Nástup do školky.

hezz17
2. zář 2020

Ditko se těší, doma vyklada, jak to bylo ve skolce super, s cim si hralo... pres dvere je videt, ze je fakt spokojeny.
Ale ten ranni příchod, co se jim to v tech hlavickach deje ze jeste u vchodovych dveri juchu skolka a ve dverich do tridy plac a nikam nechci?

verysucha
2. zář 2020

U nás to samé 😞

zuzangel
2. zář 2020

U nás taky 🙈 ale.hlavni je, že po chvíli je to v poho a dítko je tam jinak přes den spokojene.
Chce to trpělivost, určitě to brzy prejde.

leymea
2. zář 2020

Vcera byl malej v pohode, ve tride si hned zacal hrat. Pri obede zacal brecet (nechtel uz jist). Dneska od rana pohodicka. Dokonce mi ve skolce uz utikal do tridy. Ve tride dobry, ale jak jsem rekla, ze uz jdu tak zacal plakat ☹ jsem zvedava co mi ucitelka rekne az pro nej prijdu, ja doufam, ze uz pak byl v pohode ☹

rickym
2. zář 2020

U nás bohužel i pláč i během dne a to je tam druhy den a jen do 10h. Nevím jak si s ní poradi😔

mzacikova
2. zář 2020

U nás naštěstí oba dny skvělý. Až jsem se divila. Malý je zvyklý opravdu jen na rodinu, sousedy a děti moc ne (máme tu jen dvě školačky 6 & 8). Oba dny mi sotva řekl čau 🤣 já se ale bojím spánku. Dnes ho vyzvedávám ještě po obědě, ale zítra chceme zkusit spánek, to myslím, bude těžké...

jansovad
2. zář 2020

u nás se malá taky těší, dneska mi jen na půl úst řekla papa a už běžela do třídy....

karla2015
2. zář 2020

@rickym u nas skoro stejne, vcerav poho a dnes silenej rev, a to sem pro ni sla v pul 11. Nastesti pomohlo, ze s ni sla ucitelka do jine mistnosti (jeste s jednim chlapeckem) a tam pry hned prestala,hrala si atd....asi moc vjemu. Jen doufam, ze si zvykne, sem z toho vzdy na nervy.

te_reza
2. zář 2020

Holka byla v pohodě první měsíc, celý říjen promarodila a CELÝ listopad ve školce řvala od rána až do mého příchodu, dokonce jsme dostali výjimku a chodila jsem pro ni před obědem, který si snědla až doma, protože tam nejedla nic

rebe
2. zář 2020

Mě to taky v práci moc bavilo, ale po ránu se mi tam nikdy nechtělo. A oni se ještě navíc musejí rozloučit s maminkou, je to pro ně těžké. Nám pomáhaly různé rituály, které loučení urychlily a usnadnily. Pokud pláče opravdu jen chviličku, je všechno v pořádku.

hezz17
autor
2. zář 2020

@karla2015 jo presne, vcera i dnes rikali, ze ji vzali do loznice, tam po chvilce prestala a sla si hrat. Asi nejaky figl 😁

leymea
2. zář 2020

Tak dneska ke mne bezel a skocil na me. Bez place 😊 uvidime zas zitra 😀

leymea
3. zář 2020

Tak co holky? Jak to dneska slo? U nas hruza ☹

rickym
3. zář 2020

@leymea u nás extra hrůza. Plakala už v autě, ve školce mě prosila: maminko prosím prosím nechoď do práce. Řev, slzy, hrůza. Teď na 10h pro ni jdu, tak jsem zvědavá... přemýšlím, že by chodila jen 2-3 dny v týdnu.

takyjedna
3. zář 2020

U nas vcera rano srdceryvna hystericka scena, kdy se me drzela jak kliste. Ale brecela pak pry uz jenom chvilku a zbytek dopo dobry. Dneska pobrecela pri prevlikani v satne, ale pak se sama chytla ucitelky a nez sem si obula boty, uz sedela mezi hrackama.. Tak snad uz mame nejhorší za sebou..

leymea
3. zář 2020

@rickym u nas prave taky rev cestou. Chodime pesky, ale asi zacnu jezdit autem. Furt: chci domu, chci za babi, chci na zahradu. Je to opravdu tezke ☹

hezz17
autor
3. zář 2020

@rickym
@leymea u nas taky dneska velky plac doma, v aute, v satne. A lkdyz ji ucitelka držela a ona kricela maminko ja chci za tebou, tak to bylo fakt hodne tezke. Upozornovali, ze 3.den bude nejhorsi. Coz zatim byl. Tak jsem zvedava zitra.

