O co se zajímat při dni otevřených dveří v MŠ?

tygrous
19. led 2012

Prosím o vaše rady a zkušenosti, o co všechno se mám zajímat ve školce, než si tam dám přihlášku... Díky😉

morgan
29. led 2012

Ahoj, myslíte že nevadí přijít na den otevřených dveří i s děmta?

svija
29. led 2012

@morgan - nevidím důvod, proč by mělo, ve školce jsou přece na děti zvyklé a jen ať si tvůj chlapeček prohlédne, kam třeba bude jednou chodit 😉 .

kaculetka
29. led 2012

@morgan Taky si myslím, že určitě s dětma, školka je přece "pro ně" 😉

morgan
29. led 2012

@svija
@kaculetka
holky děkuju, tak snad tam budou hodný a školku si dobře prohlídneme 😎

nopreceja
10. únor 2012

@tygrous Náhodou jsem narazila na tuto diskusi a musím reagovat...jsem začínající učitelkou v mš a musím říct, že já mám se státníma školkama víc než dobré zkušenosti, prošla jsem díky praxím spoustou školek, znám se osobně s hodně učitelkama a všechny svoji práci milují, snaží se dál vzdělávat a děti jsou pro ně na prvním místě...to však neznamená, že se nemůžou objevit i špatné školky, to je potom tragédie...při návštěvě školky bych se zajímala o ŠVP (kde je uvedená vize školky) ale papír snese vše, všímala bych si atmosféry ve školce, zda se učitelka snaží s rodiči navázat kontakt, jak děti ve třídě se svojí učitelkou komunikují...ale jak bylo uvedeno výš, dnes je docela umění dítě do školky dostat 🙂 snad jsem aspoň drobátko pomohla

brisalek
11. únor 2012

@mamkamarketa parky a cola je neco jineho, ale zavrhovane vnitrnosti jsou jednou z veci , krome vajecneho bilku, kde je maximum vitaminu a mineralu...stejne jako vejce prestaly byt na seznamu nezadoucich budou urcite za par let z tohoto obecneho seznamu vyrazeny i jatra...(to, ze je to sklad skodlivin je holy nesmysl). Normalni pediatri je doporucuji (na dostatek zeleza, ktereho maji dnes 6 mesicu plne kojene deti malo atd...).
Mnohem vic mi vadi, kdyz vidim obed v soukrome skolce za 70 Kc a polevka je vyvareny 1 masox v 10 l vody s polu s jendou mrazenou zeleninou vyvarenou v 10l vody. Jidla jsou dost casto testoviny (ryze) s mletym masem, kde je 10dkg masa na 10kg testovin...a skoro zadne ryby (kdyz uz tak buh vi jake file...).

Ja jsem byla na dnu otevrenych dveri samozrejme i s malou a vetsina rodicu tam mela deti.

ludva
11. únor 2012

@brisalek Bohužel to je drsná realita 😠 Školní kuchyně jsou plné polotovarů 😲 Je to hnusný, drahý, nechápu proč nemůžou uvařit br kaši z brambor atp.....

mamkamarketa
11. únor 2012

@brisalek no pokud si myslis,ze jatra jsou zdrava brat ti to nebudu,jen si zkus zjistit,jaky obsah kyseliny mocove jatra maji,myslim,ze potom nazor zmenis 😉
vis,s obedy ve skolkach...spis nez o cene (coz taky hraje roli ano) je to o pani kucharce. urcite vis,ze dneska moc normy nejsou. ano jsou normy na pocet jednotek testovin,masa,lustenin... ale pokud je polivka z masoxu a omacka zahustena moukou,to uz nikoho nezajima 🙄 roli hraji ty jednotky. pokud je tam xxx masa, do toho spousta chemie a cehosi,to je uz vedlejsi.jednotky jsou splnene a tim to hasne 🙄
ja mam dite v soukrome skolce ale tam polotovory neexistuji. hodne vari z alternativnich potravin a tak. ale v tomhle je to opravdu o pani kucharce a jejich schopnostech a pohodlnosti 🙄

