Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

patynkamaminka
26. říj 2007

ahoj holky
tak já se chystám dát Pájuli do školky zase v úterý 😉 ale zas max. ty dvě hodinky 😉 😀 😀

akah ty ji dáváš už na tak dlouho?? a to tam i spinká?? tak to obdivuji 😔

sybimbo
26. říj 2007

ahoj holky,
tak jak se mají vaše ratolesti,ve školkách?Tomášek se tam strašně těší,ale ještě si aspoň 14dní počká.konečně se zjistilo od čeho to všechno je a co mu způsobuje ty problémy,tak mu konečně nasadili léky.Tak jsem ráda,že ta nejistota už je za náma a bude jenom líp. 😉 😀 😵
Jak se chystáte na svátky?malej by nejradši nakupoval dárky už teď,když mu říkám,že Ježíšek se dívá jestli je hodný,tak si dá ruku k uchu a volá mu. 😀 to jsou rozumy,že já jenom koukám.
tak zatím ahojky! 😀 😎 🙂

akah
autor
26. říj 2007

paty ja si říkám že čím dřív si zvykne tím menší problémy budou když tam bude muset chodit,já to konzultovala s příbuznýma a to máme dost učitelek prvního stupně a školky aty radily že si aspoň zvykne,ale ona nemá problém být bez maminky už od miminka tak v tom mám i celkem kliku 🙂

dermajetics
26. říj 2007

ahoj holky,dneska jsem malého nedávala do školky,měli prázdninový režim,opravovali topaní,a tak se tam netopilo,tak jsem to pro jistotu vzdala.Nechtěla jsem riskovat,že po nemoci by opět nastyd,takže byl s babičku.Ondra zatím ježíška nevnímá, i když mu začínám do té jeho hlavinky šuškat,že budou vánoce,příjde ježíšek....Spíše se zatím těším více já než on 🙂Hezký víkend vám i vašim dětem,papa 😀

patynkamaminka
27. říj 2007

achoj holky

symbi-to je dobře že už se to zjistilo. 😉 přejem moooc zdravíčka 😉 na Vánoce se těšíme ale zatim nenakupujeme...já vždycky něco koupim že to bude na Vánoce ale nikdy to do Vánoc nevydržim a dám jim ti už ted 😀 😀 😀

akah-naše Pája je taky zvyklá od miminka bez maminky ale já ji tam nechci dávat na tak dlouho...když jsem doma tak ona nemusí do školky...já ji tam chci dávat pravidelně od příštího září a na spinkání asi až později 😉 ona neusne pokud má kolem sebe děti 😉

tak všem krásný víkend a zdravé děti 😉 😀 😀 😀

danullinnka
27. říj 2007

ahoj holky,tak já nevím,jak to bude s naším prckem,v březnu bude mít 3 roky a asi zůstane se mnou doma,máme 4měsíční mimčo,takže by mi ho do školky stejně nevzali.Kamarádka má jen jednu holčičku a taky ji ji nevzali,tak musela dát v práci výpověd a zůstat ještě rok s malou doma.My tady máme jen jednu školku a někam dojíždět je na nic.To ho radši dám až na předškolní,kdy ho vzít musí 😉 jinak kubík už Ježíškovi kreslil 😉 pak mi ale musel říct co je co 🙂 nevíte,kde seženu žraloka 😀 😎 také přeju krásný víkend a jen samé radosti s ratolestmi 🙂

akah
autor
27. říj 2007

paty můžu tě ujistit že ve školce to spinkání je jinačí já si taky myslela že Lucinka nebude ve školce spinkat ale byla od prvního spinkání úplně v pohodě což mě překvapilo
danul já bydlím na vesnici takže mi to tu ve školce máme trochu jiné než ve městě a navíc určitě míň dětí,takže mi Lucku vzaly úplně v pohodě a to věděly že jsem těhotná a taky že jsem doma

patynkamaminka
27. říj 2007

achoj maminy

danul-to je zvláštní že ve školce neberou a dokonce kvůli tomu musela dát kámoška výpověď 😲 to jsem zatim neslyšela 😲 my bydlíme ve městě takže problém se školkou nebyl....navíc my chodíme do soukromý tak jsme to měli uplně O.K. 😀 😀 😀 a kde sehnat žraloka asi neporadím...naše zatim nemalovala ale když jsme byli nakupovat a já se jí ptala co chce koupit tak říkala že nic a pak chodila na všechno ukazovala a řikala že tohle všechno ji přinese ježíšek 😀 😀 😀

patynkamaminka
27. říj 2007

akah-tak to je dobře že Lucinka byla v pohodě...doufám že Pájule taky bude 😅 😅 😅

danullinnka
29. říj 2007

ahoj akah,já jsem taky z vesnice,oni tu berou i děti z okolních vesnic,přitom by měly mít přednost děti zdejší....a navíc jak jsem se tam s kámoškou byla ptát,jestli děti zapisují jako dřív-něco jako pořadník 😉 tak už prý ne,ale musíme dopředu vědět,kdy nastoupíme do práce...no,není to blbina? 😠 navíc já musím sehnat novou práci,tu předešlou už ani omylem 😅

dermajetics
30. říj 2007

holky,já jsem o tom taky slyšela,tady v okrese je to běžné,že pokud bys chtěla dítko dát v rannějším věku,tuším před těmi 3roky,tak musíš doložit té školce,že jako mamina máš zaměstnání,což je docela drsné.....

