Ošetřovné a vyjímky - jsem kuchařka ve školní jídelně, vezmou mi dítě do školky?

martt
13. dub 2021

Ahoj vim , že tady ty dotazy jsou často , ale není tu někdo kdo by poradil? Mám dvě děti 9 a 5 let ten mladší ještě není předškolní. Pracuji jako kuchařka ve školní jídelně. Syn chodí do školky než to uzavřeli. Do školky mi ho ted nechtějí vzít, ze nepatřím do výjimek pro přijetí do školky. Takze jsem dal na OČR. Ale známá mi ted říkala, že pro mne ta výjimka pry plati a ze uz nemám nárok na OČR. Nevědl by prosím jak to vlastně je? Všude kde jsem hledala tak jsou uvedeny jen pedagogičtí pracovníci což já nejsem. A na OSSZ mi to neberou , abych se přesptala.

maminkaha
13. dub 2021

@martt ahoj, je tam psáno pedagogičtí pracovníci, do 12.4. tam bylo napsáno zaměstnanci škol - i kuchařky, uklízečky...

martt
autor
13. dub 2021

@maminkaha Prave ,ze tam ted jsou psany jen ty pedagogičtí pracovnicí. Tak jsem z toho trochu jelen .

kytkata
13. dub 2021

@martt podle toho ,jak by Vám to zaměstnavatel potvrdil,zda by Vám vypsal ,že jste jako zaměstnanec 'složek ' nebo ne . To musí vědět zaměstnavatel .

martt
autor
13. dub 2021

@kytkata Mne jde spis o to , ze jsem se synem zatim doma a nevím jestli mám nárok na ošetřovné nebo ne. A zaměstnavatel to také nevi .

arzakon
13. dub 2021

Doporučuji se obrátit na infolinku ČSSZ,kategorie dotazů dávky nemocenského pojištění...mají aktuální informace včetně výkladu MPSV.

arzakon
13. dub 2021

Telefonní kontakt na infolinku najdete na www.cssz.cz

martt
autor
13. dub 2021

@arzakon Děkuji moc zavolám si tam. Ja jsem na stranky ČSSZ koukala a taky z toho nejsem moc moudrá.