brisalek
11. únor 2012

@mamkamarketa i kdyby ji tam bylo vic nez je vhodne(nevim o zadne jine vazne nemoci, krome dny, kterou by zpusobovala a k tomu musi byt take geneticke podklady), ty zdrave veci to vyvazi. Ale opravdu jen muj natzor, nikomu to nenutim jen se vzdy smeju nad lidmi, kteri nejedli 10 let vejce ,a by nemeli vysoky cholesterol a ted chudaci zjistili , ze tim to neni a radeji se tech 10 let cpali umelyma vitamina z lekarny, ktere jak si za dalsich 10 let prectou jim zpusobili nebo mohli spoustu jinych problemu🙂.
A kdyz sni dite 2x-3x za mesic jatra urcite bude zdravejsi nez kdyz ma denne kg skrobu, nahrazek a Ecek.

Nerekla bych, ze je to o pani kucharce, ale o pristupu skolky...na cem chce vydelat a co nechce resit. Bohuzel ten vyber skolek je dost omezeny...cemu dat prednost dobremu pristupu k detem nebo jidlu , ktere je jen o malinko lepsi???? (mozna jen zrovna jeden obed). Ve skolce, kde je mala vsichni tvrdili jak dobre tam vari, tak jsem tomu verila🙂.
@ludva bohuzel mas pravdu☹.

Myslela jsem,ze kdyz bude mit dcera ve skolce obed nebudu delat teple vecere, ale kdyz jsem si 2x ten jeji obed vyzvedla(kdyz byla nemocna) hned jsem to zase prehodnotila, aby mela aspon neco normalniho a trochu masa, ktere take od doby co tam chodi prestava chtit☹.

Ale asi to do tohohle tematu nepatri. I kdyz mozna bych priste , u te soukrome urcite, chtela ten obed videt nez bych ji tam dala🙂 ...takze treba take tema na den otevrenych dveri🙂. I kdyz v dobe, kdy je clovek rad , ze ji do skolky vezmou si asi moc vyskakovat nemuze☹.

mamkamarketa
11. únor 2012

@brisalek je to o pani kucharce. on cenove rozdil ve vyvaru z kosti a z masoxu nevidim. rozdil je v praci,co je pohodlnejsi pro pani kucharku a zase sme u toho. moc totiz neverim tomu,ze kdyz kucharka sestavuje jidelnicek,ze ji reditelka MS stoji za zadkem a kontroluje suroviny 😉
proti vajickum nic nemam,ty pokud jsou kvalitni a nejsou denne jsou zdrojem hodne zivin 🙂
me se proste ty jidelnicky nelibi ke svacine jatrove pastiky, tavene syry, k obedu parek,pangase 😖

brisalek
11. únor 2012

@mamkamarketa ale zase pokud bude sef skolky chtit ,aby deti kvlalitne jedly, tak si to podle me pohlida a rekne co a jak ma kucharka delat a proste na ni bude chtit to z ceho vari , parkrat nez se to zajede....(ja bych to tak teda jako reditelka skolky delala🙂🙂). Me treba vadi, ze jsou na vyber jen skolky , kde vari takhle a ty co hlasaji bio potraviny, ale ja dnes zadnemu bio neverim je to jen lakadlo na peneze o kvalite to nic nevypovida....viz posledni test dzusu☹.
Je to jako v restauraci i kdyz je skvely kuchar a sef chce jen rejzovat tak mu proste naridi, ze bude varit z tech a tech surovin a jine proste nekoupi, ne?
Ale asi chceme trochu moc na statni skolku ale v tech drahych soukromych by to podle me melo fngovat, kor kdyz chteji za detsky obed 70kc🙂🙂.

brisalek
11. únor 2012

@brisalek jo a ja kdyz jsme si nechavala delat svatebni dorty tak mi rekla cukrarka, ze uz se dne s nesmi v tehle provozech delat treba se syrovyma vajicka, ze vse musi byt z hygienickych duvodu ze smesi☹☹, takze ono je to asi v jidelnach podobne a fakt hrozne☹.

