Petice proti nedostatku míst v mateřských školkách

hojda
4. kvě 2012

Milé maminky,

pokud vás tento problém také trápí podpořte prosím tuto petici na facebooku.

Díky

D.

Zde přidávám informace od zakladetelky petice Kateřina Jonášové:

Jeste jsem vas chtela moc poprosit o pomoc s facebookovou akci Pro kazde
dite misto ve skolce...

http://www.facebook.com/ProKazdeDiteMistoVeSkolce

Budu vdecna za jeji jakekoli sireni. Cim vice nas bude, tim vetsi sance,
ze se tim nasim problemem bude nekdo zabyvat. Jakmile nasbirame dost
hlasu a dost reakci, budeme bombardovat media a vladu.

Mejte se krasne a diky za pozornost,

katerina jonasova

martaska78
18. kvě 2012

@kammka To je jasný, že když teď budeš mít mimčo, že se nevzdáš školky 🙂 , ale mě štve, že ty maminky, co nenastupujou do práce u nás mají stejná práva na školku jako ty zaměstnané. Já se ptala, jestli by mi nepomohlo potvrzení od zaměstnavatele alespoň na odvolání a paní ředitelka mi řekla, že vůbec neví jak odvolání budou fungovat, protože má naplnit třídy na 100% a ne si nechat nějaká místa na odvolání 😒 , fakt jsem nasr... Prostě tady je to padlé na hlavu ☹ .

martaska78
21. kvě 2012

@kammka Tak jsme tu školku nedostali ☹ , ach jo. Ten Hradec je fakt na 2 věci .... 😖

petrakol
21. kvě 2012

@martaska78 Taky jsme z Hradce, syna mi po prvním zápisu do školky nepřijali, až za rok, a to ještě p. uč. na rovinu řekla, že nemáme moc velkou šanci... , do školky nastoupil ve 3 l. a 8 měs. U toho prvního zápisu v roce 2010 mi řekli, že pro přijetí do školky je ideální, aby se dítě narodilo v srpnu nebo září 😕 😀 Ale to už asi taky neplatí 😉

martaska78
21. kvě 2012

@petrakol Jo já si myslela, že to máme v kapse, mám 3-letý RP, čekají na mě v práci a malá je v září a dnes mi řiditelka volala, že brali poslední červencové a že je 1 místo v Březhradě, my bydlíme na Plachtě, tak to mám přes celé město a ještě kus 😠 . Vyjednala jsem si zkrácený úvazek, abych nepřišla o místo a budeme zaměstnávat celou rodinu ☹

petrakol
21. kvě 2012

@martaska78 Taky jsem v synových 3 letech nastoupila do práce, prostě nástup do školky = organizační starosti (u většiny).

martaska78
21. kvě 2012

@petrakol No jo je to zbytečné ztížení, hlavně mě štve, že neberou ohled na to, jestli musí maminka do práce, nebo je na mateřské s druhým a tím pádem, to pro ni není tak důležité. No co se dá dělat, snad příští rok 😖

kammka
21. kvě 2012

@martaska78 no jo, jenže jak budou ředitelky školek zjišťovat, zda jsou potvrzení o zaměstnání pravá??? vždyť to může načárat a nějakým razítkem opatřit kdekdo... já třeba mám stále razítko úklidové firmy, bude kdokoli pátrat, jestli mám toho člověka opravdu zaevidovaného na placení pojistného jako zaměstnavatel?? a druhá věc: když budu v době zápisu dítěte do školky v šestým měsíci, nebo klidně osm týdnů před termínem, a k zápisu půjde tatínek, na kterém moje těhotenství nikdo nepozná.... a já pak budu dítě vodit do školky se sourozencem v kočárku..jak by se to řešilo??? prostě bohužel jediným spravedlivým kritériem je věk dítěte, bohužel.. ostatní kritéria jsou jaksi napadnutelná.. ☹ i vzhledem k tomu, že školka není oficiálně hlídací služba, ale školské zařízení.. já si osobně myslím, že školským zařízením je, pokud jde o předškoláky, jinak se ve spoustě školek s dětma nic zvláštního nedělá.. u nás třeba děti v mladší třídě ani nejedí příborem, jen lžící a ještě jim učitelky říkaj, že si můžou pomáhat prstíčkem.. 😠 😠 sice se s nima učí písničky, básničky, to ano....ale to zmáknou i maminky doma..

