Nástup do školky - kolik kusů oblečení jste upotřebili?

ela2
29. bře 2014

Zkušené maminky, prosím poradte. Budeme v září nastupovat do školky, kolik tepláků, triček, bund, bot atd. jste upotřebili? Popř, užili jste nějaké vychytávky, jako nákrčníky? Jaká je "povinná" výbava, co se týče oblečení? Předem díky za Vaše tipy, rady a doporučení! 🙂

holubice.petra
29. bře 2014

My budeme mit pred prazdninama nejakou rodicovskou schuzku a pry nam reknou co a jak 😉

samasa
29. bře 2014

myslím že můžeš být v klidu 🙂 většina školek nemá povinnou výbavu 😀 jenom doporučenou... tepláčky na každý den jiné...zapatlají je od jídla, barviček, lepidla... a na ven musí mít taky kalhoty na převlečení... já malýho do školky vozila a tak si ráno oblékl to co mněl pak ve školce celý den...na ven mnel kalhoty šušťákové - venku byl skoro pořád mokrý - mokrý písek... a podobne...
5 triček, 5 teplák, 5 mikin...jestli budeš v práci, nemusíš se stresovat praním 😀
ponožky, spodní prádlo na každý den, upotřebili jsme nepromokavé kalhoty i bunda, čepice, šnurky na rukavice, kombinéza - ideálne v celku,, 😀 holínky, botasky, bačkory, snehule...
a do školky potřeboval ručník, hřeben, zubní kartáček , hrníček, pastu, pyžámko, oblečení na prevlečení - kdyby náhodou nehoda 😀 rupsak a pitíčko do nej si nosil každý den - když byli venku at nemá žízen..
vím že nekde si nosili i povelčení... a takový vak na oblečení zavesený v šatne 😀 snad to je všechno 😀 😀 😀 😀 😀

luli11
29. bře 2014

Tak to mě taky zajímá 🙂 máme teda zápis až v květnu, myslím, že nám to taky vše řeknou nebo dají rozpis na papíru, ale i tak si ráda počtu nějaké vychytávky 🙂

konidana
29. bře 2014

Klasické bačkory, věci ne převlečení, holinky, pláštěnku, kartáček a pastu.

pear
29. bře 2014

Každá školka to má jinak. Hlavně oblečení na ven uzpůsobené počasí (pláštěnka, gumáky do deště), oblečení do školky, pyžamo, bačkory, náhradní oblečení včetně ponožek a spodního prádla - vše minimálně 2x, u nás ještě hrneček na celodenní pitný režim. U nás si děti nemusí nosit kartáčky, pastu - to se zrušilo kvůli hygieně, ručníky, povlečení zařizujeme my, jen si rodiče nosí vlastní nepropustné prostěradlo pokud má dítě opakované nehody v postýlce. To je asi tak vše.
Jsem učitelka, tak kdybyste měly holky dotazy, pište soukromé zprávy.

betelgeuzz
29. bře 2014

My jsme při přebírání rozhodnutí dostaly papír, kde bylo napsané, co je potřeba. Ale řekla bych, že nic zvláštního.
Papuče s pevnou patou (ne nazouváky), pláštěnku a gumáky (někteří rodiče to donesou, když prší, ale nejspíš bych zapomněla, tak to máme 2x), kartáček na zuby a kalíšek, pokud dítě ve školce spí, tak pyžamo.
ve školce má oblečené tepláky a tričko, tepláky vydrží většinou celý týden, trička tak 2 - 3 za týden. Ve skříňce má jednu sadu oblečení pro případ nějaké nehody. Má tam ještě bundu, kalhoty a boty na zahradu.

zelva
29. bře 2014

Já jen doporučím kupovat věci do školky z druhé ruky - bazary apod. Nové věci jsou úplná zbytečnost. Děti ve školce žádnou frajeřinu dělat nemusí a hlavně také jsou neustále špinavé a člověk to pere pořád dokolečka! Nové věci se tím pádem rychle operou a za ty penízky to nestojí. Z bazaru to máte za pár kaček 😉

medvidek
29. bře 2014

Tak my jsme nechali ještě ušít kapsář (nemáme zamykací skříňky). 🙂

cuma
29. bře 2014

malá se ráno ve školce převleče do trička a zástěrky(v zimě k tomu má punčochy,když už má ponožky,tak tam má legíny ještě k tomu), na ven bunda,mikyna,čepice, zateplené šustky nebo tepláky, v zimě ještě nákrčník. Boty buď zimí nebo botasky a papuče. Tepláky na ven má tak dvoje na týden, bunda vydrží skoro vždy týden, stejně i tričko, maximálně to odnese zástěrka. Ve skříni má náhradní tepláky a spodní prádlo (tričko ne, však v něčem je stejně z domu,kdyby bylo potřeba) Mají malinké skříňky,tak tam toho moc nevleze.Děláme to tak,že tam má pytel,kam jí vždy schováme v čem přijde z domu,aby se v tom zbytěčně nezamotala a oblékla si to správné a učitelky to mají lepší,když je stěhují do jiného oddělení..kdyby bylo něco nesrozumitelné,klidně napiš do IP

jmisa
30. bře 2014

Doporučuju věci na natažení - kalhoty do gumy, žádné zipy, boty na sucháč, ne šálu ale nákrčník apod.

