Odmítá školku. Už nevím, co s ním

terezt
13. říj 2011

Tak jsme se dopracovali az k naprostemu odmitani skolky. Chodime tam od poloviny zari, takze uz to bude tak mesic a pul, pricemz vetsinou patky zustaval doma (nemoce - pokaslaval, ockovani, vyrazka, porad neco). Od zacatku mel s odloucenim problem a brecel, kdyz uz jsme skolku videli. Uz se mi zdalo, ze se mu tam zacina libit. Sice na me obcas zkousel, ze nepujde, ze zase kasle apod...ale kdyz jsem pro nej prisla, nebyl ubreceny. Ted po dvou dnech doma (minuly ct a pa) se situace vyhrotila. Tenhle tyden mi kazde rano breci, ze do skolky nechce, ze tam chce maminku, ze chce byt se mnou, ze ve skolce nechce chodit ven apod. A nejen rano. Uz jen prijdu pro nej a chvili je v poradku, pak ho napadne a co zitra - to mu reknu, ze jdeme opet do skolky, tak spusti to svoje A proc? Neposloucha moje argumenty, proste se zasekne a vyje, breci. Opravdu uz nevim, co s nim. ☹

prochi
9. lis 2011

omlouvám se za délku, snad to dává smysl.., mě zkrátka nadzvedává že židle, že dle některých mám starší dítě ve školce JEN pro svůj klid. No možná by k tomu stačila jen tahle jedna věta 😅

brisalek
9. lis 2011

@jancule79 ja jsem nepsala line obecne, ale "line pracovat"= mit zamestnani. Kazda mamina, co ma deti uzna, ze mit deti a chodit do prace je narocnejsi nez jen byt doma. A to, ze jsem xxx krat slysela...jezis za par mesicu jdu do prace, me se tak nechce, zkusime treti, vzdyt to uz je jedno mit dve nebo tri neni zase tak vyjimka. A nektere z tehle mamin to neumi priznat a zastituji se tim a z tech se stavaji ty supermatky, pro ktere je matersky pud nadevse bez tolerance a pochopeni pro jine hodnoty a naturu Chapu to, protoze ve spolecnosti je dost tech, ktere odsoudi zenu, ktera zustane doma a bude se jen starat o deji a kokaji se na ni skrz prsty. Kazdy ma svuj zivot. A me hrozne stve , kdyz nekdo hned utoci a obvinuje vas ze spatneho materstvi a ublizovani diteti i kdyz to dela skryte a v narazkach. Ale tady na tom foru je to holt zvykem.Plne souhlasim s tim co pise @prochi.

jancule79
9. lis 2011

@prochi Já myslím, že můžeš zůstat úplně v klidu, když se Tě to netýká. 🙂 Já (a myslím, že i @mamkamarketa když to v příspěvku uváděla), jsme psaly, že NĚKDY a NĚKTERÉ (vždyť ony to i některé samy přiznávají a neskrývají to). Samozřejmě jsme to nemyslely plošně, že všechny maminky 2 dětí dají starší do školky proto, aby si uvolnily ruce na mladší. To je přece blbost. Je naprosto v pořádku, když třeba starší 3 leté chodí do školky, líbí se mu tam, je tam spokojené a máma je doma s miminem. Ale druhý případ je ten, když maminka 2,5 letého dítěte se všemožně snaží dítě udržet ve školce, přestože dítě školku špatně snáší a ona je stejně doma s druhým. To je něco jiného. Tím špatně snáší nemyslím to, že dítě prvních 14 dní pláče, ale že třeba 3 měsíce tam regulerně řve.

