Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Obyčejná ZŠ nebo ZUŠ - první stupeň

terycek
18. črc 2018

Dobrý den, maminky,
máme doma 5-ti letou dcerku, která od 3 let hraje ve školce na flétničku. Učitelka si ji moc pochvaluje a říká že podle ní má naše malá hudební talent. Uvažujeme proto doma o ZUŠce. Nemáte s tím některá zkušenosti? Co se na ZUŠce učí? Funguje zároveň jako běžná ZŠ nebo bude muset chodit do ZŠ a po škole ještě do ZUŠ? Na netu sem našla houby.
Děkuji.

irisv
18. črc 2018

Musí navštěvovat běžnou základní školu. ZUŠ je jen jakoby "kroužek", tam ji kromě hry na flétnu budou učit ještě noty a nějakou teorii hudby (co je doba, rytmus atd.), ZUŠ má "vyučování" vždy až po skončení běžného vyučování na ZŠ, většinou sou tam hodiny myslím od 13:00 hod. dál.

terycek
autor
18. črc 2018

Mockrát děkuji, to jsem potřebovala vědět. 🙂
Jste zlatá.

normalnimatka
21. črc 2018

😃 základní umělecká škola - většinou "státní" instituce na "kroužky", vzdělávání ve volnočasovejch aktivitách hudebního, výtvarnýho a pohybově uměleckýho rázu🙂
kromě samotný zušky jsou třeba různý soubory, v případě dcerky flétnovej soubor, se kterým může aktivně koncertovat, cestovat a tak🙂

vilibalda
21. črc 2018

Koukám, že jsi z Brna. Platí, co psaly holky a navíc máme v Brně i ZŠ Jana Babáka, kde je rozšířená výuka hubební výchovy.Děti mají 2 hod. hudebky týdně a k tomu hodinu flétny (ve skupinkách po 4 dětech) a hodinu sboru. Jen je o školu dost zájem a poslední roky se dostávají jen spádové děti a děti, co už mají na škole sourozence. Výhoda je, že tuto hudebku mají děti v rozvrhu a nemusíš dítě nikam vodit. Samozřejmě na ZUŠ je kvalita výuky větší (tady opravdu hrají v malé skupince a ne každý zvlášť podle potřeb). ZUŠ je tu ve škole taky, tak lze navíc chodit i na individuální hodiny.

drzticka81
24. črc 2018

Ja treba ucim na ZS s rozsirenou vyukou HV-takze hudebni tridy mely vzdy 2 hodky HV navic-v te se ucily hrat na fletnu,noty apod. navic po prvni tride se musely rozhodnout pro jeden hudebni nastroj, na ktery musely hrat.jeste byl sbor,ve kterem zpivaly......uz o to neni moc zajem,takze se skola snazila ulehcit rodicum zivot-deti uz povinne nemusi hrat na nastroj,kdyz uz hraji-tusim,ze do 2.tridy dochazi ucit ucitele ze ZUS k nam do skoly (aby rodice nemuseli litat zas dal) 🙂)))takze si zjistit co a jak v okoli nabizi 🙂))))

Sem začni psát odpověď...

Odešli