Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

sybimbo
8. bře 2008

Ahojky, tak pokud Ti ji vezmou,jak budeš pobírat mateřskou na druhé,tak je to fajn. 🙂 A Lucinka bude určitě moc ráda. Jojo,to je jasný,že když jste u lesa,je lepší malou naočkovat a hlavně,když ti doktoři říkají,že letos těch infikovaných klíšťat bude letos hodně,protože byla teplá zima.tak právě nad tím taky hodně uvažuju.tak dík za radu a určitě se podívám,co a jak. 😵 😎

akah
autor
8. bře 2008

ahojky tak jsem dneska byla s malou nakoupit a potkala jsem našeho opavského primáře infekčního a ten říkal že nejdůležitější jsou prý první dvě dávky a že to musí být do jara na tu třetí prý je pak čas u nás je kapacita školky malá takže jsou tam všechny děti dohromady a teď jsou tam nahlášené i ty které chodí na 5dní jinak na kobzolka bude asi brát mateřskou a rodičák manžel protože při tomhle co pro nás připravila vláda to vyjde pro nás líp a já mám stejně ještě pečovatelství na babi takže by jsme na tom byli dobře a Lucinka by mohla chodit pořád do školky,má hodnou pí účetní že mu pozjišťuje co by pro nás bylo lepší a pak se s ním domluví 🙂

misicka455
15. bře 2008

Ahojky , tak doufám, že mě Sybimbo nezabyje 😀 , ale taky se sváma podělím o tu radostnou zprávu dneska přesně o půl jedné v noci se jí narodil v pořadí už druhý kluk Michal a oba jsou v pořádku 😉

dermajetics
29. bře 2008

misicka - nezabije, já teprv koukám na to, dlouho jsem tu nebyla, práce habaděj, že malý je už na světě 14dní!! To je skvělá zpráva, moc moc gratuluji!Už jsem ji poslala IP poštu 🙂

misicka455
30. bře 2008

Jsem pořád na živu 😀 Malej roste jak z vody dneska za ní jdu na náštěvu tak jí řeknu , že má nějáky ip a přiznám se 😀

akah
autor
30. bře 2008

ahoj holky tak já si užívám né zrovna poslední klidné dny s Lucinkou,celý týden chodila do školky což o to byla tam ráda,ale byly v lese a tak přišla jak prasátko a ještě k tomu mokrá,v noci ze včerejška na dnešek jsme s ní byli na pohotovosti měli jsme podezření na laryngitidu,ale naštěstí zabral čípek a byl to asi i planý poplach,ale víte jak to je když už jí jednou dítě má a pak vám řeknou že může mít k tomu sklony tak pak radši k tomu doktorovi jdete,jinak doktorka na dětském byla příjemná že bych jí nejradši poslala někam a to nám ještě řekla jestli jí má vůbec vyšetřovat že se jí to nezdá a že zbytečně utratíme 90kč tak to už jsme mysleli že jí nakopem do prdele,jinak se mějte a opatrujte

sybimbo
5. zář 2008

Ahoj holky,tak nám začal nový školní rok,tak pište,jaký byli nástupy do školky. 😎 tady u nás chodí děti jen na celý deen,čtyřhodinové děti neberou.Tak náš Tomášek byl úplně v pohodě,od samého začátku tam i spával amusím zaklepat,bez pláče a zatím je spokojený. 😀

silvik
5. zář 2008

Ahojky... tak naše Barunka taky začala chodit do školky, hlavně proto, že sama chtěla ... no a první týden prozatím jakž takž, sice ráno pláče a nechce od maminky, ale pak se uklidní a je prý v pohodě (slova p. učitelky)... nechávám jí tam jenom do oběda.... myslím, že to na 3.5 leté dítě stačí..... 😉

kapulet
5. zář 2008

ahoj holky, tak my jsem celý týden chodili do školky bez problémů 😀 tedy až na jedno odpoledne kdy mi malá stropila malou scénu, že chce domů ručníček a pak ještě, že si chce hrát. Je jí 3,5 roku, a chodí po obědě domů a musím říct, že ona to zvládá perfektně a nebýt mimča tak jsem snad na hromádce 😀 no první den jsme ji odvedli oba s manželem, a když jsme vyšli před školku oběma nám vyletěli slzičky z očí 😀 , zato odpoledne jsme dostali šok !!! paní učitelka (podotýkám že ne ta její) co hlídala děti než přišli rodiče a byli už po obědě, nám oznámila hodnocení - trucuje, dupe si atd. S manželem jsme stáli jak opaření a nezmohli se na nic, doma totiž nedupe a vcelku je kliďas 😠 no druhý den jsem už mluvila s její paní učitelkou a vše bylo vpořádku, zlobí jako ostatní 😀
dnes je to týden, co jsme ve školce a vůbec není nadšená, že dva dny do školky nepůjde, no ale má už první rýmu tak snad to přres víkend zvládnem a v pondělí šup do školky a já si zas dám dopoledne šlofíka s mimčem 😀

