Platba za školku v době od září do dovršení 3 let dětí

z359
14. zář 2011

Ahoj, všem, chtěla bych se zeptat, jestli má školka nárok chtít po nás úplatu za školku, když nás přijala, ale až od dovršení 3 let, což bude 6.12.2011. Chtějí sice půlku částky, která se běžně platí, když tam dítě chodí, ale jelikož mám dvojčata, tak je to stejně dost, chtějí to navíc za všechny 3 měsíce najednou, tp je 810,- za nic. Zdůrazňuji, že mi tam děti nevezmou ani na den dřív než dovršej 3let i kdybych si našla práci o měsíc dřív a ukončila MD, tak mi je nevezmou. Zdá se mi to dost nefér. Předem díky za vaše odpovědi :o) Lucka

hojda
14. zář 2011

běžně se to tak dělá, drží ti v podstatě místo, já bych byla ráda, že se tam dítě vůbec dostalo!

kammka
14. zář 2011

buď ráda, že máš pro svoje děti školku už od tří let!!!

blueapple
14. zář 2011

místo Tvých dětí tam mohli mít "plně platící" jiné, takže je to logické, že se platí. A můžeš být ráda za "slevu", u nás se prý platí plná částka !

katchula
14. zář 2011

Jo, jo tohle je naprosto běžné, nás taky přijali až od tří let, což bude v listopadu a musíme od září platit školkovné - plnou výši. Ale jsem ráda, že mi prcka vůbec vzali. I když nechápu proč to má každá školka jinak a jinde klidně vezmou stejně staré dítě už od září a na plný úvazek...

giraffe8
14. zář 2011

no u nas je to taky tak,drží ti tam místo..mohli klidně vzít někoho jiného... tak bud rada že vás vzali... platíš to za držení místa..

berenika39
14. zář 2011

bylo by fér, kdyby ti řekli, že děti nemají tři roky, nemůžou chodit tenhle šk.rok, at přijdete k zápisu za rok?

jitafol
14. zář 2011

Mě to přijde i logický, že chtěj, abys to zaplatila. Vždyť máš místo jistý a oni by ho jinak mohli nechat jinýmu dítěti. V našem městě je teda se školkama bída, my měli štěstí, ale musíme přes půl města. Ale každopádně bych byla ráda, že to místo mám a že můžu nastoupit do práce.
Je mi jasný, že se ti zdá, že platíš za nic, ale vlastně neplatíš za nic....v mých očích platíš za hodně. Nechceš přeci o to přijít?

alti
14. zář 2011

Co bychom za místo ve státní školce dali!!! Nás nevzali a musím platit soukromou školku a to dost drahou s porovnáním s tou Vaší a to platím od září a jdeme na celodenní až v březnu! Takže v dnešní době můžete být šťastní, že místo pro obě ani né tříleté děti máte. Letos se víc tříletých do školek nedostalo než dostalo!!! Takže za mně gratuluji jak k místům tak k té částce školného. 😉

hpaja
14. zář 2011

Taky mi syna vezmou od prosince a školkovné budu platit už od září - v plné výši. Myslím, že je to tak běžné, že ti drží místo.

lucenek
14. zář 2011

jj místenka ve školce za úplatu, ale při vyúčtování za jídlo a tak by pak měli vracet
mít dvojky a mít je ve stejné třídě a prostě dostat se..tak si gratuluju a cvakám.....

treperenda
15. zář 2011

Tak tak, jak píšou holky, máte velíké štěští, že školku máte, takže neváhejte a plaťte a buďte rádi. Jsem také jedna z maminek, jejiž dceří budou tři až v prosinci, vracím se do práce a místo ve školce nemáme ☹ a to bych byla ochotna platit klidně i celé školkovné jen za tu garanci místa.

eloana
15. zář 2011

ahoj kdyz chodila dcer- chteli na 5 dni v mesici pulku castky...cca 150Kc
nyni chteji u nas castku celou a to 400Kc
ale muzou chodit tech 5 dni v mesici

kristi
15. zář 2011

jako 810 je za 2 deti na 3 mesice?????? a to si stezujes, ze ti to prijde nefer???????????

me omejou, tohle snad neni ani mozny?????? 😝 😝 😝 😝

ivett
15. zář 2011

já taky myslela, že je to za jedno a na měsíc a ono je to ve finále něc přes 100kč na jedno měsíčně, prostě výsměch...

mufinka26
15. zář 2011

No tak to mě snad trefíí, já taky myslela, že tohle budeš platit každý měsíc... co by si chtěla? aby ti školka platila, že tam děti dáš?

vrana
15. zář 2011

I já jsem žila v domnění , že je to 800 měsíčně za jedno dítě 😝 Tak to nemyslíš vážně ne? Vždyť se jedná o celých 135 za měsíc na jedno dítě! 😠 Začínám si myslet, že celá tato otázka a diskuze je jeden velmi špatnej žert.

etinka
15. zář 2011

No tak to být tebou, tak se raduju, že chtějí "jen" takovouhle částku. U nás je vesnická školka a i tak platily maminky za každý měsíc 240,-Kč. Buď ráda, že ti děti vůbec vzali 😉

evulka25
19. zář 2011

U nás stojí školka - státní 1.200 na měsíc bez jídla, takže tvoje cena je víc než dobrá

andy80
19. zář 2011

Ano, a to buď ráda, že půlku, všude chtějí celé školné od září do doby než dítě nastoupí. Je to proto, že dítě je přihlášené od září, školka jej vede od září, ale nastoupí až po dovršení tří let. Buď si ten udržovací poplatek zaplatíš nebo dají přednost dítěti, které nastoupí už v září.