Petice proti nedostatku míst v mateřských školkách

hojda
4. kvě 2012

Milé maminky,

pokud vás tento problém také trápí podpořte prosím tuto petici na facebooku.

Díky

D.

Zde přidávám informace od zakladetelky petice Kateřina Jonášové:

Jeste jsem vas chtela moc poprosit o pomoc s facebookovou akci Pro kazde
dite misto ve skolce...

http://www.facebook.com/ProKazdeDiteMistoVeSkolce

Budu vdecna za jeji jakekoli sireni. Cim vice nas bude, tim vetsi sance,
ze se tim nasim problemem bude nekdo zabyvat. Jakmile nasbirame dost
hlasu a dost reakci, budeme bombardovat media a vladu.

Mejte se krasne a diky za pozornost,

katerina jonasova

martaska78
22. kvě 2012

Jo je to úplně na hov..., místo aby se starali, aby bylo co nejvíce dětí a daněplatících maminek, tak to úplně celý poser...., ale co se divíme, ve státě, kde roste kriminalita a vyhazujou policajty, kde kradou jak můžou atd. 😖 .

kammka
22. kvě 2012

@petrakol no jo, jenže já vidím maminky u nás, jak pak jdou lážo plážo dom s rukama v kapsách, cestou se ještě zakecaj s jinou maminkou... a když pak jedou autem dom (bydlíme v jiné vsi..) tak je vidím, jak mizí ve svých vratech... a to denně.. já se na ně nezlobím, jen jsem prostě chtěla poukázat, že ta kritéria jsou sice na papíře hezky napsaná, ale v reálu je to pak jinak..my jsme měli štěstí a to možná i proto, že těch opravdu zaměstnaných maminek tu není tak moc, navíc jsme měli člověka, který ředitelce potvrdil, že oba pracujeme..

ladenka
22. kvě 2012

Já přispěju svým názorem i když trošku z jiného soudku, ale myslím, že to s tím hodně souvisí. Já třeba nesouhlasím s bezplatným předškolním rokem, podle mě by se mělo platit ať je dítku 3 nebo 6. A dalším kamenem úrazu je ta neuvěřitelná móda dnešních maminek dávat dítěti odklad aby si prodloužilo dětství, tím pádem se adekvátně neuvolňují třídy předškoláků, kteří jsou samozřejmě bráni do školek přednostně. Myslím, že kdyby se udělalo něco i s tímto, hned by bylo víc míst ve školkách. 😉

kamikadze
26. kvě 2012

Ahoj holky, my jsme se s manželem chytře před založením rodiny přestěhovali do domečku směr Praha východ, do obce, kde školka je, ale bohužel, syn je narozen v září, a u nás berou čtyřleté narozené do konce června, tudíž nás čekají dva roky po soukromých školkách !!! 9.000 Kč měsíčně, nedovedu si to představit.Byla jsem i za starostou, ale říkal, že obec nemá prostory ani peníze na rozšíření stávající školky, a myslím, že to prostě nebude řešit.
Uvažovala jsem o té vzájemné rodičovské výpomoci, co nám vláda vymyslela, mám dojem, že tady to moc nefunguje (myslím náš region), jelikož se maminky vzájemně tolik neznají, anebo znají, ale když jsem jedné nabídla, že v rámci svojí mateřské pohlídám její holčičku, tak byla překvapená.
Napadlo Vás, že byste dítě dali na hlídání k jiné mamince, příp. že byste sami dítě hlídali na MD?
Vím, že to má své úskalí, kolektiv to nenahradí, navíc možnost nemoci se násobí, ale kdyby člověk měl v záloze ještě nějaké mateřské centrum, ti šťastnější babičku, tak by to mohlo fungovat. Uvažovala jsem, že bych si za celodenní hlídání řekla asi 250 Kč...
Co si o tom myslíte?