Nosí vaše děti do školky bonbony na narozeniny? A jaké?

ada80
5. únor 2012

Ahoj holky,chci se zeptat zda nosí vaše děti do školky bonbony,když mají svátek nebo narozeniny.Jestli jo tak mě zajímá jaké?Díky

cherub
5. únor 2012

bonpari..
jsou zabalené a dobré 🙂 Určitě bych se vyhla nezabaleným (např. gumovým) bonbónům, jestli si každý bude vybírat ze sáčku sám, tak by to mohl být ráj bacilů 😅

adrianav
5. únor 2012

ano nosí...koupili jsme bonbóny Haribo -takové velké balení,v ketrém je asi 2é malých sáčků s bonbónama..a letos jsme každému upekli perníček se svým jménem 🙂

zanet2009
5. únor 2012

tak já teda raději ty gumové, protože ty nejmenší děti ještě podle mě neumí cucat a zpracovat ty zabalené tvrdé...
a bacily jsou ve školce podle mě všude, takže zrovna u bonbónů bych to neřešila.
nebo napéct buchtu, ale někde to zase nechtějí z hygienických důvodů-takže raději se poptat přímo ve vaší školce.

coxa
5. únor 2012

tvrdé cucavé nedávám, na gumové zabalené jsem ještě v obchodě nenarazila (teda ani jsem po nich moc nekoukala), takže já to řešila tak, že každý dostal jednu malou kinder čokoládku - koupila jsem tři balení, vysypala do sáčku a spokojenost. 🙂

pusolamy
5. únor 2012

nase mala ma jeste na skolku cas, ale ja jsem vzdycky nosila takove ty cokoladove penizky i pozdeji do skoly - kazdy zabaleny zvlast

evulinkab
5. únor 2012

Jsem učitelka ve školce a zároven i maminka...a z praxe mužu rict, že se nejvice osvedci práve ty gumové bonbony a nebo jak již bylo psano výše, tak treba Kinder čokoládky nebo nejaké jiné čokoládové tyčinky.Tvrdé bonbony jsou opravdu nebezpečné pro ty malé deti, takže já bych jim ten tvrdý bonbon nedala!No a co se týká ruzných dortů a buchet, tak opravdu je to po domluve ve vaší MŠ.Protože u nás z toho jednou byl prušvih(kdysi dávno),když polovina deti dostala prujem.A pak se řešilo, jestli za to mohla jidelna nebo dort, který tam jedna maminka donesla v rámci narozenin.

mates22
5. únor 2012

nosí buď zabalené, cucavé(už je přeškolák), předtím penízky, naposled jsem dělala minibalíčky do celofánu - čokoládka, želatinový bonbony a hračka z kinder vajíčka- aspoň jsem se jich zbavila.......

betuse
5. únor 2012

ahoj, také i jako učitelka v mš jsem pro gumové měkké bonbonky nebo čokoládky. Tvrdé bych jim nedala, zvláště když do mš chodí už i děti dvouleté. Když se sejdou tvrdé, dávám je dětem jedině až domů. 😉

mamkamarketa
5. únor 2012

vim,ze to neni k otazce,ale nejsem zastance bonbonu v MS. kdyz si clovek vezme ,ze ve tride je 30 deti a kazdy nosi na svatek,narozeniny bonbony? nebo v MS pry davaji bonbony za slusne chovani atd.
to by me fakt vytacelo. sorry.
fakt jsem rada,ze se to nedela ve skolce kam davam syna.

