Nutrilon 4 po 3. roce dítěte, prosím o váš názor

ridarida
3. srp 2012

Dcera měla 3 roky jsou s mladším synem zvyklí dostat po ránu dostat flašku UM, okolí se tomuto dost diví, mi to divné nepříjde,prosím o váš názor.

odetka
4. srp 2012

Ja myslim, že když jí to chutná, tak proč ne. Rozhodně v tom není nic špatného naopak je to jistě zdravější než obyčejné mléko plné konzervačních látek. Možná bych akorát zkusila flašku nahradit hrnečkem.

camelinka
4. srp 2012

ne že by mi to přišlo divné, ať si to každý dělá po svém 🙂 , ale v tomhle věku už mám v plánu přejít na normální plnotučné mléko (nemyslím krabicáky se stoletou trvanlivostí 😉 ).

ined77
4. srp 2012

Moje děti taky pijí po ránu mléko, akorát synek teda už "normální polo nebo plnotučné" a z hrnečku.Ale občas si vyžádá i lahvičku s dudlíkem...nějak to nehrotím, hraje si prostě na mimčo a napodobuje malou sestřičku 🙂 .
Ublížit to neublíží, tak není co řešit 😉 .

spagatice
4. srp 2012

Já bych neřešila, jestli pije UM, nebo normání mlíko. Nikomu do toho nic neni a je jen vaše věc, do kdy mu ho budete dávat 😉 . Já bych ale asi odbourala tu lahev s dudlíkem. Našeho staršího (2,5) jsme to před pár měsící odnaučili a jsem ráda. Do té doby si často cucal palec. Jak přestal s dudlíkem, přestal i s palcem (cucá ho jen večer na uspání). Mlíko pije ráno a večer a to ze skleničky s obyčejným brčkem.

herminka
4. srp 2012

Dávala bych, když už pít mléko, normální kravské. Už ani "trojková" UM nemají nijak naštěpenou bílkovinu, je to vlastně jen sušené mléko obohacené syntetickými vitamíny.

beruska24.9.
4. srp 2012

starší (necelé 3 roky) pije také stále mlíčko z lahvičky (sunar) a to ráno a večer. asi chce být jako mladší sestřička 😀 navíc od 15m. odmítá cokoliv mléčného (fakt cokoliv), jen opravdu vyjímečně si řekne o trošku klasického mléka nebo občas vypije kravíka (ochucené mléko z krabičky s brčkem). také už jsem přemýšlela nějak ten sunar přesměrovat do hrnku, ale lahvička je prostě lahvička 😵 😀

@spagatice - jak se ti podařilo odbourat láhev s dudlíkem?? zkoušela jsem dát sunar do hrnku, ale to ho vypije tak dva loky a zase ji ho nechci brát, ať má alespoň nějakou mléčnou dávku 😉 (klidně do ip, děkuji).

danulavo
4. srp 2012

Mně na tom nepřijde nic divného. Mojí dceři budou 4 a ještě pořád pije UM. Byla vlastně kojená do roka a potom mléko vůbec nechtěla a ve dvou letech ho najednou začla zase chvít (to se nám narodila druhá dcera, ale obě ukojit nešly 😀) a pije ho ve velkém, klidně 4 hrnečky denně. Mně to teda vůbec nevadí. Normální mléko jí moc nechutná.

nikollita
4. srp 2012

Divné to určitě není. Já jsem pila Sunar vždycky před usnutím až do pěti let 🙂

schnek
4. srp 2012

že pije mlíko, mi přijde v pohodě, ale dávala bych obyčejný, UM mi v tomhle věku přijde už jenom jako reklamní tahák na rodiče.

karotky
4. srp 2012

Můj straší syn pil Nutrilon od 5.týdnů do 3,5 roku.Ten mladší byl na MM od narození do 9,5 měsíce,kdy se sám odstavil a žádné jiné mléko už nechce-stejně jako jeho brácha.Takže já osobně bych jí ho nebrala.Byla bych ráda,že jí chutná. 😎

hansed
4. srp 2012

Asi takhle, ty jsi máma a pokud ti to vyhovuje, dělej to, na co jsi zvyklá a na okolí se vykašlí 😉 Moje kamarádka dává synovi od roka a půl k pití klasický mlíko a kluk je šťastnej a zdravej 🙂 Naše Adélka snídá a večeří UM, ale u nás je to dané tím, že neumí pořádně kousat, takže chleba a rohlíky nepřipadají skoro v úvahu ☹

jasminy
4. srp 2012

Nepřijde mi to divné. Malá pije taky Nutrilon a dokud jí bude chutnat, tak jí ho dám, třeba do 5 let. Okolí neposlouchej. Nikomu do toho nic není.

