Odklad školní docházky nebo logopedická první třída?

leninnek
7. dub 2014

Maminky dneska jsme byli s malou na PPP ohledně odkladu školní docházky, ve školce i na zápise nám bylo řečeno že co se znalostí týče je připravená, ale jinak že je hravá třeba v anketách se moc nezapojuje a neumí se moc vyjadřovat, což řešíme i doma, když něco chce má něco povyprávět, říká to jednoduše zkráceně nechce rozvíjet a tak jsme se objednali na PPP, kde nám teda dneska bylo sděleno že opravdu znalosti má takže v tom by problém nebyl, ale má nedovivinutý foniatrický sluch a hlavně má zkříženou lateralitu a velikou hyperkaktivitu, pracovala s ní asi 40 minut bez nás a říkala že vydržela s kopáním vrtěním a to jen proto, že cvičení byla různá. Řekla nám že v normální zš kde by ve třídě mělo být 25 a víc dětí by určitě nezvládla a taky paní učitelka by měla práci s ní a taky že vždy bývá ve třídě víc dětí hyperaktivních, proto doporučila logopedickou třídu v prvním stupni anebo odklad máme týden na rozmyšlenou, hlavně proto že škola s logopedickou třídou není zrovna nejblíž a museli bychom dojíždět, takže ted prostě nevím co by bylo lepší jestli ten odklad anebo překousnout to dojíždění a už by byla ve škole, prostě nevím co by mělo být správně, jako byla bych radši pro odklad nějak si neumím představit že už od základky bude chudák dojíždět a stahovat ji do jiné školy třeba ve třetí třídě až skončí logopedickou, už by pak mohl být další problém. Jinak malá je srpnová, takže mi ani nepříjde takový problém kdybychom ten odklad dali. Nemáte někdo podobný problém či rozhodování ?

veruska007
7. dub 2014

@leninnek Teoreticky u srpnového dítěte bych byla pro odklad. ALE pokud hyperaktivita nemá tendenci se do roka zmínit (což spíš nemá) a lateralita se určo nezmění, ta je vrozená, tak bych byla spíše pro logopedickou třídu - protože tam se dcerce budou více věnovat, více jí rozvíjet. Takže pokud stojíš před rozhodnutím: za rok normální třída nebo letos logopedická třída, byla bych pro to, dát ji letos. Pokud je jinak šikovná, škola ji trochu nakopne. Ve školce může ustrnout - tu prognózu Ti měli říct v PPP nebo jim ještě brnkni.

mircisek
7. dub 2014

Náš malej je na tom úplně stejně i narozenej v srpnu a má odklad. V PPP nám řekli, že on je pořád na hranici, takže jsem se nakonec vzhledem k logopedickým obtížím přiklonila k odkladu. Logopedickou třídu nám nikdo nenabídl. Letos by ho ani asi nevzali, tady je všude příšernej nátřesk. Ale musím říct, že naše školka je tak super, že mu za ten rok dá víc než rok v první třídě. Malej není hyperaktivní, ale emočně a sociálně nezralý.

tarra27
7. dub 2014

@leninnek za me odklad...ja mam dceru v srpnu a i tak ted vim,ze budu bojovat za odklad...nebude nejmladsi ve tride...to neni o tom, ze bych byla precitlivela,ale nevidim nejmensi duvod dat svoje dite na posledni misto pri startu...proc by mela byt s o rok starsima detma..navic kdyz ji nepujde matika, muze vyniknout alespon ve sportu..

lucieandrlova
7. dub 2014

Jak píše @veruska007 ještě bych se znovu zeptala v PPP.
Ale pokud mohu promluvit jako srpnové dítě... Mít možnost to vrátit, tak bych si ničím nezatěžovala mozek a ještě si rok hrála ve školce... Jsem koncem srpna, takže jsem oslavila 6 let a za 4 dny šla do školy... Měla jsem dobré známky, ale trápila jsem se, že nemohu být někdy lepší než spolužačka Lenka... Jenže Lenka měla rok odklad a pak ji ještě rodiče vrátili zpět do první třídy... Neměla jsem šanci, ale jako dítě jsem to nechápala a byla zklamaná... A tato nezralost byla znát ještě do dospělosti: ve 13 jsem se rozhodovala, kam jít na střední, v 17-ti jsem maturovala...
Asi bych spíš zvolila kvalitní školku...

leninnek
autor
7. dub 2014

Děkuji za názory, já bych taky radši odklad asi .... v PPP přímo řekla že rozhodnutí je čistě na nás, protože jak psala @veruska007 hyperaktivta se za ten rok se moc nepotlačí a ta zkřížená lateralita s tou se taky nic nedá dělat, takže učit se jít může jen s tím nižším počtem dětí normální třídu ve velkém počtu by prý zřejmě nezvládla tudíž odklad je rozhodnutý, školku má dobrou logopedii v ní tam už nám chybí jen š,č,ř a l ,ale je to na dýl kvůli tomu sluchu cca rok zpět třičtvrtě roku na jedno ucho skoro nedoslýchala takže to nám všechno souvisí se vším ale to je ten nejmenší problém ta řeč prý. No nic jednoduchého to není ale taky si myslím že když je srpnová tak prostě ji nic neuteče 🙂

laska.nezna.hranic
7. dub 2014

vůbec bych nad tím nepřemýšlela a dala odklad. už vzhledem k datu narození. do logo třídy může jít i za rok, když na to přijde...

tarra27
7. dub 2014