sybimbo
23. zář 2008

Ahoj holky,tak to je bomba,že to děcka,tak pěkně zvládaj 😉 my teda musím říct,jsme měli nástup taky v pohodě,akorát jsme po těch třech týdnech skončily hned doma,protože malej má zánět středního ucha. první tři dny mi prospal,ale teď už vymýšlí kravinky 😀
Kapulet to ta paní učitelka hned dávala soudy,když s ní mohla být sotva tak půl hoďky? 😵
tak pište zážitky vaše nebo vašich dětí ze školky,ať se náas tu sejde více 😀

katerina140
24. zář 2008

ahoj holky.moje tříletá natálka zvládla první den ve školce na jedničku.a hned první den tam byla až do tří odpoledne.a bude tak chodit celý měsícjá se starám o tříměsiční holčičku takže natálka může chodit do školky celý měsíc.ted nechodí protože je nemocná.první tři dny se těšila a pak mi začala plakat.první den jsem brečela doma i já.nějak to na mě padlo.myslím si,že by nebylo normální kdyby dítě školku neoplakalo.ale vždycky ji tam nechávám s těžkým srdcem.

maleva
24. zář 2008

Ahojky!Náš malej začal chodit teď od září poprvé. Zkraje to bylo s pláčem už z domova a teď už jen po cestě párkrát kňourne, že nechce do školky, chce zůstat sedět v šatně a nechce dovnitř, tak ho vezmu za ruku předám učitelce on chvíli kňourá a než odejdu z šatny, tak je klid. 😉 Myslím si, že dnešek byl ze všech dnů nejlepší. 🙂

sybimbo
29. říj 2008

Ahojte holky,tak se dívám,že ty naše děti to ve školce zvládají mnohem líp,jak my. 😉 Náš malej je taky v pohodě,dokonce někdy nechce ani domů,že si ještě musí hrát.a jinak,jak zvládáte nemoci a různé bacilky,co nám děti nosí domů?tak zatím zdravím 🙂

sybimbo
2. lis 2008

Ahojky holky nějak to tu vázne? 🙂

dermajetics
6. kvě 2009

Ahojky holky,
kde je ta stará garda???

sybimbo tak co jak zvládáš všechno??

Jinak hlásím, Ondru mi vzali do školky už oficiálně tak od září jdeme do školky, no jsme mco ráda. zatím na půl dne a uvidíme, jak to zuvládne, nebo spíše já že 🙂 a možná by chodil i na delší dobu, uvidíme.

Připravovali jste děti nějak na ten první školkový den, Já vím, že to je ještě daleko..... ale přece....

paaa

dermajetics
28. srp 2009

Ahoj holky, chtzěla bych obnovit tuto diskuzi....

Můj Ondra jde v úterý poprvé do školky (kdysi chodil do takové školky co jsem měla při kurzu) teď už jde doopravdy ... On se moc těší, já taky, ale přece jenom mám obavy, zda to tam zvládne.
Doma spinkat po obědě nechodí co se narodila malá... má tam být elý den. Nevíte, nutí paní učitelky děti ležet nebo spinkat???

martina26
28. srp 2009

Ahojda

Dermajetocs já už mám sice doma budoucího prvńáka, ale na náš první školkovský den si pamatuju. Tomik to zvládl úplně v pohodě, měli jsme šikovné paní učitelky. Nastoupil ve 3 letech a od začátku tam byl až do třech. Já chodila do práce tak mu nic jiného nezbylo, no ale u nás ve školce paní učitelky nenutily spát, děti ale musely ležet na lehátkách a být v klidu.

