Nosí vaše děti do školky bonbony na narozeniny? A jaké?

ada80
5. únor 2012

Ahoj holky,chci se zeptat zda nosí vaše děti do školky bonbony,když mají svátek nebo narozeniny.Jestli jo tak mě zajímá jaké?Díky

kristi
28. únor 2012

Nosi-jednou za rok Haribo

many
29. únor 2012

jééé tak to jsem našla dobré téma 🙂 nedávno jsem zrovna přemýšlela, že malej bude mít narozeninky i svátek ve školním roce, tak by mohl něco donést 🙂 a nápadů je tu teda spousta 🙂 a teda také nejsem určo pro tvrdé bonbony jako bonpary... např. můj synek bude mít 4 roky a ani takový bonbony ho nelákají 🙂 a jsem teda ráda a fakt bych se i bála, kdyby nějakýmu menšímu zaskočilo,......... ale např. ty kinder čokoládky 🙂 no to je super nápad 😀 to každé dítko bude mít radost 😀 jinak ty medvídky, taky mě napadlo,že se to bude muset ošahávat, jestli není lepší něco zabalený i ty ledový čokoládky nejsou špatný nápad 🙂 péct - to asi nebudu 😀 ale taky super nápad

jjaanca
29. únor 2012

My poneseme gumové bonbony. michalela_2 děti jsou alergické i na jabka a banány. Já jsem např. na jabka a ne na jahody 😉

skaredka
29. únor 2012

U nas se ve skolce nenosi nic. Ale chtela bych upozornit maminky co posilaji cokoladky typu kinder atd. muj maly je silne alergicky na veskere mlecne vyrobky, tedy vcetne mlecne cokolady a uz vidim jak by mi za rok doma cely odpoledne brecel, ze vsichni dostali kinder cokoladku a on nemuze. Kdyz mate dite ktere je alergicke na zakladni potraviny ( v nasem pripade mlecne vyrobky, psenice, vajicka a arasidy), tak v podstate nemuze nic pokud to neni hooodne upravene. Takze za me pokud uz, tak bych poslala gumove medvidky.
michaela_2 muj pritel ma docela silnou alergii na banany - netece mu jazyk a tezko se mu dycha

vera_vila
29. únor 2012

Syn většinou nenosil nic, protože narozeniny měl o prázdninách a to byly ve školce různě spojení, nebo zrovna jsme měli dovolenou a na svátek taky nenosil nic... Většinou ostatní děti přinesly nějaké žu žu nebo želatinové nebo nějaké čokoládky

pucik
29. únor 2012

Ahojky, my máme taky narozky o prázdninách, ale když se Daník loni loučil s kamarády, kdy musel přestat ze zdravtoních důvodů,tak donesl taky bonbony, nejlepší jsou nějaký ty gumáčci, to je asi nejmenší zlo, nejsou zas tak drahý a je velký výběr, tak to bych doporučila, my dáváme doma za odměnu 🙂 😉

gabadan
3. bře 2012

nosíme lízátko pro každého na narozeniny a na svátek bonbony.
Paní učitelky to nikdy dětem nedávají předem, ale vždy až při odchodu domů, takže může rodič buď dát nebo nedat...je to na každém.

evita_ij
19. lis 2014

My už druhým rokem děláme s dcerkou perníčky, s nápisem jména a číslem, kolik slaví roků 🙂 a má to mega úspech, pernicky maji rády snad vsechny děti

olcab
19. lis 2014

Ne my se domlouvali,že si budou dávat sezonní ovoce a v zimě třeba sušené a svátky u nás neslaví

marecekavendulka
19. lis 2014

jasně,že jo 🙂 a taky dort 🙂

happylenulka
19. lis 2014

já jsem pro, ale spíš něco upéct, nějaké zdravé sušenky nebo tak něco a vzít pro jistotu i něco bezlepkového či veganského pro děti s alergiemi ;)

luckaviki
23. lis 2014

U nas ve skolce se nosí sušenka,lizo,nebo nějaká cokoladka ,děti je ve třídě kolem 15 . zrovna zítra ponese syn horalky a lipo 🙂