V šatně nechávám komplet náhradního oblečení, kdyby se ve třídě polil nebo tříleťáci mají zkraje wc nehody - takže náhradní tepláky, triko, slipky, ponožky.

Do třídy tepláky, v zimě chodí v podvlíkačkách, punčochy nedáváme, blbě se natahují.

Na ven nosí to, v čem ráno dojde do školky, takže nějaký softshellky a nebo šustky, v teplých měsících kraťasy nebo pláťáky, kupovala jsem hodně neverest, protože se to dobře obléká.

Mikču spíš přes hlavu, nemusela jsem řešit, jestli ho učitelky zapnou, dneska už to umí sám, ale první rok mu to nešlo.

V zimě kombinezu, protože mu nikde nic nevylézá z kalhot apod. Na krk nákrčník, to je i ochrana při nedopnuté mikině nebo bundě.

Ven nosí boty podle počasí, jako by šel ven se mnou, ve školce nic dalšího nemáme.

Na počty toho nemám víc, než když jsem byla doma, prostě abych to stihla vyprat. Tedakrom zimní kombinezy, tu měl jednu, kdyby ji zaprasil, že by nešla použít, tak jde v zimní bundě a softkách.
Softshellové kalhoty mi přijdou super, otřou se večer hadříkem a ráno si je může vzít.

sarihy
1. dub 2014

Celková výbava, co mám pro holky:
2x tepláky
2x legíny
4x triko kr.r.
4x triko dl.r.
2x mikina
1x šusťáky
1x pláťáky
1x podfleecované kalkoty
1x softhellka
kombinéza na zimu
rukavie palčáky na tkaničce
nákrčník
pyžamo
pláštěnka
holinky
bačkory

- mám oblečení speciálně jen do školky, točím to dokola, zaprané fleky neřeším

JInak asi mám holky obvzláště čistotné, ale oblečení do třídy i na ven mají celý týden, ta mladší maximálně 2 trička za týden...

katchula
1. dub 2014

Tepláky do školky do třídy nám tedy vydrží celý týden, trička tak 2-3 dny. Na ven šusťáky nebo tepláky, v létě kraťasy, kšiltovka. Jak už tu někdo psal, je dobré pohodlné oblečení, co se dobře obléká, takže kalhoty do gumy. Tepláčky s kapsama, aby mělo dítě kam dát kapesník. A vyhýbat se knoflíkům, páskům, tkaničkám… hlavně u těch menších dětí. Ve školce má syn po celý rok bačkory, pláštěnku, náhradní prádlo, tričko. V těch 3 letech měl náhradní komplet celé oblečení do třídy. Pyžamko se nosí každé pondělí a má ho pak přímo v postýlce do pátku. Asi 2x ročně nosí rodiče papírové kapesníky, ubrousky, vlhčené ubrousky a to je myslím vše. žádné hrnky, kelímky, ručníky se u nás nenosí. Každá školka to má zkrátka trochu jinak a určitě dostanete seznam 😉

krystalka
1. dub 2014

Tepláky má syn tak dvoje na týden, výjimečně troje, tričko vydrží tak 1 až 2 dny, ve školce má trvale bačkůrky a jednu sadu oblečení (tričko, tepláky, slipy, ponožky) - kdyby byla nějaká nehoda. Na ven tam má šusťáky - buď zateplené, nebo jen vespod s bavlnou, mikinu a v létě tepláky nebo kraťásky....Čepici nebo klobouček nosí ten, ve kterém ráno přijde....Holinky trvale ve školce nemá, v případě velkého deště jsme je brali s sebou ráno do školky, ale vytáhli jsme je tak 2x za téměř 2 roky 😉 . Takže mu stačily ty jedny, co má doma na zahradu...extra boty na písek tam taky nemá, ven chodí v těch, co přijde ráno - máme vychytaný jeden typ botasek, který vydrží úplně všechno - má jen ty jediné boty normálně do města, na hřiště, na kolo, koloběžku...vždycky je jenom otřu a jsou pořád jako nové, kupujeme nové vždycky až když z nich vyroste 🙂 . Pláštěnku jsme taky zatím nepotřebovali, má do deště takovou tu pogumovanou bundu z Lidlu, kterou nosí v dešti i normálně do města...a ve větším dešti stejně ven nechodí...Dokonce i normální bundu si bere na zahrádku stejnou, ve které přišel a maximálně byla někde lehce ušmouraná, ale ne tak, aby v tom nemohl jet domů - jezdíme autobusem... Pyžamko tam má jedno celý týden, na víkend bereme na vyprání. Jinak jsme potřebovali plastový hrneček na pití do třídy (při jídle mají v jídelně školkové nádobí), kartáček, pastu a občas přineseme balení kapesníků, v létě tam má krém na opalování - paní učitelky je mažou....Takže celkově vzato, do školky jsem extra dokupovala jen ten hrneček, kartáček a pastu, jinak tepláků a triček máme tak jako tak větší zásobu a kupodivu za ty téměř dva roky žádné tričko nebo tepláky nezamazal tak, že by to nepustilo vyprat, tomu se doteď divím - a to je kluk 😉 . Jo a ten nákrčník - to je dobrá vychytávka a nejen do školky, my vlastně nemáme ani žádnou šálu, máme asi 3 nákrčníky, nosí je všude, nejen do školky....