kjajule
5. únor 2012

souhlasim s mamkamarketa nejsem zastáncem bonbonů ve školce...malej je ve třídě s 25 dětmi a každý týden několikrát někdo něco slaví...bohužel to skoro všechny maminky řeší bonbonama...většinou gumovýma, rozdává je paní učitelka...nelíbí se mi to ale nenadělám nic...aspon co jsem udělala že já bonbony nenosím 😉 dá se to v klídku vyřešit, omalovánkama, samolepkama, tetovačkama...a děti mají i větší radost 😉 Dokonce se už i pár maminek chytlo a občas malej přijde s vytisknutýma obrázkama (omalovánkama) a má velkou radost že to ve školce dostal...bonbon už si za pět minut nepamatuje....co takovej jeden "hloupej" vytisknutej Bořek stavitel nebo Mašinka Tomáš udělá radosti by člověk nevěřil 😉

kamila297
6. únor 2012

ve středu oslaví synek ve školce 3. narozeniny, tak tam samozřejmě po předešlé konzultaci s paní ředitelkou máme v plánu přinést pro děti i paní učitelky doma pečené mufínky

kaculin
6. únor 2012

loni jsme take nesli mufiny a vlacek z minonek na misto svacinky, ten vsechny uchvatil,nasla jsem "recept" na MMB a syn ho chce i letos...jinak syn tuhle donesl tu papirovou cepicku od oslavence, dostal ji kazdy na pamatku..u nas se muzou i dorty, je to vse na dohode, oslavickam se skolka nebrani,maji i erarni konfety,balonky, girlandy, ubrus,zalezi na rodiich kdo to jak hodne proziva..darky se zadne ale nedavaji...

lulinad
16. únor 2012

Ahoj tak mi nosíme do školky upečený perníčky. 😵

petrajurinova
16. únor 2012

U nás si děti na narozeniny a svátky nosí gumové bonbony nebo ledové čokoládky (v takovém tom igelitovém kornoutu). Na začátku roku při třídní schůzce učitelka prosila rodiče, aby nedávali dětem do školky tvrdé bonbony, protože je to pak učitelky nemůže nechat sníst a děti si to musí schovat v šatně (a pak se stává, že to někdy některé dítě, které jde domů dřív než jiné ostatním sebere).
Buchty a další pečivo se ve třídě, kam chodí syn nenosí - mají ve třídě 2 celiaky a ti by chudáci na ostatní mohli akorát tak závistivě koukat a nesměli by ochutnat.

sarihy
16. únor 2012

Když měla dcera narozeniny, donesla gumový medvídky, jiné děti třeba přinesly dort (což mi přijde trochu přehnané), až bude mít v březnu svátek, dám jí s sebou nějaké ovoce....ty bonbony se mi příčí, nevidím ráda, když jí dcerka hodně sladkostí...K Vánocům jsem dětem koupila dřevěné magnetky....

timbouctou
16. únor 2012

ahoj, my teda nosíme gumové, ale ne haribo, ty právě nejsou vhodné pro bezlepkové, je tam nějaký výtažek z pšenice. Máme rádi, a i domů to občas koupím, strčím to do takové průhledné krabice a občas, když jsou kluci hodní, si z ní můžou vzít, BonPari želé 50% ovoce nebo teď ty s vitamínem C. Jsou i mnohem měkčí než medvídci.

kacerka
16. únor 2012

Ano, nosí!!!! Nevidím na tom nic špatnýho, když jednou za čas dostane ve školce bonbon od spolužáka, vždyť doma si to každá umíme ohlídat, kolik toho sní. . . . Kupuju balené gumové - buď v sáčcích medvídky nebo jiné Haribo směsky, nebo existuí jednotlivě balené Nimm2 Soft 😉 . . . Poprvé k těm bonbonům přinesl i dort - měli jsme předortováno a učitelky ho s velkou radostí přijaly. Podruhé jsme společně napekli a nazdobili muffiny 😉

dablikolik
16. únor 2012

pracovala jsem ve školce a na narozeniny děti nosí bonbóny a někteří i dort nebo koblížky co napekla babička 🙂

vojtisek2007
17. únor 2012

já dětem do školky na "oslavu" dávám ovoce a zeleninu - banány,jablka,kiwi,pomeranče,mandarinky,jahody,ředkvičky,kedluben,rajčata,okurku, papriku (když je to v létě máme na zahrádce) - co seženu 🙂, ale ostatní děti nosí taky bonbóny a nevadí mi to, je jich 20, takže na každýho je tak jeden max dva bonbony....

