Pohlíží v MŠ při zápisu na OSVČ stejně jako na zaměstnané?

vosigeng
19. bře 2013

V průběhu rodičáku jsem začala podnikat, teď by mě zajímalo, zda ve školkách při zápisu to berou jako plus pro mě nebo ne?

cabalkova
19. bře 2013

U nas ne. Zajima je trvale bydliste, vek ditete a podobne... protoze je poptavka vyssi nez nabidka, tak se mista losuji. Pochybuji, ze by to jinde bylo jinak.

garfie
19. bře 2013

To že rodiče pracují je jedno jedno z mnoha plus 🙂 Ve školce budou mít vypsaný pořadník důležitosti....většinou bývá první věk a bydliště, pak sourozenec ve školce.....já pracovala od dvou let dítěte (měla jsem potvrzení od zaměstnavatele) a stejně mi ji nevzali ani od tří (ale měla tři až první týden v září)-nakonec jsem to (přes známé) vyhandlovala aspoň na dopoledne (neměli pro ni postýlku).

marrei
19. bře 2013

V každém městě je to jinak, v Brně se uvádí jen trvalé bydliště, věk a plus body jsou za sourozence ve školce.... Nic jiného je nezajímá.

antarres
19. bře 2013

Pokud je matka pracující, tak to berou v potaz, dotyčná musí dodat doklad od zaměstnavatele. Jak je to s živnostníky nevím. U nás je rozhodující věk a místo trvalého bydliště.

kkouzlo
20. bře 2013

od letoška je diskriminační upřednostnovat pracujici maminky - ombucman, nekde byl článek, takže by je to zajímat nemělo

pehaka
20. bře 2013

ne neohlíží se na to 😉

viperka
20. bře 2013

Jsem ze severních čech, u nás ve školce rozdíli nedělali. Důležité pro ně byl trvalý pobyt v okresu kam jsme dítě chtěli dát a pak je zajímalo kolik má dítě let, jestli je samostatné, jestli nedělá do plínek a tak...bylo nám ale řečeno že pokud bych byla doma třeba ještě s mladším dítětem a chtěla dát dítko jenom na 4 hodinky do školky, pak budou mít předost maminky které dají dítě na celodenní hlídání a potřebují jít do práce. Pak samozřejmě jako první brali děti které byly předškolní rok a jejich sourozence automaticky...

martaska78
20. bře 2013

U nás v Hradci Králové loni rozhodovalo datum narození a trvalé bydliště, na to že půjdu do práce se nikdo neohlížel a školku jsme v řádném termínu nedostali, naštěstí se uvolnilo místo a Míša mohla nastoupit, také díky paní ředitelce, která na nás myslela. Ale už loni jsem se dost rozčilovala, že to není zohledněno a byla jsem "téměř ukamenována" maminkami, co jsou na mateřské s druhým dítkem, že to je v pořádku, že nevidí důvod pro zohlednění, uvidí ho až budou muset nastoupit do práce 😖