O co se zajímat při dni otevřených dveří v MŠ?

tygrous
19. led 2012

Prosím o vaše rady a zkušenosti, o co všechno se mám zajímat ve školce, než si tam dám přihlášku... Díky😉

mamkamarketa
19. led 2012

urcite reference maminek

tygrous
autor
20. led 2012

No jasně, ale když se s jinými maminkami teď do kontaktu moc nedostanu (jsem na PN), tak by mě právě zajímalo, na co mám v té školce ptát...budu chtít vidět jídleníček, bude mě zajímat, co s dítětem, když po obědě už nespí...apod... A co ještě?

mmiirrkkaa
20. led 2012

@tygrous Co se třeba zeptat na jejich vzdělávací program tj.na co kladou důraz, zda pořádají školky v přírodě, kroužky - např.cizí jazyky, keramika, flétna ...)

jmisa
20. led 2012

Vzhledem k přeplněnosti školek mě zajímá, jakou mám šanci, že mi tříleťáka přijmou. 😝
Jídleníček si můžu přečíst na netu, školky v našem okolí je tam mají v 99% zveřejněné.

tygrous
autor
20. led 2012

@mmiirrkkaa Dik, neco takoveho jsem chtela slyset😉 Doted jsem se o skolky absolitne nezajimala, takze fakt nemam paru, co vse se tam dnes deje a kona😉

tygrous
autor
20. led 2012

@jmisa No ja si taky moc nadeje nedelam, navic jsem tehu a k zapisu pujdu ve 36.tt s mega brichem, ale tak treba se pak uvolni misto nebo proste budeme mit stesti...😉

lenka5731
20. led 2012

@jmisa tak nějak, zajímala mě jediná věc - aby ji jako pár dní tříletou přijali. 😀 😀

o další jsem se nestarala, utěšovala jsem se tím, že školka, kde je 95 dětí ve 4 třídách asi špatná nebude. a jak jsme teď zjistili, špatná opravdu není. 😝 jen jsem předem nakoukla na internetové stránky školky, ale i kdyby se mi nelíbil třeba jídelníček, tak si nedovedu představit, že bych jí tam kvůli tomu nedala 😀

mamkamarketa
20. led 2012

a taky jestli deti nuti do jidla. mam celozivotni trauma,kdyz me nutili jist

tygrous
autor
20. led 2012

@mamkamarketa Hm, tak asi budu muset malyho brat po o domu, s tim tak nejak pocitam. Ale vidis, treba s tim pitim je to docela blbe - ja malymu napr. kakao davat nechci, mel jako mimi alergii na kravskou bilkovinu a proste si nemyslim, ze vylozene mliko potrebuje k zivotu . takze dalsi bod do seznamu, na co se zeptat...

mamkamarketa
20. led 2012

@tygrous na to se urcite zeptej, pac nas kluk by nic nepil cely den. 😖

lenka5731
20. led 2012

@mamkamarketa to se dnes ještě někde dělá? ředitelka nám hned na začátku říkala, že děti nenutí ani jíst, ani spát a rozdali všem dorazníky o 3 stranách, kde se měly vyplnit údaje o našem dítěti, např. co nerado jí, na co je alergické... prostě milion otázek. Školka má hodně kroužků, dopoledne i odpoledne...

Já vím, že to tu nikoho nezajímá, ale musím naši školku pochválit, opravdu jsme maximálně spokojení 😀

lenka5731
20. led 2012

@tygrous u nás na výdejním okénku mají napsaný seznam, co které dítě nejí a na co je alergické. u těch alergiií je to pochopitelné, ale překvapilo mě, že tam mají uvedené i věci, které děti nechtějí zjevně z rozmaru.

mamkamarketa
20. led 2012

@lenka5731 tak to u nas to je jak je jak komousu 🙄
spat se musi,nebo lezet a mlcet 🙄 k piti je to co je (pres den voda k jidlu mliko) jidlo pry nuti jen ''ochutnat'' ale cert vi.
to mas kliku,mi v okoli mame 2 skolky (jedna lepsi nez druha 🙄 ) no a z tehlech duvodu mam dite v soukromy

lenka5731
20. led 2012

@mamkamarketa u nás si vlastně musí jít na chvilku odpočinout, musí chvilku ležet a mlčet, ale když za tu chvilku neusnou, tak vstanou a jdou si potichu hrát. ale vyloženě spát a nebo ležet dvě hodiny nebo jak dlouho je nikdo nenutí.