leymea
3. zář 2020

@hezz17 u nas byl taky nejhorsi. Nejlepsi byl prvni den, to nebrecel (az pri obede). Ve 12 vyzvedavam tak jsem zvedava co se dozvim 🙈 nejsem za to dopoledne niceho schopna. Furt na nej myslim.

verysucha
3. zář 2020

@leymea u nás dnes taky nejhorší 😞rev a přetahování.učitelka musela i zamknout protože furt utíkal za mnou

leymea
3. zář 2020
karla2015
3. zář 2020

u nas lepsi nez vcera, zase ji vzala do jine mistnosti a tam se hned uklidnila, svacinu si dala a pak sli na zahradu a tam super, i se trochu zapojila. Vcerejsek byl teda mnohem horsi. Zitra zustane uz na obed, tak sem zvedava.

verysucha
3. zář 2020

@leymea ale přes den prý v pohodě..a když jse pro něj přišla tak říkal " tak brzo" a chtěl si ještě hrát 🤷‍♀️😁

leymea
3. zář 2020

@verysucha ja nic nevim, my nechodime do trid a ucitelka mi ho jen poslala, takze s nim nesla. Nemluvila jsem s ni. Ale byl uplne v pohode a hned v satne zlobil, tak snad dobry 😀

rickym
3. zář 2020

Dnes jsem šla pro Eli na 10h., byli venku na zahradě/hřišti. Všichni si hráli, jen Eli nic, seděla na lavičce a čučela. Když jsem přišla, tak jsem ji poslala prozkoumat hřiště a hrát si, tak konečně šla. Byla jsem tam hodinu. Doufám, že ji to pomohlo, že zítra už bude zase odvážnější. Učitelky doporučily vydržet, ale nechat ještě aspoň týden jen dopoledne... tak budu doufat, že to bude lepší a lepší...

kemija
3. zář 2020

Maminky, tak já teď řeším opačnou situaci. Syn nastoupil dneska poprvé. Byl do oběda. Celou dobu prý ok a jakmile jsem přišla, začal plakat, že nechce domů, že chce zůstat ve školce. Vím, že mám být ráda, ale je to pro mě hrozná situace, když dítě nechce domů...

rickym
3. zář 2020

@kemija a nejde ho nechat i se spaním? Jé, co já bych za to dala🙂🙊

leymea
3. zář 2020

@kemija taky bych radsi aby nechtel domu 😀

hanulkaha
3. zář 2020

Maly nastoupil ted taky poprve do skolky... Rano se tesi, libi se mu tam, pri prichodu v pohode, da mi pusu, zamava a jde do tridy. Ucitelka mi kazdy den rekla, ze se maly vubec nezapojuje, sedi nebo lezi na koberci, nechce nic delat, dnes na hristi si lehl na zem a nechtel jit za detma, nechtel nic... V momente, kdy jsem si pro nej prisla, tak hned zase jako vymeneny, behal, delal lumparny... Pry proste jen potrebuje vic casu, aby si tam zvykl. Doma je to zive aktivni dite a tam jen stoji, za detma nejde...🙁 Tak snad se to brzy zlomi a zapoji se do kolektivu

kemija
3. zář 2020

@rickym @leymea jj od příštího týdne bych ho tam nechala spát,tak snad nebudou scény i odpoledne. Popravdě, paní učitelky se na to tam moc netváří... prý že jsou raději, když je maminka doma s mladším sourozencem, tak proč by tam dítě mělo spát. No, ale nařídit nám to nemůžou. Když řeknu, že bych chtěla, aby tam spal, nic podle mě nezmůžou.

rickym
3. zář 2020

@kemija jako, kdyby plskal tak nereknu, to bych jejich postoj pochopila. Ale takto, když se mu libi, tak hezky ať spava...

rickym
3. zář 2020

@hanulkaha Eli stejne, sedí a čučí. Semtam se zapojí, svacinku něco sní. Ale jinak jen pozoruje. Ale učitelka říkala, ze to nevadí, hlavně, ze neutiká, nechají ji rozkoukat...ze to tak některé děti mají...