Odplenkování tříletého, už jsem zoufalá. Poradíte?

eviiiik
31. kvě 2020

Ahoj holky, prosím o radu nebo vase zkušenosti. Mám tříletého syna, který má pořád plenu. Zkoušela jsem ho několikrát odplenkovat, ale do nočníku, na záchod nebo venku prostě chodit curat nechce. Vi kdy se mu chce curat i kakat, řekne mi to, ale za žádnou cenu na nočník nebo záchod nepůjde a když ho tam chci posadit hrozně vyvádí. Když mu dám trenky, tak dokáže zadržet curani celý den a vycura se až třeba ve vaně nebo když dostane plenku. Už nevím jak na něj, když se pocural do kalhot nikdy jsem mu nevynadala, teď už se pocura jen občas, ale spis to zadržuje. Domluvili jsme se, že plenu odloží na oslavě narozenin bratrancu, to bylo včera, ale zase curani zadrzoval a dneska plakal, když jsem mu chtěla dát trenky. Dala jsem mu plenu a je spokojený, nechci aby se trápil, ale chtěla bych, aby šel v září do školky. Těší se tam, ale s plenou to nepůjde, řekla jsem mu to, ale je tvrdohlavy. Slíbila jsem mu i dárek za curani, také je mu to jedno. Možná to bude souviset s tím, že máme ještě mimco, které má plenky. Já už fakt nevím co s ním, s doktorkou jsem to řešila, tak mi řekla ať mi plenu nechám.

veruuu_kubesovic
31. kvě 2020

Musí k tomu "dozrát", dcera se odplenkovala ze dne na den ve 2,5letech, ovšem plínku na noc měla do 4let, to jí vůbec nevadilo, že se počůrala, že spala v mokrým a to by možná chtěla mít ještě dál, ale v té době už měla 3měsíčního brášku, tak jsem jí trpělivě vysvětlovala, že je velká holka, že plínky patří bráškovi jak přes den, tak i na noc...
a ve školce jsou zvyklí, že se jim děti počůrávají, dokonce jsem zahlédla, že někteří prckové mají i plínky ve skříňce...

lalen1
31. kvě 2020

@veruuu_kubesovic ve většině školek nejsou zvykli na to, ze by dítě bylo na plenach.. Co je to za hovadinu..
@eviiiik ja bych mu plenu prostě nedala, taky mi mala nechtěla curat venku a museli jsme to prostě zlomit.. Ale to ji byly necely 2 roky, ve 3 letech je dítě uplne jinde.. Tohle nechávani dozrat děti akorat pridelava starosti rodičům a prodlužuje stres oběma...

bublinkakocicka
31. kvě 2020

Ahoj já mám kluka skoro 4 roky a od 2 a něco nemel plenu na den protože už mě to nebavilo pořád prebalovat.tak jsem mu ji nedala a chodil doma bez tepláků pleny když si držel pindu nebo si řekl že chce šel na nočník ptát se ho pořád chceš čůrat chceš.no a za pár týdnů neměl ani na noc.v noci se ani jednou nepocural a 3 se pocural přes den.takze to zvládl .nwboj přijde to jen do školky mít plenu nesmí nevezmou ho. Chce to klid a za vycurani odměnu mu dej. Uvidíš půjde to.

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@lalen1 já vím, že u nás ve školce plenu mít nemůže, já nemám problém mu plenu nedat, akorát mám strach aby neměl nějaké zdravotní problémy, když to zadržuje🤦‍♀️

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@bublinkakocicka já se ho ptám pořád, doma běhá bez pleny, někdy jen v tričku, ale on se obleče když nechce být s holým zadkem. Když už to nemůže vydržet, tak to radši pustí než aby šel na záchod nebo nočník.

bublinkakocicka
31. kvě 2020

@eviiiik tak mu řekneš že musí být s nahym zadkem takto ho musíš hlídat aby to nepustil a nebo víš co my kpupili
tohle malýmu pisoar dětský malý miluje žáby tak to zkus.

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@bublinkakocicka na ten už jsem koukala, zkusím ho objednat

mourovatakocka
31. kvě 2020

@eviiiik Asi bych se ptala na to zadržování přímo pediatry 🤔 Blbě se zeptám, jak moc pije? Já si někdy nad nočníkem říkám, jak se to do dcery všechno vešlo 😁 Tak kolik to musí být tekutiny, když to zadržuje delší čas?