Dneska jsme měli opět skvělý den ve školce,malý se smál, v pohodě,opět se mu skoro nechtělo domů,mám z něho radost 😀

mikca
30. říj 2007

holky, naší malý budou v prosinci 4 roky a taky mi jí nechtěli vzít do školky, protže jsem si dovaolia mít druhé dítě..ale v tomto věku už to prostě potřebují jít do kolektivu...takže jsem si to doslaova vyhádala s ředitelkou a je tam...je to všude, udělají nějaký zákon ale pak to stejně nefunguje, protože prostě nejsou místa...

patynkamaminka
30. říj 2007

čauky děvčata
my jsme dneska byli zase ve školce (už potřetí 😀 ) malá se ráno nemohla dočkat a ve školce se skoro ani nerozloučila 😀 potom se jí zase nechtělo domů 😀

sybimbo
30. říj 2007

Ahoj Paty: tak to je na nejlepší cestě,že se tam malé bude i na dále líbit. a pokud tam mají ještě nějaké kroužky,které ji budou bavit,tak se jí opravdu domů nebude chtít. 😉 🙂 😀 Tak držím pěstičky,aby to tak všechno pěkně vydrželo a malá byla ve školce spokojená. 🙂 😉

patynkamaminka
30. říj 2007

ahojda symbi
děkujem 😵 😵 taky se začínám bát že se jí nebude chtít domů 😒 😀 ale zatim tak byla jen malinkato 😉 a zatim bude chodit max. 1x do týdne 😉

dermajetics
31. říj 2007

no Ondrovi asi hodně pomohlo,že byl skoro měsíc doma,když měl angínu a já třikrát týdně chodila dopoledne do kurzu,takže jsem ho taky opuštěla,tak jako ve školce.....A teď je zlatý,nepláče,hraje si,už se zapojuje s dětma do hry,tak jsem ráda....Tak snad patyn se malé zalíbí a bude to lepší 😉

sybimbo
31. říj 2007

Ahoj holky,tak to je úžasný,že se dětem ve školce líbí.Já se taky těším až tam toho malýho lumpa taky dám,už se nemůže dočkat,ještě týden minimalně budem doma.potřebovala bych inspiraci, co dělat,když nemůžem ven. Je jak z divokých vajec.Tak zatím pa.

dermajetics
1. lis 2007

sybimbo>> no u nás zabírá alespoň na tu hodinku jakákoliv pohádka na dvd...jinak s ním ležím na zemi a dělá si ze mě most pro svoje autíčka, s tím si vyhraje Ondra hodiny!!Jak staré máš dítko??

sybimbo
1. lis 2007

Ahojky,malýmu jsou tři roky,vždycky se dá na chvílu zabavit,ale u ničeho nevydrží moc dlouho,je od malička hyper.Dneska jsem ho dala tatínkovi,využila jsem toho,že je doma a né v práci.Tak jsem si trochu odpočla a nebudeš věřit,že u uklízení. Koupila jsem mu plastelínu,tak uvidíme jaký bude mít úspěch.JO a mám novinku,čekáme druhého chlapečka. 😎 🙂 😵 tak zatím pápá

patynkamaminka
1. lis 2007

ahojda
sybimbo gratulujem k druhému chlapečkovi 😵 já už jinak taky nevim jak doma zabavit ty naše dvě prdelinky 😵 😵

Jinak do školky jdeme asi zase v úterý, Páju to tam baví 🙂

a co vy a dětičky?? 🙂

dermajetics
5. lis 2007

sybimbo>> taky moc gratuluju 😀 😀 A ve kterém týdnu už jsi??

patynkamaminka>> malý má rámečku,ale ve středu už půjde do kšoličky,dneska vstával a hned mi dával kalhoty do ruky a říkal,že chce ven 😀 😀 Ale pondělky je s babičkou,ta mu musí dneska stačit! 😀

sybimbo
5. lis 2007

Ahoj holky,tak malej je už konečně zdravý,takže do konce týdne budeme ještě odpočívat a v pondělí hurá do školky.Konečně 😎 😀
Derm: jsem ve 21tt, a co ty,jak to všechno zvládáš? 😀 😀 😵

dermajetics
6. lis 2007

symimbo>> no určitě toto druhé těhu prožívám asi víc....možná je to tím,že nemám takový čas odpočívat,nemám tolik času na sebe,však to znáš, manža,dítě....jsem rozhodně více utahaná než u prvního těhu ☹ Nezvládám normální věci okolo roidny. Ještě mám nějakou sraženinku v děloze,takže beru nějaké hormony a mám odpočívat nenamáhat se...jde to velice těžko,ale snažím se......Včera jsem usla s malým v7hod,vstávali jsme oba až v 8ráno!! Zázrak jak pro mě,tak pro prcka,který se pomalu uklidnil v tom,že by se často v noci budil...už jenom 1x max.2x! za noc!! Dneska jsme to dospali a zítra huráá zase do školičky ho budit 😖

