Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

mikca
4. zář 2007

tak dnes mi malá ani nedala pusu jak se hrnula do školky 🙂 a dnes tam bude i chrupat, tak vypadala odhodlaně 🙂 ....malá má výhodu v tom, že dva roky zpátky chodila do domu dětí, do klubíku nrnat, tam jsme jí nechávalí 3krat v týdnu hodinu a půl, takže si tam docela zvykla..no uvdíme

andrysek2
4. zář 2007

ahojik mamci ja mam tez dcerusku ktera ma dva a pul roku chtela jsem ji dat tez do skolky ale onemocnela mne ma anginkuu 😀 at si zvykne jsem zvedava jak si zvyknee 😅

andrysek2
6. zář 2007

ahoj mamci tak co mali skolacci 😀

mikca
6. zář 2007

ahoj andry, naše malá je v pohodě spinká ve školce od druhého dne, takže to snad bude dobrý, a co tvá malá už je to lepší...až se vymarodí tak nastoupí do školky???

akah
autor
6. zář 2007

ahoj holky já jsem dneska Luciferka nahlásila na celý týden do školky má dva prý se těší,ale s tím spinkáním v té školce no nevím mám z toho hrůzu 🙂
andry ať se ti malá brzo uzdraví my jsme byly teď nemocní,ale naštěstí to byl jen týden tak je ještě do konce týdne doma a po neděli frčí do školky 🙂

andrysek2
6. zář 2007

ahoj mikca tak to je sikulka je ji uz lepsi akorat obedvame 😀 ona totiz usla a ted se vzbudila asi jo pujdu ji tam prihlasit 😀

mikca
6. zář 2007

ty jo andry to nemusíte k zápisu do školky, to jí můžeš přihlásit během roku??? to u nás když nepřijdeš k zápisu, tak nevemou ani předškoláka ☹ , mě nechtěli vzít malou a to jí budou letos 4 roky...

andrysek2
6. zář 2007

no mikca ja myslim ze fakt nevim my jsme bavili jeste pred prazdninama s pani ucitelkama ze skolky kde chodi muj kluk ale asi mas pravdu ze musi k zapisu ja si myslela ze vezmou malou az prisit rok az bude mit 3 ona ma ted dva a pul roku tak uvidim az tam pujdem co mne reknou 😀

akah
autor
6. zář 2007

no holky já jsem sice z vesnice,na zápis jsme přišly pozdě,ale já jí dávám na pět dní jenom akorát jí musím vždycky nahlásit kvůli obědům 🙂

andrysek2
6. zář 2007

no ja bych ji tez tak davala ona ma teprv 2 a pul roku vis a kolik ma ta tvoje 😀

patynkamaminka
6. zář 2007

ahojky holky
tak my jsme byli v úterý poprvé ve školce, jenom na dvě hodinky a s tim že jsem byla poblíž kdyby něco. Jenže ona si ani nevzpoměla a domů šla jenom proto, že byla hodně unavená 🙂 (vstávala asi o dvě hodinky dříve než normálně, jak se nemohla dočkat 😀 )

andrysek2
6. zář 2007

tak to je sikulka 😀 jsem zvedava na tu mojii 😀

patynkamaminka
8. zář 2007

andry, ta to určitě taky zvládne pokud se opravdu těší 🙂 a už je zdravá?
Nás překvapily najednou ty zimy tak sme museli jít koupit spoooustu nových hadříků aby nám ti dva raubíři taky neonemocněli... 😀

andrysek2
8. zář 2007

ahojik patynka uz ji je lip uz zase lumpaci qa v utery jdem na kontrolu 😅

akah
autor
10. zář 2007

ahoj holky tak naše Lucinka šla dneska poprvé do školky,když jsem odcházela tak mi pomalu ani tu pusu nechtěla dát snad si přes den na mě vzpomene,ale nezačne plakat 🙂

andrysek2
10. zář 2007

akah ahojik zdravim te no vidis to 😀 ja jdu dneska se synkem na logopedii a jdu i s adelinkou protoze mam tatku v praci 😀