mamkamarketa
20. led 2012

@lenka5731 tak to se da. u te nasi se musi 2h lezet a mlcet

hasky24
20. led 2012

Tak u nás už je také rozhodnuto bude to soukromá mám jich v okolí bydliště asi 6 takže teď jen vybrat tu správnou - státní tady jsou 2 ale ani jedna mě nepřesvědčila připomnělo mi to éru kdy jsem já sama do školky chodila 😠 😠 😠

mamkamarketa
20. led 2012

@hasky24 he taky skolky kde se zastvil cas?

hasky24
20. led 2012

@mamkamarketa no asi ano ☹ ☹ a je pravda že musí ležet a mlčet a toho náš Jiřík prostě není schopný 😀 a ještě musí dojídat všechno jídlo no prostě hnus 😉 raději taťka víc mákne a budeme bez nervů všichni 🙂

mamkamarketa
20. led 2012

@hasky24 ja bych do statni u nas nedala ani psa. 😝 desivy. uz jen podle jidelnicku... jatra,parky,masoxy, no bleee.
jinak my teda mame dite v soukromy a nemenila bych. puvodne jsem myslela,ze tam pujde od 2let a bude tam max do 4 nez ho vezmou do statni,bude tam nez pujde do skoly. tata at se treba strha 😀

hasky24
20. led 2012

@mamkamarketa já jsem si říkala že ano do státní dokud jsem to nevyděla na vlastní oči 😠 já mám ze školek trauma ještě z dětství už právě kvůli tomu dojídání a spaní chodila jsem tam s brekem 😠 takže to u svého dítěte nedopustím 😢 😢

mamkamarketa
20. led 2012

treba jedna z tech skolek nema ani zahradu,takze chodi do verejnyho parku na hriste. nekolikrat jsem bela svedkem,kdy dite oznamovalo ucitelce,ze potrebuje na wc a ucitelka? (byli tam 2) ''tak bez'' takze oni poslali maly (3,4,5ti lety dite) samotny parkem na wc 🙄

hasky24
20. led 2012

@mamkamarketa 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

maruja
20. led 2012

@hasky24 já mám trauma ze školky taky a proto tu školku tak řeším, ale na soukromou nemáme, tak hledám tu nejlepší státni 😒

moudivlacek
20. led 2012

mam obavu, ze my budeme radi, zda malyho vubec vezmou, soukroma tu ani neni

no jdeme taky na den otevrenych dveri, par mamin znam,tak reference mam, chci to spis s malym okouchnout, jake je tam prostredi,jak do vybaveni,tak jake jsou pani ucitelky
ostatni veci vcetne planu jsou na webovkach

hasky24
20. led 2012

@maruja 😒 tak ať dobře pochodíte ne určitě všude jsou tak strašné držím palce 🙂 🙂

kaculetka
20. led 2012

Ahoj, doporučuji přečíst si ve školce "Školní vzdělávací program", má ho každá školka, je přístupný rodičům a tam se dozvíš veškeré věci týkající se provozu, organizace, vzdělávání apod... (denní program, jak a kdy vodit dítě do MŠ, povinné platby, je tam i to "nenucení" do jídla a spaní...) Ale pozor!!! k tomu nenucení do jídla a spánku, nečekej, že pokud to budou mít zahrnuto v ŠVP, budou to taky dodržovat ☹

tygrous
autor
20. led 2012

No tak jsem si nasla stranky MS u nas a teda jsem zdesena jidelnickem😅 Taveny syr, celerova pomazanka... nebo v jeden den je dopol. sunkova pena (silne pochybuju, ze v jidelne delana...) a odpol. pomazanka z veproveho masa a k tomu ochucene mliko😅 No potes koste...tohle prece nemuzou davat triletym detem😅 to bych nejedla ani ja😅

mamkamarketa
21. led 2012

@tygrous to by ses divila. ja jsem koukala a u nas bezny, praky,jatra, vnitrnosti, jatrovy pomazanky, tatarka.
jedna maminka na MK rikala,ze u nich davaji i detskou colu 🙄

mamkamarketa
21. led 2012

to meli byt parky

llllucka
21. led 2012

Pokud mášn možnost si školku vybrat a nejsi odkázaná na to,kam tě příjmout,tak bych koukala na:jídelníček,pitný režim dětí,vzdělávání,procházky,spaní dětí (zda musí ležet v postýlce nebo si mohou hrát,pokud nechtějí spát),kroužky při školce,počet dětí ve třídě,aktivity rodiče a děti ve školce a samozřejmě na paní učitelky.Taky se zeptej na jejich program zařazení dítěte do školky.