sybimbo
7. lis 2007

Ahoj derm:doufám,že ta sraženinka brzo odejde pryč.To s tím,že zvládat domácí věci,je teď docela těžký,Tě plně chápu.Já jsem pořád strašně unavená, a malej ani možnost k nějakýmu odpočinku nedává. Teď se musí pořád na něco psát anebo vyžaduje neustálou pozornost.Těším se až půjde do školky a vyřádí se s dětma. 😉 😎
Tak ať se vše dá do pořádku a odpočívej,jkaždou chvilku,jak to bude možný. 😀 😵 🙂

dermajetics
7. lis 2007

sybimbo>> ahojky 😀 No já taky doufám,že brzy bude všechno v pořádku,15 jdu na kontrolu tak uvidíme.....Četla jsem jeden příspěvek tady na koníkovi,taky měla sraženinku a zjistilo se,že mamča čekala dvojčata,to druhé zaniklo,nevyvíjelo se....zbyla sraženinka....Tak se na to Mudr musím zeptat,jestli to mohlo být druhé mimi nebo čím to je...Vždycky mám spoustu otázek a zapomenu na polovinu...Nějak to druhé těhu prožívám jinak....To víš,snažím se spočívat,ale....Však to znáš!
Ondra dneska ani nechtěl ze školky domů,skoro jsem ho táhla a nutila se oblíkat,bobek je to ale super,že si zvykl,na to jak je maličký 😉 Jsem rozhodně ráda,že se už zapojuje v kolektivu.
Tak dobrou a pohlaď mimišta 😀

sybimbo
8. lis 2007

Ahojky, je fakt bezva,že se Ondrášek zapojil do kolektivu,aspoň ponese líp až se narodí sourozenec.Já jsem zvědavá na pondělí až půjde malej do školky, jak bude reagovat,jde po měsíci.sice se nemůže dočkat,ale moc si zvyknul zas na mamku. 🙂
Já to znám,vždycky si řeknu na co všechno se musím zeptat a pak od mudr odejdu a zjistím,že na spoustu otázek jsem se nezeptala.kamoška mi říká ať si to napíšu,ale to je mi zase blbý. 😎
Tak se opatruj a zase se tu sejdem.pa

christianko
11. lis 2007

ahoj ..tak sa pripajam..moj milacek uz ma 3 a uz by mal taky do skolky ale bohuzel ja to nedokazem..som prilis makka nato aby som ho tam dala.Je na mna moc upiaty a staci ze sa od neho pohnem a uz place..no mazlicek..a ja nemam to stŕdce dat ho tam ked viem ze bude brecet...ako ste to zvladli vy??

dermajetics
11. lis 2007

sybimbo>> Já bych to tak špatně neviděla.....Ondru jsem taky měla měsíc třikrát týdně s mamkou, a pak zase ten přechod do školky zvládl dobře,protože si zvykl,že já tam to dopoledne nebudu.Přece jenom to k něčemu bylo.Tak to třeba malý vezme jinak,než sama očekáváš.Budu držet palečky!!!

christianko>> ahojky,asi to je v nás mámách,že máme to pouto a nechceme ty děti odtrhnout od sebe. Já malého nemusím dávát do školky,má teprv 20měsíců....ale začala jsem dělat takový kurz pro maminy na mateřské,kde je to s hlídáním dětí ve školce s jinýma maminkama tam jsou naše děti,hrají si,je to fajn....Ale taky nám trvalo,než si zvykl,že tam nejsem.Ondra byl a je takový závisláček.Už to nějak překonal a jsem moc ráda. A dostane se tvůj malý alespoň někdy mezi kolektiv dětí? Nebo máš kamarádky s dětma v jeho věku,ať je aspoň mezi dětma,nebo je opravdu pořád s tebou..... a s dětma není ve styku...MOžná že by za pokus to stálo ho alepoň ze začátku na dvakrát týdně ty 4hodinky.....musíš to spíše asi překonat ty.....děti si rychle zvyknou (myslím) 😖 😀

sybimbo
12. lis 2007

Ahoj maminy,tak malej byl dneska po měsíci ve školce a opět plný nadšení,tak se mi mé obavy nevyplnily.Tak jsem moc ráda. A co říkají děti na sníh? náš malej nedal pokoj a byli jsme včera celá rodinka na sáňkách v tom mokrým sněhu,ale malej si to užil.Dneska je to už jenom břečka. Tak a jinak se máte? 🙂 😉 😵

akah
autor
12. lis 2007

ahoj maminy tak my se s malou díváme na sníh jen z okna protože je nemocná má ošklivou angínu rostou jí pětky a ještě má z toho všeho něco jako afty v pusince