jancule79
9. lis 2011

@brisalek To určitě, to máš pravdu, že je daleko těžší mít děti a chodit do práce než být doma s dětma a nepracovat. Jenže stejně i ty maminy co mají víc dětí, tak stejně po těch 3 letech RD do práce jdou. To by musely rodit asi donekonečna. 🙂 Hlavně mi přijde, že z ekonomického hlediska, mít jen tak hodně dětí místo chození do práce, by byl asi dost drahý špás. 🙂 Toť můj názor. 🙂))

brisalek
9. lis 2011

@jancule79 ja jsem to nemyslela zle i kdyz jsem to napsala provokativne, ale me dost rozciluji maminy, ktere si mysli, ze to, ze radsi uklizi , perou, vari, hrajou si s detma a koukaji na sama doma(nebo neco z toho) (stejne jako to, ze koji proti tem co nekoji, to ze deti uspavaji chovanim proti tem co je nechaji vyplakat....)z nich delalepsi matku nez jsou ty, ktere jsou radi i v praci a cast casu s detma prenechaji chuve nebo skolce (vetsine z nich ta ostatni prace take zustane).
Ja osobne z te skolky mam trochu dilema, protoze me do toho tlaci vic veci (rodine, vztahove problemy) ne jen moje presvedceni a pocit (i kdyz si myslim, ze je skolka pro deti dobra) a vic tady prevazuje rozum nad materskym citem(protoze zadna mamina nechce deti videt plakat), pak zase kdyz ji vidim, kdyz pro ni prijdu a ona tete mava a posila ji pusu a povida mi co kdo delal a tak mam dobry pocit..... a rikam si,ze to, zerano place neznamena, ze je tam nestastna presne jako u syna terzt.

berenika39
9. lis 2011

@brisalek proč tě rozčilují maminy, které si myslí něco jiného? vždyt se tu jen bavíme, to není soutěž, kdo je lepší. máš dilema, to je vidět, ale aby ses správně rozhodla, k tomu ti můžou pomoct i jíné názory, jiných maminek, i za cenu toho, že se s tvými neshodují. ne? 😉

brisalek
9. lis 2011

@berenika39 me nerozciluji ty co maji jiny nazor, ale ty co z tebe delaji spatnou matku treba jen pro, kdyz napises, zes nekojila 20 mesicu a podobne(ja kojila 16 pro rypalky🙂))) ), myslim, ze jsem to napsala jasne. Ja z tech co maji x deti a nechteji jit uz do prace spatne zenske nedelam, nijak jim to nezazlivam. Kdyby clovek neminil a pan buh nemenil asi bych to taky tak mela....A hlavne tady se nekdy neda sesumirovat presne vse doslova a tak vystizne jak to clovek zrovna mysli.

berenika39
9. lis 2011

@brisalek tak ale to se netýká téhle diskuse, tady nikdo z nikoho špatnou matku nedělá, doufám. ok,nechme to, jsme mimo téma, admin nespí☹

brisalek
9. lis 2011

@prochi joa kdybs ho tam daval jen pro svuj klid tak i to je spravne, protoze kdyz maji dve deti klidnou a spokojenou maminku maji nejvic co muzou mit🙂.

jancule79
9. lis 2011

@brisalek Tak to si určitě nemyslím, že když dá máma dítě dřív než ve 3 letech do školičky, že je špatná máma. Vůbec to, jestli je někdo špatná či dobrá máma, to opravdu z diskuse nejde určit. A hlavně bych nikoho takhle nesoudila. Tak snad jsem napsala všechno co jsem chtěla. 🙂

mamkamarketa
9. lis 2011

vy ste jely 😀 dite spi,tak se muzu vyjadrit (snad na zadny pispevek nezapomenu 😅 )

