Odvolání po nepřijetí do školky. Psala jste ho některá?

kovik
26. dub 2012

V dnešní době asi nic nového , nevzali nás a to jsou malému 4 roky .
Jsem sice na mateřské , ale příští rok musí jít i malá . Před rokem jsem to neřešila. I tak vesele jezdily maminky s kočárky pro své starší dítka

Dozvěděla jsem se ,že nás nevzali i proto , že tu nemáme trvalé bydliště ( na tyhle děti nedostávají dotace ) a automaticky tyto děti vyřadili . Dlouhodobý pronájem je nezajímal . Majitelka bytu mi nedá svolení . Trv. bydliště mám přes půl republiky

sepisuji tedy odvolání , ale nevím jak ne to .

Psala jste ho některá , kde ho mám odnes, zaslat. Jak nejlépe se vyjádřit

cernalu
26. dub 2012

nevím jestli odvolání pomůže, trvalé bydliště je jedno z hlavních kritérií snad v každé školce, držím palce 🙂

sarihy
26. dub 2012

Upřímně si myslím, že pokud nemáš v místě školky trvalé bydliště, je šance, že ti dítě do školky vezmou, hodně malá. Odvolání určitě napiš, i všechny důvody ohledně bytové situace, ale bohužel pravidla v těch školkách jsou neúprosná, holt nějaká kriteria pro výběr dětí být musí, takže si myslím, dostat se tvé dítě může, ale až teprve tehdy, budou-li umístěny všechny děti z okolí...V Praze dokonce musí mít trvalé bydliště oba rodiče v místě školky....

boban
26. dub 2012

jj trvalé bydliště je jedna z podmínek pro přijetí v každé školce..odvolání můžeš zkusit,ale myslím si že ti nepomůže..bohužel,ale je to tak 😒

majinka1981
26. dub 2012

V dnešní době ti dítě do školky vzít nemusí ani když máš v místě trvalé bydliště.

sichatka
26. dub 2012

@kovik- musíte mít trvalé bydliště v místě. Ale můžeš mít trvalé bydliště i na městském úřadu a žít ve městě v pronájmu. Určitě doporučuji udělat alespoň dětem trvalé bydliště na městském úřadu ve městě, kde bydlíš. Lze to, ale některé úřady se tomu brání.

marecek4
26. dub 2012

Já nevím,asi to nebude s tím bydlištěm zase tak žhavé,já se ptala v místě práce,což je i jiný okres a byli by mi malého vzali,jen by chudák musel vstávat ve čtyři a ia tak by musel ještě k nám do práce a pak bych musela zase na chvíli odejít-prostě zbytečně složité,tak doufám,že mi ho vezmou u nás,tady teprve zápis bude,sice to mám přislíbené,už i že tam máme přihlášku od loňska,ale přece jen nemát ještě černý na bílým

blanciii
26. dub 2012

na trvalé bydliště nemusíš mít svolení majitelky, stačí ti nájemní smlouva, majitelka tohle nemůže nijak ovlivnit... (pronajímám, tak mě to zajímalo)

iluss
26. dub 2012

Ahoj, je mi líto, že ti nevzali malého do školky. Bohužel školek je málo a dětí je strašně moc a stát a úřady s tím nic nedělají.

Odvolání bych formulovala asi takto:
Odvolávám se k nepřijetí svého syna ....(jméno).., narozeného dne...... k nepřijetí do mateřské školky ...(název školky)....
Důvodem odvolání je pokročilý věk dítěte a nutné začlenění se do kolektivu. Jelikož bydlíme v pronajatém bytě, tak zde bohužel nemáme psané trvalé bydliště, ale bydlíme zde již několik let.
Děkuji za vyřízení žádosti a přeji hezký den.
S pozdravem ........

