Neočkované dítě při zápisu

baraskaska
2. kvě 2017
Jsem uplne na prasky zitra jdem resit s reditelkou ze mala neni ockovana. Ja vim jsem blbec mohla jsem ockovat uz davno kdyz jsou male dva, ale ja mam strach bratr je autista navic mala patri mezi drazdive deti. Navic vecna ryma, zoubky, laryngitida, oparenina a ted pro zmenu chronicka ryma dva mesice bez prestavky a k zomu uz i kasel. Ma nekdo zkusenost ze i tak prijaly? Nekde pry staci podepsat ze v zari se dolozi ze ockovana byla ale, jestli mi argumenty budou stacit. Dr. Mi oznamila, ze ryma neni nemoc no dobre neni, ale ja to beru z vlastni predstavy, jak by mi asi bylo kdyz by mi nekdo pichnul sajrajt v dobe kdy frkam jak prdla. 😞
gnozka
2. kvě 2017
Ja bych se domluvila ve školce . Vysvětlete ze očkovat chcete ale ze proste nebyla vhodna příležitost . A hlavne Dr je teda husta ze rekne ze rýma nic neni . Ja tedy ockuji normálně i nepovinná ockovani ale vždy tedy dbam na to aby byla mala naprosto v poradku . A musím říct ze i nase Dr je v tomhle velmi opatrná . Neočkuje ani kdyz rostou zuby .
baraskaska
autor
2. kvě 2017
Dekuji za podporu. Ano rozhodne zkusim vsechno, taky me to pekne stve a vytaci, pry jen kdyby mela teplotu. Ja nevim, mne kdyz se chytne ryma, neni zrovna nejlip a o to vic musi byt oslavena kdyz uz ji ma dva mesice. O zubech no to vubec nemluvim, to se je taky pry naprosto v pohode, no neni pac pri kazdem zubu mela teploty pri nekterych i horecky.
gnozka
2. kvě 2017
Nenechte se odradit . Ale asi bych zasla nekam na alergologii- imunologii kdyz je ditko porad nemocné . S tim ze prave Vam to brzdí pri ockovani . Ale možna bych uvažovala i o výměně Dr . Tohle neni úplne dobry pristup. Zvlast kdyz Dr vi ze očkovat chcete ale proste az bude dite úplne zdravé .
baraskaska
autor
2. kvě 2017
Vi dokonce jsem ji to nekolikrat opakovala ze chci ockovat, ale az bude zdrava. To je prave dalsi vec, byli jsme pred 14 dny u dr. Ze ma teda dlouhodobou rymu asi mesic v tu dobu a ona napsala nejaky kapky do nosu sinupret a neco na rano. A rekla ze pokud to za 14 dni neprejde budem s tim neco delat, jenze ted jsme tam byli znovu a opet mi jen neco napsala a poslala nas dobu. Nechci ockovat kdyz vlastne nevim proc je zahlenena. 😞
gnozka
2. kvě 2017
Tak to vas chapu . Jinak sinupret je dobry . Ale
Pokud je porad zahlenena tak to ma asi nejaky důvod . Nemáte doma nejaka zvířata ? Nebo nespí mala v peří ?
baraskaska
autor
2. kvě 2017
Ten uz bereme tri tydny davali jsme ho jeste pred dr. No premyslela jsem o kocce, mala ji casto taha a ikdyz se snazim chlupy furt uklizet tak mam pocit, ze je to marna snaha. Spi ve vlnenem pytlicku ten by nemel byt nejak extra alergenni.
alcar
2. kvě 2017
Po tom, co mela moje dcera z rymy behem par dni zanet stredniho ucha, tak bych byla s rymou teda opatrna. Miluju takove doktory... 😞
normalnimatka
2. kvě 2017
to je blbost, rýma je samozřejmě nemoc.... je jedno, že nezávažná...i když rostou zuby, je oslabená imunita,...a nejde o teplotu, jde o tu imunitu, že není cajk, a proto je špatně očkovat, když je oslabená. na doktorku ser, je to tvoje dítě, škoda, že je tak povýšená. kdyby měla nedejbože nějakej průser s oočkovaným dítětem, který taky mělo "jen" rýmičku, tak by asi takle suverénní nebyla.
jujatko
2. kvě 2017
A dcera neni ockovana vubec nebo ji jen neco chybi? Ja byla s dcerkou na zapisu dnes. Chybi nam 2. davka MMR, ale Mudra nam do papiru uvedla, ze dite neni pravidelne ockovano dle ock. kalendare. Objasnovala jsem to atd. Pokud Vam chybi jendo ockovani, do zari stihnete. Pokud vice, tak to stejne nestihnete.