@ludva zijeme tady. ja bych do usa zit nesla (max.californie-san diego 😀 ) zila jsem tam dost dlouho na to,abych si byla jista,ze na kratsi pobyt,studium ok,ale nikdy bych se tam necitala ''doma'' po rodine se mu styska,to je jasny...ale nastesti skype to trosku kompenzuje a pristi tyden tam letime 😵
@brisalek souhlas s @ludva nechapu,jak muze nekdo dat maly dite do anglicky skoly aniz by neco anglicky umelo 😕 trosku si nedovedu predstavit reakci citlivejsiho ditete 😨 😕
me taky zezacatku delal kluk sceny (tenkrat mel 2r3m) ale rozhodne to nebyl hystericky rev,vzdy jsem poslouchala za dverma a jakmile jsem zmizela z dohledu,utrel nudli a ''ahoj deti'' 😵 a kdyby se mu tam nelibilo a deti nevyhledaval,tak tam nejde.... takze chapu,ze @brisalek malou do skolky dava. nejde brat na vsechny deti stejny metr. jsou deti,ktere se ve 2 letech zaradi do kolektivu lepe,nez jine dite ve 4 😉
soulas s @jancule79 sama znam priklady ze sveho okoli,kdy se matky chlubi ''planem'''ze si druhe dite naplanovali,tak aby se narodilo kdy prvorozene/starsi budou ve skolce,aby mely KLID na miminko. pokud dite ma skolku rado,libi se mu tam,super! ale pak jsou i deti,ktere proste skolku proplacou a tam je podle meho na miste,zvazit zda dite vystavovat stresu z odlouceni,kdyz muze byt doma.
imunita se tvori kolem 3tiho roku,takze argument,ze dite chodi do skolky,aby si to odstonalo driv ...neni primo na miste.
@prochi ruku na srdce, vetsina matek,co deti cpou do skolky i za cenu toho,ze se jim tam nelibi,to delaji pro sve pohodli. (ale uz maloktera to prizna 😅 )chapu,ze ranni vypravovani v mlze a desti za tmy neni idealni. ale to je zase jina debata. opet jsou deti,co koletvi vyzaduji a jsou naopak nestastne kdyz jsou doma jen s mamou a sourozencem 😉

a k tomu kojeni-taky si rejpnu 😀 ja nekojila a muj plan byl kojit max 6 mesicu. je dokazano,ze po 1 roce kojeni NEMA smysl. trosku nechapu 2 lete deti prisate v restauracich/kavarnach/hristich atp na matcine prsu

jancule79
9. lis 2011

@mamkamarketa Přesně tak, každé dítě je na ten kolektiv jinak zralé a je třeba k tomu přistupovat individuálně. A o tom to celé je. Znám dítě, které ve 2 letech bylo v jesličkách maximálně happy a dítě, které ve 4 letech bylo ze školky tak vystresované, že z toho začalo koktat. ☹ A přece by ho tam máma nenechala jen proto, že mu jsou 4 roky a že na tu školku má prostě věk. Samozřejmě, že ho ze školky stáhla (bohužel i za cenu, že musela odejít ze zaměstnání). Ale tak to holt někdy v životě chodí.

mamkamarketa
9. lis 2011

@jancule79 jo ono fakt vystavovat dite stresu...rodice meho kamarada meli uzasny napad,jak 4leteho zlobila vystrasit.pozvali certa s mikulasem. po naletu certa se zacal pocuravat (cims byl stredem posmechu) a koktat. dneska se uz teda nepocrava,ale kokta fakt hodne ☹

dagina
10. lis 2011

Ahojky maminy, a jak se pozná, že je dítě na kolektiv zralé??? Naše je od pondělí do školky, a je evidentně vidět, že jí děti nějak extra nezajímají, hodně se upnula na učitelku, jak se uč. někam hne, tak řve jak tur. Žádné dítě tam víc nezná, je to pro ní cizí.....to je asi víceméně normální, ale nějak pořád nemůžu překousnout, že tam chodí s jakousi nechutí. Lepší to bude asi až naváže bližší svztah s někým z dětí....., ale tohle nikam nevede, jen se malá stresuje. 😖
Jak to cítíte, které na tom jste podobně??

dagina
10. lis 2011

Popř. jak a co udělat, aby to bylo lepší. Učitelka ji včera nazvala tyranem 😲 .

brisalek
10. lis 2011

@dagina ja si nemuzu pomoc, ale myslim si, ze to ze dite jde rado nekam bez maminy je spis vyjimka. A urcite bych pockala tak mesic dva nez se budu rozhodovat, jestli tam ma byt nebo ne. Jak uz tady zaznelo drive, tak jde prave o to jak se chova, kdyz se zavru dvere a ty odejdes. Kdyz tam je spokojena, zapojuje se a zlepsuje se i ten pristup k ostatnim detem tak je to podle mne bez problemu. To, ze breci rano, kdyz odchazis, podle mne vubec neznamena, ze je ve skolce nerada a ze ji to "ublizuje".

