Nevzali nás do školky kvůli mladšímu sourozenci

terezt
26. dub 2011

Zdravim vsechny maminky deti, ktere nevzali do skolky kvuli mladsimu sourozenci. Chapu, ze maji prednost maminky, ktere jdou do prace, ze davaji skolku treba o hodne mladsim detem, ale to ze nas nevzali me opravdu stve. Potrebuju si postezovat a take najit pro sebe ospravedlneni, ze dite doma je treba take plus. Vasik se do skolky docela tesil, protoze tam chodi jeho starsi kamaradka. Ja jsem ho mirnila a moc jsem s tim nepocitala, no a dopadlo to tak, ze nas samozrejme nevzali. ☹ A ackoliv jsem s tim pocitala jsem z toho docela vedle. Vsechny deti kolem nas vzaly, dokonce nektere i kdyz jsou maminky doma s druhym ditetem. Proste bydlime v miste, kde je hodne deti a prihlasili jsme se do nejblizsi (a jak se ukazalo jedne z nejnarvanejsich) skolek. 😒 ☹ Stve me to hlavne z toho duvodu, protoze si myslim, ze Vasikovi bude spolecnost stejne starych deti chybet. Chodime sice na cviceni, do hernicek, ale to je neco jineho - s maminkou a bez maminky... Vasik je dost prurazny a rada bych, aby se naucil vychazet s detmi v kolektivu bez me asistence. No proste si myslim, ze ve veku 3 let by dite do skolky jit melo, aby se naucilo hrat si se stejne starymi. Ja uz moc nestiham se mu doma tolik venovat, hrat si s nim, modelovat, cvicit apod. A ted jeste, kdyz mu ubydou kamaradi, ktere do skolky vzali, se obavam, ze bude mit zabavy jeste min. (Hlavne se obavam pristi zimy. ☹ ) Vidite nekdo pozitiva na tom, ze dite muze byt doma s matkou? Dohoni deti rozdil v "socialni komunikaci", kdyz je vezmou az jako predskolaky?

samik2008
26. dub 2011

@terezt já sice nebudu doma s mladším sourozencem,ale nám synka taky nevzali,je moc dětí a syn je narozený "až 28.9.",takže nemáme nárok podle nich.Že bych měla jít do práce a nemám hlídání to nikoho nezajímá.Ona je teďka ta situace pěkně naprd.Můžu jen doufat,že příští rok už ho veznou.

sayast
26. dub 2011

ja mam dceru breznovou, ted pujdeme k zapisu (ted ji jsou 2 roky) a od pristiho brezna (jejich 3 let) ji nevezmou. a to jsem samozivitelka, s pracovni smlouvou a musim nastoupit do prace. hlidani nemam.
takze ja bych radsi situaci kdy bych doma byla s mladsim a pak ji nevzali 😅

samik2008
26. dub 2011

@sayast no tak ty to budeš mít taky pěkně naprd.Já vůbec nevím co budem dělat,manžel nás všechny ze svého platu neuživí,platíme hypotéku,děláme si sami podkrovní byt abysme mohli kónečně v klidu bývat,a chodí do práce na 3 směny.

momis
26. dub 2011

@terezt Já byla v takové situaci v loni, P. měl loni v dubnu 3, a já byla těhotná, termín jsem měla v červenci. Šli jsme na zápis , ale hned druhý den mi volali ze školky, že přišlo moc dětí a že tedy mají přednost ti, jejichž matky jdou do práce.P. je taky moc šikovný a školka by mu přišla vhod, rád vystřihnuje a něco podniká a i když jsme taky chodili do herničky, takže mě to taky docela mrzelo, dost se těšil. No nedalo se nic dělat, pak se v červenci narodil D, takže na to tvořeníčko už taky moc času nebylo - hlavně v tu zimu, protože D. je přes den nespavec, takže toho času na P. moc nebylo, ale snažila jsem se ve chvilkách se mu věnovat.
A jako pozitivní bych hlavně viděla, že když P. nešel do školky, tak aspoň nenosil žádné nemoci, nemuseli jsme se v zimě honit ráno do školky se dvěma dětma a pak zase odpoledne. A taky P. méně žárlil na D., protože jsme byli doma spolu, ono taky tu školku mohl brát jako odsun.
Takže nějaká pozitiva určitě jsou.
A teď jsme byli znovu na zápise a na 99 % by už P. měl od září nastoupit. A určitě ten sociální kontakt dohoní.

