Nevzali mi do školky 4 leté dítě, co dělat?

samsa
5. dub 2011

Mám 4 letou dceru, v září v době předpokládaného nástupu bude mít už 4,5 roku. Jsem na RD s mladším dítětem. Do školky ji nevzali, prý ji vezmou až do předškoláků příští rok, což se mi zdá pozdě. ☹ Je strašně šikovná, má ráda děti, umí už i psát, už nevím doma co s ní. Školky v okolí jsou beznadějně plné, sice budu dávat odvolání, ale je to zřejmě bez šance. Do kroužků chodíme, ale není to ono. Je nebo byl někdo v podobné situaci? Dcera do školky moc chce, je zklamaná, že ji nevzali. Je ještě nějaká možnost, jak ji do školky dostat?

hojda
5. dub 2011

Asi jedině soukromá☹

paolin
5. dub 2011

znám hodně maminek, co to mají stejné. jakmile je maminka s mladším dítětem doma, nemá starší na školku šanci 😒 tak asi leda soukromé, kroužky, miniškolky apod 😒

camelinka
5. dub 2011

to je bohuzel normalni kdyz jste doma s druhym ditetem ☹ , leda opravdu soukromou

hasky24
5. dub 2011

dobrý den jedině soukromou jak píšou ostatní maminky 🙂

kaciska
6. dub 2011

ano je to spravedlivé,pokud jste doma tak mají určitě přednost maminky co jdou do práce...takže přesně jak píšou soukromé a nebo družiny a tak....🙂

fiallinka
6. dub 2011

u nás zrušili jakákoliv kritéria kromě věku, vzhledem k letošnímu vyjádření ombudsmana, který řekl, že skoro všechna kritéria jsou pro dítě diskriminující, brání mu v právu na vzdělání... zkus si to najít, někde to budou mít na stránkách - můžeš s tím argumentovat v odvolání....

problém je, že teď maminy, které jdou do práce, nemají šanci tam děti dostat...taky blbé...

bufina
6. dub 2011

Mně teda vzali do školky dcerku které budou v září 4 roky. A to mám ještě syna kterej má 15 měsíců, takže jsem na rodičovské a ještě dlouho budu. Když sem se na to ptala ve školce, tak mně ředitelka řekla že takhle maminky na rodičovské nemůžou diskriminovat... Takže je blbost, aby některé děti nevzali proto, že je matka na rodičovské... Myslím že všechny děti mají stejné právo na školku... určitě bych zkusila to odvolání. Přece jen rodiče zkouší víc školek najednou a třeba se dostanou do dvou a v jedné tím pádem zbyde místo.

romana29
6. dub 2011

fiallinko pan ombudsman je fakt milý - to je největší pitomost, brát to jenom podle věku. Právo na vzdělávání dítěti odpírá leda stát, který vesele zrušil velké množství školek a teď ať si to rodiče dělají, jak chtějí 🙄 .

no asi opravdu soukromá, což ale v hodně městech není, že...
Já byla se synem vloni, i když jsem uvedla, že budu na MD, vzali ho a jsem ráda a on taky.
Kdybych s ním šla letos, tuším, že ho nevezmou, protože dětí je víc.

veruska007
6. dub 2011

U nás neberou v okolí 4 leté děti, a to bez ohledu na to, zda je maminka doma nebo ne, prostě berou jen předškoláky, příp. děti, které tam mají sourozence a byly by předškoláky za rok. Leda fakt soukromé školky a hlídání dětí, dětské klubovny... na 1 - 2 dny v týdnu to jde utáhnout.

lienka43
9. dub 2011

Ja si myslim ze takto stare dieta patri do skoly bez ohladu ci ma mladsie surodenca a si doma. Zijem v Brne, mam dcerku narorodenu zari 2008, nastupujem do prace a skolku sme nedostali. Vsetky maminky co maju 3 rocne deti a su na materskej s mladsim surodencom, a su samozrejme starsie ako my, tak su v prijate do skolky.
Rozhodujucim kriteriom pri vybere bol len vek dietata, dufam ze to bude platit aj buduci rok a dostaneme sa do skolky.

kristi
9. dub 2011

kde bydlite? ja jsem doma dobrovolne a ve skolce mam 4- letou. Bez uplatku. Ale nemame mladsi a ani necekame. Je to bordel

bledulka
9. dub 2011

mám 4 letého syna, přihlášku jsme podali, výsledek budu znát za měsíc.. v naší školce ale opravdu změnila pravidla a přijímají děti podle věku a ne podle toho,zda je matka na MD/RD s mladším dítětem... na jednu stranu za rok také budu řešit,kam s tříletým,ale na druhou stranu to čtyřleté fakt ten kolektiv potřebuje (zase o kus víc než tříleté) ..dávám ho dvakrát týdně do soukromé na dopoledne a už ted je tam nejstarší a potřebuje vrstevníky a ne dvouleté děti..

takže za mě s novým pravidlem souhlas (i když vím, že za rok budu řešit,kam s tříletým abych šla do práce)

článek- včetně vysvětlení,k čemu má být přihlédnuto je zde
http://www.lidovky.cz/preplnene-skolky-nuti-rod...

radu nemám- jedině odvolání s tím, že si zjistíš co k tomu je nyní nově doporučeno a pak soukromá školka třeba aspon na jedno dvě dopoledne.. pokud ovšem v místě bydliště máte...

