Některé číslice píše zrcadlově, máte zkušenost?

mami29
21. zář 2012

Maminky starších dětí: Míla začal sám od sebe psát číslice, od 0 do 9 vše krásně pozná. Ale některé píše zrcadlově, a čte zprava tedy ne vždy. Máte zkušenosti? V říjnu mu bude 5.

krystalka
21. zář 2012

@mami29 - ahoj, našemu Jiříkovi je 4,5 a taky ho začaly zajímat čísla, pozná do 12, ale když je zkouší napsat/napodobit, tak je má většinou taky zrcadlově a občas čte třeba čísla autobusů zprava doleva....on tedy má dysfázii, tam se podobné problémy objevují celkem často, ptala jsem se na to a je prý dobré dělat cvičení na zrakové rozlišování, bezvadné jsou na to třeba sešity od Bednářové Jak krtek Barbora uviděl svět, je tam vždycky na řádku několik obrázků, které jsou si zdánlivě podobné, ale liší se třeba tím, na kterou stranu jsou otočené, nebo nějakým drobným detailem...

mamkamarketa
21. zář 2012

@krystalka ahoj 🙂
Muzu zeptat jak dlouho syn cetl obracene? Syn to nedela s cisly,ale se slovy, zacina hlaskovat. Jenze ve vetsine pripadu obracene. Ja ho nic neucim. On je fascinovan cisly a pismeny. A prosim nemas odkaz na ten sesit?
Diky

krystalka
21. zář 2012

@mamkamarketa - ahoj 🙂 , no, on ty čísla začal číst celkem nedávno, je mu 4,5 roku, on miluje autobusy, takže pořád čte čísla, ze začátku to hned začal číst zprava doleva, tak jsme ho upozorňovali a teď už to dělá jen někdy, ale když zkouší ty číslice namalovat, tak jsem právě před několika dny zjistila, že je kreslí zrcadlově obrácené...a to jsem si myslela, že to zrakové rozlišování má celkem v pohodě..no asi na tom budeme muset ještě pracovat 😉 . Jinak, tady je ten odkaz, mají tam i spoustu jiných zajímavých knížek a sešitů pro předškoláky, ráda do toho obchodu chodím, vždycky tam něco užitečného najdu a jsou tam i moc příjemné paní prodavačky 🙂 http://www.centrumucebnic.cz/cs/detail/2138-roz...

mamkamarketa
22. zář 2012

@krystalka je dekuju moc. To ani neznam ten obchod. Ostrovni to je u narodni tridy, ze?

krystalka
22. zář 2012

@mamkamarketa - jo, jo, je to ze Spálené ulice taková ta uzounká ulička doprava, když jdeš jako směrem na Karlák...je to specializované učebnicové knihkupectví, chodívala jsem si tam pro učebnice do školy 😉. Jinak z té samé edice, jako je ten Krtek, tak mají spoustu dalších, na grafomotoriku, na početní představy apod., já se tam vždycky musím krotit, abych tam nenechala majlant 😉

mamkamarketa
25. zář 2012

@krystalka dekuju moc za info!