Na jak dlouho můžu dítě poslat do MŠ, když jsem na MD?

judith.von
8. únor 2012

Ahoj maminky, chci dat syna od září do školky, tou dobou mam zrovna TP, takže budu na mateřské. Chci se zeptat, jakou dobu může být ve školce, když je matka na mateřské. Jen na 4 hodiny? Nebo půl dne? Chystám se vyplnit přihlášku, tak ať to nespletu. díky

neu.sona
8. únor 2012

Já myslím, že podle nových podmínek od tohoto roku ho můžeš dát na celý den. RP na něj stejně pobírat nebudeš a tak se Tě to netýká vůbec. Od nového roku je, že dítě od 2 let může každý den do školky a nepřijdeš od RP. Ale lhala bych, pokud bych řekla, že na celý den. Jsou tam nějaké určené hodiny.

ivca_doubek
8. únor 2012

Jelikož budeš na MD s druhým dítětem, tak to první v podstatě "nikoho nezajímá" - v tom smyslu jestli je ve školce nebo doma. Můžeš ho dát klidně na celých pět dní v týdnu, nebo jak budeš potřebovat. To už zálěží čistě na Tobě a na dohodě se školkou...

kris2008
1. dub 2012

muzes ho tam mit na cely den,ale jen omezene myslim do 14.30 ci 15.00,do tech 17hod je to pro pracujici

mucu
1. dub 2012

Můžeš ho dát na celý den jsem na MD s mladším synkem a ten starší chodí do školky 😉

micka32
21. bře 2014

Ahoj jsem ve 12 týdnu a chtěla jsem se zeptat na jak dlouho můžu zůstat na MD?Je to podle výdělku nebo si to můžu určit třeba na 2 roky ,dát ho do školky a jít do práce na celý den to je 7,5h?Děkuji za pomoc