Odvolání po nepřijetí do školky. Psala jste ho některá?

V dnešní době asi nic nového , nevzali nás a to jsou malému 4 roky .
Jsem sice na mateřské , ale příští rok musí jít i malá . Před rokem jsem to neřešila. I tak vesele jezdily maminky s kočárky pro své starší dítka

Dozvěděla jsem se ,že nás nevzali i proto , že tu nemáme trvalé bydliště ( na tyhle děti nedostávají dotace ) a automaticky tyto děti vyřadili . Dlouhodobý pronájem je nezajímal . Majitelka bytu mi nedá svolení . Trv. bydliště mám přes půl republiky

sepisuji tedy odvolání , ale nevím jak ne to .

Psala jste ho některá , kde ho mám odnes, zaslat. Jak nejlépe se vyjádřit
cernalu
26. dub 2012
nevím jestli odvolání pomůže, trvalé bydliště je jedno z hlavních kritérií snad v každé školce, držím palce 🙂
sarihy
26. dub 2012
Upřímně si myslím, že pokud nemáš v místě školky trvalé bydliště, je šance, že ti dítě do školky vezmou, hodně malá. Odvolání určitě napiš, i všechny důvody ohledně bytové situace, ale bohužel pravidla v těch školkách jsou neúprosná, holt nějaká kriteria pro výběr dětí být musí, takže si myslím, dostat se tvé dítě může, ale až teprve tehdy, budou-li umístěny všechny děti z okolí...V Praze dokonce musí mít trvalé bydliště oba rodiče v místě školky....
boban
26. dub 2012
jj trvalé bydliště je jedna z podmínek pro přijetí v každé školce..odvolání můžeš zkusit,ale myslím si že ti nepomůže..bohužel,ale je to tak :-|
majinka1981
26. dub 2012
V dnešní době ti dítě do školky vzít nemusí ani když máš v místě trvalé bydliště.
sichatka
26. dub 2012
@kovik- musíte mít trvalé bydliště v místě. Ale můžeš mít trvalé bydliště i na městském úřadu a žít ve městě v pronájmu. Určitě doporučuji udělat alespoň dětem trvalé bydliště na městském úřadu ve městě, kde bydlíš. Lze to, ale některé úřady se tomu brání.
marecek4
26. dub 2012
Já nevím,asi to nebude s tím bydlištěm zase tak žhavé,já se ptala v místě práce,což je i jiný okres a byli by mi malého vzali,jen by chudák musel vstávat ve čtyři a ia tak by musel ještě k nám do práce a pak bych musela zase na chvíli odejít-prostě zbytečně složité,tak doufám,že mi ho vezmou u nás,tady teprve zápis bude,sice to mám přislíbené,už i že tam máme přihlášku od loňska,ale přece jen nemát ještě černý na bílým
blanciii
26. dub 2012
na trvalé bydliště nemusíš mít svolení majitelky, stačí ti nájemní smlouva, majitelka tohle nemůže nijak ovlivnit... (pronajímám, tak mě to zajímalo)
iluss
26. dub 2012
Ahoj, je mi líto, že ti nevzali malého do školky. Bohužel školek je málo a dětí je strašně moc a stát a úřady s tím nic nedělají.