gnozka
2. kvě 2017
Hm tak se obavám jestli to nezpůsobuje ta kocka . Kocka ma nejagresivnější alergeny . Jsou všude . Bohužel . Jsem zdravotnik a také alergik . Kocka s vami bydli v domě ? Určite bych omezila styk dceři s kočkou . Hlavne at to neni na oblečeni a v jejim pokojícku . Tyto alergeny múzou prave způsobovat delší zahleneni:/ a kocka je ma ve slinách kterými se vlastne olizuje a tim padem
To ma na sobe a je to všude 😞
baruskaska
2. kvě 2017
Bohužel bydlí s námi, a dokonce ji dost často tahá takže s chlupy přijde do styku určitě, trochu jsem si to myslela protože těch chlupu ted na jaře má dost, sama jsem z toho na nervy ale manžel na kočku nedá dopustit, a když jsem říkala, že by bylo fajn kdyby sme si ji mazlili spíš venku a domu se chodila jen nažrat, mohl se zbláznit. Já mam alergii jen na bakterie a to jenom trochu. je pravda že právě ted ty dva měsíce odpovídají protože to začla pelichat. 😞
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@jujatko No má hexu a prevenar a potřebuje udajně jedno MMR to bohužel nemáme ne že bychom nechtěli ale vzhledem k nemocnosti, inkubační době neštovic a opařenině kdy byla pod anestezii nebyla možnost od ledna vůbec očkovat. Do září by jsme to rozhodně stihly o tom nepochybuju ale oni to právě všude vyžadují už ted, nepochopitelný když v tý školce ted nebude až příští rok v dubnu.
normalnimatka
2. kvě 2017
no mně přijde ten kočičí alergen tak silnej, že někdy pak dost možná ani nestačí jen luxovat každou hodinu po kočce chlupy, ale prostě toje "ve vzduchu"😃 že tam ta kočka je, a číča se bude muset třeba odstěhovat úplně z baráku na zahradu, nebo úplně jinam....
manžel má asi smůlu.... zdraví dcerky je asi přednější..:/

no a nejde, že by prostě pediatrička napsala nějaký potvrzení, že má dcerka to a to píchlý, a že mmr nebylo podáno z důvodu toho a toho a že bude doočkovaná tehdy a tehdy..?
jujatko
2. kvě 2017
@baraskaska Co vim, tak staci, kdyz uvedete, ze do zari naockovana bude. Otazka je, zda nebudou chtit dve davky. Dcerka ma jednu davku a netvarily se 😞 😞
mammoth007
2. kvě 2017
Ja mam teda alergii na kocku, kterou moje mama mela a tudiz musela jezdit ona k nam. Cca dva mesice od smrti kocky jsme tam jeli na vikend a ja I po tak dlouhy dobe mela reakci a skoncila v nemocnici. Doktorka mi pak vysvetlovala, ze alergen kocky zustane v miste kde zila nekolik mesicu i po myti a uklidu. To jenom ze zkusennosti k te kocce. Jinak nase dr. kdyz nejstarsi trpela na rymu a zahleneni, coz bylo mezi rokem a pul a dvouma v podstate nonstop, nas hned posilala na alergologii....pristup te vasi doktorky mi prijde vazne zvlastni
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@normalnimatka dr. mi jasně řekla že nepotvrzuje, přitom ví moc dobře že očkovat chci ale jak říkám, pro ní zuby nebo rýma nic není a může se vesele očkovat. Asi bude muset být stěhováná, už ted ji občas vyrazím ven, protože ji malá tahá jak hadr a to se mi taky moc nelíbí, můžu to malý říkat milionkrát že kočička není na hraní a stejně chvilku nekoukám a už si ji tahá do obýváku.
normalnimatka
2. kvě 2017
tak v tom případě bych vážně zvažovala změnu doktorky...ono teda celkově to nezní jako naslouchavej, partnerskej a lidskej přístup😉
silwin
2. kvě 2017
Zahlenena muze byt i z kravskyho mlika, jogurtu atd...