martaska78
21. kvě 2012

@kammka Jasný, že se to dá napadnout, ale pokud zavolaj na firmu, tak by neměl být problém. Prostě pokud chtějí nahlásit jak dlouho budeš s malým doma a kdy ti musí držet místo, tak by to pro ně mělo být vodítkem a co jsou potom jesle, to je hlídací služba? Mě jenom štve, že kdybych neměla rodinu v HK, manžel dělá v Praze, tak prostě o práci příjdu a v téhle době si to člověk nemůže dovolit. Já bych už nedostala ani korunu od státu, jelikož mě končí RP. Prostě i kdyby měla nějaká maminka, která chce mít dopoledne klid od jednoho dítka, sfalšovat nějaká potvrzení, normální ženská by tam 3-leté dítě nedala, pokud by byla doma s druhým, ale pokud ta možnost je tak proč ne. A jasně zmáknou to maminky doma, ale co bych měla dělat já když už doma být nemůžu. Notabene, existuje něco jako čestné prohlášení, že doklady které uvádíš jsou pravé a je to i napadnutelné. Pro mě by školka měla prvotně vypomáhat těm rodičům, kteří jdou do práce a ne usnadňovat práci maminkám na MD. Nic proti tobě a ani ostatním maminkám, kde místa ve školkách jsou, ale tady je problém dostat se i do soukromé školky za 7,500,- a to si fakt nemůžu dovolit

martaska78
21. kvě 2012

Jo zapomněla jsem napsat, že by to mělo být jen u zápisu. Je jasné, že když už dítě do školky chodí a maminka otěhotní, že o školku nepříjde. A ty jsi napsala, že když jsi donesla papír, že ti malou vzali. Tak jsem si to myslela i já, že prostě budou mít nějaká místa pro tyto případy, ale teď už to je stejně jedno, jen doufám, že mi v práci povolí zkrácený úvazek, abych o práci nepřišla a at si ty maminy užívaj toho že maj školku. A máš pravdu, není to hlídací služba, což ty maminky na MD, co maj 3-leťáčka dost využívaj.

kammka
21. kvě 2012

@martaska78 no třeba na tom mým razítku je můj mobil.. takže kdyby mi zavolala nějaká paní a ptala se mně, zda ta a ta nastupuju u mně do práce, tak jí klidně můžu říct, že je to tak.. a pak třeba říct, že se změnila situace...prostě by se měl změnit systém, já netvrdím, že tak jak jsem to pospala, je to správné.. já měla trochu problém s tím, že máme v zš , v jejímž sousedství je i naše mš, známou... ale když jsem pak vyděla tu řadu kočárků a že moje dítě je jedno z mála, které zůstává ve školce odpoledne a chodí tam na půl sedmou..což znamená, že jejich rodiče mají buď volnou pracovní dobu, nebo je jeden z nich doma, tak mně ty výčitky přešly... další možnost je nabídnout sponzorský dar...kamarádka takhle v podstatě zaplatila jedné školce piano..a pak jí volali ze školky, která jí vyhovovala víc, že se jim nečekaně uvolnilo místo..takže dala kluka k nim.. a přišla o pořádnných pár tisíc.. no co, riziko podnikání. ale kdo má dnes ulité peníze na sponzorské dary školkám, že.. je to tu prostě celé na levačku, kdyby chlap uživil rodinu, tak nemám problém být s dítětem do pěti let doma, pak ji vezmou do předškoláků a je to.. holt by finančně náročné akce počkaly: barák, jakákoli dovolená, na které jsem stejně léééta nebyli,...
ale já třeba dneska nechala na poště skoro 8tis., parádně se to sešlo.. jo kdybychom bydleli v sociálním obecním bytě, tak nemusím platit daň z nemovitosti ani pojistku, že... 😒 o hypotéce nemluvě 😖
je jasný, že nedostaneš nic od státu, my taky nedostali a kdybych nechodila do práce od holky 11ti měsíců, máme krom toho na krku ještě exekutora..abych stíhala školku, musela jsem se domluvit s jednou kamarádkou, která nám holku 3x týdně vyzvedávala a dokonce jednou týdně ji tam i vodila.. protože školka je od půl sedmé do pěti a to ještě můžu být ráda, u kamarádky ve vsi je jen do čtyř, no to mi vysvětlete, jak při pracovní době do čtyř mají rodiče stíhat...a to já jezdila do práce přes hodinu ....
než byla kamarádka k dispozici, dali jsme za hlídání několik tisíc měsíčně.
takže až budu po další MD hledat práci, finance nebudou hlavním kritériem, spíš pracovní doba a dostupnost ☹
a to můžu být ráda, že nežiju v regionu s 15% nezaměstnaností...