sayast
26. dub 2011

@samik2008 no ja do prace musim, uz ted musim chodit na castecny uvazek pri materske abych to utahla (ale beru jen vikendy-prazdniny, to ma mamka v praci volno), budu to muset resit tak, ze pujdu na castecny uvazek, delam na smeny, denni-nocni, v nemocnici a budou mi muset pomoct vsichni v rodine, kamaradi, mozna poprosim sousedku a za nejaky peniz jestli pomuze. vubec nevim. a ex se nestara, takze v nem mit pomoct mit nebudu ze by si malou aspon obcas treba vzal a ja si chvili odpocinula po nocni. desim se toho uz ted ☹

terezt
autor
27. dub 2011

Diky za reakce, trochu jste me povzbudili v me depce 😉
@samik2008 to je teda vrchol! no, ja mam dcerku narozenou 30. 9. To uz se jen muzu tesit za 3 roky, jak to dopadne... 😒
@sayast to je taky dobra varianta, ale pristi rok uz si myslim, ze ti ji na stopro vezmou, my uz jsme se hlasili minuly rok, ale nevzali, protoze preci jen cerven je cerven. U nas ted nebrali ani deti listopadove....
@momis Je to pravda, snad se aspon utuzi vztah mezi sourozenci. Vasa ted na Klarku neda dopustit, hezky si s ni hraje, zarleni probehlo (zatim 😉 ) minimalni... Ale Vasa je opravdu akcni dite, zavrena doma bych s nim nevydrzela, musime dopolko i odpolko ven, abysme meli nejakou napln... No asi si proste bude muset hrat s mladsima... S tim honenim - my vstavame v 5, takze do tech 8 bysme to nejak dali... No a ty nemoci, to jo......

berruna
27. dub 2011

já hlavně nechápu, proč je staršímu sourozenci brána možnost být v kolektivu???proč jako když má doma mladšího sourozence nemá nárok být s dětma ve školce???to mě fakt rozum nebere..hlavně že skoro 7hodin řeší krizi ve vládě 😠

samik2008
27. dub 2011

@berruna protože je moc dětí,já když sem šla s dcerkou k zápisu,čekala jsem už druhé,břicho bylo vidět,ale nikoho to nezajímalo,že budu doma,bylo málo dětí tak aby naplnili školku vzali kde koho.A teď když opravdu potřebujem aby dítě vzali,tak mají jakýsi ty jejich kritéria které stojí za h...

paolin
27. dub 2011

@terezt kamošce nevzali dceru, která měla v lednu 4 roky. půjde příští rok, jako předškolák. u nás brali jen 4-leté a 3-leté co mají ve školce sourozence a mamince končí mateřská. teď začínají ty úplně nejsilnější ročníky 😒

mamkamarketa
27. dub 2011

nechci se vas tady dotknout,ale je to logicky. jasne,ze daji prednost rodicum,co jdou do prace nez tem, co jsou ''doma'' synovi budou 3 v listopadu a sme bez sance. nase skolka ma hned nekolik kriterii. deti narozene do 31.8. 2008 (coz syn neni)
deti statnich zamestnancu (delam v soukromem sektoru)
deti z neuplnych rodin (jsem vdana)
dite pracujicich rodicu (coz bych byla rada,ale bez hlidani... 😒 )
je to blby,ale je to tak... ☹
'@sayast ja vim,ze mas jeste dost casu, ale zkus kontaktovat reditelku skolky, popripade nekoho '''vyssiho'' kamaradka je samozivitelka 3 deti (nejmladsi je autista) a chtela ho zaradit do bezne skolky, nevzali ho. podala odvolani nekde si stezovala a hrozila jim obucmanem a ejhle. skolka ho vzala s asistentem 🙂 NEDEJ SE!!!!

