Odplenkování tříletého, už jsem zoufalá. Poradíte?

eviiiik
31. kvě 2020

Ahoj holky, prosím o radu nebo vase zkušenosti. Mám tříletého syna, který má pořád plenu. Zkoušela jsem ho několikrát odplenkovat, ale do nočníku, na záchod nebo venku prostě chodit curat nechce. Vi kdy se mu chce curat i kakat, řekne mi to, ale za žádnou cenu na nočník nebo záchod nepůjde a když ho tam chci posadit hrozně vyvádí. Když mu dám trenky, tak dokáže zadržet curani celý den a vycura se až třeba ve vaně nebo když dostane plenku. Už nevím jak na něj, když se pocural do kalhot nikdy jsem mu nevynadala, teď už se pocura jen občas, ale spis to zadržuje. Domluvili jsme se, že plenu odloží na oslavě narozenin bratrancu, to bylo včera, ale zase curani zadrzoval a dneska plakal, když jsem mu chtěla dát trenky. Dala jsem mu plenu a je spokojený, nechci aby se trápil, ale chtěla bych, aby šel v září do školky. Těší se tam, ale s plenou to nepůjde, řekla jsem mu to, ale je tvrdohlavy. Slíbila jsem mu i dárek za curani, také je mu to jedno. Možná to bude souviset s tím, že máme ještě mimco, které má plenky. Já už fakt nevím co s ním, s doktorkou jsem to řešila, tak mi řekla ať mi plenu nechám.

mourovatakocka
31. kvě 2020

@mourovatakocka Ehm, automatické opravy textu. Myslela jsem "to přece nemůže být zdravé"...

lalen1
31. kvě 2020

@hanka_12345 a ve školce jsou zvyklí, že se jim děti počůrávají, dokonce jsem zahlédla, že někteří prckové mají i plínky ve skříňce...

A ano, obcas se nehoda stane.. To je normální.. Ale ne mit ve skrince pliny a byt to každodenní a celodenní záležitost..

majsina
31. kvě 2020

@eviiiik a vývojově je jinak v pořádku? Mluví? Rozumí?
Syna bavila ta samolepka do nočníku...ale to byl 2 letý... Asi bych mu řekla, že už je velkej kluk a že plíny musí dát miminku... Koukám, že už mu je skoro 3 a čtvrt...to už přece rozumí co se po něm chce a proč. Nebyl třeba bez plíny a nezanechalo v něm nějakej blok, že se počůral a teď se boji, že se mu to stane znovu? Zkusila bych tu samolepku...ať si vybere obrázek a uvidíš.

martt
31. kvě 2020

@bublinkakocicka Ve školce ji pak nenosil měl tam svůj nočník . Měl ji jen na noc doma. Školka o tom věděla. I učitelka souhlasila s naším postupem věděla proč to tak má a důvod jeho bloku.

penny87
31. kvě 2020

Ahoj, syn ma 3 roky za mesic. Zkousela jsem posazovat na nocnik asi od roku a pul, tvrdohlavec odmital. Kdyz mu bylo pres 2,5 tak jsme prestali davat, nejdriv jen doma a na chvili, postupne prodluzovali, zacal chodit bez pliny i ven a i do auta, nehod bylo spoustu, trvalo to 3 mesice, ale uz skoro mesic muzu rict, ze mu to jde moc hezky a zvladame to. Dali jsme mu cas, netlacili na pilu a kecy o ostudach nesnasim uz z principu. Na to zadrzovani bych se zeptala pediatra. Asi bych se snazila mu dat co nejvic tekutin a porad to s nim probirala, ze curat se musi a velci sikovni kluci curaj do nocniku/zachodu, kdyz bude pit hodne, tak to zadrzovat cely den nezvladne, radsi at ma nehodu, ale moci to s nim probirat (v klidu, bez rvani). Mela jsem zalusk na ten detsky pisoar, nestihli jsme koupit, ale par kamaradkam se osvedcil.