martaska78
21. kvě 2012

Jj, na sponzorský dar nemáme a abych pravdu řekla asi bych ho ani dávat nechtěla. My jsme taky nikdy nic od státu nedostaly, nejspíš máme špatnou barvu a chceme pracovat. Já vím, že je to neřešitelná situace, ale musela jsem se vypsat 😀 . Tady moc práce pro mě není, tak dělám v sázkovce, ranní, odpol., soboty neděle a peněz taky nic moc. Plánuju to jako FBI, bohužel tady jen na ranní nic není. Můžu být ráda, že mi zkrátí úvazek a já budu muset odpracovat méně hodin a tím pádem budu víc doma. Horší je to naplánovat tak aby někdo pohlídal. Je pravda, že bych taky byla raději doma, ale to už asi neprojde 😀 a malá se do školky strašně těší, tak snad na 😅 přesrok

petrakol
22. kvě 2012

@martaska78 To víš, že i do té vaší školky přijali děti maminek na mateřské, dostali přednost před Vámi, protože se třeba právě narodili v tom červenci. Mě taky překvapilo, že nám u zápisu řekla, že nemáme velkou šanci na přijet, několikrát se mě ptala, jestli opravdu pracuju (samozřejmě, že všechny kontakty na zaměstnavatele měla v papírech) a syn nyní chodí do školky s dětmi mladšími než je on, narozenýmí od července až do listopadu, a jejichž maminky jsou na mateřské. No jo no 😉
Zkuste se odvolat, třeba to vyjde, moc bych Vám to přála, hlavně kvůli Vaší dcerce, protože chodit rok do nějaké školky a zvyknout si tam, najít si kamarády a po roce zase jinam, není pro děti úplně to nejlepší.

@kammka Myslím si, že školka je školským i hlídacím zařízením, to že je pouze školské, často většinou tvrdí právě maminky na mateřské, mají to jako takové alibi, že i jejich dítě (když je takový nedostatek míst) chodí do školky, ale až začnou chodit do práce, tak budou rády, že jim někdo jejich dítě i pohlídá 😉
Otevírací doba naší školky je od 6.30 do 16 hod., stíhat vyzvedávat musím(e), moc dětí tam úplně do konce nezůstává a navíc to ani p. učitelka nevidí moc ráda 😎
Všechny 4 - leté děti se tam učí jíst příborem, písničky a básničky do školky patří, na střední už je pozdě.
V kolik hodin přivedu dítě do školky je úplně jedno, přece když půjdu do práce na 9 hod., nebo manžel neslouží 24 hod. a ráno má volno, tak ho tam nepovedeme už v sedm.