miky
26. dub 2012

tady je vzor, třeba něco použiješ 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9487

pumuckl
29. dub 2012

Blancii: a kdo Ti to řekl? Podnájemník? 😀 😀 😀 😀 to je absolutní nesmysl co tu píšeš. K tomu, aby sis někam nahlásila trvalé bydliště, musíš doložit, že jsi majitelem nemovitosti, případně bytu v nemovitosti, pokud nejsi, tak se musí dostavit majitel a potvrdit souhlas s se zapsáním trvalého bydliště (možná stačí úředně ověřená plná moc, to si nejsem jistá). Aspoň v Brně to určitě nejde jak píšeš a věřím, že je to tak v celé ČR. Nejsem si jistá, jak je to u rodinných domů s více majiteli (jestli stačí souhlas jednoho nebo musí být všech), ale nájemní smlouva Tě v žádném případě neopravňuje k změně trvalého bydliště na adresu.
A k otázce. U nás je taky kriterium bydliště v dané městské části. Ne, že by uchazeče rovnou vyřazovali, ale nedostanou body a šance se snižuje. Dopis bych neformulovala jako odvolání s žádostí o přezkoumání rozhodnutí, ale jako žádost a přijetí v případě, že se uvolní místo. Školka kapacitu nenavýší, takže jedinná šance je nenastupivší dítě. Do žádosti bych uvedla, že v dané lokalitě mám dlouhodobě pronajatý byt, žiji zde už Y let majitel samozřejmě s mým trvalým bydlištěm na dané adrese nesouhlasí, ale že v horizontu jednoho roku plánujete pořízení vlastního bytu v dané lokalitě a že je to zavislé už jen na tvých možnostech nástupu do práce. Pak bych napsala, že máte velký zájem zrovna o tuto školku nejen proto, že ji máte "za rohem",ale proto, že se vám líbí její "program", popsala bych tam nějaký aktivity co ta školka podniká, pak bych napsala, že jsem o ní slyšela jen samou chválu od maminek v Tvém okolí. Popsat to prostě tak, že jste si vědomi, že nesplňujete základní podmínku, ale ne proto že byste chtěli dítě vozit odjinud, ale proto, že nebydlíte ve vlastním. Nevím jak je to u vás, ale Brno letos zavedlo online registrace a tam už jsou kompetence školky pro přijetí téměř nulové, takže jakýkoliv odvolání by bylo jen pro dobrý pocit. Tak hodně stěstí!

neu.sona
29. dub 2012

@blancii @pumuckl já teda poslouchala nějaký pořad, nevím už ale který, a taky tam bylo řečeno,že s tím nemusí pronajímatel souhlasit a vědět o tom. prostě si ho tam uděláš sama.

terezapetrova
15. kvě 2014

My to měli také prislibene, dělala jsem mesice vse pro to aby nas vzali a nakonce bum a neprijati. Prilis mnoho deti.. Prikladam část mého odvolani, - Odvolávám se proti rozhodnutí MŠ Milíčův dům doručené dne 13. 5. 14, které se týká nepřijetí našeho syna Vojtěcha Petra k předškolnímu vzdělávání s předpokládaným zahájením ke dni 1. 9. 14.

Intenzivnější péče o syna neumožnuje ani částečný návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené a díky tomu máme velmi omezenou možnost zajištění finančních prostředků na poplacení alternativy malých skupin pro děti vyžadující speciální péči u soukromých subjektů.

Navzdory nesplnění některých podmínek uvedených v rozhodnutí si Vás z důvodu akutní potřeby zařazení našeho syna do dětského kolektivu, jak ostatně vyplývá z dodaných posudků SPC a praktického dětského lékaře, Vás prosíme o přezkoumání naší záležitosti.
, které budu posilat zítra. Mnoho stesti vsem, kteří to ted musí resit. je to tezke 😉

evaii
12. kvě 2015

Dobrý den, je tu prosím někdo kdo řeší aktuálně nepřijetí dítěte do mateřské školy kvůli narození dítěte v září?? My máme školku přímo v místě bydliště, malý tu má trvalý pobyt, s manželem jsme pracující oba. Kvůli tomu, že je malý narozený v půlce září 2012, tak nedostane žádné body i když má paní ředitelka rozdělené body za místo bydliště a pak i za tříletost. Není tříletý nedostane žádný bod ani za to místo bydliště, toť její slova. Žere mě to, že děti matek na mateřské se do školky dostanou a já si mám jít hledat asi jinou práci, po tom co samozřejmě budu doma zadarmo celý rok. A to vše pouze kvůli 16 dnům, které nám chybí do tříletosti a aby jsme byli bodování. Prosím jak by jste psali odvolání v mém případě??? Moc prosím o radu

sarri
17. kvě 2015

Pro přihlášení se k trvalému bydlišti stačí pouze nájemní smlouva, takže doporučuji se přihlásit k trvalému bydlišti - pokud školka takovým dětem dává přednost.