Odvolání bych formulovala asi takto:
Odvolávám se k nepřijetí svého syna ....(jméno).., narozeného dne...... k nepřijetí do mateřské školky ...(název školky)....
Důvodem odvolání je pokročilý věk dítěte a nutné začlenění se do kolektivu. Jelikož bydlíme v pronajatém bytě, tak zde bohužel nemáme psané trvalé bydliště, ale bydlíme zde již několik let.
Děkuji za vyřízení žádosti a přeji hezký den.
S pozdravem ........
miky
26. dub 2012
tady je vzor, třeba něco použiješ 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9487
pumuckl
29. dub 2012
Blancii: a kdo Ti to řekl? Podnájemník? 😃 😃 😃 😃 to je absolutní nesmysl co tu píšeš. K tomu, aby sis někam nahlásila trvalé bydliště, musíš doložit, že jsi majitelem nemovitosti, případně bytu v nemovitosti, pokud nejsi, tak se musí dostavit majitel a potvrdit souhlas s se zapsáním trvalého bydliště (možná stačí úředně ověřená plná moc, to si nejsem jistá). Aspoň v Brně to určitě nejde jak píšeš a věřím, že je to tak v celé ČR. Nejsem si jistá, jak je to u rodinných domů s více majiteli (jestli stačí souhlas jednoho nebo musí být všech), ale nájemní smlouva Tě v žádném případě neopravňuje k změně trvalého bydliště na adresu.
A k otázce. U nás je taky kriterium bydliště v dané městské části. Ne, že by uchazeče rovnou vyřazovali, ale nedostanou body a šance se snižuje. Dopis bych neformulovala jako odvolání s žádostí o přezkoumání rozhodnutí, ale jako žádost a přijetí v případě, že se uvolní místo. Školka kapacitu nenavýší, takže jedinná šance je nenastupivší dítě. Do žádosti bych uvedla, že v dané lokalitě mám dlouhodobě pronajatý byt, žiji zde už Y let majitel samozřejmě s mým trvalým bydlištěm na dané adrese nesouhlasí, ale že v horizontu jednoho roku plánujete pořízení vlastního bytu v dané lokalitě a že je to zavislé už jen na tvých možnostech nástupu do práce. Pak bych napsala, že máte velký zájem zrovna o tuto školku nejen proto, že ji máte "za rohem",ale proto, že se vám líbí její "program", popsala bych tam nějaký aktivity co ta školka podniká, pak bych napsala, že jsem o ní slyšela jen samou chválu od maminek v Tvém okolí. Popsat to prostě tak, že jste si vědomi, že nesplňujete základní podmínku, ale ne proto že byste chtěli dítě vozit odjinud, ale proto, že nebydlíte ve vlastním. Nevím jak je to u vás, ale Brno letos zavedlo online registrace a tam už jsou kompetence školky pro přijetí téměř nulové, takže jakýkoliv odvolání by bylo jen pro dobrý pocit. Tak hodně stěstí!
neu.sona
29. dub 2012
@blancii @pumuckl já teda poslouchala nějaký pořad, nevím už ale který, a taky tam bylo řečeno,že s tím nemusí pronajímatel souhlasit a vědět o tom. prostě si ho tam uděláš sama.
terezapetrova
15. kvě 2014
My to měli také prislibene, dělala jsem mesice vse pro to aby nas vzali a nakonce bum a neprijati. Prilis mnoho deti.. Prikladam část mého odvolani, - Odvolávám se proti rozhodnutí MŠ Milíčův dům doručené dne 13. 5. 14, které se týká nepřijetí našeho syna Vojtěcha Petra k předškolnímu vzdělávání s předpokládaným zahájením ke dni 1. 9. 14.

Intenzivnější péče o syna neumožnuje ani částečný návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené a díky tomu máme velmi omezenou možnost zajištění finančních prostředků na poplacení alternativy malých skupin pro děti vyžadující speciální péči u soukromých subjektů.

Navzdory nesplnění některých podmínek uvedených v rozhodnutí si Vás z důvodu akutní potřeby zařazení našeho syna do dětského kolektivu, jak ostatně vyplývá z dodaných posudků SPC a praktického dětského lékaře, Vás prosíme o přezkoumání naší záležitosti.
, které budu posilat zítra. Mnoho stesti vsem, kteří to ted musí resit. je to tezke 😉
evaii
12. kvě 2015
Dobrý den, je tu prosím někdo kdo řeší aktuálně nepřijetí dítěte do mateřské školy kvůli narození dítěte v září?? My máme školku přímo v místě bydliště, malý tu má trvalý pobyt, s manželem jsme pracující oba. Kvůli tomu, že je malý narozený v půlce září 2012, tak nedostane žádné body i když má paní ředitelka rozdělené body za místo bydliště a pak i za tříletost. Není tříletý nedostane žádný bod ani za to místo bydliště, toť její slova. Žere mě to, že děti matek na mateřské se do školky dostanou a já si mám jít hledat asi jinou práci, po tom co samozřejmě budu doma zadarmo celý rok. A to vše pouze kvůli 16 dnům, které nám chybí do tříletosti a aby jsme byli bodování. Prosím jak by jste psali odvolání v mém případě??? Moc prosím o radu
sarri
17. kvě 2015
Pro přihlášení se k trvalému bydlišti stačí pouze nájemní smlouva, takže doporučuji se přihlásit k trvalému bydlišti - pokud školka takovým dětem dává přednost.

Začni psát odpověď...

Odešli