kaeth01
22. kvě 2012

ve vsech diskusich o MS se vetsina maminek navazi do maminek na materske dovolene.. jakoze jak si to ty suvy line muzou dovolit dat dite do skolky, kdyz ony pracujici MUSI do prace.. uz je mi z toho nanic..
mam 3,5lete ditko ktere do statni skolky taky zatim nevzali, ale i pres to na ukor nasich uspor a financni castecne nepohody dceru v zari do nejake soukrome skolky prihlasim.. (cca 7000mesicne) a neni to o mem pohodlli!!!!!! je to o tom, ze v zari uz bude mit 4 roky!!!!!! mezi deti chce sama strasne moc, doma ted s mimiskem delam maximum se ji venovat a chodit ven.. ale jak na podzim kdy mi zacne mrnousek se plazit a zacne ji treba lozit do malovani - ven s nima v desti asi nevyrazim na poradnou prochazku.. mozna tak 3-4dny v tydnu.. to je opravdu takovy hrich prat si pro sve dite kolektiv deti, spolecensky se vyblbnout, naucit se novym pisnickam, nejakemu rezimu v kolektivu, utahat se tak jak doma u televize to opravdu nejde?!?!?!?
ne vsechny mamky na materske deti do MS odkladaji!!!! nektere to delaji prave pro pro sve deti a ne kvuli sobe!!!
tohle neni reakce na konkretni prispevek.. tohle je reakce na mnoho prispevku ve kterem se vytka k maminkam na MD skryva.. a nekdy otevrene pohorsuje a odsuzuje..
jinak petici bych podepsala hned!!! jak pisu mam temer 4lete dite a bez sponzorskeho daru jsme v haji.. to je podle me na palici!

martaska78
22. kvě 2012

@petrakol No právě teď ani nechtěli potvrzení od zaměstnavatele a ani na práci už se neohlížejí. A paní ředitelka nám řekla, že vůbec neví jak to s odvoláníma bude protože mají všechny školky u zápisu naplnit na 100% 😒 , no ale nějak bylo nějak bude 😉 , hlavně že máme v HK rodinu a ta přislíbila pomoc. 🙂

martaska78
22. kvě 2012

@kaeth01 Já tě chápu, ale ty pochopíš nás za 3 roky, až budeš muset do práce 😉 , malá je taky od malička na dětský kolektiv, tak jsme chodily do mateřských center, aby si užila dětí, procházkujeme každý den a to jde i s kočárkem. Samozřejmě pokud je dostatek míst pro všechny tak paráda, ať si děti školku užijí, ale měly by upřednostňovat mamky, kterým konči RP a musí do práce a bohužel se to u nás nedělá.

sarihy
22. kvě 2012

Když čtu některé příspěvky tady, tak se mi začíná otvírat kudla v kapse....jen houšť na matky na MD, bestie, které si vůbec dovolí dávat starší děti do školky...ty jo, kde to jsme ?? Přece každé dítě má právo na to chodit do školky, nemůžou za to, že si jejich rodiče pořídili další dítě. Mojí starší dceru vloni do státní školky nevzali, letos už ano...a výčitky z toho fakt nemám...v září jí budou 4 a dle mého takhle staré děti už prostě školku potřebují, potřebují se učit, že mají poslouchat i někoho jiného, než rodiče, musí se už začít učit fungovat v kolektivu vrstevníků a otrkávat se, nehledě na to, že věci, které ve školce dělají, podle mě většina maminek doma nedělá...

Ano, ten systém je nastavený trochu špatně, ale zase jaké jiné spravedivé kritérium vybrat, než věk dítěte ? To bychom rovnou mohli říct, že pokud má rodina ještě mladší dítě, nesmí vůbec přihlášku do školky podávat...trochu postavené na hlavu, ne ?! Školka je tu přece pro děti, ne pro rodiče, je to vzdělávací zařízení, ne hlídárna....jak tady kdosi psal...chtěla bych podotknout, že matky na MD hlídat dítě nepotřebují...narozdíl od matek, které jdou do práce...

Upřímně, kdo tady napíše, že matky na MD mají dost času věnovat se staršímu dítěti doma, tak absolutně neví, o čem muví - ono skloubit činnosti pro tříleťáka a 14M dítě není fakt jako sranda, kolikrát jsem víc vyřízená, než když jsem trávila v práci 12h denně...takže tohle bych jako argument úplně vynechala.