kacab
17. únor 2012

gumídky, nemíním to řešit.. by se z toho člověk zbláznil.. taky jsem měla malou naučenou pít jen čistou vodu a od příchodu do školky chce více šťávu než vodu... Na bonbonkách ve školce jsme vyrostli i my a nic nám není... dva gumídky v jeden den nejsou až tak moc.. některé děti se perou sladkým od rána do večera.. já to ráda nevidím, ale moc dobře vím, že čím více mi to v dětství z perventivních důvodů odpíraly, tím více mě to pak bohužel chutnalo... takže to ve školce neřeším.. u nás nosí bonbony všehny děti, těžko by to malá i přijímala, kdybych jí vysvětlovala, že místo toho ponese pytlík mandarinek... při 25ti dětech ve třídě a 250ti všedních dnech to je max jednou týdně a to dá skoro každá mamina jednou týdně nějakou malou dobrůtku dítěti...

pepibubu
20. únor 2012

Ano, nosí, a popravdě, jeden bonbonek od kamaráda si nemyslím, že by dětem vypálil díru do žaludku. Doma je hlídejme, ať si nezadělají na tloušťku, ale JEDEN bonbonek i kdyby denně (a to se nestane, že by každý den měl ve školce někdo narozky) není žádná tragédie. A když Pepa dostal na začátku února bonbonek od Nelinky, když měla svátek, tak se mi doma chlubil.

brusinka.pusinka
20. únor 2012

syn nosíval do školy i školky krabici sušenek z ovesných vloček....vždy se zaprášilo... jinak děti nosí jak co. Někdo přinese bonbonky jiný přinese sušené ovoce dalšímu dělali rodiče zeleninové a ovocné špízky... dcerce se to vyhne nebude nosit asi nic neboť je prázdninová 😀

leiladelly
20. únor 2012

My nosíme dort. Děti mají oslavu, popřejí oslavenci, sfouknou svíčku, rozkrájí dort, druhý chlapeček má ve stejný den také narozeniny, ten nosí dětské šampáňo. Takže dětí mají regulérní oslavu, i pár foteček nám paní učitelka udělá.Děti o oslavě mluví, těší se. Bonbony nenosím právě proto, že to tak řeší všichni ostatní, nebo většina. 🙂

radka_h
22. únor 2012

U nás ve školce nemůžeme z hygienických důvodů nosit žádné pečené. Takže to řešíme gumovými bonbonky

zuzi82
22. únor 2012

Dobrá náhrada za bombóny je sušené ovoce - rozinky, švestky, meruňky. Malý chce po nás doma bombóny, tak jsme je jen vyměnili za to ovoce a spokojenost. 😉

llllucka
23. únor 2012

Pokud dítě dostane ve školce třeba gumové medvídky,tak mi to nevadí,ale nesnáším lízátka a tvrdé bonbóny.Na třídní schůzce jsme se domluvili,že děti budou nosit takové ty křupky.Prý je to nejvíc potěší a je to zdravé mlsání.Respektuju to,protože každá domácnost má k sladkostem jiný přístup a mě osobně to taky vyhovuje.Jinak bych klidně nosila ovoce.Myslím,že v čase jahod to musí být super.Nebo třeba meloun😉

mery83
23. únor 2012

Ano pokaždé nosíme do školky na svátek a narozeniny bombóny a nebo lízátka.Větčinou kupujem bonpari nebo ty roxy bombóny.

oho
26. únor 2012

ahoj, tak musím se přiznat, že syn taky do školky nosí sladkosti, ale moc děkuji kjajule, která mě inspirovala a tak můj syn do školky bude místo sladkostí nosit tetovačky či samolepky, fakt super nápad a věřím, že se to těm prckům bude líbit 🙂

berulinka1
26. únor 2012

ahoj,naše malá nosí sladkosti a dětský šampus..p.ředitelka vyprávěla,jak jsou děti důležité a šťastné,že si můžou spolu připít 🙂

michaela_2
26. únor 2012

@lllucka - tak zrovna na jahody má řada dětí alergii ....stejné je to u spousty dalšího ovoce, vyjma jablíček a banánů...