Může dcera do školky na 8 hodin denně?

emis
13. črc 2011

Jak je to? Dceři budou v lednu 2012 tři roky a mám možnosti jí dávat do školky. Teď čerpám PPM s druhým dítětem a od října 2011 budu na rodičáku.
Může dcera navštěvovat MŠ každý den na 8 hodin nebo jen 5dnů/4 hodiny denně v měsíci? Rodičovský příspěvek budu pobírat na druhé dítě. Díky za odpověď. 😅

mami29
13. črc 2011

Podle me a podle toho co me rikali ve skolce, po narozeni druheho ditete muze prvni chodit do skolky jiz "nastalo". Ja cekam narozeni druheho v srpnu a od zari bude Mila chodit do skolky na cely den.

akdar1
13. črc 2011

Rodicovsky prispevek se tyka toho ditete, na ktere je pobiran... tedy dcera jiz ma moznost nastoupit do skolky! Avsak zalezi na pravidlech skolky, zda ji prijmou, ale to uz byste zrejme museli vedet, nebot zapis jiz jiste probehl... U nas bylo nekolik podminek a jednou z nich bylo, ze pokud by bylo malo mist pro prijeti, tak nas syn by nenastoupil, nebot ja jsem na RD s druhym prckem...

vojtisek2007
13. črc 2011

můžeš jí dát do školky na jak dlouho chceš, na ní už čerpat rodičák už nebudeš, takže to není omezený..... 🙂

paulinka80
20. črc 2011

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit? Dceři je teď 2,5 roku, může od září nastoupit do školky na 4 hodiny každý den?V prosinci se nám narodí druhý prcek, dceři budou tři v lednu.díky 😉 Musím někde hlásit, že nastoupí do školky před 3.rokem?

veruska007
20. črc 2011

Myslim, ze kdyz jde do statni skolky, tak pred 3. rokem muze jen na 5 dni v mesici, abys neprisla o rodicak.

andy80
20. črc 2011

Ano může, protože budeš na rodičáku s druhým dítětem, tak to starší může klidně do školky, na něj už rodičák pobírat přece nebudeš.

Paulinka, před třetím rokem může dítě jen na 5 dní v měsíci, po dovršení tří let na 4 hodiny denně.

pellullinka
28. črc 2011

paulinka80: abys nepřišla o rodičák na dcerku kterou chceš dát do školky smí být ve státním zařízení jen 5dnů v měsíci. pokud bude víc tak ti vezmou rodičák. Ale jak je to s tím hlášením mě také zajímá.
Půjdu možná od září do práce a malému bude 2,5, tudíž bude muset chodit do školky každý den a mě vezmou rodičák, ale musím to někam hlásit?

vycu
28. črc 2011

Je to jak píše veruska007, takže to hlásit musíš do 8 dnů, protože je to situace, kdy dochází ke změně podmínek pro výplatu dávky.
pellullinka, je to tvoje povinnost nahlásit, takže jak už píšu výše.

kammka
28. črc 2011

prvorozené dítkoé můžeš dát klidně do školky nemoezeně, an ni už nic nedostáváš, jí se to netýká..
zajímalo by mně, která školka přijme dítě mladší tří let, to je docela zázrak, všude se musí dokládat, že maminka má práci, když je třeba s mladším doma je až 150. v pořadí , přednost mají :
předškoláci z dané obce
předškoláci odjinud
děti starší tří let z dané obce,jejichž maminky mohou doložit, že budou pracovat mimo domov, a které mají již ve školce staršího sourozence
ostatní d+ěti starší tří let z dané obce...

takže když má školka 15 míst a hlásí se jich 150, určitě nebude brát dítě mladší tří let......jen těch, které jsou v první kategorii je víc, než je volných míst. tak je to aspoň u nás...

beponka
28. črc 2011

paulinka80: u nás třeba před třetím rokem po dohodě těch 5 dní rozdělí na 10 dopolední což je super...

klara.t
4. srp 2011

A jak je to s placením za školku, když tam chodí jen 5 dní v měsíci? platí se stejně jako kdyby tam dítě chodilo denně? nebo jen poměrná část?

niki2
9. srp 2011

@klara.t, asi to bude zalezet na skolce, ale u nas se plati cela castka, dokonce jako za celodenni dochazku a i kdyz si beru maleho po obede, ale dostava svacinku s sebou.

miniskolickakatibertik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz