Může se dítě začít počůrávat z nezvyku na školku?

karotky
18. lis 2009

Tento problém řeší moje kamarádka.Jakmile jí holčička(2,5.roku)začala chodit do školky,začala se doma počůrávat.Do té doby chodila na nočník sama nebo si říkala.Teď se prostě z ničeho nic prohrčí přes punčocháče,aniž by si to všimla a je jí jedno kde je a co dělá.Včera jsme u nich byli na návštěvě(cca 4 hodiny)a za celou dobu se počůrala asi 8krát. 😖
Je ale zvláštní,že ve školce se nepočůrá nikdy. 😕
Napadlo mě,jestli to taky nedělá mamince naschvál,když vidí,jak jí to vytáčí. 😒
Co si o tom myslíte?................Máte s tím někdo zkušenosti?

martinaema
18. lis 2009

ja mám, len stým rozdielom, že mne sa pocikávala aj v škôlke. Tak 1-2x za deň. Trvalo to asi 3 týždne a potom ako zrazu to začalo, tak zrazu to aj skončilo. Ale ja som jej začala dávať tréningové plienky, vysvetlila som jej, že to sú také nové gaťušky s princeznou a nesmie ich ocikať, lebo potom bude princezná smutná. Aod prvého dňa, ako som jej ich dala, tak sa ani raz nepocikala. Viem, že plienky neznáša, takže ked sa jej niekedy stane nehoda a ucvrkne si, tak vytiahnem plienku aby ju mala nadohľad a potom si dáva sakra pozor. No a kamoška nech to skúsi ignorovať, absolútne nereagovať na pocikané oblečenie...

vojavoja
18. lis 2009

My sme mali tiez takyto problem, dala som dcerku prec zo skolky - zrejme tam bol nejaky problem, aj ked ucitelky boli mile ale nieco sa jej asi nepacilo, asi jej tam nejake dieta robilo zle. Nechcela mi povedat, potom som z nej ledva dostala, ze taky chlapcek ju buchol... Od prveho dna v druhej skolke pocikavanie prestalo. Neviem preco je to u Vas v skolke, ale mozno je tam nejaky problem a nepaci sa jej tam a tak nepriamo protesyuje doma tym pocikavanim. Treba zvazit zmenu. Ale to je samozrejme len moj osobny nazor a nepoznam veci detailne.

karotky
autor
18. lis 2009

vojavoja,.................naše děti do té školky chodí společně(pokud jeden z nich není zrovna marod)a moje se nepočůráva ani tam a ani doma.No,zkusím jí navrhnout změnu školky,ale myslím si,že jí to nepomůže.Školky jsou tu narvané k prasknutí a do téhle se dostala na poslední chvíli. 😒

sasiki
18. lis 2009

môže 😒

jaduska
19. lis 2009

pravdepodobne to je reakcia na škôlku - nástup do MŠ je pre dieťa veľkou zmenou, aj keď tam chodí rado, má kamarátov a pod. Tvoja kámoška by mala reagovať pokojne a nenechať sa vytočiť, jednoducho to nekomentovať, malú prezliecť a hotovo. Ak by to však trvalo dlhšie, tak to treba nejako riešiť. Nech sa skúsi porozprávať s učiteľkami.
Moja najstaršia, keď nastúpila do škôlky (tiež 2,5 ročná), tak prvý týždeň bol v pohode a potom sa začala pocikávať cez obedňajšie spanie, pričom doma bola bez plienky celú noc. Tak jej chvíľu v škôlke dávali plienku na spinkanie a keď sa tam zaklimatizovala, tak už nebolo treba.

elomanka79
19. lis 2009

Ahojky,já měla s malou ten samý problém,počůrávala se ve školce i doma,pořád jsem jí to vysvětlovala,odeznělo to samo,ale ty první 2 měsíce ve školce byly kruté,hlavně to ranní loučení,brečela a držela se mě za nohy.Myslím,že to brala jako pomstu,že jí tam nechávám,tak se naschvál počůrala. 😨