dermajetics
10. zář 2007

☹ Ahojik holky,můj Ondraš bude mít 18 měsíců a taky chodíme doškolky 2x týdně dopoledne.chodím do kurzu pro maminky a je to s hlídáním dětí ve školce.Řekla jsem si proč to nezkusit,ale netušila jsem,jak bude malý trpět. Pláče pokaždé,poprvé "jenom" hodinku,naposledy celé dopoledne 4hodinky.Myslíte že to tak malé dítko zvládne a nebude plakat? Pořád volá po mámě,trhá mi to srdíčko....Snad to přejde brzy. ☹

akah
autor
10. zář 2007

to nevím jak to malé dítě cítí,ale já jsem domluvená s učitelkou,že kdyby něco tak ať mi zavolá a za tím nic,takže ta moje cácorka si na maminku ani nevzpomene 🙂 ☹

mikca
10. zář 2007

ahoj derma, já si myslim že je ještě hoooodně malinkej....u nás berou ne teda do školky, ale do mrnátek, tam jsou dvě hodiny samy děti, až od dvou let...nechci ti radit, toto si musíš rozhodnout sama, ale já bych ho na tvé místě netrapila.....až bude chodit potom až bude starší, tak si zvykne daleko rychleji, ted je to ještě přeri jen prcek, který je zvyklí na mámu...pak ho nedostaneš nikam

patynkamaminka
10. zář 2007

ahojky dermo, u nás ve školce berou taky až od dvou let, protože ty menší jsou ještě hodně fixované na maminku a myslím si že i ty dva dny v týdnu jsou na začátek moc, ale to je jen můj názor. A taky aby to dítě si neudělalo nějaké špatné vzpomínky a nechtělo by chodit potom nikam.

Akah, tak jaký byl první den ve školce? 😉 my půjdeme asi zase až ve středu....malá už se nemůže dočkat 😕

andrysek2
10. zář 2007

ahojik mamci tak my jdem s tou mou kometkou zitra na rtu kontrolu tak pak uvidim jak se domluvime s pani ucitelkou 😀

akah
autor
10. zář 2007

první den ve školce byl pro Luciferka úžasný na maminku si ani nevzpoměla,já měla strach že bude vyvádět když bude muset jít po obědě spinkat a ona prý byla v pohodě i pěkně jedla snědla taky prý všechno no prostě spokojené dítětě a matka si víc nic nemůže přát než aby bylo její dítě spokojené 🙂

andrysek2
10. zář 2007

no vidis to tak to je sikulinka 😀

akah
autor
10. zář 2007

snad jí to nadšení vydrží ale zvyknout si musí jak bude muset chodit tak jí pak už nic jiného nezbude

patynkamaminka
10. zář 2007

tak vidíte, my jsme z toho nakonec mnohem víc vynervované než ti naši broučkové 😅 oni si tam vlastně hrajou s dětma a jsou spokojené 😖

akah
autor
10. zář 2007

to jo to jsme protože si nedovedeme představit,že budou bez nás,že se v podstatě i bez nás obejdou,a že svět se netočí jen kolem maminky 🙂 😉

andrysek2
11. zář 2007

ahojik mamci tak mala je uz v pohode kometka mala 😀 ted mne chrupkaa 😔

dermajetics
11. zář 2007

Ahoj maminy,díky za rady a komentáře 😉 Jak jsem ale řekla jsem v kurzu co dělají samé maminky,ten je v té školce,takže já jsem vedle v místnosti,kde se učíme a malý si hraje. Dá se říci,že v podstatě teď jinou možnost nemáme,pevně věřím,že to přejde. Doma byl zvyklý jenom na mě,babičky si ho neberou,je to možná jenom o tom,že je "maminčin." Jinak v kolektivu dětí a spousta hraček se mu náramně líbí,když tam sedím,hraje si,ani si mě nevšimne,jen po očku sleduje,jestli tam jsem.Ale když odejdu,začne to. Zítra máme další den ve školce tak dám vědět jestli jsme na tom byli líp nebo hůř. Tak nám držte palečky.

akah
autor
11. zář 2007

Lucinka když jsme se byly podívat ve školce to tam ještě nechodila tak se držela mojí nohy a nepustila se mě a dneska ráno mi pomalu neřekla ani ahoj jako bych v tu chíli pro ní neexistovala,ale přišla jsem pro ní a vítala mě s otevřenou náručí nebo spíš ke mě běžela,ale pí učitelka říkala,ýže byla celou dobu v pohodě 🙂

andrysek2
12. zář 2007

ahojik mamcii