To, že nepříjtí dítěte do školky je komplikace hlavně pro rodiče, je fakt, (MMCH - mě se to bude za 2 roky taky týkat - mladší dcera je narozená v březnu a já má RD na 3 roky...a počítám s tím, že jí nevezmou, budem to muset nějak řešit, ale to se holt nedá nic dělat, tak to prostě je) ale zase jsme u toho - školka tu není pro rodiče, ale pro děti...bez ohledu na situaci doma...

kaeth01
22. kvě 2012

@sarihy
presne tak!!! deti od maminek na RD nejsou jine nez deti maminek co jdou do prace.. maji stejne pravo na to uzivat detskych kolektivu a mit to vyziti co nabizi skolky jako jine deti a je fuk co maminka dela nebo nedela! je to hnusne takove uprednostnovani deti pracujicich pred temi na materske.. ja chapu ze je to problem s tim ze muze maminka o praci prijit - ALE TO JE CHYBA SYSTEMU CR NE PROBLEM MAMINEK NA MATERSKE!!! ktere by podle ostatnich mely drzet pusu a krok a ustoupit..
je to smutne ze tento stat nas nuti na sebe navzajem hazet spinu!! a doufam ze aspon jedna maminka nastupujici do prace uzna ze i nase deti maji stejny narok se bavit jako ty jeji... a ze detske koutky jsou sice fajn, ale 4lete dite uz chce mit kolektiv kamaradu - ne nahodne zname se kteryma nemuze a nema sanci navazat poradny vztah na urovni kamaradstvi - pokud se maminky nestykaji v tech koutcich pravidelne, coz bohuzel fakt nejde.. to musis uznat i ty @martaska78 nebo ne?

martaska78
22. kvě 2012

@kaeth01 Ano, uznávám, že všechny děti mají právo na školku a že 4 leté děti chtějí pravidelné kamarádky, kterých my máme dost. Ale já se bavím o 3-leťáčkách, kteří jsou bohužel jen o měsíc starší než Míša. Ano je to chyba v systému, už kvůli tomu, že je možné dávat tyto dětičky na 4 hodiny denně, ale tyto místa nejsou. Bohužel tady v HK se školky rušily, i když město vědělo kolik dětí se narodilo a bude potřeba školek. Bylo i jasné, že bude dost "odkladových" dětí. Možná je to hnusné upřednostňovat děti pracujících rodičů, ale co má dělat maminka, která nutně potřebuje do práce a na soukromou školku nemá a hlídání prarodiči taky ne. Já tu "nenapadám" maminky na MD, ale systém, proto jsem napsala do TÉTO diskuze. Jinak bych založila novou diskuzi "Ó nenávidím maminky na MD, které dávají děti do školky!. 😀 . Já moc do diskuzí nepíšu, jen když jsme přišli od zápisu potřebovala jsem se vypsat, myslím že to tady má každá, navíc opravdu jsem ráda že tu mám rodinu, která mi bude moct vypomoci a tím pádem neřeším už další, ale systém. Moje malá se na školku těší od té doby, co začala vnímat dění okolo sebe. Před barákem si tu školky hrají a byl to i náš "pohon" na odplenkování, jezení, poslouchání atd. (Jinak tě nevemou do školky) 😀 . Prostě pokud to berete tak, že tady napadám maminky na MD, tak se hluboce omlouvám, ano všechny děti mají právo na školku a proto jsem napsala do této diskuze.

adelka21
22. kvě 2012

Líbí se mi, jak se stále dokola opakuje, že školky nejsou hlídací ale vzdělávací zařízení 😀 😀 😀 On to jednou někdy někdo tak řekne a pak to každej krásně opakuje 😀 😀 😀 Od kdy se dítě vzdělává, a do kdy se pouze hlídá? Čtyřleté dítě se vzdělává a tříapůlleté se hlídá? 😅 To je prostě argument ne argument. To že maminka doma nezvládá, nevěnuje se kvůli mladšímu dítěti tomu staršímu je slabej odvar starostí oproti tomu co musí řešit maminy, kterým nevezmou děti do školky a ony pak musí řešit, jak zajistit hlídání, jak zajistit peníze a hlavně místo, aby nepřišly o práci. A ted pojdte do mně i s tou kudlou v kapse 😀 😀 😀 😀
Jediné na čem se asi shodnem je, že došlo k trestuhodnému podcenění situace, školky se zrušily a ted proste nejsou místa a vymýšlejí se debilní kriteria, které díte vzít a které ne.