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@mammoth007 no upřímně me to dost překvapilo, myslela jsem, že třeba alespoň krev moč orl, takový ten základ a ona nic. Přijde mi že si myslí jak si to vymýšlím jen protože nic v krku neměla, ted už má samozřejmě. Přitom, co padlo kapesníku, taková ta bílá rýma to je a má ji furt, žádná změna. 😞
jujatko
2. kvě 2017
@baraskaska Mne tady mudra zasrtla v papirech, ze dite neni radne ockovano 😞. Pritom ma jeden priorix a chybi ji jen ta druha davka. Predtim mi mudra rekla, ze pro skolku staci jen jedna davka, ale do papiru mi napsala, co napsala 😞 😞 No, koukali na mne dneska u zapisu divne
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@silwin proto jsem ubrala ranní Um a má jen na noc spíš už jen ze zvyku, už plánuju i to ubrat ale je to těžký ona je strašně mlíčková, jogurty má minimálně ty jsem kvůli zahlenění taky omezila. 🙂
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@jujatko já znám snad deset dětí co do té školky jde a pokud vím ani jedno drhou dávku nemá, ze zákona stačí pouze jedna, určitě, četla jsem si to na x místech na internetu.
leg
2. kvě 2017
@baraskaska A co změnit lékařku? Nemáte v okolí nějakou "příjemnější"? Asi bych nebyla moc nadšená chodit k MUDr, která mi říká, že rýma není nemoc. A co se týče zápisu, tak snad je ředitelka MŠ také člověk, který pochopí situaci, nebo ne?
baraskaska
autor
2. kvě 2017
Neznám právě moc ty lékaře v okolí. Ale zas o ní mluvěj dobře, tak já nevim kde je chyba. 😞
gnozka
2. kvě 2017
Co vim tak do školky stačí jedna dávka mmr . Rikala mi to i nase pediatricka. Pokud je vase Dr takova . Ihned změňte . Co se kočky tyče myslim ze dámy tady vystihly přesně to co je Holý fakt . Kocka je proste všude . I kdyz ji budete davat jen nazrat doma bude to všude . Manžel si musi uvědomit ze zdravi dcerky je opravdu priorita. At se mazli s dcerou a ne s kočkou . Jsem docela přesvědčena ze vase dcera trpí na respirační potíže prave kvůli kočce . Ona totiz nemusí byt úplne alergicka ale jak uz jsem rekla kočky jsou tak agresivní ze na ne muze reagovat i člověk který je zcela zdráv . Sama jsem skolila na tema alergie takže vim o čem mluvím .
anehap
2. kvě 2017
Nase holky nemely v dobe zapisu vubec MMR - ani prvni davku, jen hexu. Dr.nam napsala, ze maji hexu, u zapisu se ptaly, proc MMR nemaji, rekli jsme, ze ockovat ji budeme, ale pred nastupem do skolky. Vzaly to v pohode, zadny problem, jen chtely pak pri nastupu do skolky dolozit, ze ji skutecne maji - to jim stacilo a ani pak uz neresily druhou😉 Myslim, ze v dnesni dobe maji takovych deti ve skolce vic-u nas to tak alespon bylo...ale my mame v tomto uzasnou dr., do ockovani nenuti, naopak doporucila odklad, no a ockovat s rymou - to ani nahodou, rikala, ze musi byt min. 3 tydny uplne zdrave😉
baraskaska
autor
2. kvě 2017
@gnozka je pravda, že bývá opravdu dost nemocná hlavně rýmy jsou snad od malička co 14 dní. Zas na druhou stranu mi je líto jí uplně vyhodit ven, ale jestli by to mohlo být z kočky tak nám asi stejně nic jiného nezbyde. No zkusím postupně nějak a uvidím co se bude dít.
mammoth007
2. kvě 2017
@baraskaska asi bych zkusila jestli je mozne na nejakou iminologii-alergologii bez doporuceni a pokud ne, tak si o nej nadrzo rict, ze si chces byt jista a hotovo. Oni jsou ty alergie trosku zlehcovany a lidi si rikaji, ze kazdej ma nejakou, ale je to hukot. Moje mlada je od dvou let lecena a stejne uz mi ji dvakrat vezla rz po kolapsu plic, takze bych si to vydupala. Ja vam teda ze srdce preju, aby proste byla jen trochu nachylna na nachlazeni, ale urco bych si na va s m miste ty testy vydupala I za cenu prechodu k jinemu doktorovi
normalnimatka
2. kvě 2017
a hexavakcína stačí kolik dávek, aby dítě mohli přijmout do školky?
jujatko
2. kvě 2017
@baraskaska Ja to take cetla, ale kdyz mudra zaskrtne, ze dite neni radne ockovano, tak uz proste vypadate jak "blb". Ja sice mela ockovak s sebou, ale ocividne tomu pani moc nerozumela 😞

Sem začni psát odpověď...

Odešli