Nosní mandle - máte zkušenosti s nemocnicemi v Praze?

petule12
27. pro 2013

Ahoj, čeká nás pravděpodobně trhání nosní mandle u 3 leté dcerky. Máte někdo zkušenosti s nemocnicemi v Praze? Děkuji

krystalka
27. pro 2013

@petule12 - my jsme byli na nosní mandli loni v prosinci, byli jsme v nemocnici na Karláku, operoval MUDr. Kolín a naprostá spokojenost 🙂, nastupovali jsme ráno kolem 7h, večer před 18h jsme jeli domů, všichni tam byli příjemní a ochotní, nikde žádný problém, i narkózu jsme zvládli v pohodě, odpoledne si tam syn už hrál v herničce a dostal oběd i svačinu, bylo tam ten den 5 dětí, berou to od nejmenších, takže jsme šli na řadu až poslední, tak akorát to čekání bylo dlouhé, ale jinak všechno ok 🙂

berenika39
27. pro 2013

@petule12 Petrovi to dělali v rámci jednodenní chirurgie na poliklonice v Modřanech. Hrazený výkon, krátká narkoza, odchod domů po stabilizaci po kontrole po zákroku. Jsou tam profíci, příjemní, umí to s dětmi.
Ted jsem s Petrem ležela na Bulovce, ne kvůli mandli, ale proběhly tam dva dny mandlí🙂, děti ráno přišly, odpoledne po 16.00 šly domů. příjem vždy den předem - bez nutnosti hospitalizace. Na Bulovce je ale problém ORL - je tam jen jeden velký pokoj pro všechny děti, takže jsem měla nervy v kýblu, my plus dalších pět dětí a pět rodičů - ted ty děti teba plakaly, některé by spaly, bylo tam vedro, rodiče vtipně chodili hulit ven a pak tam přitáhli v těch začuzených bundách, no peklo. Zrovna Bulovce bych se v tomhle případě vyhnula, i když personál ok. Dětské oddělení je tam vynikající!!!!!, ale tohle ORL ☹

petule12
autor
27. pro 2013

@krystalka
@berenika39 moc dekuji
Dr mi rikala, ze pry hospitalizace 2 dny, ale kdyby to slo bez toho, tak by to bylo super.

mjanca
27. pro 2013

@petule12 ja byla s Luckou taky v Modranech a spokojenost 😉

petule12
autor
27. pro 2013

@mjanca diky 🙂

krystalka
27. pro 2013

@petule12 - jinak na tom Karláku byl taky jeden pokoj pro děti společný, ale nikdo nikam kouřit tedy nechodil, horko tam taky nebylo, pokoj byl veliký a v podstatě kromě těch asi 40 minut, co byly děti na sále, tak jinak všechny maminky seděly celou dobu u dětí, nebo s nimi pak šly do herničky, když jim bylo líp, vlastně jsme měly jen tu chvilku na to, abychom trochu něco snědly a vypily, protože jak děti čekaly na zákrok a nesměly ani jíst ani pít a po zákroku taky ještě nějakou dobu ne, tak jsme žádná neměla to srdce se před nimi napít 😉....jinak já jsem vnímala to, že jsme byli na společném pokoji, v tom, že se syn tolik nesoustředil na to, co ho bolí, ale spíš se rozptýlil koukáním okolo, myslím, že konkrétně u nás by to bylo spíš horší, kdybychom byli na pokoji sami, takhle se zabavil i při tom čekání, prostě pozoroval okolí....trauma z toho žádné nemá, dodnes vzpomíná na to, že tam měli barevný postýlky....a to jsem se dopředu fakt docela bála, protože on je extra citlivé dítě, ale zvládnul to z těch pěti dětí snad nejlíp 🙂 .
Ty Modřany si hodně lidí chválí, ale poslední dobou už to prý taky není to, co to bývalo a jít domů takhle krátce po narkóze bych radši neriskovala, krvácení se může objevit i později, u nás tam jednomu chlapečkovi pak docela dlouho bylo ještě špatně, nakonec zůstávali do druhého dne.....radši jsme počkali do večera, než pak narychlo dítě někam vozit, navíc oni to pak prý stejně neřeší v těch Modřanech, když je nějaký problém, ale musíš s ním klasicky do nemocnice....a za tu cenu 😒 ....tady jsme neplatili nic, chovali se k nám všichni moc hezky a byla jsem klidnější, že jsme byli déle pod dozorem....

medvidek
27. pro 2013

Nas to taky ceka. Dceri bude v cervnu sest let. Pujdeme na jare, ted mame neustale virozy. Uvazujeme o Thomayerove nemocnici v Krci, ale rada bych ambulantne, ne na noc. Tak uvidime. Ten Karlak vypada dobre.

petule12
autor
28. pro 2013

@krystalka - díky za vyčerpávají informace 🙂

@medvidek já bych právě taky potřebovala ambulantně. Mám mladší dcerku, kterou ještě kojím, přes den by to nějak s babičkou zvládla, ale večer a na noc nevím, nevím.
Zase na druhou stranu, hlavně aby byla dcerka v pořádku.

