Odkdy se zajímat o umístění do školky?

alt
25. bře 2008

Holky kdy jste se byli ve školce zeptat na místo pro vašeho prcka, myslím jako jestli mám čekat až na zápis a nebo se máme jít zeptat dřív jestli mi ho tam vemou, jestli jako mají místo a tak. My jsme v říjnu a já teda doufám že by mě ho i od září 2009 vzali, a když ne tak snad od října..jaké s tím máte zkušenosti

poupe
18. kvě 2008

to by me taky zajimalo

kristi
18. kvě 2008

rozhodne bezte driv, ja se ptala uz nekdy pred pul rokem a to je maly 15m, bylo mi receno, ze pristi jaro jdeme k zapisu a ze pak budeme cekat,az se uvolni misto ve skolce, protoze male budou 3 roky v unoru 2010, takze do sk. roku 2009/2010 nemuze nastoupit v zari,ale az po dovrseni 3 let...

poupe
18. kvě 2008

diky za odpoved,takze maly bude v breznu 2009 2roky,v kvetnu nebo tak pujde k zapisu,bude zapsana a v r.2010 v breznu az ji budou 3r nastoupi,chapu to spravne

panterka
18. kvě 2008

my máme malýho (teda toho menšího) už do školky přihlášenýho na školní rok 2011/2012 a už byl osmej v pořadí 😅 byly mu necelý 3 týdny, když jsme ho přihlašovali

zusma
2. říj 2009

tak to mělo patřit asi spíš sem:

Holky, mám jeden dotaz

Jak jste vůbec přihlašovaly děti do školky? Jaký je správný postup? A podle čeho a kdy jste školku vybírali? To jste navštívily všechny školky ve městě a ptaly jste se, zda tam bude volno? Anebo jste je obvolaly? Mně připadá,že z práminutové návštěvy stejně nic moc nepoznám. A kdy se podává přihláška? Jak hodně předem?

Spousta dotazů mám,já vím

iloha
5. říj 2009

my jsme byly u zápisu letos v březnu a nepochodily jsme, v Praze aby dítě zapsaly do školky musí mu být v daném roce tři roky a nám jsou 3 až v lednu. Nic méně jsem to nevzdala a byla se zeptat teď, že bych potřebovala malou dát od února, kdy jsou jí tři do školky, protože chodím do práce a paní ředitelka mi vysvětlila, že pokud jsem se nepřistěhovala a malá již školku nenavštěvovala, tak mi jí stejně nevezme a pro přihlášku si mohu přijít jako ostatní až při novém zápisu a to v březnu 2010. A pro informaci mi ještě sdělila, že nejspíš mi jí zapíše ale budeme jako další dítě v pořadí a do školky se dostane možná za rok, ale spíše za dva. ☹ protože předškolály už musí vzít.
Mám si jít stěžovat na městský úřad, protože školek je všeobecně málo a to ještě nebylo prý tolik dětí jako u letošního zápisu a toho příštího (to prý bude ještě větší maso).
Takže - k zápisu v březnu nebo někde duben
my si vytipovaly podle referencí maminek

chechta
6. říj 2009

iloha a nezkoušela jsi jinou školku - na nějakým míň frekventovaným místě - jsou prej i části Prahy kde není kapacita zcela zaplněna a teda s tím že budou malé 3 roky až v lednu aproto ji nemůžou vzít je to nějakej výmysl ředitelky ne?

Ségra taky hlásila ted při zápisu syna, kterej se narodil v březnu a v březnu mu budou 3 roky a bude nastupovat až v březnu - jako co má asi ženská dělat, když druhý den po dovršení 3 roku dítěte má nastoupit do zaměstnání -čakt na září, když porodila březnu

Já chci taky zkusit malýho umístit do školky příští rok,a le šance jsou zřejmě mizivé - páč bud stále ještě na rodičovské dovolené,a le to nevadí mě o nic nejde jen o to, že chci aby si zvykl a ahlavně má děti rád - ted chodí 1x-2x týdně do takovýho kroužku na dopoledne( něco podobnýho jak školka) a moc se mu tam líbí - nikdy nechce jít domů

já si ted zjištuju dny otevřených dveří ve školkách kam bych si chtěla dát přihlášku - ale jinak se u nás prej musí čekat na zápis dřív je nezapíšou

iloha
6. říj 2009

no to jsem nezkoušela, protože si neumím představit, že strávím 8 hodin v práci a téměř hodinu v dopravě jak ráno tak odpoledne, protože je Praha totál ucpaná - tak to by tam chuděra taky byla třeba od šesti do šesti.
Nejlépe v okolí práce - ale do škoky tě zapíšou jen pokud máš v regionu trvalé bydliště, takže jiná část moc nepřichází v úvahu 😉

petja
10. říj 2009

Bydlíme na vesnici a s Filípkem se narodilo dost dětí,co tak pozoruju,na školku jsem se byla ptát teď kolem zápisu,což bylo v květnu,s tím,že příští rok na zápis,od září bude chodit do oběda a od listopadu normálně.