Přeji šťastné vykročení nás v úterý čeká 1. školní den. 😉

andrealiskova
29. srp 2009

No mě to čeká, 1. září půjde Alli s Amby poprvé do školky, tak mám trochu strach, jak to zvládnou.

dermajetics
30. srp 2009

ahoj holky, hezkou neděli přeji,

martina26 tak tobě a Tomíkovi úspěšný vstuo do školního roku... Tak to s prvňáčkem máš jiné starosti, ale taky to budete mít náročné... tak tfuj tfuj aby jste to zvládli!!

My kdysi chodili do takové školky, je to ale 2 rokoy zpět, já chodila do kirzu bylo to s hlídám ve školce a skupinka dětí z našeho kurzu byli pohromadě, od dětí ze školky zvlášť..... první měsíc prořval, pak jsem ho musela tahat domů jak se mu nechtělo... Ale už je větší, rozumnější, tak myslím, že by to mohl zvládnout lépe... Spíše mám strach z toho spaní nebo aby vydržel do odpoledne... No všechno s euvidí už v úterý 🙂 Pak vám písnu...

Andrejjko ahoj, koukám, že tebe to školkování čeká dvakrát..... A jsou tvoje děti zvyklé na kolektiv ? Nebo v čem máš strach jak to ti tví drobečci zvládnou...

sybimbo
30. srp 2009

Ahoj Derm: Tak to je super,že se tu zas někdo ozývá 😀 Já to zvládám docela dobře. Tomášek se do školky těší, tak uvidíme,jak to bude až tam bude chodit. A malýmu je už rok a půl,přes den mi chodí bez plen a sám si řekne, nebo donese nočník,ale to je až teď tak ani ne čtrnáct dní.Ale v noci ješte plenu máme.Tak mám trochu oddech s přebalováním. 😉
A co Ty? Jak to zvládáš ? Jak sourozenci spolu vycházejí?
Tak doufám,že se nám to tu zase rozjede 🙂...

dermajetics
30. srp 2009

ahooooj sybimboooo Koukám, že nám ty děti ale rostou, viď??? Tvůj Miška má o 2 měsíce víc jak moje Heli, nějak rychle to s něma utíká....

Tak to my s nočníkem bojujeme, zatím to je pro malou jen hračka, neřekne si, nezaplácá na plínu, no prostě je někde jinde ☹

Moje děti t zvládají dobře... teda začátky určitě, co malá začl apo kolínkách, už to bylo mírné nebezpečí a Ondra se začal vztekat a křičet na ni, že to je prostě jeho - no slovo MOJE bylo slyšet denně.... a teď co Helča chodí tak je to ještě horší.... On na ni křičí, ona začne taky... on ji kousne, ona jeho taky... opice opičatá, no prostě pravá sourozenecká láska 😀 😅 Tak očekávám, že když bude Ondrášek ve školce, že si od sebe taky oddechnou a bude to lepší...

na druhou stranu se bojim toho, že Helča bude ještě větší "cicek" a větší mazel ke mě... už tak je dost závislá... a teď když Ondik nebude půl dne doma to bude asi ještě horší.. Od Ondry si oddechnu ale bude pokračování od Helenky.. ☹ No uvidíme, nebudu předbíhat...

add diskuze zase by mohlo být tady veseloooooo 😀 😀 😀

dermajetics
30. srp 2009

sybimbo jinak jsou děti hodné, hlavně když je hezky ajsme celý den venku.. tak to jsou nešťastnější a nejhodnější děti.. ale však to určitě znáš. A jak to Tomášek zvládá jako sourozenecký vztah? Přece jenom je starší a mají od sebe větší rozestup věkový než moje děti....

kastwe
2. zář 2009

Ahoj jsem tu nová.A chci přidat naše první zážitky ze školky.Mám 3 letou holčinu a na první den ve školce se strašně těšila a ani nemohla dospat.Vzala si i pyžámko,že tam bude spát.Když jsme tam přišli sama si navlékla bačkůrky a ani nám pořádně nezamávala.Když jsem tam pro ni přišla,tak ani nechtěla domů,že tam chce být.A celý den mluvila o tom ja druhý den půje opět do školky a ráda.Večer když šla spát,tak řekla,že nikam nepůjde,že se bojí.
Dnes ráno ji tam vedl manžel a děsná scéna strašně plakala a nechtěla tam jít,tak ji dneska vyzvednem po obědě.A nevím jestli neděláme chybu,aby si na to nezvykla,že bude pořád chodit po obědě.
A co je problém,že to manžel nechává jen na mě a já jsem docela v koncích.
Všichni mi říkají,že 14 dnů je nejhorší. ☹

dermajetics
3. zář 2009

ahojky holky,

ahojky kastwee,
tak co jak to tvá malá nakonec zvládla včera a dneska?????

