Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

patynkamaminka
12. zář 2007

Ahojky mamči...
tak my jsme dneska byly podruhé ve školce. Ted už to bylo ale beze mě...já musela domů. Pavlínka se skoro ani nerozloučila a už si hrála 🙂 Když jsem pro ní přijela za dvě hodinky tak ani domů se jí nechtělo takže jsme šly ještě na hřiště aby si pohrála (asi neměla dost ze školky 😀 ) a potom šla spinkat... odpoledne jsme byly zase venku ale začalo pršet a ted zase fouká, takže dneska už asi žádná procházka nebude ☹

a co vy a vaše treperendy??

Dermo tak co další den ve školce??

Všechny pozdravujeme

dermajetics
12. zář 2007

😀 Huráá tak my jsme dneska školku celkem přežili. Renátka která byla s mojim malým to statečně přežila to křičení,ale dneska plakal Ondrášek jenom hodinku. Potom šli ven na procházku a malý se uklidnil,prý byl jako vyměněný. 😀 Tak na něho 😀 už máme fígl,myslím,že jsme konečně našli nějaký kompromis a malý to "přežije" bez maminky. 😵

pitrs
14. zář 2007

Ahoj Maminy nečetla jsem celou diskuzi jen jsem to prolítla, ale koukám, že jsou dětičky ve školce spokojený, tak to mi ani náhodou, jsem z toho nešťastná ☹

mikca
14. zář 2007

ahoj pitrs, copak nelíbí se jí tam, nebo si prostě stýská po tobě?? třeba jde jen o zvyk, náše učitelka říkala, že nejhorší je září a pak se to zlomí, tak to bude třeba váš případ...ale vůbec se ti bedivim že jsi z toho neštastná...na mě to malá jednou taky zkusila a já s toho byla vykulená celej den, ale už je to zase dobrý

akah
autor
14. zář 2007

ahoj maminy tak já jsem měla malou ve školce dva dny a už je zase doma né,že by se jí tam nelíbilo,ale má rýmu a kašel tak jsem soucítila s ostatními dětmi ať taky nejsou nemocné,za to Lucinka ta to oplakala,že nemůže jít do školky,naštěstí je bez teplot tak snad za chvilku to přejde a půjde zase mezi děti. 🙂

patynkamaminka
14. zář 2007

ahojky
pitrs-tak uvidíš třeba si vaše malá taky zvykne, nám hodně pomohlo že tam naše měla kamarádky z hřiště, takže si hrála a skoro si na mě ani nevzpoměla. A jí chybíš ty nebo neví co tam dělat?? Naše byla zvyklá od narození že byla hodně u babiček, u mé sestry, u sourozenců manžela a u kamarádů beze mě, třeba jenom na hodinku ale navykla si že máma zase přijde tak si to zatim užije i jinde 😀

a co ostatní mamči....děti jsou v pohodě?? 😎

patynkamaminka
14. zář 2007

akah-koukám že jsi mě předběhla 😀 Držíme Lucince palečky aby se brzy uzdravila 😎

dermajetics
14. zář 2007

😉 Ahooj maminy,tak dnešek byl zatím nejlepší.Možná tím,že venku konečně vysvitlo po několika dnech sluníčko,nevím....Dneska neplakal vůbec,dokonce se mi zdálo že se malý nechce odtrhnout od hraček a jít ke mě,až mi to bylo trošku líto ☹ Zítra jedeme na týden na dovolenou,takže bude mít ve školce pauzu,tak snad potom budeme pokračocat v takové dobré náladě 🙂 Všem přeji krásný víkend a dětičkám příjemný příští týden ve školičce!pa 😀

patynkamaminka
6. říj 2007

ahojky maminy tak koukám že tu nic nového??
Dermo-Ondrášek už nepláče?
Akah-co Lucinka? máte krásné fotečky 😵 a co další těhulkování? bez problémů?
Pitrs-Hanička už si také zvykla? a u tebe je další těhulkování taky oki?? teeeda holky já vám ty bříška závidim 😵 😵
a co ostatní maminky??