te_reza
31. kvě 2020

Do září daleko, ale to zadržování je blbý no. Asi bych ho chvíli nechala a zkusila třeba za měsíc

zuzkasim
31. kvě 2020

@eviiiik Jestli je to normální zdravé děcko, které se umí obléct, mluví, chodí atd. (není opožděný), tak promiň, ale mává s tebou. Zadržovat čurání dítě celý den opravdu nezvládne, pokud normálně pije, to je nesmysl. Teď už ví, že to, co řekneš, neplatí a scénama si vymůže to, co chce (plenu). Je velká škoda, že jsi po té oslavě nedodržela svůj slib. Ano, děti umí plakat a umí si pláčem ledacos vymoct, když vidí, že to na rodiče platí. Teď ti to dá o to víc práce. Píšeš, že si vyměšování dobře uvědomuje, umí zadržet, umí pustit, takže teď už jen přesvědčit, že velké plenky doma nemáte a malé jsou jen pro mimino🙂

bublinkakocicka
31. kvě 2020

@mourovatakocka také mě to napadlo není asi normální aby dítě které pije to drží v sobě zkus říct dr a když tak někam tě pošle.treba to bude jen banalita a naučí se to jen čas letí za chvilku je září.chce to trpělivost a prostě mu tu plenu nedat.a hlídat ho. Určitě mu bude pak vadit že je mokrý a pokakany.

veronikav31
31. kvě 2020

@eviiiik zeptám se blbě, když se počurá to trenýrek a tepláčků co pak následuje? jdeš a mlčky ho hned převlečeš nebo se jde převléci sám? Osobně bych plínu vzala a již nedala, večer by šel spát bez ní a až by usnul,tak bych mu ji dala.

marti89
31. kvě 2020

@eviiiik Měla jsem to stejné - zkoušela jsem ho před druhým rokem, naprosto hysterické záchvaty a vyloženě se na nočník bál (ačkoliv viděl, že neteř ho používala a chodil sondovat, co tam dělá). Znovu jsem to zkusila po půl roce, že už možná dozrál a půjde to - sednul si tam a vydržel i 2,5 hodiny, ale nepustil ani kapku. Zkoušela jsem toho dost - dát mu tam hodně teplou vodu (povzbudit čůrání), nacpat tam plenku (jako že do ní čůrá).. Vůbec nic nepomohlo, tak jsem to nechala ještě být - nechtěla jsem, aby zadržoval čůrání, množí se v těle bakterie a mohl by se mu rozjet zánět močových cest (už jako nedonošenec měl na to antibiotika, když nechtěl po porodu pít a tím pádem ani čůrat). Pak přišel o 2 měsíce zlom, že si sám řekl, že by šel - jenže já byla bohužel naprosto mimo (těhotenské blicí stavy, že jsem byla ráda, když jsem se dostala sama na záchod), takže jsem mu musela říct, že teď bych ještě potřebovala, aby tu plenku používal a jakmile na tom budu lépe a venku teplo, zkusíme to prvně venku. Před týdnem jsem mu ji venku sebrala, od té doby se asi 3x počůral - vychytala jsem, kdy přibližně potřebuje a raději připomínám, ať jde, že je to chvilička a má pak klid a aby si dal dolů pinďu. Má rád gumové medvídky, takže za první a druhé vyčůrání dostal odměnu, potom za celý poctivý den. Dva dny zpět si došel sám od sebe na velkou, ačkoliv chvilinku předtím čůral - jen požádal o asistenci s utřením prdky. A třetí noc má ráno plenku zcela suchou, hned jde na nočník, tak váhám, jestli mu ji nesebrat už i na tu noc. Ono se to opravdu zlomí, až bude chtít sám od sebe - říkáme, že je velkej kluk jako tatínek, když chodí na nočník (má imitaci malého záchůdku), jen je velikostně velkej a už se tam opravdu blbě vejde, na záchod se bojí (ten máme vyšší, protože jsme s manželem oba vyšší). Je něco, co má opravdu rád a za co by byl ochoten se vyčůrat do nočníku?

bublinkakocicka
31. kvě 2020

Ale už to nemůže moc oddalovat aby neměl pleny v září takže musíš prostě teď nebo nikdy.uz má nejvyšší čas být bez plen .je to ostuda....

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@mourovatakocka s doktorkou jsem to řešila na tříleté prohlídce, řekla mi, že má ještě čas, moč měl v pořádku. Zkusím se s ní domluvit, až půjdu s mladším na prohlídku.