p_avlina
9. únor 2015

Já pro tvrdé bonbony ve školce nejsem vůbec, nechápu jak by si mohla učitelka dovolit dát 26 dětem cucat bonbon a hlídat to? Jak jsem to tu četla, tak prostě každé má své pro a proti ☹ Já když stíhala, tak jsem se snažila něco upéct, linecká kolečka, muffinky, přijde mi to lepší než kupovaný bonbon, či čokoláda, ale na druhou stranu asi bych nechtěla, aby moje děti takto jedly od nějakých jiných rodin?? Z důvodu právě hygieny a to nechci nikoho urazit ...
Napadá mě, že by to pani učitelka mohla vyřešit tím, že oslavenci vždycky třeba zazpívají písničku ?? U svačinky si přituknout na zdraví? Myslím, že by to děti bavilo víc, než že dostanou bonbon, záleží na učiteli, jak se k tomu postaví a co vymyslí ...
A když je pak někdo alregik, tak co on ? ☹
no ale jděte se někdo postavit před 26 párů rodičů a učitelský sbor s tímto nápadem 🙂

radka35
1. bře 2015

holky nosí vždy to,co má jednotlivě balenéporce-kousky.Naposledy kinderčokoládky.Jsou stejné,děti se nehádají kdo má jakou a hlavně jsou opravdu balené každá zvláštˇ,takže nehrozí osahání ode všech v pytlíku.A mají ve třídě jednu holčičku omezenou dietou kvůli cukru,tak pro tu máme taky,ale zvláštˇ koupenou dia verzi sladkostí.Holčička je rozumná a zvyklá,že má trochu něco jiného,tak to není problém.A nemá toho každý kilo,ale jeden kousek jen symbolikcky.Doma vyráběnému se školka brání a já to chápu.Taky bych s tím asi měla trochu problém.Co kdyby nám rodiče jiné kultury připravili nějaké nechtěné překvapení? 🙂Vím já,co je třeba u Vietnamců považováno za vhodné na oslavu?

saralinda
1. bře 2015

Nam dala pani ucitela krany typ z jejiho detstvi - prinest knizku s venovanim stylu "tuto knizku dala detem ke svym 5-tym narozeninam Kacenka". Pry je to krasne i po 20 ti letech cist v knizkach ta venovani. To se mi libi.

kamino
1. bře 2015

Prcek chodi zzatim jen do predskollky,ale oslavenci nosi vetsinou gumove medvidky,nebo obcas i dort.. Ale prckove dostavaji i jednoho medvidka nebo lentilku pred a po divadle,ktere jim kazdy den ucitelky hraji.. Taky z toho nejsem moc nadsena, ale to je asi jedina vada na krase te skolky..

satyyy
1. bře 2015

Nenosí ... bonbony nejí, tak je ani do školky nenosí. Radši neco upeču, nějaký muffiny, cake popsy nebo perníčky
vadi mi i to, že učitelka dává dětem bonbon každy den při odchodu ze školky... :-/

terka_85
1. bře 2015

Syn měl narozeniny v lednu a dělala jsem mu do školky mašinky z miňonek (dle inspirace na mimibazaru).

kimby
1. bře 2015

Ano, v naší školce se narozeniny dětí slaví.
Oslavenec vždy přinese něco na přípitek (třeba džus, dětský šampus apod), dobroty na stůl (některá maminka napeče, jiní přinesou třeba křupky, sušenky apod).
Nazdobí se stůl, společně si s oslavencem připijí na zdraví.
Následuje gratulace od každého kamaráda a pak písnička pro oslavence.

Bonbony jako takové preferují spíše gumové, ty se ale odevzdávají p. učitelce a ta je dává při nějaké příležitosti

iluss
1. bře 2015

Bonbony na narozeniny a svátky do školky také nosíme. Dcerka se na to vždycky těší, když je může do školky přinést. Nekupuji ale žádné cucavé tvrdé bonbony - ty bych se bála dětem do školky dát, kor těm mladším.
Takže kupujeme maličké čokoládičky milka v té krabičce, jak jsou každý balený zvlášť a potom ovocné karamelky - také každý balený zvlášť.

luciamala1979
5. bře 2015

do štátnej sa dávaju a rozdavaju detom bonbonky. V sukromnej organizuju party, dam len tortu a darcek a zabavu na cele dopo urobia uz tety, super 😉 takze druh bonbonkov neporadim, osobne by som kupila cokoladky kinder, deti ich miluju a je to alternativa ked nepeciem 😀