petule12
autor
28. pro 2013

@mjanca
@berenika39 - kolik to stojí v těch modřanech, nemám představu.

berenika39
28. pro 2013

@petule12 myslím 4 tisíce. nevím přesně.

mjanca
28. pro 2013

@petule12 my platili 5 tis.

berenika39
28. pro 2013

@petule12 a koukej, už to tam dělají ještě modernější metodou, kde nehrozí krvácení potom.
otevři si tuhle záložku
Adenotomie plasmovou koblací [NOVINKA 11/2013]
tady na tom webu
http://fortmedica.cz/sluzby/
je to drahé. ale ....

petule12
autor
28. pro 2013

@berenika39
@mjanca - díky, jdu na to kouknout 😉

mjanca
28. pro 2013

@petule12 my s Lucku spatne snasime nemocnice, takze nelituju penez, jsem rada, ze jsme se lecily doma, bylo to v pohode. Taky jsem se toho bala.

petule12
autor
28. pro 2013

@mjanca - uvidím co mi řekne za 14 dní dr, ale tím ,že špatně slyší asi není co řešit a prostě na ten výkon půjdeme. Tohle by bylo určitě řešení. Člověk vyhodí spoustu peněz zbytečně, takže o peníze tady nejde. Hlavně prostě aby byla Aja v pořádku a nic se nestalo.

mjanca
28. pro 2013

@petule12 drzim palce! bude to dobre. Neboj. Hlavne ji to pomuze a to je hlavni. Lucka po vyndani mandle najela rovnou na r, pak i na ř, hlavne prestala chrapat a funet a nemiva zelene nudle. Ale verila jsem na zazrak, ze prestane i kaslat, a to ne, tam to bude smichane jeste s alergii.

petule12
autor
28. pro 2013

@mjanca - tak to jsou pozitivní zprávy 🙂

medvidek
28. pro 2013

U nás dcera strašně v noci začala chrápat a funí a dýchá nosem. Doporučila nám to i logopedka, že se jí pak bude lépe mluvit a vyslovovat. A ty Modřany vypadají fakt dobře. Takže děkuji za doporučení. 🙂

morgan
30. pro 2013

@petule12 ahoj, já můžu doporučit ještě Motol, na mandli je příjem den předem, ale v praxi to chodí tak,že se jde domu a přijede se na výkon az další den ráno.... Drtivá většina dětí jde ještě ten den odpoledne domů. Pokoje tam jsou většinou po dvou a na oddělení je herna (dobrý když se čeká na zákrok nebo pak po probuzení při čekání na odpolední vizitu)
První syn byl na mandli v Modranech, druhý právě v Motole, takže mám srovnání. Modřany rozhodně nemůžu hanit, ale pro koho je 5000 Kč příliš, tak chybu urcite neudělá pri klasickém zákroku. A mandle může znovu dorůst i při laseru! Zrovna v Motole mají špičkové dětské orl pracoviště, samozřejmě taky záleží na tom, kdo zákrok provádí, ale to si vetsinou nevybereme nikde...

lenkazdenek
30. pro 2013

Ahoj,malé byly 4 roky,když nám hrozilo vytrhnutí nosní mandle,kvůli opakovaným zánětům středouší-nakonec to dopadlo,ale dobře,sice sme na orl jezdily z prahy 9 až na polikliniku barandov,ale zdejší dr úžasná oproti bulovce a poliklinice na proseku...ta zjistila,že to není vůbec třeba,udělala malé výtěry-což ani na jendom orl nedělaly-že je to zbytečné a zjistily malé pneumokoka-přeléčilo se atb a od té doby musím zaťukt,nic.... takže za mě určitě ne bulovku

handm
30. pro 2013

Ahoj, taky nás to čeká se synem, 3,5 roku. Můžete mi prosím říct, jaké jste měli čekací doby na termín?!😲 Samozřejmě neřeším placené pracoviště - tam to je hned, ale ten Karlák apod? Motol mi hlásil 2-3 měsíce, to si neumím představit 😲 A samozřejmě jsem chtěla ambulantně, ale asi to bude na dva dny zhruba všude... 😲

aajina
30. pro 2013

Také jsme byli v Modřanech a spokojenost, sice 5000 ale s dcerkou jsme byli než usnula a když se probouzela byli jsme opět první koho viděla.Krvácení žádné , žádný stres z nemocničního prostředí a po hodince cca jsme jeli domů. 🙂

petule12
autor
30. pro 2013

@morgan - díky, o motole jsem uvažovala, tak takhle by to bylo také schůdné 🙂

petule12
autor
30. pro 2013

@handm - teda čekací doby mě nenapadly. Dr. by to chtěla kvůli tomu sluchu co nejdříve, takže to teda asi hned tak nebude jak ta čtu 😒
No, stejně ale řeším, kam všude jít, aby mi potvrdili, že to je nutné to podstupovat....tak uvidíme....