hojda
4. srp 2012

Máme to stejně, kravské nám nechutná, tak do těch 18 let to nějak vydržíme a pak už snad přejde na pivo🙂

zdezli
4. srp 2012

Dceri jsou 2 a 3/4 a take rano pije UM a take z lahvicky. A vubec me to netizi. Dostava Hipp Combiotik 2roky+. Kravske jsem ji zkousela davat, ale nechutna ji, takze jsem rada, ze pije UM. Ani ta lahvicka mne nijak nevadi - sama jsem jako mala pila mleko jen z kojenecke lahve, dokud mi ji muj otec nevyrval z ruky a pred myma ocima nerozsekal sekackem na maso - od te doby mliko nepiju. Ja rozhodne zadnou podobnou ujmu svym detem zpusobit nechci. Az ji to samotne prijde nepatricne, tak lahev vyhodime 😉

beruskaveruska
4. srp 2012

malá je taky na sunárku 😀 je jí 26m a pije mi ho jedině z flašky s dudlíkem - jinak ho nechce, jiné pití, kakao , vodu, čaj pije z hrnečku nebo sklenky s brčkem i bez, ale "sunárek" jedině z lahvičky 🙂 kravské si dá občas z hrnečku, když vidí, že s mlíkem něco dělám, ale sunar u nás jede cca 4-5x denně - řekne si o něj sama a dokud ho tak bude chtít budu jí ho dávat a je mi jedno zda to okolí schvaluje nebo ne a nevadí mi ani ta flaška neb jí má jen na ten sunar.

inkana
4. srp 2012

Já vás uklidnim, pila jsem sunar do 15,5 roku, pak jsem odjela na intr a už jsem ho nechtěla 😀 je pravda, že mamka byla vděčná, že jsem pila aspoň ten. Nejim totiž sýry, nepiju mléko, nesnim jogurt ani smetanu v čemkoliv, ani zmrzlinu nejim, je v tom mléko ani dorty kde je mléko, nesnesu ani máslo na chlebu nebo v jídle, prostě nic. Jen ten sunar s grankem jako kakao jsem byla ochotná pozřít.
Abych se držela tématu, tak mojí malé je rok a um nechce, zatim je kojená a já bych už chtěla odstavit. Malá nechce. Do podzima to budu muset nějak zvládnout a přejít na um ze zdravotních důvodů.

mirunda
5. srp 2012

Neumím si představit, že bych 3-leté dceři dala flašku s čímkoliv! Přijde mi to naprosto strašný! Jako mlíko taky pijeme každý ráno, ale normálně z hrnečku a normální kravské.. z flašky v tomhle věku mi to přijde stejně nechutný jako když vidím takhle staré dítě s dudlíkem.. to prostě není normální.. 😝 🙄 😖

marecek4
5. srp 2012

neděs se,všecko jednou skončí,Raduš už chodila do školky a večer před spaním si ještě ráda dala lahev s mlíkem,pila i normálně z hrnku ale byl to její rituál prostě před spaním,jen jsem teda nedávala UM ale obyčejné kravičkové 🙂,na druhou stranu Mára mi UM ochutnal a odmítl,takže taky vyřešené,ale kluci neměli ani dudlíky a Honzík flašku jen do té doby než se naučil jíst normální baštu,takže asi půl roku po půlročním kojení

mamkamarketa
5. srp 2012

Pokud chce UM davala bych UM 😉 a ze to pije s lahvicky? A co jako? Neprijde mi to nak divny. A rozhodne bych to nenazyvala nechutnym jak pise @mirunda 😝
Nechutny jsou jiny veci,ale to je jina debata

eloana
5. srp 2012

🙂 sestrenice davala UM do 10let🙂)) mel to jako relax
je uz to extrem,ale byla to jejich vec......me zas spi obe deti v posteli, pro spoutu lidi je to divne,ale je to nase vec a nam to tak vyhovuje)
muj bracha do prvni tridy odlozil lahev a nocnik🙂 sice pil mliko,ale mel lahev.... byl to jeho fetis) kazdy pro to sve uklidneni potrebuje neco jineho

dagmik
5. srp 2012

syn přestal s nutrilonem asi před měsícem....tak nějak ho přestal sám vyžadovat....a to mu bude v říjnu pět....kdyby ho chtěl i dále, taky bych se nebránila, určitě to není na škodu, obsahuje oproti kravskému vitamíny, minerály a stopové prvky a kdo chce ať si říká co chce....mě už teda názory okolí moc neberou

andelka
5. srp 2012

můj pije ráno čtvrt litra UM z "flašky" - asi se to tak dá nazvat, má to ouška a silikonovou savičku, má ten stejný typ od 8měsíců 😅 - přijde mi to normální, aspoň se ráno nepoleje. až bude umět pít z hrnku normálně, tak mu budu dávat mlíko do něj, zatím umí z něj pít, když tam toho má málo a dolévám to. a na to nemám ráno nervy. Asi od 2,5r chci dát kravské, jestli ho bude chtít.

misi78
8. srp 2012

Kazdy at si to dela jak chce. Je to tvoje dite. Ja bych memu 3 letemu synovi rozhodne lahev s dudlikem uz nedala. Nevim jak Nutrilon, ale Sunar je tak priserne sladkej ze to musi pekne kazit zuby. Kdyz davam mleko tak normalni. To je muj nazor.

