Odklad školní docházky, potřebuji potvrzení z poradny?

holcina83
26. únor 2013

Zdravím maminky, mám dceru narozenou v ŘÍJNU, tudíž do 1.třídy by měla jít buď v 5 letech, kdy po měsíci ve škole oslaví 6.narozeniny nebo v 6 letech, kdy v 1.třídě oslaví už 7.narozeniny. Chtěla bych, aby šla až " v té starší " variantě. Potřebuji k tomu potvrzení z pedagogicko-psychologické poradny nebo se tak můžou rodiče rozhodnout sami? Nebo se to u říjnových dětí bere jinak? Do školky ještě nechodí, nechala jsem si ji ještě doma, protože jsem na mateřské s druhým dítkem a ráda bych ji dala do školky jen na jeden ten předškolní rok... Děkuji za rady, i když čekám, že tu bude nejspíš i pár negativních... 😉

kalo
26. únor 2013

@holcina83 musíš mít vyšetření a doporučení z Pedopsycholog.poradny nebo Speciálního pedagogicko-psycholog.centra..prostě něco státního (obyč.psycholog nestačí). Máš na výběr, tak zvaž, jak je tvoje dítě zralé, jestl by první třídu zvládla v 6ti nebo v 7letech. Ale zápisy do ZŠ už byly ne???????

vendy01
26. únor 2013

Jestli jsem to dobře pochopila, tak chceš,aby dcera šla v necelých 7 letech. Na to podle mého není potřeba žádný posudek 🙂 Můj syn je v prosinci 07 a příští rok bude předškolák. Kamarádka má klučinu a ten je v září 06 a teď je předškolní. Žádný papír nepotřebovali... 🙂

majatob
26. únor 2013

do skoly se normalne chodi az v dovrsenych 6 letech (takze do 31.8.) 🙂 pokud bys ji chtela dat uz letos v 5, musela bys mit vyjadreni z PPP a jit v lednu na zapis. Takze bych to neresila, protoze pujde tak jak ma 🙂

holcina83
autor
26. únor 2013

@kalo Jj, zápisy do ZŠ už byly. Zjišťuji podrobnosti na příští rok, ať víme, co a jak...

veruska007
26. únor 2013

Jelikož je v říjnu, tak nastupuje až bude mít 6. tj. skoro 7. Takže v pohodě.

hav81
26. únor 2013

Přesně tak.Příští rok půjde normálně k zápisu,tam žádný posudky mít nemusí,protože půjde normálně tak jak má.
Posudky by ste museli mít kdyby šla letos,což znamená vlastně o rok dřív.
Já to mám z dcerou úplně stejně,ta je 16.září 07,ale půjde taky až skoro v 7 letech 😉

helcenka
26. únor 2013

@holcina83 - ale ty žádný papír nepotřebuješ, jak píšou holky, protože malá pokud nedovrší 6 let, tak by to znamenalo, že by šla do školy "o rok dřív". Takže pokud půjde, do školy a v říjnu jí bude 7, tak je to naprosto v pořádku a normální postup.

petrajurinova
27. únor 2013

@holcina83 papír z poradny bys potřebovala pokud bys chtěla aby šla dcerka do školy před 6. narozeninami nebo až po 7. narozeninách.
Podzimní děti mají řádný nástup do školy v podstatě o rok později než zbytek jejich ročníku narození.
Takže letos v září nastupují správně do 1. tříd děti narozené od 1.9.2006 do 31.8.2007.
V roce 2014 mají jít k zápisu a nastupovat do první třídy děti narozené od 1.9. 2007 do 31.8.2008.
V roce 2015 půjdou děti narozené od 1.9. 2008 do 31.8.2009 a tak dále.

boban
27. únor 2013

pokud je narozená v říjnu, jdete automaticky do školy o rok později..tudíš v 6ti letech, kdy jí pak za měsíc v říju bude 7 😉 a posudek z poradny nepotřebujete!!!