krystalka
30. pro 2013

@handm - my jsme byli na Karláku před rokem, objednací doba byla asi měsíc, jednak měl tu mandli obrovskou a prakticky už nemohl vůbec dýchat nosem, ale přičítala jsem to i tomu, že jsme měli termín 18.12., takže to možná někteří rodiče takhle před vánocemi nechtěli. Nastupovali jsme ráno po 7 h, v 10:30 šel na sál, kolem 14h ho zkontroloval lékař a vyndali mu kanylku z ruky, před 18h jsme jeli domů....Já bych hodinu po narkóze domů s dítětem jet nechtěla, stát se může cokoli a pak ho zase někam dodatečně vozit, kdyby něco...nevím....My byli naprosto spokojení, všichni byli příjemní, s ničím nebyl problém, ráno před premedikací si děti mohly hrát v herničce, odpoledne, komu bylo dobře, tak taky, dostal oběd i svačinu, byla jsem s ním celou dobu, kromě zákroku, doprovodila jsem ho na lehátku k výtahu, přivezli ho tak napůl probuzeného...žádný negativní zážitek z toho nemá a to je fakt hodně citlivé dítě...dodnes vzpomíná jen na to, že tam měli barevné postýlky 🙂. Jinak já se na ty Modřany tenkrát ptala u naší ORL a ona mi říkala, že ty peníze se asi dají využít pro dítě i lépe, že na případné dorůstání to stejně nemá vliv, může to dorůst tak jako tak....vysvětlovaly mi to nezávisle na sobě jak dětská dr., tak i ORL, že někdo má prostě od přírody lymfatický systém takový, že hodně reaguje zduřením, mají třeba i větší krční mandle....a další věc, co mi radili i na foniatrii, že je důležité pak dítko co nejdřív znovu naučit dýchat nosem, protože když dýchá vzduch nefiltrovaný nosem, tak se do dýchacích cest dostávají snadněji bakterie a mandle zareaguje znovu zduřením....

handm
31. pro 2013

@krystalka Jj, já nemyslím hned domů, určitě po nějaké době, ale bez spaní bych si představovala. Ale uvidíme. Určitě tam půjdu s ním a nějak to kdyžtak přežijeme, muž s malou budou holt doma spolu, nebo u babičky. Musím se domluvit s ORL Dr, kam posílá on, mě by se líbil MOtol, i proto, že jsem tam obě děti rodila a mají tam karty a vůbec prostě mi nějak "sedí" ten přístup a zatím jsem četla samé pozitivní ohlasy, ale 2-3 měsíce čekání si neumím představit, tak dlouho nemám šanci ho udržet relativně zdravého, navíc bez školky, bez kolektivu atd..
Je fakt, že když jsem zkoušela cvičně obvolat, kde jak se čeká, tak mi říkali hodně, že měli mít třeba 4 zákroky, ale všichni se omluvili z důvodu nemoci atd, takže třeba je šance se protlačit někam na blind...
@petule12 Mě už řekli dva DR nezávisle na sobě, že by to chtělo mandli vzít, spíš jsme rozhodnuti s mužem, že ano. Že horší to být snad nemůže a když je šance, že to pomůže, tak ji využijeme. Samozřejmě může mandle dorůst zpět, ale tak tím se zatím nechci stresovat. Hlavně, aby mu to pomohlo, i když je to 50 na 50... 😖

petule12
autor
31. pro 2013

@krystalka diky za info. 😉
S karlakem mam zkusenosti skrz ledviny a vzdy tam byli super.

@handm no uvidim co rekne jeste nase dr a jeste jdem do sluchoveho centra, tam se asi rozhodne.

weri1
24. bře 2014

@petule12 nám řekli 6800,- Modřany

michaelammm
25. bře 2014

dobrý den ano právě to řešíme v modřanech je to více a jeste je tam i jedna novější metoda za 10tis plasmou že vůbec pak nemusí bolet v krku i není krvaceni nepoužívají na to kyretu ale nevím když to tady čtu chodíme tam ,ale nikdy nam nedělal doktor výtěr .syn má nalez 2C což už je větší je často nemocný za poslední dva roky 5X atb a ouško ale v noci nechrápe slyší dobře a já se zakroku bojím spíše i té narkozy atd .Myslíte že když začne chodit do školy nyní má 5 let že se to může zlepšit i ta nemocnost tedy v souvislosti s tím ouškem ?Dle mě je to i tím že on smrkání moc nedá ,když je ve školce já tam nejsem oni je nechají tak .Jsem sice samoživitelka ale v tomto případě bych asi zauvažovala nad tou plasmou pokud má někdo ale dobré zkušennosti třeba z Krče kde jsem četla ,že prý se po zakroku také něčím dočištuje aby se předešlo krvácení a prý se to take platí cca kolem 2 tis budu ráda za info.
mísa

moruse
28. bře 2014

Tak my máme tu plasmu v Modřanech za sebou asi 14 dní. Bylo to 9 000,- + píchnutí a odsátí oušek za 1 000,- nelitujeme!!!! V 9 nástup a v 11 už jsme seděli v autě. Nic si nepamatuje a nic ho nebolelo ani doma.