luthien.k
9. srp 2012

Můj názor je ten, že kravské mléko (upravené i neupravené pro děti) nepatří do pravidelného jídelníčku zdravě žijícího člověka, pár důvodů...
- Mléko obsahuje laktózu, mléčný cukr, který řada dětí a ještě větší část dospělých nedokáže strávit kvůli nízkému obsahu enzymu laktázy pro jeho správné štěpení (jeho množství přirozeně klesá s věkem a ).
- Laktóza patří mezi sacharidy, které miluje patogenní flóra ve střevech. Pro atopika a nejen pro něj jsou zdravá střeva zásadní věc.
- Mléko může obsahovat toxiny (zejména z plesnivého krmiva), zbytkové pesticidy, herbicidy atd. taktéž z krmiv, zbytky antibiotik…
- Mléko obsahuje strumigeny, látky, které negativně ovlivňují činnost štítné žlázy.
- Vstřebávání vápníku z mléka není ideální kvůli nevyváženému poměru ostatních minerálů a látek k tomu potřebných (horčík, fosfor, vit. D…).
- Podle některých zdrojů mléko podporuje zahlenění a také odvápňování kostí (narušuju acidobazickou rovnováhu těla).
- Pro děti je v mléku příliš vysoký obsah minerálů (fosfor) a bílkovin, což zatěžuje trávení a ledviny. Je třeba si uvědomit, že kravské mléko je určeno jako ideální výživa pro tele, které má zcela jiné proporce, než malé dítě a jinak rychle roste.
Pokud si přesto chcete mléčné výrobky dopřát, doporučuji s ohledem k výše uvedeným důvodům domácí zakysané výrobky (jogurty) z mléka pocházejícího z ekologického chovu. Alternativně i z mléka kozího, pro které samotné ale platí většina negativ výše uvedených. Další alternativou jsou tvrdé zrající sýry v bio kvalitě, které obsahují nízké množství laktózy a bílkovina se procesem zrání stává lépe stravitelnou.

prezdivkos
9. srp 2012

Tak naše malá taky pije UM z flašky, nic jiného z ní nepije a má to jako rituál. Nehodlám na tom nic měnit dokud jí bude chutnat. Z mého pohledu dnešní kravské mléko dětem nic nedá a stejně jí nechutná. UM má alespon vitamíny a je kontrolované, takže jí nemůže ublížit a musím zaklepat tuky tuk vůbec nejsme nemocní. Nemusí to být tím, ale může. Jediné co si říkám, jestli po něm neroste, má už 106 cm 😉 Ještě málo pije, tak to tím aspon trošku dohoní. Takže za mě dokud chutná tak třeba do pěti let jí ho budu dávat. Já sunar taky pila s mladší ségrou ještě ve škole, protože mi chutnal 😉

nikitickaa
9. srp 2012

Ahoj maminky,mám 3 1/4roku syna a ráno mi též pije 250ml Nutrilon 4 z flašky a večer před spaním kaši a nijak mi to nevadí,až to chtít nebude tak ho nutit nebudu.Toť můj názor 🙂

kimby
9. srp 2012

nepřijde mi to divné a i kdyby to bylo divné pro okolí, budu si to dělat s dcerkou po svém. Dcera má 2roky a 4měsíce, vždy byla "mlíkomil", kojila jsem do roka a odbourala spíše z praktických důvodů, jinak bychom kojili asi doposud (nehodlala se kojení vzdát), přešli jsme na Nutrilon (dle věku) a jsme u něj doposud. UM má dcera 2-3x denně, vždy ráno a vždy večer, jako rituál, který ji uklidňuje a dopřává asi pocit jistoty a klidu, nehodlám ji to zatím brát (nemám důvod) a pije UM z flašky. když jsem se pokoušela udělat mlíčko do jiného pítka, hrnečku apod, tak plakala, že mlíčko tam ne, že sem (jako do flašky), prostě má spojené to, že UM patří do lahve....jinak čaj, vodu pije normálně z hrnečku či pítka s brčkem. Upřímně jsem zkoušela i to, zda ji jde o to mléko či lahev(flašku), tak mám vyzkoušeno, že je ji jedno, zda je v lahvi kravské mléko, Nutrilon či hodně ošizený Nutrilon - zabarvená voda to nazvu (hodně vody, málo Nutrilonu), takže jde o zvyk (rituál). Jelikož pije UM pouze doma, nikoho tím nepohoršuje, neotravuje, tak dokud nám to oběma bude takto vyhovovat, budeme to takto dělat. Nemá od 18měs plínky, nemá od 19měs dudlíka.....takže nějaké mlíčko z lahve nevidím jako problém. Po 3. roce přejdu na kvalitní klasické kravské mléko (jediný můj plán a změna)

jaruschk
9. srp 2012

Mojí dceři je 4,5roku a pije mlíko z flašky 2x denně,ale normální...UM jsme přestali dávat cca kolem 3 roku....takže mě to příjde naprosto normální....a když jim to chutná,tak proč né....

jankadudova
9. srp 2012

Neni na tom nic divneho!!! Ja se naopak priklanim k UM, krabske mleko neni vhodne na piti pro male dite. Jedine, co bych se pokusila zmenit, je ta flaska. Treba nejaky hrnecek...ale jinak to neres 😉