Neseženu pro syna školku. Máte podobný problém?

vendy01
28. pro 2009

Ahoj, na jaře máme jít se synem k zápisu do školky. Nástup by měl mít v prosinci. Bydlíme na vesnici bez školky. Školka je vzdálená 2 km od našeho bydliště, jenže je tak přeplněná, že máme téměř nulovou šanci, že nás přijmou. V okolí je ještě několik školek, které jsou na tom stejně a rozhodující kritérium pro přijetí do školky je trvalý pobyt v místě školky, takže bohužel nemáme šanci. ☹ Práci mi drží 3 roky, pak dostanu výpověď. V mém okolí nejsem jediná. Řešili jsme tento problém se starostou obce, bohužel bezvýsledně. Jediná možnost je mít druhé dítko nebo čekat na zázrak. Samozřejmě si přihlášky do školek dáme a uvidím.
Máte někdo podobný problém? Jak to řešíte? Moc díky za příspěvky 😉

mystique
28. pro 2009

Hodně školek slyší na to dát jakoby "sponzorský dar". Některé si dokonce o to řeknou. U nas v Brně to bylo u kolegy částka 10 tis.

vendy01
autor
28. pro 2009

O tom jsme taky přemýšleli, ikdyž je to...jak to mám říct slušně 😅 ..hnus... Spoléhat se na to ale moc nedá, když vidím ty zástupy maminek s obálkama 😀 Nejhorší je, že se tady všichni znají a ředitelka nejbližší školky je dost neoblomná..možná ve městě..

mystique
28. pro 2009

Je to hnus, ale je to oficialní 🙂 Žádná obálka pod stolem. Prostě ji řekněte v jake situaci jste a, že jste ochotni školce dát sponzorský dar. Nemáte co ztratit. Pak je řešení to město. Taky to tak budem řešit, ale až za 2 roky. Nebo si zkusit sehnat někoho na hlídání.

vendy01
autor
28. pro 2009

Asi to bude jedna z možností, bohužel 😉 Hlídání v místě našeho bydliště je pasé, navíc bychom to ani finančně neutáhli.. Vím, že působím trochu pesimisticky 😅 , dost mě to trápí a děkuji za každý příspěvek 😉

mystique
28. pro 2009

Já to docela chápu ikdyž se nás to ještě uplně netýká tak nad tím taky někdy přemýšlím. Mám zvolenou 2 letou variantu a prdka bude muset do jeslí 😒

vendy01
autor
28. pro 2009

Já jsem o 2 letém rodičáku ani nemohla přemýšlet, jesle 30km daleko... 😝 . Zrovna jsme vychytali ten největší babyboom a musíme se podle toho sami zařídit 😅 Alespoň, že vy ty jesle máte někde poblíž..nebo pak třetí dítko 😉 😀 😀

mystique
29. pro 2009

My bydlíme 10km za Brnem a v Brně jsou troje. Pracujeme oba v Brně, takže tam stejně jezdit budem. Třetí dítko bych uvažovala kdybych byla mladší, ted už ne ☹ Cena za jesle je taky dost nějakých 4500, ale co se dá dělat.

helcenka
29. pro 2009

Vendy, my budeme řešit podobný problém. Malýho v únoru zapíšeme do tří školek a budeme doufat, že ho alespoň do jedné vezmou. Vzhledem k tomu, že by malej měl nastoupit do školky v lednu 2011, tak to bude asi problém, protože přednost mají ty děti, které nastupují od září, respektive, kterým už v září jsou tři roky. My máme smůlu, protože malýmu budou tři v lednu a od půlky školního roku u nás do školky děti vzít nechtějí, protože by čtyři měsíce měli prázdné místo. U nás rozhoduje, kdo přijde k zápisu dřív, toho dítě bude do školky chodit. Takže mě ještě napadlo, že by malej chodil od září do školky na jeden den v týdnu (abych dodržela podmínky pro výplatu rodičáku) a v lednu nastoupil normálně. Jestli na to ovšem někde přistoupí. 🤐
Jinak kamarádka bydlí 11km od nás v malé vesničce a malýho dávala do školky v letos v březnu do vedlejší vesnice a sáhli po něm všema deseti, aby nemuseli školku zavřít. 😉

janula34
29. pro 2009

Helcenka - uplne to iste. My budeme mat 3 roky v unoru. Na zapis pojdem a uvidim. Necham sa prekvapit. 😝 Pravdepodobne pojde do skolky az v zari, ked bude mat 3 a pol roka. Co do vtedy? ☹ Neviem. Mozno skusim nejake hlidani.

lenkabu
29. pro 2009

vendy a co školka ve městě resp v místě kde máš práci? mně to přijde i praktičtější.