u nás nic nového...Pája chodí do školky max. jednou týdně ale někdy ani to ne takže žádné problémy u nás nejsou 😀 😀

musilka
6. říj 2007

ahoj holky sice nemám dítě ve školce ale moje mamka už 30 let v jedné dělá paní učitelku tak snad se můžu přidat. Ten první týden je vždycky nejhorší než si pinďové zvyknou na ten rytmus co panuje ve školce. Ale za měsíc už bývá vechno o.k. 😉

akah
autor
6. říj 2007

ahoj holky Lucinka si zvykla ve školce i když v 14:30 asi jak mají odpolední svačinku tak už mě hledá,ale když příjdu tak jí pak nemůžu ze školky dostat domů,jinak těhu teď mám příšerné ale snad se to ještě spravý,ale malá se těší na miminko tak snad půjde vše dobře,dneska jsme měly drakiádu a Lucinka dostala medaily tak šla hrdě domů jinak nestihám a ani se mi moc nechce protože se cítím stále unavená 🙂

mikca
7. říj 2007

ahoj..tak naše malá se aklimatyzovala výborně..u nás platí že když něco nechce udělat, tak jí pohrozím že nepůjde do školky a jak pak kmitá 😀 ...takže musim říct že je to super
alah to si užíváš asi co ☹ ..ale tak snad ti to po třech měsících pustí...tak hodně síl 🙂

akah
autor
7. říj 2007

mikčo tak v to taky doufám,že mě to přejde,ale za tím to tak nevypadá jsem uplně nemožná a to ještě manžel ráno jak naschvál začal jezdit brzo do práce takže musím vstanout a zavést malou do školky 🙂

patynkamaminka
12. říj 2007

ahojky maminky
tak co akah....už je to lepší?? těhotenství ti závidím 😵 😵

dermajetics
13. říj 2007

Ahojky holky, tak my teď nechodíme do školky, malý už 14 dní stůně, začal zánětem spojivek, teď má bobek angínu,takže docela zátěž na tak malý organismus....Jinak je u nás docela dost nového, čekáme druhé mimi,takže k Ondráškovi přibude sourozenec, jsme hrozně šťastní🙂
A jak vy holky,už dítka si zvykly v kolektivu dětí??

mikca
14. říj 2007

dermaj moooooc blahopřeji k budoucímu přírustku..jinak naše malá je taky pořád usmarkaná a ukašlana, ale do školky jí dávám stejně, jelikož, když jsem si jí nechala doma a léčila jsem jí, a pak šla do školky a já tam vyděla ty uchrchlaný děti co jim tečou nudličky všude, tak to bylo poněkud zbytečné, už je v tom znova...takže trénujem imunitu 😠

akah
autor
15. říj 2007

ahoj holky tak já jsem usmrkanou Lucinku přestaloa řešit doma jí nechávám akorát když už je moc anebo když se mi zdá,že má teplotu jinak chodí do školky,máme tam totiž takové které mají maminy zdravotní sestry a stejně posílají své ratolesti do školky,takže si myslím že když nikdo nebere ohledy na ostatní proč bych to dělala já 🙂

dermajetics
15. říj 2007

mikca děkuji moc. Ondra je stále nemocný, výsledky nic nepotvrdily, tak nás dneska poslala paní doktorka na krevní obraz, tak uvidíme zítra, snad už budeme chytřejší. Nějak se mi to nezdá, už začíná 3týden nemoci, je toho už docela dost. Jsem unavená, mám problémy sama se sebou, je toho na mě poslední dobou moc.Jak jste prožily víkend? Co vaše ratolesti, už jsou zdravé nebo ještě bojujete....

patynkamaminka
16. říj 2007

achooj holky

dermo-tak mooooc gratuluji k miminku...asi se těšíte co?? 😀 😀

u nás nic nového...Pavlínka nebyla už asi měsíc ve školce....takže celkově dvakrát a o tom už jsem tu psala 😀 😀 😀
a co ty vaše...zvládly v pohodě ty začátky?? a co nemoci už jste zdraví??

sybimbo
17. říj 2007

ahoj,taky Derm gratuluji k miminku.
Tomáškovi se ve školce líbí,ale asi proto,že je víc doma(pořád nemocný)byli jsme na krevním obrazu,ale vše normální,doporučila nám doktorka vytrhnout nosní mandle.Tak ať se vaše dítka uzdraví a ve školce se jim líbí.
A hlavně,pokud to jde se Dermi šetři 🙂

dermajetics
17. říj 2007

ahoj holky,děkuji moc 😀 To víte, že se na sebe snažím dávat pozor,ale......ty starosti a všechno kolem....tak snad všechno dopadne dobře. Ondra byl taky na krevním obraze, všechno v pořádku, jen trošku chybí železa, takže bude dopovaný vitamínkama.A už konečně po 3týdnech můžeme pomalu ven, tak uvidíme, jak to zvládneme. Snad se už konečně příští týden dostaneme (taky už po měsíci) znovu do školky.Mějte se hezky,pa 😀

