Nemocné děti a zaměstnanci ve školce

strawberr
20. únor 2018

Zdravím všechny maminky a tatínky 🙂 . Věřím, že s tímto problémem nejsem sama. Už téměř 3 měsíce mám nemocného syna (4r) a tu a tam to od něj chytím já či mladší dcera (19m). Nicméně... Synovi platím soukromou školku, kam jde sotva 5x za měsíc. Ve školním řádu stojí, že nemocné děti či děti, které potřebují léky, mají být doma. Místo toho tam ale rodiče vodí děti, které mají kašel i rýmu, tito rodiče nechávají dětem ve skříňce léky (viděla jsem i antibiotika) a žádají učitelku o podání těchto léků v určitou dobu. Jako bonus je tam už snad 4 měsíce nemocná jedna zaměstnankyně, která chystá dětem svačiny, také dělá částečně dozor u obědů. Když čekám v šatně, až syn přijde, slyším ji, jak se v kuchyňce baví s kolegyní o tom jak je jí zle atp). Začínám mít pocit, že se nám to vrací díky ní. Ale nějak něčím, co s tím mohu dělat. Když nemají být ve školce nemocné děti, neměli by doma zůstat i nemocní zaměstnanci? Prosím o rady s takovou situaci.

strawberr
autor
22. únor 2018

@horsiee děkuji za připomenutí noční můry 😀 . Teď jsem doma s mladší, snad pak ještě s nejmladší(mi) 🙂 ale jednou ten den přijde ☹
@treasurka to jako proč ho dala do školky, když bere antibiotika? To mě zajima! Zeptej se jí 😉

@pabka my jsme taky chodili mezi jiné děti. Hlavně rok předtím. Různé kroužky a dětské koutky... Nemocný za celou zimu nebyl ani jednou... A teď toto ☹

@skripmart obdobně to má syn... A učitelka je pak protivná, že to už bylo podruhé... A ona tam nemůže mít nemocné děti atd. Ale Laurinka se zelenou nudlí u nosu... A to nemluvím o té nemocné paní - ta mě posledně ani nepozdravila a jen učitelce řekla "už je tady."

strawberr
autor
22. únor 2018

Odpovídala jsem teď v jiné diskusi ohledně plateb ve školce.... A říkám si, za co (sakra!) platím tolik? Školné 3-7tis, zápisné 2000, při ukončení docházky 2000, příspěvek na chod školky 2000, kulturní a výtvarný fond 2x500... A ve finále těm dětem musíme koupit i pitomý ubrousky na svačiny. (2x za školní rok hygienické potřeby - kapesníky, ubrousky, vlhčené ubrousky, toaletní papír, mýdlo,....)

No, jasno mám v tom, že od dalšího školního roku jde do státní školky, máme ji hned u baráku a letos ho už vezmou. Aspoň by odpadlo vstávání v 5.30, abychom se do školky na 8.10 dopravili... 🙂

treasurka
23. únor 2018

@strawberr Ptala jsem se, prý mu nic není, doma stejně řádí a neleží a ona má ještě miminko a když je ve školce tak je doma klid. Říkala jsem jí, že je při braní ATB oslabený, zatěžuje ho to a nejspíš zase něco chytne, když to nevyleží a nedoléčí - nezájem, prý by stejně něco chytl. Taky jsem jí říkala, že by mě to teda být rodičem jeho spolužáka pěkně štvalo - nezájem, prý to tak dělají všichni, jsou to děti, je normální, že jsou nemocné a potřebují si posílit imunitu. Je to mimo mé chápání, čirá pohodlnost a bezohlednost, i k vlastnímu dítěti. Jen doufám, že u nás ve školce to tak není...

hojda
23. únor 2018

@strawberr Když to čtu, tak já nějak nechápu ten důvod proč si dítě nenecháte doma a nepokračujete v těch kroužkách, jako minulý rok. Tohle se opravdu nevyplatí☹.