sylvar
30. pro 2009

lenko, tak to jsem momentálně taky řešila...tam kde pracuji, mě všechny ředitelky řekly, že mají plno a přednost děti, co bydlí v místě 😢 takže zkusit že můžem dát přihláškum,ale s největší pravděpodobností nás nevezmou...a taky, že přihláška se ofiko smí dát jen do jedné školky 😅
no vyřešíme to tak, že já si přehlásím do jedné městské části bydliště a malou mi tam vezmou do školky, jiínak nechytačka a školka soukromá minimálně 11.tisíc 😝

vendy01
autor
30. pro 2009

Lenkabu: U nás přesně, jak píše Sylvar. Navíc jsem do práce dojížděla 30km, tak nevím, jak bychom to každý den zvládali.. Asi budu muset řešit nejdřív školku a pak práci... Chjo 😒

bajnokova
30. pro 2009

Ahojka já budu mít taky problém 15.8.musím nastoupit do práce tak jsu zvědavá jestli mě malou vezmou v okolí máme celkem školek dost ale tříletý děti vubec nechcou a nezajímá je vubec že ženská musí nastoupit do práce

lenkabu
31. pro 2009

To jsem nevěděla že můžeš dát přihlášku jen do jedné školky. To je dost nanic když vám pak děcko nevezmou a musíte vzít co zbylo..........tak je to u nás, pak se vyhlásí počet míst která zbyla a zůstanou školky se špatnou pověstí nebo na nepřístupných místech..matky co jdou do práce mají teda přednost.

Zkuste se ještě poptat jestli si nějaká maminka v okolí nezařídila to domácí hlídání co uzákonili od letošního roku.

draga
31. pro 2009

vendy já to řeším už teď...v únoru 2010 mám nástup a malej se nedostal do školky...je to šílená situace...nakonec se mi podařilo ho dostat do jediných jeslí tady...Na jaře u zápisu mi řekli, že jsem blbě porodila...děsný přístup...o sponzorském daru ani neuvažuju...proč? stejně pak sponzoruješ pořád...je to fakt děs...

mystique
1. led 2010

Draga nesponzoruješ pořád jen, aby ti prcka přednostně vzali a pokud jde ženské o práci, tak to rada udělá.

anakonyes
2. led 2010

Nazdárek, jsem asi paranoidní, protože tenhle problém jsem začala řešit už na podzim, ikdyž Matesovi budou 3 v dubnu 2011. A už jsem lecos věděla od kamarádek v okolí. Bydlíme v krajském městě a je to masakr. Měla jsem teoretickou možnost teď ke konci roku odejít na dohodu, aby se mi lépe rozhodovalo jestli to udělat, napsala jsem dotaz na spádovou školku. A zde je odpověď 🤐

Vážená paní ....
Zápis do naší mateřské školy k docházce pro školní rok 2010/2011 proběhne
05. 05. 2010 od 14:00h do 16 .00h. a to v budově mateřské školy. Přihlášky
budou k dispozici u ředitelky školy od 25. 04. 2010. Při podání žádosti o
přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání je potřeba předložit originál
rodného listu dítěte, průkaz totožnosti a přihlášku potvrzenou lékařem pro
děti a dorost o tom, že se dítě podrobilo stanovenému pravidelnému očkování.

Zapisují se děti, které dovrší tří let věku do 31. 08. 2010. 😲 😲 😲 😖 😎

S pozdravem ředitelka MŠ

takže všichni co mají děti v průběhu deseti měsíců školního roku mají prostě smůlu. 😠 a přijdou o práci i o peníze, pokud si jako my zvolili tříletou variantu rodičáku. 😖
A na přihlášce do MŠ podepisujete, že je to jediná přihláška co podáváte. (Většinou se to nedodržuje)
úplatky-sponzoring údajně jede taky, stejně jako tlačenka funguje výhodné zaměstnání.

Pořizovat si druhé dítě zatím nechci, z práce mě teď na dohodu s odstupným nepustili. počkají si až mi skončí rodičák a vyhodí mě zadarmo. Na chůvu rozhodně nemáme a babičky jsou pracující a daleko. Jesle v našem krajském městě snad nejsou ani jedny. Budu psát do dalších školek, ale nedělám si iluze.
Měla jsem pocit, že spádová školka dítě ve třech letech, pokud se rodič vrací do práce vzít musí, ale ještě jsem teď před vánoce neměla čas pátrat.