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@veronikav31 když se pocura, tak zkoušíme ještě doběhnout na nočník nebo mu řeknu, že to nevadí a pomůžu mu svlect oblečení

mia255
31. kvě 2020

Já bych mu plinu nedala 🙂 a rozhodně bych se ho pořád neptala, jestli se mu chce čůrat. Třeba ho to otravuje a najust prostě nepůjde(tak to u nás měla mladší dcera). Jinak ještě super vychytávka je nalepit do záchodu nálepku (třeba nějaké zvíře, jelena) a když se půjde čůrat tak na něj může mířit 😁 prostě z toho udělat zezacatku zábavu 🙂

eviiiik
autor
31. kvě 2020

@marti89 má rád kinder vajíčka, tak jsem mu řekla, že za vycurani, radši ho nechce... zkusím ještě vymyslet nějakou sladkost

marti89
31. kvě 2020

@eviiiik Já bych ho moc nekonejšila, pokud kvůli tomu hystericky neřve, spíš bych mu taktně naznačila, že kdyby se mu to stalo ve školce, mohly by se mu ostatní děti smát a nechtěly by si s ním potom hrát, že by ho to jistě mrzelo a tebe taky. To jsem mu taky říkala a docela na to slyšel. Zkus mu ještě pustit tohle video:

https://www.youtube.com/watch?v=K-ySNDC97JU
mia255
31. kvě 2020

@eviiiik a taky bych mu nic neslibovala za odměnu když na to stejně nereaguje. Čůrat na nočník/záchod se prostě musi, u nás jsme za to vždy odměňovali obrovským hurá a chválení až do nebes. Jen ve třech letech je to dítě už větší a "vycuranejsi" tak ať si pak nenabehnes a nemusíš vecne odměňovat za vše 🙂

karla2015
31. kvě 2020

@eviiiik moje mladsi dcera ma za 3 mesice 3 roky, nocnik i zachod bojkotovala, vubec na nem nechtela sedet, rev, slzy atd...,zkousela sem to po 1. roce, po 2. roce a nic, zhruba od 2,5 let si sedla, ale snad natruc nic neudelala, tak sem posazovala kazdou chvili a v pondeli se rozhodla, ze seberu pleny pres den (na noc ma), a jasne bylo par nehod nejenom curacich a cekam to i dal (ale urcite se to bude zlepsovat), ale zjistila sem, ze uz to chape a dokaze zadrzet v pohode. Myslim, ze u tech plen toho dost zneuzivala, proste to tam pustila a vedela, ze je v pohode, suchu, nikdo ji neprudi atd...takze radim plenu fakt nedavat, oni jsou to mali vyderaci.

martt
31. kvě 2020

@eviiiik Nečetla jsem všechny komentáře. Můj starší syn se odplenkoval až na cca 3,5 letech. Je pravda, že měl psychicky blok, který jsme museli překonat. U nás nejvíce pomohlo z toho udělat "lumparnu". Vypadalo to tak, že manžel si ho vzal ven a povídá mu pojď uděláme lumparnu počůrame kamínky, pavouky..... Když měl jít do školky na kterou se těšil, tak jsme mu říkali, že tam musí alespoň chodit na nočník a být bez plinky. Pak nastoupil do školky, ale na noc plínu stále měl. Pak před Vánoci jsem mu rekla, že zkusíme plínu sundat aby Ježíšek viděl, že je šikovný a přinesl mu dárky. Od té doby byl suchý i v noci a pekne si říkal. Jestli syn mluví zkus sním o tom mluvit. Ptát se ho proč nechce chodit na zachod/nočník, proč se bojí.

bublinkakocicka
31. kvě 2020

@martt a co školka že měl ještě plenu ve 3 a půl letech to je jako nějaký divný ne?

hojda
31. kvě 2020

Zkus koupit v DM tyhle kapsle do koupele a kousek hoď vždy do nočníku a říct mu, že když se na to vyčurá, tak bude kouzlo (obarví to na zeleno, červeno, modro, podle toho jaké koupíš ty kapsle). https://www.dm.cz/saubar-barevna-koupel-p401035...

hojda
31. kvě 2020

Nebo tyhle nálepky, to je taky super https://www.ekobroucek.cz/katalog/na-nocnik/my-...

hojda
31. kvě 2020
veronikav31
31. kvě 2020

@mia255 přesně tak, pořád se ptát zda se mu nechce čůrat nebo ho pořád dávat jen tak je otrava a může to být dítěti nepříjemné. Já zkusila u dcery i u syna Indiánskou metodu.A do nočníku samolepky,dcera nočník nechtěla,chodila rovnou na záchod.oba jsou od 1,5 roku bez plin,dcera si ve 2letech a 2 měsících řekla,že večerní plinu nechce

veronikav31
31. kvě 2020

@hojda ty samolepky jsou super,měla jej jak dcerka,tak je má i syn

mourovatakocka
31. kvě 2020

@eviiiik Určitě se zeptej, to přece níže být zdravé, chudák. Hele a co mu položit plenku do nočníku a postupně odbourat?

hanka_12345
31. kvě 2020

@lalen1 pise ze sou zvykli na to ze se dite pocura (do teplaku) ne ze jsou zvykl ize.maji decka pliny 😉