babulinkab
27. dub 2011

mně syna vloni taky nevzali, já chápu, že ti co chodí do práce tu školku potřebují víc, ale ať mně pak nikdo nevykládá, že v naší zemi není diskriminace a začíná to už ve školce 😝 😝 doufám, že letos už ho vezmou, kolektiv potřebuje jak sůl

smecka
27. dub 2011

... mě by zajímalo, zda dítě, které jde do školky až od 4 let se normálně začlení do kolektivu a nebude nějaký problém. Jasně, asi závisí na povaze dítěte, ale tak obecně. Přeci jen, celá třída se budou znát už rok.
Nebo to takhle malé děti nevnímají a spíš až na základce je menší/ větší problém se začlenit??
Já školku budu zkoušet až příští rok a nedávám tomu moc naději, spíš to vidím až ten další, kdy dceři bude 4,5 roku.

samik2008
27. dub 2011

Prostě kdyby bylo spoustu místa ve školce,tak veznou kde koho.Teď v tomto roce je silný ročník,školky plné a bohužel nevzali i ty děti co maminky jdou do práce,viz.náš případ.

@terezt nechci se tě dotknout,ale já a spousta dalších maminek které jsou ve stejné situaci jako my mají určitě větší problém.

marketa137
27. dub 2011

@terezt Vikiho loni taky nevzali a to mu už bylo víc ajk 4 roky u zápisu 😒 a vzali ho až letos ale jen díky tomu že je předškolák. když ybch ho totiž dala k zápisu ve 3 letech a že v září by mu bylo 3 a 3/4 a že pak v lednu anstupuju tak yb ho vzali jenže sjme si říkala že na školku ještě nemá a kdo ví ejslti nebudu těhu a pak jak by t vše bylo tak jsme k zápisu nešli a pak za rok ho zase nevzali že sjem doma s menšim ale sama ředitelka říkala že je to rpoblém, dkyž nemůžou vzít ty ěvtší děti který potřebujou emzi děti a jdou jen jako předškoláci tak pak často mají i odklad což jsme zažila letos. loni brali z 35 dětí 12 a letos ze 40 jen 8 dětí 😒 + 5 dětí ještě odklad 😒

babulinkab
27. dub 2011

ale podle mě je stejně jen o lidech, znám spoustu maminek co u zápisu lhaly, tvrdily, že mají zaměstnání (u nás nevyžadují nějaký potvrzení)a přitom byly těhotné /jen to na nich třeba nebylo ještě vidět nebo chytře poslaly tatínky) 😝

paja1975
27. dub 2011

tak my teda měli štěstí. budu doma s miminkem a malého nám vzali, ale počítala jsem tím, že nás nevezmou. Ale normálně jsem přiznala že jsem těhotná a napsala to tam. Bohužel situace je jaká je a dětí je moc. Pak mi i ta ředitelka řikala jak některé maminky druhé dítě zapírají. Já bych to sice neudělala, ale na druhou stranu je neodsuzuji. Ale než byli zápisy, tak jsem si do školky volala a ptala se jestli to má vůbec cenu malého zapisovat, když budu doma a bylo mi řečeno, že je strašně velké procento neplatících rodičů a že během roka klidně odpadne 8 -10 dětí z 30ti. to je šílený číslo. A že je dobré mít prcka zaregistrovaného, že nám mužou během roka vzít. Ale jak říkám, ani jsem to nečekala a vzali nám ho. Ale myslím si, že školkový děti se velice dobře adaptují a zapadnou do kolektivu i když přijdou mezi děti později. toho bych se holky nebála. Tím jak si děti hrají, zapadnou ani neví jak. Vidím to na pískovišti. Když přijde nové dítko, tak je za chvilku kamarád se všemi, pokud neubližuje nikdo ho neodstrkuje. Bohužel dneska se školka nebere jako vzdělávací institut( což je špatně) ale jako hlídací služba. TAk držim palce aby to vyšlo všem hned příště!!!!! 😉 😉

katerinka.kr
27. dub 2011

malej o prázdninách bude mít tri roky, oba dva budeme pracovat, díte je očkované, razítka jsme oběhali, všechno doložili a stejně nám ho nevzali, protože je moc dětí. na dotaz na úřadě, kam máme díte umístit, když bylo jasne slibováno, že v dané lokalite jsou všechny i třílete děti pracujících rodičů umistitelné, mi bylo paní z odděleni školství řečeno, že je moc dětí a že je jí to líto. její lítost je mi k prdu, takže asi tak....