lenulkas
25. kvě 2018

@evaii Dobrý den, jak jste prosím nakonec vyřešila? Řešíme teď úplně stejný problém. Navíc má ve školce staršího sourozence a stejně nic. Žádný bod, protože nemá do konce srpna tři roky ☹

evaii
25. kvě 2018

Dobrý den,je to sice už dost zpátky,ale podmínky jsou u nás stále stejne.no řešila jsem to odvoláním,procházelo to přes kraj,tam jsem uspěla i neuspěla.reditelce nedali za pravdu,ale ani mě,mělo se to pak zase nějak projednávat (omlouvám se,ale už si to tolik nepamatuju).kazdopadne jsem už neměla čas čekat,jak to kraj zase bude mezi mnou a ředitelkou řešit,takze jsem nakonec musela syna umístit do soukromé školky 13km od našeho místa bydliště.ale všechno zle je pro něco dobre.lepsi školku jsem si pro nej nemohla prat.ani nejde o to,ze je soukromá,ale o to,ze jsem tam nasla tak úžasné učitelky,které tak krásné pracuji se synem,ze tam zůstal až do teď a bude tam i příští poslední rok než půjde do školy.takze ja muzu upřímně říct,ze jak jsem na to všechno byla naštvaná,tak mě potkalo opravdu štěstí a nelituji,ze není ve školce v naši vesnici.

lenulkas
29. kvě 2018

@evaii Děkuji moc za odpověď. Právě smolím odvolání a nevím, co napsat. Dceru nevzali, i když má ve školce starší sestru. Spousta mamin nadává, že mají sourozenci přednost, ale zase vozit každé dítě jinam je taky postavené nahlavu. Kdybych vozila jednu, je mi to jedno, ale každou jinam? Zabere to hodinu ráno, hodinu odpoledne když má školka provoz 10h, tak už nestíhám ani 8,5h v práci ☹ no děs. jdu pokračovat

evaii
29. kvě 2018

@lenulkas držím palce ať vám to vyjde ✊️✊️

ilonne
29. kvě 2018

@lenulkas Ja ho psala, ale rozporovala jsem mimo jine prave kriterium "sourozence". Diky tomu se totiz dostaly do skolky o rok mladsi deti nez moje dcera. Takze toto kriterium je jednodusse diskriminacni, coz ostatne rika i zprava ombudsmana. Tenkrat mi dceru vzali a ja vzala odvolani zpet. O rok pozdeji bylo v nasi MS toto kriterium zruseno a rozhodujici je pouze vek. Coz treba loni pro me bylo nevyhodne - nedostal se mi syn, ale podle me spravedlive. Take jsem pul roku vozila deti kazde do jine skolky. Pak se uvolnilo misto a od ledna jsou ve stejne.

lenulkas
31. kvě 2018

@ilonne více méně souhlasím s vaším názorem. Problém je v tom, že v naší spádové oblasti je hned několik školek, přičemž naše zástupkyně mi několik dní po zápise volala, že dcera se nedostala, ale že je místo na jiné spádové školce (přes půl města). Nemám problém s kritériem věku, jde o to, že pokud se našlo místo pro dceru v jiné spádové školce, proč tedy nemohli udělat škatulata hejbejte se a některé starší dítko bez sourozence umístit do vzdálenější školky, i když ve výsledku ani nemusí být vzdálenější. Je přece jednodušší vozit jedno dítě do jedné i když vzdálenější školky, než dvě děti do dvou školek. Rozhodně nechci upírat nárok na školku jiným dětem.

ilonne
31. kvě 2018

@lenulkas Jasne, to chapu a souhlasim s tim

radkaaaaaaa
17. kvě 2021

Dobrý den přeji, chci se zeptat na to odvolání do školky, dcera bude mít 5.9. tři roky, bydlíme hned u školky, syna vzali hned ale dnes přišlo rozhodnutí, že dceru neberou...prosím jak se píše to odvolání, kdo má zkušenost? Předem děkuji.

tulikiss
17. kvě 2021

@radkaaaaaaa odvolani je pro pripad, ze skolka nepostupovala jak mela, ze jsou v rozhodnuti chyby. to ze skolka nema misto, neni jejich chyba a zadne odvolani k nicemu nepomuze.