sybimbo
20. říj 2007

ahoj Derm,my jdem taky do školky,po delší době,malej se těší 😀 ,sice má pořád rýmu,ale pokud mu nic nezjistí na alergologii,tak se nemusím bát,že by někoho nakazil,mudr říkala,že je to od nějaké alergie. Tak přeji ať se vám ten návrat do školky vydaří.a odpočívej.já jsem v 18tt a nějak mě to počasí zmáhá a to lítání po doktorech,však to znáš.tak zatím pa 😉

dermajetics
21. říj 2007

sybimbo>> jéé,taky blahopřeji k mimi,nevěděla jsem,nemáš to v profilu,tak hodně štěstí,zdravíčka. jo jo,doufám,že to s těma našima dítkama zvládneme ten návrat do školky a nebudou hhned zase nemocní.Tak držím palečky,pa 😀

akah
autor
22. říj 2007

holky já vám přeji hodně trpělivosti u doktorů a aby jste to zvládly já mám sice malou taky věčně s rýmou a kašlem ale to nějak neřeší já jí doma vyléčím a přijde do školky a je to to samé jinak blahopřeji k miminkám 🙂

sybimbo
22. říj 2007

Ahoj Derm 🙂
děkuji za blahopřání.Trochu jsem ten náš nástup do školky zakřikla,vypadá to,že budeme ještě doma a dokonce nám doktorka doporučila zůstat doma a nastoupit až po novým roce.že má oslabenou imunitu a všechno tím pádem u něj probíhá hůř i obyčejný nachlazení.takže přeji aspoň Tobě ať ten návrat je v poho.Jo,já to totiž do toho profilu nevím,jak dát,jsem antitalent. 😀
Akah:dík za přání,taky jsem dlouho řešila jeho nachlazení doma sama,ale teď už půl roku se to bohužel nedá.😉
😅 😵 😎 Tak to držím palečky ať jste co nejmíň nemocní a nemusíte lítat po doktorech, není o co stát.

akah
autor
23. říj 2007

ahoj holky já se snažím pokud je to jen nachlazení to v nejhorším případě co můžu malé dát tak po telefonu s mudr,ale jinak mudr řekne že rýma a kašel není nemoc tak proč to řešit 🙂

patynkamaminka
23. říj 2007

ahojky holky
nejdřív chci pogratulovat syb k miminku 😵 a popřát aby se váš malý brzy uzdravil...já mám také oslabenou imunitu...a zvykla jsem si že se musím šetřit a třeba i oblékat více než ostatní 😉

jinak já musim zatukat (TUK TUK) ale naše malá byla naposledy nemocná někdy v únoru 😵 😵

lilak5
24. říj 2007

Ahoj holky, mám 4 letého Honzíka a tříměsíční Terezku, Honzík chodí do školky od jeho 3 let a ze začátku to zvládal celkem dobře, chodil po obědě a asi po 3 týdnech na něj přišla krize a do školky se mu vůbec nechtělo. Po čase se to zlepšilo a chodil rád. Po prázdninách nastoupil znova a to jsme zjistili, že děti z jeho oddělení uplně rozházeli, tak jsem měla obavy co na to bude řikat, přeci jen už tam měl kamarády. Pár mu jich v novym oddělení zůstalo. Jinak to vypadá, že je spokojenej, akorát má zase období, že tam nechce spát. Řekla bych, že to může být tím, že se tam někdy při spaní počůral. Co se nám narodila Terezka,tak se mu to občas stává i v noci. Kdybych ho kolem půl noci nevzbudila, nejspíš by byl ráno mokrej. Ve školce mi řikali, že to může být reakce právě na Terezku. On jí mí hrozně rád, ale přeci jen už na něj nemám tolik času jako když byl sám.

dermajetics
24. říj 2007

ahoj holky,nebyla jsem tu dva dny,bylo mi hrozně špatně,zatím to těhu prožívám se záchodovou mísou. Ondru jsem dávala dneska do školky a musím říct - ťuk ťuk, trošku fňuknul,když jsem odcházela,jinak byl prý hodný,dokonce si i sám hrál,což zatím nedělal...prostě když jsem přišla,tak usmáté dítko 😀
Sybimbo>> jéé,tak to nezávidím,tak přeji,ať se brzičko dáte do kupy!!

akah
autor
25. říj 2007

ahoj holky tak naše Lucinka se teď otrkala ve školce a já jí tam hned od začátku nechávám do půl třetí takže i na spaní přci jen od příštího roku teda od září i když je to ještě daleko ale zvyknout si musí nějak tam bude spinkat každý den den ale i tak se stále do školky těší a dokce i na našeho kobzolka prý by chtěla bráchu ale já přírodě poručit neumím tak nevím jestli jí splním její přání 🙂