samik2008
27. dub 2011

@katerinka.kr a máte nějaké řešení v tomto případě?já totiž vůbec netuším co budem dělat 😒

paja1975
28. dub 2011

katerinka.kr - tak to je masakr. Tohle mi přijde jak neřešitelná situace. Já bych asi udělala pěknej bordel. Hlavně na tom úřadě. Přeci nepřijdeš o práci??? Já jsem magor. Já bych vzala malého a odvedla ho paní na úřad a řekla jí. Tak mi ho tu hezky pohlídejte, já si pro něj ve 4 přijdu. školku nemám a do práce musím.....já vim, je to rada taky na prd,ale já bych to udělala. Ona by se začla cukat. pořád totiž ještě věřím, že když se chcde tak to jde....a to nemyslím na tvoji adresu, ale na adresu úřadu. A pak bych si zjistila kolik maminek právě vzali, co jsou doma s druhým děckem. a jakmile bych našla jednu jedinou, tak bych udělala bordel i ve školce. Musí být nějaká cesta jak to prověřit. proto ja vubec nepředpokládala,že nás vezmou. ale tady je jiná situace. naše školka je odstrčená a v sídlišti hodně starších lidí bez dětí a tim neni taková tlačka. Ale uplně je mi trapně, když pak čtu o pracujicích maminkách bez školky....je mi to líto katerinka.kr ☹

bufina
28. dub 2011

Tak mně teda malou vzali do školky i když su ještě doma s malým. Ale možná je to i tím že jí už budou 4 roky 25. září. Spoustu mladších nevzali. Minulej rok sem to proto ani raději nezkoušela.

samsa
28. dub 2011

@terezt tak mně nevzali do školky, dceru, která bude mít v září 4,5 roku 😒 Půjde tedy až do předškoláků. Všichni kamarádi do školky chodí, mají pracující rodiče nebo jsou rodiče na pracáku (maminka není na rodičovské). Doma mi brečí, že tam chce. No a příští rok budu v situaci některých tady, musím na zápis, mladší je narozená na přelomu roku, takže tu mi nevezmou ( to už mi řekli teď, ať s tím nepočítám) a budu 8 měsíců bez školky a do práce musím.

bertica.h
28. dub 2011

ked ti nezobreu 3r.,dieta je to v pohode.mne zobrali až 5ročné,aj to najprv odmietli..velmi mi to bolo luto,aj som to oplakala,teraz bude v školke iba rok a už ide do školy..takže hlavu hore a verte,že buduci rok bude lepší..
socializácia mojej dcére velmi chýbala,ale zas sme si vytvorii krásny vztah,aoučila sa toho velmi vel,mala 4roky ked začala čítat,písat,počíta teraz..venovala som sa jej naučila ju nespočet básní,piesní,nebolo nám zle,ale školka by pre 3r.dieta bola lepšia

bufina
28. dub 2011

@samsa To budete asi v podobné situaci. Dcerka sice už ve školce bude, ale malej je narozenej v prosincu, takže si naděje nedělám a zřejmě teda budu muset být s ním doma a chodit někam na brigády abysme se uživili 😝

samsa
28. dub 2011

@bertica.h , hezky jsi to napsala, přesně tak to cítím. Taky máme krásný vztah, dcerka umí psát, počítat, je moc šikovná, snažím se jí věnovat, ale tu školku jí nahradit nemůžu. Mám strach i z toho, jak se zapojí do kolektivu, ona je taková čistá duše, děti umí být docela kruté. Já pořád doufám, že třeba někdo odpadne, odstěhuje se, půjde jinam a že nám zavolají, že ji berou. Jsem asi naivní....
@bufina já si zaplatím paní na hlídání, za kterou dám skoro celý plat, ale nemůžu si dovolit přijít o práci, tady se špatně hledá a já jsem ráda, že se mám kam vrátit.