kaeth01
22. kvě 2012

@martaska78 ja taky nenapadam nikoho konkretne.. jen nektere prispevky ktere maminky opravdu odsuzuji.. jsem pro diskusi! a hlavne aby se mamky na MD nehazely pres palubu.. souhlasim i s @adelka21 nejsem zastance jen jedne strany, ja vidim i ty nevyhody pro pracujici mamky.. proste jen sem chtela rict, ze za to nemuzeme (maminky na MD co chteji mit deti ve skolkach) a nechci aby to timto smerem bylo stale predhazovano.. radeji at vsechny mamky utoci na nasi politiky jak se osocovat navzajem!!

jajinka27
22. kvě 2012

já chápu obě dvě strany, jak pracující maminky co jim nevzali dítě do školky tak nás matky na MD, jsem na MD, dítko mi nastupuje od září do školky, to už mu budou pomalu 4 roky, jsem ráda že se dostal, co si budeme povídat ale za necelé 3 roky budu řešit stejnou situaci jako ty maminky co musí nastoupit do práce a budu taky nadávat, protože už mi paní ředitelka naznačila že vzhledem k tomu že je druhý syn říjnovej že asi budeme mít smůlu :( další smůlu máme v tom že nebudeme mít žádné hlídání, prarodiče nefungují, soukromé školky jsou drahé, u někoho to je celý plat a někdo ani tak velkou výplatu mít nemusí 😒
ovšem tady si můžeme stěžovat jak chceme, dohadovat se a stejně to nikomu nepomůže, maximálně tu upustíme ventil

adelka21
22. kvě 2012

ted už jen čekat, až přejde ten "babyboom" a mista pak budou, ale to nám bude pak naprd, že, když děti budou na střední 😀 😀 😀

martaska78
22. kvě 2012

Holky, já opravdu nechtěla někoho napadat, jenom mě to pěkně ser..... Malá mi doma brečí, že do školky nepůjde, a to řekla básničku a má taky právo na školku. To že já musím do práce jaksi nikoho nezajímá, ale ty školky a jesle byly zpočátku právě pro to aby se maminky zapojily dříve do prac. procesu. Já všem místo ve školce přeju ale přeju i tý svý cácorce. A až přejde "babyboom", tak to bude taky průser, protože nebudeme mít na důchody 😀

katschka
22. kvě 2012

@martaska78 Chápu tvé rozhořčení. Nicméně nikdo nebude kontrolovat, zda jsou všechna razítka od zaměstnavatelů pravá. Na to nikdo nemá čas. Znam jednu maminku, která má dceru a ani jí ředitelka nedala přihlášku s tím, že jí ještě nebudou v den nástupu do školky tři roky. A to tam má dva sourozence. Takže mladší tří let opravdu neměli šanci. A protože maminka potřebuje od září zpět do práce, řešila to prostě jinou školkou, kterou má cestou do té druhé. Určitě to není ideální, ale když nabídnou místo jinde a není zbytí, tak se nedá svítit. Navíc maminky na MD opravdu nevyužívají školky jen proto, že chtějí mít doma klid. Ale prostě když je dítěti v den nástupu 3,5let, tak ten dětskej kolektiv fakt potřebuje o dost víc než dítě, které je o půl roku nebo o rok mladší. Mě teda letos druhého syna taky nevzali do školky, ale budu podávat odvolání. Samo mě to nezabije, když bude doma se mnou. Ale školka není o mě, ale o dítěti. Budu muset v částce, kterou bych zaplatila za školku platit alespoň pár dopolední v nějakém zařízení podobném školce. Protože prostě děti vyhledává. Když jsou děti stejně staré, tak samo chápu, že vezmou dítě pracující matky. Ale rozhodně bych nenapadala matky, které jsou na MD a přesto si dovolily podat přihlášku do školky pro své 3 nebo 4 leté dítě. Já budu na rodičáku ještě když bude můj druhý syn předškolák. Mam se snad kvůli tomu vykašlat na školku? Tohle je opravdu starost státu a krásně se těm neschopným hovadům povedlo rozhádat obě strany matek...

