Nástup do mateřské školky, co synovi nachystat?

kacuda
13. srp 2016

Zdravím vás holky,
jsem úplně v koncích a čeká nás něco nového, netuším, co mám synovi nachystat do školky kromě oblečení a taky si nedokážu představit, kolik mám mu nachystat toho náhradního oblečení. Za chvilku začíná nový školní rok a my nastupujeme do mateřské školky a já už z toho mám teď depku. 😀
Budu ráda, když mi poradíte, chci být nachystaná na všechno - sakum pikum. 😀 😀 😀
Mockrát vám předem děkuji.
Katka

kacuda
autor
13. srp 2016

A ještě jsem si vzpomněla, když nějaké oblečení nemá štítek, jak ho popisujete iniciály???

mrazulkav
13. srp 2016

Vy nemáte schůzku s rodiči? My dostali papír u zápisu, co máme pořídit a na konci srpna je právě ještě ta schůzka...
Oblečení budu podepisovat někam ke krku, když nebude cedulka, tak asi na lem límce.

kamste
13. srp 2016

u nás chtěli:
1) oblečení do "herny" (tepláčky + tričko...)
2) oblečení na ven - podle počasí
3) na spinkání
4) náhradní (kdyby se přihodila nějaká "nehoda" - popřemýšlej, kolikrát za den potřebuje převlíct...)
5) bačkůrky s pevnou patou
6) kartáček na zuby + kelímek
+ stravné a příspěvek na hygienické a výtvarné potřeby
vše jsme dostali písemně na začátku školního roku
=> některé věci jsem chystala ráno před cestou do školky, některé věci jsem si nechala ve školce (ale děti rostou občas rychle a je dobré zkontrolovat občas třeba to náhradní oblečení, aby už nebylo malé...)
pokud možno jsem vybírala oblečení větší/volnější, aby to dcerka zvládla oblíct sama a nepotřebovala pomoc učitelek
oblečení je potřeba označit, aby nedocházelo k záměně - vybírám vždy místo tak, aby to nevadilo na vzhledu
někde doporučují i starší větší tričko/košili/zástěru na výtvarné činnosti
určitě to zvládnete a po pár dnech ve školce to už bude"brnkačka"

andelka
13. srp 2016

Tak u nás máme náhradní oblečení pro případ nehody (tričko, slipy, tepláčky), do sáčku.
Oblečení na ven do pytlíku (tepláky (v zimě softshelky nebo oteplovačky), mikinu nebo bundu, boty na ven (jezdí na odrážedlech, takže vydrží tak 2-3 měsíce než jsou zničené, kupuju v bazaru), čepici).
Oblečení do školky (moji v tom chodí rovnou z domu, bydlíme kousíček), tričko, tepláčky,slipy ponožky, klasika že jo.
Pyžamko.Na pyžamko našívám poutka, věší si to na věšák a nepadá to z něj.
Papuče.
U nás chtějí balík vlhčených ubrousků a dva balíky papírových kapesníků.
Kartáček na zuby (pastu měli myslím svoji, ale teď poslední rok už po obědě zuby nečistí, nestíhají)
Oblečení popisuju většinou prupiskou, buď na cedulku nebo ke krku.
Obvykle máme 4x tepláky a 5x tričko spešl do školky. Tepláky tenčí, mají tam teplo, tričko které se dobře obléká a má světlou cedulku za krkem.Mikinu kterou si umí sám obléct. Zpočátku přes hlavu,učitelka mu to nasadí na hlavu a ruce už prostrčí sám. Teď už umí i na zip, takže je to jedno.Boty které se dobře nazouvají.

lv
13. srp 2016

popisuju fixkou na textil, za krk a kalkoty v pase zevnitř. Školkové dobře oblíkatelné, a taky takové, u kterého mi nevadí zničení (barvičky, lepidla, jídlo..) bazarové, podarované..

paja.83
13. srp 2016

My jeste musime mit batuzek s plastenkou, kapesnicky. Nechavam ve skolce i holinky.

andelka
13. srp 2016

U nás se v dešti ven nechodí, nebo po dešti. Batůžek a pláštěnka se hodí, chtějí to na výlety.

kacuda
autor
14. srp 2016

A jak s ponožkama???