Ja bych taky brala, kdybychom nekoho ze skolky lepe znali a vidala se uz pred skolkou s nekym na hristi a tak. Bohuzel dve maminky tady od nas, co mely dvouletou materskou daly deti do statnich jesli v miste sve prace☹. A vdo te soukrome skolky chodi kazde dite jina, jedno v 8 druhe v pul devate...nejsou tam kazdy den, mala chodi po O domu a oni az odpo, spousta z nich ma doma jeste miminko(takze maji jiny program a jiny rezim...) , takze potkavat tam maminy a seznamit se vic je trochu slozitejsi, ale snazim se🙂.

kammka
10. lis 2011

@dagina pokud jsi doma na mateřské s miminkem a máš pochybnosti, tak ji tam prostě zatím nedávej...co mají říkat maminy, které chodí do práce a nic jiného jim nezbývá, ty tyhle starosti asi neřeší, to by se z toho zbláznily.. prostě až budeš mít dojem, že chce mezi děti, tak ji tam na dopo dávej, ale proč to řešit teď??

kammka
10. lis 2011

@mamkamarketa ruku na srdce... většina matek, které cpou dítě do školky, i když se mu tam nelíbí, nemá jinou možnost, protože chodí do práce... a všude ti nedaj částečnej úvazek..spíš nikde..

mamkamarketa
10. lis 2011

@kammka ja mluvila o tech co jsou na MD. kdyz chodi zenska do prace je to jina story

dagina
10. lis 2011

@brisalek jj, určitě nedělám závěry. Naše je zatím "pětidenní". Od prosince jde naplno, tak uvidíme jak to bude. Ale i tak mám z toho stísněný pocit.

@kammka mám hned několik důvodů proč jí tam dávat, proto to řeším a ptám se, jak to mají třeba ostatní maminy.

kammka
10. lis 2011

@mamkamarketa aha, tak to souhla.. já byla dost špatná, když jsem dávala malou do školky v třech letech.. ona tam teda moc nebyla ale potřebovala jsem ji seznámit s prostředím, protže jsem výhledově měla začít chodit do práce na plnej úvazek.. byla jsem těhotná a myslela jsem, že ji tam dávat zatím nebudu muset, ale pak jsem potratila..

kammka
10. lis 2011

@prochi a to nemůže to dítko vypravovat do školky tatínek?? my oba pracujeme a malou vozí do školky táta, neb jinak by se s ní skoro neviděl. když běžně dorazí
dom kolem sedmé večer...
jinak bych chtěla slyšet, co bys řekla mamině, která čeká doma, až se uvolní ve školce místo aby mohla jít do práce.. a její muž má takový plat, který je tak velký, že jim stát ani korunou nepomůže, ale ne tak velký, aby poplatili hypotéku a všechno kolem. ta by se určitě ráda v dešti ve tmě a mlze štrachala do školky, to mi věř.
jasně že s miminkem je to obtížnější, ale od toho jsou potom tátové, aby tam to dítko dovezli.