vally.
28. dub 2011

Ahoj nám loni při zápisu bylo zděleno že upřednostní děti rodičů kteří jdou do práce, no ale nás vzali ale známou (která ale davala dítko do jiné školky) ne, tak nakonec její syn skončil v "naši" školce a musí ho každy den vodit přes celé město. No ale tím že jsme se dostali do školky ikdyž jsem na meteřské taky není vyhráno. Učitelky nás maminy na MD žádájí at si pro děti chodíme v patek po obědě do 12 hodin. A narážky typu "vy jste doma tak proč se nezučasníte nějaké schuze" ne přímo na mou osobu ale na znamou... Takže nevím ale v těch školkách bych čekala jiný přístup když ví kolik práce je s dětmi.. A ne vy jste doma vy si pro něj mužete chodit dřív, nemáte co jiného na práci. A taky jde o princip.. Jsem ráda že si malej zvykl že tam chodí spinkat a ted aby si zase zvykl že chodí domů po obědě a pak se vychovatelky hrozně diví že pak v pondělí nespí kdy čeká že zase pujde dřív domů 😖 jééj pardon za román ale už mě to štve platíme školkovné atd atd tak mi přijde že bychom si měli spíš my stanovovat kdy si pro malé příjdem !!!!

bufina
28. dub 2011

@samsa No to je právě to, to je taky řešení, nebo soukromá škola na kterou padne většina platu. Ale tím pádem je na tom rodina finančně hůř. Ale co se dá dělat no... když jiná možnost není.

k.jolanka
28. dub 2011

@bufina slyšela jsem od kamarádky, které nevzali syna do školky, že krom toho všeho co tu psaly holky, tak mají přednost i ty děti co už v té školce mají staršího sourozence..tak to by u vás mohla být výhoda a mohli by ti pak malého snáz vzít..
@terezt pro mámy co se vrací do práce je to na prd, ale pokud jsi doma s mladším dítětem a staršího ti do školky nevzali a on se tam těší a ty máš pocit že by mu to spíš prospělo, tak já bych asi volila soukromou školku - ne na celý měsíc, to je darda 😝 ale u nás jsou soukromé školky, co berou děti třeba jen na dopoledne, nebo odpoledne a to třeba jeden - dva dny v týdnu, či na jednu, dvě hodiny, prostě jak to maminka potřebuje..tak aby jsi s malým nebyla celé dny, volila bych tuto možnost, finančně to určitě až tak nezatíží - určitě ne víc jak celý měsíc ve státní školce.. a on alespoň pár dní v týdnu a nebo měsíci bude v dětském kolektivu bez tebe, než ho vezmou do státní školky..jinak také plánujeme druhé a pokud mi staršího do školky nevezmou - navíc je lednový 😒 tak budu volit asi tuhle variantu, občas ho dám k nám do té soukromé na těch pár hodinek aby se vyblbnul a kreativně vytvořil..

babulinkab
28. dub 2011

a jak tu někdo psal, že s dítětem nešel k zápisu, protože byl doma s druhým - tak u nás se počítají body i za to, že jsme u zápisu byli vloni, ale nevzali nás

marjama
28. dub 2011

Ahoj holky, tak si musím postěžovat 😠 Dnes jsem byla s malou ve školce vyzvednout rozhodnutí, tak nás nevzali 😠 Vůbec nevím, co budeme dělat. Asi přijdu o práci a budu s malou doma zadarmo nebo fakt nevím ☹ Na soukromou školku nemáme peníze, to bych celou výplatu dala na školku, takže to nemá smysl. Jsem naštvaná a přemýšlím, jak z toho ven ....Chceme druhé dítě, ale to se zatím nedaří ....

samik2008
28. dub 2011

@marjama nepomůže to,ale nejste v tom sami 😒