draga
2. led 2010

mystique nevím zkušenosti se školkama tady je taková, že rodiče dávají peníze pořád, dokonce je v šatně nástěnka kam se sponzorské dary veřejně vypisují každý měsíc...takže nezlob se na mě já do daru nejdu, to radši zůstanu s prckem o půl roku dýl doma...podle mě tohle je skoro vydírání...dáš nedáš 😎 nemyslím to prosím teď vůbec proti tobě...jen popisuju situaci

anakonyes
2. led 2010

rada od mojí mámy je poslat k zápisu chlapa, pokud dělá cokoli co v práci nosí uniformu, tak ať jde v ní. Byť by to byl třeba lesák (zaměstnanec Lesů ČR). 😉

mystique
2. led 2010

Draga tak pokud to máte tak, že dáváte pravidelně tak do toho bych taky nešla. To už můžu platit soukromou školku nebo jesle 4500,- a výš. U nás je to jednorazový dar. Nikdo Tě už nedonutí dát vícekrát a pokud Tě už jednou vezmou tak Tě nevyhodí. A doma zůstat třeba dalšího půl roku taky neni moc pro mě řešení, protože mám domluvene se zaměstnavatelem kdy nastoupím.

draga
2. led 2010

anakonys to je dobrý tak my si nějakou uniformu asi zapůjčíme 😀

mystique to máme asi domluvené tak nějakvšechny...bohužel stát nepamatuje na děti narozené prosinec-červenec 😖

vendulka
2. led 2010

teda jak tak koukam, tak to bude asi hooodne velkej problem...a kdy se tak chodi k zapisudu do skolky?Nathy bude mit 14.3.2012 3 roky, tak abych vedela
a s tim sponzorskym darem jsem to taky slysela...
a co treba soukr. skolky, ty jsou taky tak preplnene?

vendy01
autor
2. led 2010

Holky díky za příspěvky. 😉 Vidím, že to je problém skoro všude. 😒
Anakonyes: Ta uniforma by u nás docela šla 😀
U nás jsou zápisy duben/květen. Doufám, že nám projde více přihlášek, jinak asi budeme pěkně v ... 😅 Snažíme se sice o druhé mimčo,ale asi to budeme muset odložit a potřebovala bych nastoupit do práce.. Ještě se chci zeptat,když mi dítě opravdu nepřijmou, tak budu dostávat půl roku podporu?

vendulka
2. led 2010

vendy01, ja si myslim, ze ne, zalezi, jak se domluvis se zam., jestli ti daji neplacene volno, jinak asi budes muset jit na UP...si to jen myslim, ze to tak je....

mystique
2. led 2010

Ono je to problém skoro všude. Ve větších městech jsou alespoň jesle. Někdy je i řešení soukromá školka s tím, že velká část platu padne na školku. Rok se to nějak vydrží a člověk nepřijde o job. Záleží jak to kdo má.

rioko
2. led 2010

holky jako učitelka ve školce musím říct, že s místama je to opravdu blbé všude, k nám se každý rok tak 30 dětí nedostane, prostě není místo, přednosně se vezmou sourozenci, podle zákona předškoláci - děti od 5 let a pak podle pořadí...vím, že je to pro rodiče těžké, bohužel ani školky nejsou nafukovací . ale třeba vím, že se otvírajív Brně nové školky, třeba letos v Komíně v Brně dvě třídy a možná jinde, naše je v Bystrci. V tomhle mám aspoň tu výhodu, že k nám do školky Vojtu přednosně vezmou, když tam učím

mystique
2. led 2010

Rioko tak to máš super. V dnešní době je to docela výhoda 🙂 Hlavně neřešíš jestli stihneš třeba vyzvednout. Já s tím měla vždy problém když dělám do 16-16.30 a školka tak končí a je přes 1/2 Brna.

rioko
3. led 2010

tak naše školka je do 17 a stejně je to pro mnohé rodiče problém, no ale i učitelky musí někdy domů 🙂

bajnokova
3. led 2010

Ahojka holky!
Ahojka Vendy nevím jestli to není náhodou tak že k zápisu mužeš jít až ten tok když dítě má v ten rok dovrší 3 let tudíš u tebe až 2012 a to ti ju vezmou až od září ale radši si to pak zjisti mám teda spoustu známých dítě melo 3 roky třeba na jaře březen,dube,a stejně je vzali až od září a nebo je taky nevzali vubec,malá 3 srpnu takže bude čerstvé 3 a takový deti taky nechcou 😒
Vendy bydlíš ještě tady u nás?Nějak tě nepotkávám v diskuzi 😕

megan2
3. led 2010

Ahoj holky,ja to take ted resim..
synovi budou tri v cervenci,takze letos zapis,ale bydlime tak blbe...katastralne spadame pod letnany,ale bydlime na proseku 😒 skolku mame naproti,ale jak mi dnes odepsali,prosecke deti maji prednost 😖 a jelikoz bude nstupovat babyboom a ja jsem na zacatku tehu,tak mame minimalni sanci :(
v letnanech jsou myslim tri skolky,z toho jedna bere az od 4let 😠 a kdyby nas tam vzali,tak nas ceka dojizdeni busem..