marketa137
11. dub 2011

To se nám stalo loni. Prý jsem doma s mladšim takže bez šance. jen sama ředitelka říkala že to je kolotoč a o to mají každoročně více odkladů. loni přijímali asi 12 dětí a letos ještě lepší, jen 6 😕 😕 . A tim že už mu bylo v lednu 5 tak ho prý vezmou ale jen proto že bude předškolák jinak by šance nebyla. já zase chtěla aby šel mezi děti, protože se šíleně stydí a potřebuje mezi děti takže půjde až skoro v 6 letech 😖 a už ted vim že bude mít odklad. na soukromou školku by jsme neměli a potřebuju školku blízko bydliště, bude chodit jen na dopoledne a kdybych ho vezla MHD přes půl města tak nemusim ani jezdit domů 😒

lusi80
11. dub 2011

přesně tak jak tady kdosi psal,kde bydlíte???podmínky pro přijetí do školky si udává ředitelka školky,my máme jednu ředitelku na 4 školky,podmínky nejsou žádny,jen aby mělo dítko do konce roku 3 roky,což je do konce roku 2011,nic víc,pokud má 3 roky v listopadu třeba,září,říjen nechodí(rodiče si platí školené za září,říjen)nebo jen na těch 5 dní v měsíci a nastoupí v listopadu,nebo může nastoupit klidně i v únoru,jestli rodiče pracují nebo ne je jedno,je to diskriminace když přijímají pouze zaměstnaných rodičů,to jako ostatní děti nemají právo se vzdělávat??? ☹ ☹ ☹ jasně,teď pracuji,ale během prázdnin třeba přijdu o práci,budu nezaměstnaná,co potom????to je to samé,jak vedle u nás ve městě,mají taky podmínku pracujících rodičů,takže já,pokud budu nezaměstnaná,nevezmou mi dítě,protože jsem doma,ale tím pádem zase nemám šanci si najít práci,když nemám kam dát dítě že jo!!!!!!!!! tuto větu řekl ministr školství,že je to blbost,že by se měla udělat jednotná pravidla,pro všechny školky.Ale to mu mi nezabráníme,prostě je to tak,jak je ☹ ☹ 😠 😠 Já sama jsem doma,a mladšího mi do školky vzali bez problémů 😉 😉 a soukromá u nás ani není ☹

blandik
11. dub 2011

Byli jsme na zápise, náš má v říjnu tři, já nastupuji do práce...ve školce jsem viděla jen samé starší děti - myslím ty, co už tam chodí...Ředitelka ná mříkala, že hodinu od začátku zápisu jen naše dítě pomyslně poslední dítě, které můžou příjmout - co se týče počtu dětí. Takže za hodinu zápisu zaplnili těch tušm 11-15 dětí, co asi berou (ani nevím přesně)...co se týče kriterií, tak je úplně na chvostu možného přijetí...u nás v okolí je to všechno stále - přednostně ze zákona předškoláci, pak sourozenci, pak dle věku a a pracujících matek...Vidíte, a já bych si tak přála druhé dítě a nechala bych si malého ještě jeden rok doma do těch čtyř let..ale to je jiná písnička...

iluss
11. dub 2011

Já mám synovce, kterého nevzali do školky. Mojí švagrové už skončila rodičovská dovolená a byla nucena nastoupit do práce, tak hlídání synovce zbylo na mě, jelikož já jsem doma na rodičovské s dcerkou. Tady jsou školky beznadějně plné a dostat dítě do školky je naprosto bez šance, berou prostě pouze předškoláky.
Ten článek, který sem vložila "bledulka" je psaný přímo tou ředitelkou v naší školce, takže tady je to opravdu beznadějné.
Znám tu spoustu maminek, kterým prostě skončila rodičovská dovolená a měly by nastoupit do práce, ale jelikož dítě nevzali do školky, tak prostě byly nuceny zůstat doma a žít z toho minima, co jim stát nabízí. Je to fakt beznadějná situace.

pajafra
11. dub 2011

Já bych zkusila do školky průběžně volat - může se stát, že se nějaké přijaké dítě odstěhuje nebo přesune do jiné školky (taky to tak máme v plánu). Nebo zkusit školku v jiné části města - bylo by to teda na dojíždění, ale aspoň něco - a příští rok znovu podat přihlášku do vaší školky v místě bydliště.

alyssa.anna
4. kvě 2017

též mi dceru do školky nevzali (v září jí budou 4 roky a 3 měsíce). Na MD nejsem, jsem v plném invalidním důchodu kvůli praktické nevidomosti (zbývá mi 10 - 15% zraku) a dcera se tolik do školky těšila. Manžel pracuje a já jí díky svému postižení nedokážu dopřát to co tolik potřebuje (kolektiv dětí, rozvíjení zrakových vjemů atd) ale bohužel, i my máme smůlu.

jirinka1989
4. kvě 2017

@alyssa.anna tohle je fakt smutný ☹((( já jsem s malým sama a nevezmou mi ho protože je malý, takže chodím do práce a všude ho tahám s sebou na schůzky, setkávání, apod...nemám hlídání - budu zkoušet soukromou školku. představa, že mi nevezmou 4 leté dítě, které se do školky těší, tenhle stát je fakt ****

jirinka1989
4. kvě 2017

@iluss sociální dávky bohužel nepokryjí ani základní náklady, které předtím pracující člověk má (hypotéka byť minimální není zohledněna nijak tudíž penězi určenými na jídlo zaplatím bydlení a nezbyde nic.....zvažuji dát dítě do školky soukromé jiná cesta nevede

ilonne
4. kvě 2017

@kaciska tak to nemaji, tohle uz bylo.davno zrusene, nebot je to diskriminacni.

betelgeuzz
4. kvě 2017

@ilonne však to je taky příspěvek z roku 2011 🙂

ilonne
4. kvě 2017

@betelgeuzz no jo, to jsem debil 😀