farka
1. čer 2020

1. u starší dcery jsem se musela vnitřně odhodlat a rozhodnout, že už se opravdu nechci k plenám vrátit, jinak to byl začarovaný kruh, začala jsem na rady babiček v roce ji posazovat a odplenkovala se ve 2,5 letech až jí to v hlavě opravdu seplo a já neměla pleny jako zálohu. A to bylo v lednu, takže jsem měla strach aby venku nenastydla.
2. u mladší se mi vymstila odpověď "to nevadí" když se počůrala do kalhot, protože když měla nehodu, řekla že to nevadí a jelo se dál...musela jsem na ni trochu takticky a zase nemít pleny jako zálohu a vydržet už nedat, byť bylo vše a všude pokaděné a počůrané.
3. nechala bych ho bez plen, ono ho to časem donutí chodit čůrat častěji, aspoň bych si pohlídala množství tekutin za den a třebas ho zvedla, aby musel častěji...
4. u sousedky zafungovalo až čůrání ve stoje, jako velký kluk s tátou..

eviiiik
autor
1. čer 2020

@majsina řekla bych, že vyvojove je v pořádku, nemluví úplně v dlouhých větách, ale na všem se domluvíme, rozumí když po něm něco chci. Je to hodný kluk, ale je hrozně tvrdohlavy, jako manžel. Když jsme měli čerstvě bráchu, tak se pokadil na podlahu v obýváku, behal jen v tričku, zrovna když jsem kojila a nemohla jsem to hned uklidit, hodně kvůli tomu plakal, možná to může taky souviset. Vůbec jsem se na něj nezlobila, ale byl z toho špatný. Objednala jsem tu samolepku a pisoar,třeba to pomůže.

eviiiik
autor
1. čer 2020

@marti89 díky, už jsme večer koukali🙂

majsina
1. čer 2020

@eviiiik věřím že jo a držím palce 🙂

marti89
1. čer 2020

@eviiiik A jak se na to tvářil - ptal se třeba na něco k tomu? 🙂 Já věřím, že si to sedne, jen k tomu fakt musí dozrát - kluci jsou takoví odmítači, ale většinou jsou pak dost rychle šikovní, když to pochopí. 🙂 Malej měl jednou nehodu s bobkem a samotnýmu mu to nebylo příjemný, že skončil v kalhotách, už to nedělá a chodí na ten nočník. Jen bych tedy opravdu měla strach, kdyby to močení zadržoval, aby nedostal nějaký zánět - pokud by to zkoušel, co nejvíc tekutin i za cenu počůrání a asi bych ho nenechávala běhat úplně nahatýho, přeci jen počůrané kalhoty snadněji pochopí, že jsou špatně, než nějaká louže na podlaze, od které může snadno odejít..

marketf
1. čer 2020

Co takhle zkusit curani s tatínkem (jiným velkým chlapem, ideálně nějakým vzorem)? Ze srandy venku do dálky nebo doma společně do wc. Udělat z toho pánskou záležitost

blackhole
1. čer 2020

Já jsem taky staršího zkoušela odplenkovat s tříměsíčním miminem za zády a nešlo to. Měl období vzdoru, venku čůral zásadně do kalhot, odmítal je sundat, doma jsem neustále vytírala. Byly mu tehdy 2 roky. Pak prochladl (asi jak doma běhal bez kalhot), byl konec srpna, tak jsem to nechala být. Letos na Čarodějnice jsem mu plenku sebrala a trvalo asi 10 dní, než si začal říkat sám a byl bez nehody. V noci se na čůrání zatím nevzbudí. Řekla bych, že kdybych to neudělala já, tak je schopen běhat s plínou další 2 roky, prostě je línej. Nicméně hodně pomohlo i to, že od loňského podzimu chodí do soukromé školky, kde si již pár měsíců předtím, než jsme zrušili plíny, zkusil čůrání na dětském záchodku, když viděl, že to dělají i ostatní děti. A nyní je tam bez nehod, prostě se snaží ukázat, že to umí.