puresin
14. srp 2016

@kacuda Ponozky mame jedny, ve kterych prijde a druhe jsou v pytliku s vecmi na prevleceni. Hlavne kazdy den, kdy pro maleho pujdete se kouknete, co a jak vypada, co je spinave, derave, curnute.. a druhy den doplnis stavy.
Proste staci jeden vnitrni komplet na sebe a jeden do pytlicku pro sichr, a venkovni ohoz dle rocni doby. U nas i holinky a plastenka, chodi totiz ven za kazdeho pocasi. A kdyz nahodou neco zspomenes dodat, maji par veci erarnich, takze nahy nebude. To date levou zadni. 🙂

lichtakova
14. srp 2016

Ahoj,tak u nas taky podobne,jak pisou holky, v tasce v satne ma rezervni tricko+teplaky (leginy) a dvoje spodni+2 ponozky, do batuzku jim davam plastenku a dcera si brala sukynku na hrani,v lete i piti na prochazky. Jeste maji v satne zasteru na malovani, v umyvarne rucnik+kelimek s pastou a kartackem. A backory. Ja ve skolce holiny nenechavam,spis vezmu rano s sebou i kecky. Letos po nas krome baliku toal.papiru,balenych kapesniku a krabice kapesniku jeste chteli poridit jim reflex.vesticku na vychazky. Backory se spickou a patou,ale toleruji i letni sandale,pokud sedi na noze. Krome ponozek mam inicialy na vsem,fix na textil,popisuju stitky,neco ma i extra jmenovky. Dovnitr teplaky,na ven,jak zacne byt chladneji jsou idealni nepromok.kalhoty -Lidl,Tchibo,ktere si pretahne pres to, v zime oteplovacky-na zimu nma radili i pro kluky leginy (ted mam treba z tchiba takove tluste pletene bez tapek),aby se daly jen prevleknou ponozky a ne svlekat dite z celych puncochacu. Neboj,to date, neco poradi ve skolce,neco ostatni maminky. Jo-nekde chteji i svuj hrnicek na piti.

lichtakova
14. srp 2016

Dcera teda vubec spat ve skolce nechtela,ale ti co spi,tak samozrejme pyzamo,nekt.i hracku a doporucovala reditelka koupit v ikea nepropustne prosteradlo (ti,co si jeste nejsou jisti),aby nemusely mit deti ty gumove pleny. Kdyz se stane nehoda,dostanes domu pytli ( v lepsim pripade) pocuranych veci,ev.i to erar.povleceni vyprat. Muj problem je rano to pred skolkou vsechno vyndat z kocaru a dat do satny a hlavne odpol odvezt domu (to mi nejde 🙂 )

terezapetrova
14. srp 2016

@kacuda každá školka treba chce co se týká různých hygienickych veci trochu něco jiného. Z MS nemáš vubec žádné info? Pokud ne minimalne bych tedy poslala mail.

kacuda
autor
15. srp 2016

@terezapetrova
Kromě toho že mám věci popsat, tak nevím, vůbec nic, doufám, že mi to třeba řeknou na rodičáku první školní den, ale kdoví, člověk není jistý ničím. 😉

lichtakova
15. srp 2016

@kacuda reknou,nebo nemaji stranky?

lichtakova
15. srp 2016

@kacuda min.tyden jsem byla v galanterii a meli tam balicek fixa na textil+nazehlovaci jmenovky.

andelka
15. srp 2016

@kacuda ponozky dávám denně čisté,a jedny má náhradní,ale většinou to není potřeba. Ale pro sichr,hlavne na zimu.
Vždycky někdo na konci roku něco zapomene a nevyzvedne,takze pro případ mají i erar.

kacuda
autor
15. srp 2016

@lichtakova
Já těm nažehlovačkám nějak nevěřím nebo to spíš neumím, vůbec mi to tam nedrží. 😖

lichtakova
15. srp 2016

@kacuda ja taky nenazehluju, pisu inicialy nekam na stitek.

kacuda
autor
30. srp 2016

Když si vezme syn nějakou tu hračku do školky, tak tam si ji nechávají do konce školního roku nebo na furt???

korin
30. srp 2016

Syn si nosil podle nálady autíčko a každé odpoledne si ho bral zase domů.