencem doma a vzali dítko o hodně mladší -ale maminka pracovala.
Děkuji.

ined77
24. led 2012

ahoj 🙂 ,
já se obávám, že nemusí, vše se řeší při zápisu, eventuelně i v průběhu roku, ale to jen v případě, že se nějaké místo uvolní, tzn. že dítko třeba nenastoupí.
záleží na obsazenosti a taky samozřejmě I na oblasti, všude je to jinak jak jsem zjistila.
podle mého ale, by jste měli mít přednost třeba před maminkou na MD s dalším dítkem...ty jako potencionální uchazeč o místo(práci), ale nejlepší bude se informovat u vás, tam kam by jsi chtěla malou umístit. 😉
držím moc palce! 🙂
dítko "musí" vzít do MŠ až jako předškoláka .

llluckaaa
24. led 2012

Nemusí ☹ U nás ve školce se děti berou podle těchto pravidel: http://www.raab.cz/slunicko/?menu=svp. Asi mám štěstí, jsou tu rozumní zastupitelé a škoku včas rozšířili, takže vloni přijala všechny uchazeče, včetně toho mého. A u nás to určitě nebude tak, že nějaké dítě kvůli jinému vyhodí, to by mi teda hodně vadilo.

jakoubka
24. led 2012

@bertica.h -v den zápisu budeš ještě zaměstnaná?
Já v době zápisu byla zaměstnaná ,ale poté mi dali výpověd...ale ve školce žádné razítko od zaměstnavatele nechtěli.
Pak jsem byla na ÚP 8 měsíců a malýho mi nevrátili .

Přeji Ti,at dcerku přijmou a ty najdeš dobrou práci 😉

bertica.h
autor
24. led 2012

Děkuji.No to ješte asi budu,jelikož malá je narozená 29.kvetna a to už je asi po zápisech.jenomže tma mají kolonku-že má zamestnavatel potvrdit,dokdy beru RP-takže to se nejak obejít nedá 😖

kjajule
24. led 2012

Zjisti přímo u školky jaké mají pravidla pro přijímaní dětí do školky...každá školka to má jinak 😉
Pokud ti dceru jednou vemou už ti ji nemužou "vrátit" a nevzít (to platí i pro ostatní děti jedno jak staré a jedno jestli má nebo nemá zaměstnané rodiče)...někde ve školce chtějí razítka od zaměstnavatele něde ne...u nás třeba berou maminky zaměstnané přednostně ale razítka žádná nechtějí...
Fakt to hodně záleží na dané školce...
Pokud by ti dceru nevzali je určitě možný se informovat během roku jestli se nějaké místo neuvolnilo, ale v případě že by jsi našla práci ti školka dítě vzít rozhodně nemusí...
Máš pravdu je to začarovaný kruh...ale je to takhle u nás hloupě nastavené tím že míst ve školce je prostě málo... ☹

bertica.h
autor
24. led 2012

@kjajule no vím,že když chodila starší dcera do školy,byl tam kluk,ktorý musel uvolnit místo pro dítko,které melo zamestnané oba rodiče,protože jeho maminka byla doma s mladším sourozencem.Ono je to ale asi tak srpávne-když si vemeš,že já nebudu moc chodit do práce a ve školce bude díte které má rodiče doma,tak to je nespravedlivý.Proto jsem chápala,když mi vzali dceru až v 5letech do školky-ted bych byla ráda,kdyby se mne to vrátilo 😒

kjajule
24. led 2012

@bertica.h No tak to muselo být nejspíš po nějaké domluvě rodičů, protože jinak to místo opustit to dítko nemuselo...a podle mě tohle moc školek nedělá...
Když už ti to dítě jednou přijmou, jak budou zjištovat jestli právě oba rodiče mají zaměstnání? Nemužou přeci po rodičích chtít aby jim každý měsíc nosily potvrzení od zaměstnavatele že jsou zaměstnáni...:-/
Jasný že u maminek , které jsou na mateřské s drhým to jde poznat ...pokud třeba vyzvedávají straší dítě a berou sebou i to mladší...ale ani tak...té mamce nemužeš dokázat že někde třeba na půl uvazku nepracuje...tohle se podle mě těžko dokazuje....
A nespoléhala bych se na to že se ti vrátí tvé pochopení...bohužel se školkama je to dneska fakt tvrdý...☹