brisalek
11. únor 2012

koukam , ze uz si pisu sama sobe, tak jdu radsi pracovat🙂.

ludva
11. únor 2012

@brisalek je to o hospodářce, ta sestavuje jídelníček a nakupuje suroviny... Ve státní školce platíš za "O" polovičku, ale na zbytek dostává MŠ dotaci, takže by i ve státní školce mělo být jídlo kvalitní. Jedině snad došlápnout si v MŠ na hospodářku, což bych v tém případě klíďo prďo udělala. V klidu si s ní pohovořit, třeba i vedením školky 😉 Pak nemáme mít z dětí alergiky, že....

mamkamarketa
11. únor 2012

@brisalek az takovou skolku v praze najdes,dej vedet 😉 ja bych byla desne rada,kdyby jak to popisujes byla bezna praxe,ale bohuzel.
k bio potravinam...no nevim,ale pokud ti kure cpane ATB a hormony prijde stejne kvality jako bio kure? 😕
to sme zase mimo debatu,ale ver,ze bio potraviny smysl maji.

binki
30. bře 2012

Chtěla bych mluvit s učitelkami.
Zjistit program dne.
Jak to chodí, když dítě nechce jíst, spát, zda mu pomohou se oblékat, utírat zadek.
Kolik dětí je na jednu učitelku, jak zajišťují mimoškolkové akce.
Jaký je jídelníček.
Otevírací doba a komunikace při nemoci.
Jak se děti přebírají a předávají rodičům.

kvetinka2508
30. bře 2012

Nevím jak kde jsou vedeny zápisy do školek ale v našem městě to je jen o papírování a né zájmu o dítě..MOJE ZKUŠENOST PŘED ROKEM:jelikož je míst málo a školek u nás ve městě asi 5 tak jsme v den zápisu šli pro jistotu do 3 a doufali že aspoň v jedné budem přijati🙂
Zápis probíhal od 10hod,již v 9 před každou školkou byla neskutečná fronta maminek a dětí,po vpuštění do školky jsme dostali lejstro-to vyplnit a odevzdat další učitelce-ta z něj opsala udaje na další papír,ten nám dala a donesteho do týdne potvrzený od lékaře že je dítko očkováno a zdrávo.A TO BYLO VŠE!!!!! Vystátá hodinová fronta a jen kůli papíru.ŽÁDNÝ ZÁJEM O DÍTĚ,JESTLI SE UMÍ OBOUT,VÍ JAK SE JMENUJE,JESTLI SE SAMO NAJÍ A PODOBNĚ..tak to proběhlo ve dvou školkách až v té třetí se každého z rodičů ujala ředitelka,představila se,poptala se mna dítko,promluvila i s dítkem a pak se šlo podívat po školce a rodiče vyplňovali zatím papír..SUPROVÝ PŘÍSTUP A I NAKONEC NÁS TAM VZALI A JSEM MOC RÁDA..
nevím jak jinde probíhají zápisy a zájem ale moje zkušenost je hrozná...

garfie
30. bře 2012

Tak po přečtení jsem teda z naší školky nadšená ještě víc než do teď 🙂
Asi to chce dát hlavně na dojem-jak říkáte, na papíru mohou mít cokoli....spíš jak učitelky i prostředí působí na vás i na děti....držím pěsti ať jste spokojené!

morgan
2. dub 2012

@kvetinka2508 u nás zápis probíhal podobně, tzn. šlo spíš o tu administrativu, ale mě to divné vůbec nepřijde. Hlásilo se třeba 80 dětí a mohli vzít jen 25, proč by se měli zajímat o dovednosti každého dítěte, navíc když to stejně ani není žádným kritériem pro přijetí...zajímal mě spíš přístup na dni otevřených dvěří, ten byl skvělý, povídalo se, mohli jsme se na všechno ptát, ale zajímat se o to co dítě umí mi přijde zbytečný, dokud není přijatý 🙂