mamkamarketa
10. lis 2011

@kammka jasny,me se proste nelibi,kdyz se ''cpe'' nasilim do skolky dite,co na to neni zrale,nelibi se mu tam a pritom muze byt doma s maminkou a mladsim sourozencem. proste mi prijde,ze pokud dite po kolektivu vylozene netouzi a matka ma moznost ''luxusu'' si ho doma nechat,tak proc ne? proste si tim matky usnadnuji praci. nekolik se mi i priznalo,ze chteji KLID na mimco,takze starsi MUSI do skolky 🙄
s tim,ze si potratila,to me moc mrzi 😔

kammka
10. lis 2011

všeobecně si myslím, že tříleté dítě není skoro nikdy zralé na školku, to jsou vyjímky.. lepší by pro ty prcky byla nějaká herna, kde se s vrstevníky vyřádí, ale maminka tam někde je a s ostatními matkami popíjí kávu a krafá.. navíc je na ty děti moc hezkej pohled.
naše malá je denně ve školce od 3,5roku.. nic moc ze začátku, ale nedalo se nic dělat.. teď už je "velká" , její paní učitelka je moudrá žena, ví, že malá je trochu cíťa, tak ji pověřila velkým úkolem: má jí pomáhat s "těma prckama". takže malá se cejtí důležitá a hrdě se ke svému úkolu hlásí. ve školce jsou z ní nadšení..ale.. byly jí v září už čtyři..
ráno vstát nemá problém: večer je v pelechu nejpozději v osm, ráno vstává po páté, odpoledne si pospí ve školce.. že je venku ještě tma, když vstává z pelechu, komentuje slovy "venku je ještě noc..." a toť vše...
rodiče značně zpuchlí si dělají kávu, ona dostane kakao nebo čaj a půl housky nebo pět piškotů víc nedá a těší se na sváču ve školce.. pak do auta a tradáá,. "tatí?? budu tam dneska první?? stihnem to?? "

prochi
10. lis 2011

@kammka tatínek pracuje na směny - denní a noční 12ctky, tudíž vodění je na mě. Jen když má volno, tak se střídáme a nebo nemusím mladší tahat sebou. Což ale není tak často. Já to ale nepsala proto, že mi to tak strašně vadí, nebo abych si stěžovala, jaký jsme chudáci, co musí v mlze a dešti po tmě do školky. Já chtěla demonstrovat, že nedávám starší do školky pro svůj klid a pohodu! Ano, kdyby ho ráno vodil tatínek a my si odpoledne udělali procházku a došli si pro něj, a celý den bych měla na to mladší, tak asi jo, asi by to pohoda byla. Do tý doby, než tam starší začal na vlastní přání být do odpo (i tak už ve dvě pro něj jdeme), tak mi přišlo, že sotva jsme se dokodrcali ze školky, už jsme pro něj zase letěli.
A už vůbec netvrdím, že je fér, že naše dítě do školky vzali, když jsem byla doma s druhým. Já vím, že je to nefér, o tom žádná 😉

prochi
10. lis 2011

A jen tak mimochodem, my máme TU POHODU právě teď, když jsou doma oba (starší je po nemoci). Hezky si spolu vyhrají a moc mě nepotřebují.

prochi
10. lis 2011

A důvod, proč to sem píšu je pouze ten, že mě nadzvedává ze židle názor některých zde... že většina matek, která je doma s druhým, odkládá dítě do školky proto, aby měli klid. Já a většina mých kamarádek, jsme přesvědčené, že těm starším je ve školce jednoduše líp, než doma s mámou a miminem.

prochi
10. lis 2011

ale to nemyslím dvouletý prťata, těm je samozřejmě s mámou dobře. Myslím tři a víc.

kammka
10. lis 2011

@prochi no pokud je tam staršímu opravdu líp, tak ano... ale tady si někdo stěžoval, že dítě pláče už při zmínce o školce.. tak to potom nechápu důvody, proč by tam mělo dítě být, když má doma mami s mladším sourozencem..i když, já kdybych nemusela, tak se i vykašlu na to, že teď sice brečí, ale časem si zvykne, nebo že část dne ve školce je v pohodě... prostě by se mnou byla doma a všichni bychom byli spokojenější a neměli bychom co řešit.. o rok později už je to jiný kafe..

kammka
10. lis 2011

@prochi dvouletý děti do školky neberou, nebo ano???