martaska78
22. kvě 2012

@katschka Já to chápu, ale u nás jsou všechny školky totálně narvané a nás "nepřijatých" bude taky spousta. Mě nabídli 1 místo ale mimo HK (teda ona už to je část HK, ale je to taková "vesnice" připojená a já tam prostě nemůžu dojíždět, kdyby to bylo cestou do práce nebo ve středu, tak jsem schopná dojíždět, ale až tam ne, ani nemám pokaždé k dispozici auto. Jen těch "zatím netříleťáčků" bylo mraky a byly jen o měsíc starší než Míša a to by opravdu mohly dát na zřetel. Já opravdu nemluvím o starších dětech 4 roky a více. Já podám taky odvolání, ale podle ředitelky to bude jen formalita, protože odvolávací místa ve školkách nebudou. Prostě je vidět že politici (hradečtí) mají už děti odrostlé a nemají potřebu něco řešit a nebo mají na chůvu či soukromou školku. A ještě jednou pokud jsem někoho "napadla" v této diskuzi hluboce se omlouvám.

katschka
22. kvě 2012

@martaska78 Zkus to odvolání. Prý ty školky musí mít alespoň jedno místo na odvolání. Je to na pytel... fakt... Další věcí, která může pomoct, je sponzorský dar. Mě si o něj víceméně ředitelka vyloženě řekla. Ale já na tohle peču. Za prvé na to nemáme a za druhé je to dobrovolná akce a já jsem proti jakémukoliv "podplácení". I když to bude využito na pomůcky pro děti. Já tenhle nátlak prostě nesnáším, neuznávám a rozhodně odmítám se ho účaastnit. Držím palce, aby ti to nějako dopadlo!

martaska78
22. kvě 2012

@katschka Přesně tak, já taky na sponzorský dar nemám a příjde mi nehorázné, když si o něj skoro řeknou, ať si potom říkají podnikatelům, kteří tam mají dítko, alespoň si to můžou odepsat z daní. Odvolání zkusím, ale nejspíš to bude jen kdyby náhodou "postavili" novou školku. U nás už třídy navýšili na 27 dětí a mají u zápisu 100% naplnit třídy. Já nenadávám ani na školku, co jsme byli u zápisu, chodil do ní syn, jsou tam super učitelky i ředitelka. O dar si neřekla, ale nadávám jaký je v HK systém a myslím, že víc hradečand by se přidalo. U zápisu byly min 2 maminky,co je nevzali vloni (se stejným problémem,co mám já) a to jsem tam byla cca s 6 lidmi, tak je jasné že je tady něco špatně. Mě se líbila myšlenka udělat školku pro předškoláky ve škole a až by zájem o školky upadl, byla by to družinka, ale skutek utek. Tady jsou prostě mimo, co chodíme na hříště a do centra, tak plno maminek přišla o práci, protože neměla školku a hlídání a teď když už konečně školku mají, nemají kam nastoupit. 😒

katschka
22. kvě 2012

@martaska78 Fakt neuvěřitelnej systém... Uplně na palici. A je fakt, že v dnešní době přijít o práci je fakt o hubu.. No, mimčo se má narodit koncem června, tak až bude mít dva roky, tak ho půjdu tak cvičně přihlásit do školky. Prý berou dost často ohled i na to, že už tam byla jednou podaná přihláška. Člověk aby se jistil fakt uplně všude a ve všem. Hlavně že páni kdesi nahoře mají své jisté... 😠

petrakol
22. kvě 2012

@katschka S tou přihláškou nám to u našeho prvního zápisu taky řekli, a za rok v té samé školce, že už to neplatí 😎

katschka
22. kvě 2012

@petrakol Aha, tak nic... 🙂))