dermajetics
3. zář 2009

Tak můj Ondik se moc těší každý den... je šťastné a spokojené dítě ve školce, miluje své vrstevníky, všdchny děti, je nadšenec....... ale

ale je prostě s jednou paní učitelkou..... která se mi po něm vozí od prvního dne.... Už před rokem tu byla na ni psaná petice, aby opustila zaměstnání, ale bylo prý málo podpisů takže se s tím prý nic neudělalo jen paní učitelce prostě doporučeno změni tzaměstnání... Nezměnila....

No abych to tu nerozepisovala a ve zkratce....

s paní učitelkou jednou prostě bojuju - spíše já.... Takže tyto první dny mám nervy na dranc... Ona tam prostě Ondru nechce nechat spát, je to pro ni přítěž apod.... Je to ženská nad 50roků, pro ni ty děcka prostě nejsou, už proti ni byla kdysi sepisovaná petice, ona nemá vztah k dětem, prostě nemá co dělat ve školce... toť ve zkratce...
No a hned první den Ondru ohodnotila že je malý že by neměl odpo tam spát, že prostě to neee.... a další dny něco přibývalo, no to rozebírat nebudu, to bych tu psala hotovou kapitolu..... Včera mi ze školky volali at si pro něj přijdu, dneska mi dokonce učitelka zazvonila u dveří... takže tak...

Jde o to, že on neumí spát, ale odpočívat jo a ON ruší děti co spí.... Tak co to je ku*va za učitelku??? Hlavně že mají individuální přístup k dětem jako napsané na internetu popis rodinné školky.- ha ha Tak ji říkam, proč by nemohl být někde v rošku a hrát si??? Tak že to je nad její SÍLY!!!!!! Tak kde jsme???? Všechny děti potřebuji pozornost a péči ve školce, tak tam nemá ku*va co dělat... No to jen ve zkratce.... Takže zítra si ho po obědě teda beru, aby paní učitelce nepřekážel... Přiští týden tam bude odpoledne jiná, třeba s jinou paní učitelkou tam dokáže být v pohodě....

No takže tak jsme my odstartovali první školkové dny no

liviky
3. zář 2009

ahoj zdravím všechny 🙂
..nedalo mi to sem nakouknout,dnes mi paní ředitelka volala že mi nakonec dceru vemou do školky 😀 ...tak sem hned nakukla na Vaše téma,můžu se přidat? 😅

dermajetics
3. zář 2009

liviky

určitě, vítej 🙂)

Těší s emalá??? Tak ji dáš už zítra nebo od pondělí???

kastwe
4. zář 2009

Ahojky holky,
tak malá ráno brečí,hodně a vyzvedávám jí pořád po jídle.
Tak uvidíme jak příští týden.
Tak to znám máme dvě učitelky a ta co je tam na ráno se jim moc nevěnuje.
Dneska tam ráno brečeli a ona je ani nějak nezabavila prostě je nechal řvát.
A nechce se mi jí nic říkat,aby se mi nevozila po malé.
A to tam nemá ani moc dětiček,tak asi 8-10.
Asi to moc řeším.

liviky
6. zář 2009

díky dermo 🙂
..těší se moc,dokonce když zlobí moc tak jí straším že jí do školky nedám a basta 😀 a funguje to!
..v pondělí jdem k dr. potvrdit papír do školky a v úterý tam nastupuje a těší se tak neskutečně až to bolí......já mám spíše strach aby se jí učitelky nabály....u nás je kapacita školky 100 dětí a sou tam 4 třídy(beruškyy,sluníška,motýlci a kytičky)...a děti sou ve třídách v různém věku,aby se od sebe učili,což se mi moc líbí 🙂
...no a mě Viki na tvrdo řekla:mami zavedeš mě do školky,Lili dáš k babi a půjdeš pracovat jo?!...a budeš dělat s tatínkem...ta to má vymyšlené co? 😀 ..no nevím jak bych pomohla našemu tatovi dělat střechy 😅

liviky
8. zář 2009

tak hurá,máme dnes první den ve školce za sebou a Viky sem od tamtud nemohla dostat,zítra tam chce už i obědvat a spát!....je to moje potrhdílo 🙂